logo کاقه ارز

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در دنیای پر رمز و راز ارز های دیجیتال با واژه ها یا اصطلاحاتی رو به رو شده باشید که با آنها آشنایی ندارید. اما آشنایی با این اصطلاحات برای کاربرانی که از ارز های رمز پایه استفاده می کنند امری ضروری است. HODL تنها یکی از این اصطلاحات است. اگر شما در فضای رمزنگاری تازه وارد هستید، ممکن است ندانید که هر یک از این موارد به چه معنی است. کافه ارز در این آموزش قصد دارد شما را با واژه ها و اصطلاحات دنیای رمزنگاری آشنا کند. آشنایی با این اصطلاحات باعث درک بهتر شما از دنیای رمزنگاری می شود.

اصطلاح “HODL” چیست؟

اولین باری که اصطلاح HODL در انجمن گفتگوی بیت کوین ظاهر شد در سال 2013 بود و از عضوی به نام  GameKyuubi  تحت عنوان “I AM HODLING” آمده است. HODL اصطلاحی است که به اشتباه از “Hold” گرفته شده است که به استراتژی های خرید و نگه داشتن در زمینه بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری اشاره دارد. از آن زمان، این اصطلاح غلط در دنیای بیت کوین و cryptocurrency بسیار محبوب شد. 

اصطلاحات محبوب که معامله گران cryptocurrency باید بدانند

1- اصطلاح FOMO

اصطلاح FOMO مخفف (Fear Of Missing Out) به معنای ترس از دست رفتن سود است که می تواند ناشی از یک سرمایه گذاری یا تصمیم باشد.

اصطلاحات

2- اصطلاح ATH

اصطلاح ATH مخفف (All time high) این بدان معناست که قیمت یک رمزنگاری یا سکه معینی تمام رکورد های گذشته خود را شکسته و با بالاترین قیمتی که تاکنون به دست آورده است معامله می شود.

3- خرس

این اصطلاحی است که از طرف وال استریت گرفته شده است. این بدان معناست که یک معامله گر/ سرمایه گذار است که معتقد است قیمت های یک ارز خاص یا بازار خاص سقوط خواهد کرد و می خواهد از آن بازار سود ببرد.

4- BAGHODLER

این یک سرمایه گذار یا معامله گر است که مدت طولانی بر روی رمزگذاری خاص خود نگه داشته (یا هولدینگ) کرده و حالا باید با عواقب آن تصمیم روبرو شود.

5. REKT

این یک اشتباه غلط “خراب” است. این اصطلاح مربوط به معامله گر یا سرمایه گذار است که با ضرر و زیان ناشی از ریزش فعلی قیمت، کاملاً ویران و نابود می شود.

6- اصطلاح TO THE MOON

این اصطلاح اشاره به شتاب صعودی یک رمزنگاری دارد، زیرا قیمت آن همچنان صعود می کند، مانند  ” قیمت یک سکه یک روز به ماه می رود!”

7- اصطلاح ADDY

این به یک آدرس عمومی cryptocurrency (یا کلید) اشاره دارد.

8. FUD

(Fear,uncertainty,and doubt) ترس، عدم اطمینان و تردید. این اصطلاح معمولاً به سرمایه گذاران اطلاق می شود که از پتانسیل یک وضعیت مطمئن نیستند.

اصطلاحات

اصطلاحات کاربردی به صورت مختصر

1. ALTCOIN = هر ارز رمزنگاری غیر از بیت کوین.

2. ASHDRAKED = وضعیتی که تمام پول خود را گم کردید.

3. BTFD = سریع سکه را بخرید (نشانه ای برای خرید سکه)

4. DILDO = شمع های بلند سبز یا قرمز

5. DUMP = برای فروش سکه

6. (DUMPING) دامپینگ = حرکت قیمت رو به پایین

7. DYOR = آیا تحقیقات خود را انجام دهید

8. FA = تجزیه و تحلیل بنیادی

9. JOMO = شادی از دست رفته

10. LONG = این اصطلاح به موقعیت گاو نر گفته می شود

11. MCAP = سرمایه گذاری بازار

12. PUMP = حرکت قیمت به سمت بالا

13. SHITCOIN = سکه ای بدون ارزش بالقوه یا استفاده

14. SHORT = موقعیت خرس حاشیه

15. SWING = این اصطلاح به حرکت قیمت زیگ زاگ (به بالا و پایین) اشاره دارد

16. TA= تجزیه و تحلیل فنی

17. (REVERSE INDICATOR) شاخص بازگرداندن = کسی که همیشه در پیش بینی قیمت اشتباه در حرکات است

سلب مسئولیت: این اصطلاحات همه برای تفریح ​​و طنز استفاده می شوند. من آنها را از طریق اینترنت و اتاقهای گفتگو از طریق منابع مختلف جمع آوری کرده ام، علاوه بر این، از آنجا که این اصطلاحات ذهنی هستند، من هیچ مسئولیتی در مورد صحت معانی دقیق ندارم.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.