کاقه ارز

فهرست بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۱ به تازگی در ماه آوریل توسط موسسه کیو اس (QS World University Rankings) منتشر شده شامل ۲۶ دانشگاه برتر کانادا است. این دانشگاه‌ها بر اساس روشی رتبه‌بندی شده‌اند که هر دانشگاه را با توجه به شهرت آکادمیک و پرسنل، تحقیقات منتشر شده و موارد دیگر، ارزیابی می‌کند. کانادا یکی از بهترین مقصدها برای تحصیل در خارج از کشور است که هر سال تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی می‌پذیرد. در این مطلب از معرفی بهترین دانشگاه های خارجی برای تحصیل ، ده دانشگاه برتر کانادا به ترتیب از آخر به اول آورده شده و معرفی می‌شوند.

بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۱

در فهرست بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۱ که در ادامه مرور می‌کنیم، دو دانشگاه به طور مشترک رتبه نهم را به دست آورده‌اند. دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، می‌توانند از این فهرست استفاده کنند.

۹. دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری کانادا

دانشگاه کلگری (Calgary University) علی‌رغم سقوط ۱۳ پله‌ای در سال ۲۰۲۱، همچنان در فهرست بهترین دانشگاه های کانادا در جایگاه مشترک نهم قرار دارد. این دانشگاه در رتبه‌بندی جهانی هم به طور مشترک در جایگاه ۲۴۶‌ از بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته است و در شاخص بین‌المللی دانشکده‌های جهان، بالاترین امتیاز خود تا به امروز را کسب کرده و رتبه ۲۱۲ را به دست آورده است.

دانشگاه کلگری در سال ۱۹۴۴ به عنوان شعبه‌ای از دانشگاه آلبرتا تاسیس شد و سپس به عنوان یک دانشگاه مستقل با پنج پردیس و بیش از ۳۳ هزار دانشجو به فعالیت خود ادامه داد.

۹. دانشگاه کوئینز

دانشگاه کوئینز

دانشگاه کوئینز (Queen’s University) واقع در کینگستون، آنتاریو امسال به طور مشترک با دانشگاه کلگری دررتبه نهم از بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۲۱ قرار گرفت. امسال رتبه این دانشگاه در میان دانشگاه‌های جهان ۹ پله سقوط داشته داشته و به همراه دانشگاه کلگری، جایگاه ۲۴۶ را به خود اختصاص داده است. عملکرد این دانشگاه از لحاظ شاخص خوشنامی کارفرما بسیار چشمگیر بوده و رتبه ۹۹ را در جهان به دست آورده است. ۹۱ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه کوئین با ۲۴۰۰۰ دانشجو، تنها ظرف مدت شش ماه پس از فارغ‌التحصیلی، استخدام می‌شوند.

۸. دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن

امسال دانشگاه وسترن (Western University) در رتبه‌بندی جهانی ۹ پله صعود داشته و به جایگاه مشترک ۲۰۳ دست یافته است. این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های کانادا در زمینه تحقیقاتی محسوب می‌شود، در سال ۱۸۷۸ تاسیس شده و پذیرای بیش از ۳۸۰۰۰ دانشجو از ۱۲۱ کشور مختلف است. دانشگاه وسترن در شاخص‌های میزان ارجاع برای هر دانشکده و خوش‌نامی کارفرما، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است.

۷. دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو

هفتمین جایگاه از میان بهترین دانشگاه های کانادا به دانشگاه واترلو (Waterloo University) تعلق دارد. این دانشگاه امسال در رتبه‌بندی جهانی هفت پله صعود داشته و به جایگاه ۱۶۶ جهانی دست یافته اما در رتبه‌بندی دانشگاه‌های کانادا همچنان در مقام هفتم باقی مانده است. عملکرد واترلو در شاخص خوش‌نامی کارفرما فوق‌العاده بوده و جایگاه ۸۵ جهانی را از آنِ خود کرده است. این دانشگاه در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده، سه پردیس داشته و عضو گروه تحقیقاتی بلندآوازه U15 است.

۶. دانشگاه مک مستر

mac master

دانشگاه مک مستر (McMaster University) که یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است، پس از سقوط ۴ پله‌ای در رتبه‌بندی‌های جهانی، امسال در جایگاه ۱۴۴ در میان بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفت. این دانشگاه در شاخص دانشکده‌های بین‌المللی بالاترین امتیاز خود را به دست آورده و رتبه ۸۳ در جهان را به دست آورد. دانشگاه مک مستر در شهر همیلتون استان آنتاریو قرار گرفته و بیشترین شهرت آن مربوط به مدرسه پزشکی خوشنام آن است.

۵. دانشگاه آلبرتا

بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۱

امسال دانشگاه آلبرتا (University of Alberta) شش پله سقوط کرده و در جایگاه ۱۱۹ بین‌المللی قرار گرفت. این دانشگاه که یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است، پذیرای ۴۰۰۰۰ دانشجو بوده و از چهار پردیس تشکیل شده است. دانشگاه آلبرتا امسال بهترین امتیاز خود را در شاخص دانشکده‌های بین‌المللی به دست آورد.

۴. دانشگاه مونترال

montreal university

امسال دانشگاه مونترال (Universite’ de Montreal) با پیشی گرفتن از دانشگاه آلبرتا در جایگاه چهارم از بهترین دانشگاه های کانادا قرار گرفت. این دانشگاه تحقیقاتی فرانسوی زبان دولتی در شهر مونترال قرار گفته و در سال ۱۸۷۸ تاسیس شد. در حال حاضر بیش از ۶۷۳۵۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که شامل ۱۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی می‌شود.

۳. دانشگاه بریتیش کلمبیا

british columbia

در سومین جایگاه از بهترین دانشگاه های کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia) را داریم که پس از صعود شش پله‌ای، امسال رتبه ۴۵ را در میان بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی به دست آورد. این دانشگاه با هدف حمایت از نوآوری و به چالش کشیدن وضع موجود، امسال رتبه ۲۸ را در شاخص خوش‌نامی آکادمیک به دست آورد.

۲. دانشگاه مک گیل

macgill university

دانشگاه مک گیل (McGill University) واقع در مونترال امسال هم همچنان در جایگاه دوم از بهترین دانشگاه های کانادا باقی ماند. این دانشگاه با صعود چهار پله‌ای در رنکینگ جهانی در جایگاه ۳۱ قرار گرفت. دانشگاه مک گیل شامل ۱۲ برنده نوبل و ۱۴۵ بورسیه رودز در میان فارغ‌التحصیلان خود و همچین نخست وزیر فعلی کانادا، جاستین ترودو است.

۱. دانشگاه تورنتو

بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۱

بار دیگر دانشگاه تورنتو (University of Toronto) عنوان بهترین دانشگاه های کانادا را به خود اختصاص داد و در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی هم با صعود چهار پله‌ای، به طور مشترک در جایگاه ۲۵ قرار گرفت. این دانشگاه در اکثر شاخص‌ها به خصوص شاخص خوشنامی آکادمیک با رتبه ۱۵ در جهان، بهترین امتیازها را کسب کرد.

در ادامه فهرستی از نام شانزده بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۱ که در جایگاه‌هایی پس از دانشگاه‌های بالا قرار دارند، آورده شده است:

۱. دانشگاه اوتاوا – رتبه مشترک ۲۷۹

۲. دانشگاه دالهاوزی – رتبه مشترک ۲۹۱

۳. دانشگاه سیمون فراسر – رتبه مشترک ۳۲۳

۴. دانشگاه ویکتوریا – رتبه مشترک ۳۷۰

۵. دانشگاه لاوال – رتبه مشترک ۴۲۰

۶. دانشگاه ساسکچوان – رتبه مشترک ۴۶۵

۷. دانشگاه کنکوردیا – رتبه مشترک ۴۷۷

۸. دانشگاه یورک –از بهترین دانشگاه کانادا  در رتبه ۵۳۱ – ۵۴۰

۹. دانشگاه گوئلف – رتبه ۵۷۱ – ۵۸۰

۲۰. دانشگاه کارلتون – رتبه ۶۰۱ – ۶۵۰

۲. دانشگاه کبک – رتبه ۶۰۱ – ۶۵۰

۲۰. دانشگاه مانیتوبا – رتبه ۶۰۱ – ۶۵۰

۲۳. دانشگاه نیوفاندلند – رتبه ۷۰۱ – ۷۵۰

۲۴. دانشگاه شربروک – رتبه ۷۰۱ – ۷۵۰

۲۵. دانشگاه ویندزور – رتبه ۷۵۱ – ۸۰۰

۱. دانشگاه رایرسون – رتبه ۸۰۱ – ۱۰۰

نظر شما درباره بهترین دانشگاه های کانادا ۲۰۲۱ چیست؟ دانشجویان بین المللی که قصد پرداخت شهریه یا هزینه ثبت‌نام دانشگاه‌های کانادا را دارند، می‌توانند از خدمات پرداخت‌های بین‌المللی کافه ارز با استفاده از پی پال و کارت‌های ویزا و مستر استفاده کرده و بدون هیچ مشکل و تاخیری پرداخت‌های بین‌المللی خود را انجام دهند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *