logo کاقه ارز

تاثیر کرونا بر بیت کوین موضوع مورد نظر بسیاری از تحلیل‌گران رمز ارزها است و از جنبه‌های مختلف زیر ‌‌ذره‌بین آن‌ها قرار دارد. طبق تحقیق انجام شده توسط سازمان تحقیقاتی Tokenist، پس از زوال اقتصادی در جهان در طول پاندمی کرونا، اعتماد به بیت کوین طی سال‌های گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است. آن‌ها دلیل این افزایش اعتماد به بیت کوین نسبت به ابزارهای سرمایه‌گذاری سنتی مثل طلا، سهام و مستغلات را استفاده آزادانه‌تر از آن می‌دانند. در ادامه تحلیل ارزهای دیجیتال به این مسئله می‌پردازیم.

تاثیر کرونا بر بیت کوین

به گفته یکی از مقامات رسمی در کمپانی تحقیقاتی Tokenist، اعتماد به موسسات مالی بزرگ بیش از یک دهه است که رو به کاهش بوده و شیوع کووید ۱۹ فقط این فرآیند را سرعت بخشید. اعتماد به بانک‌ها هم با شیب ملایم‌تر رو به زوال است؛ در حالی که اعتماد به بیت کوین، به خصوص در سه سال گذشته، رو به افزایش است.

مردم می‌خواهند سرمایه خود را در جای امنی بگذارند. بیت کوین بیش از هر ابزار مالی دیگری توانست این خواسته مردم را تحقق ببخشد. ویروس کرونا نظم تمام دنیای اقتصاد را بر هم زد. تمام ابزارهای سرمایه‌گذاری مثل طلا، نفت، دلار و نقره از این اتفاق تاثیر منفی گرفتند. حتی کاهش استفاده از پول نقد هم سرمایه‌گذاران را به سوی ارزهای دیجیتال سوق داد. این تاثیر کرونا بر بیت کوین را می‌توان برای آینده این ارز دیجیتال و سایر آلت کوین‌ها به فال نیک گرفت.

اعتماد ۴۷ درصد از مردم به بیت کوین

طبق نتایج به دست آمده از تحقیق انجام شده توسط موسسه Tokenist از پنج هزار شرکت‌کننده در ۱۷ کشور، سرمایه‌گذارها نسبت به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال خصوصا بیت کوین دید مثبتی دارند. ۶۰ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که بیت کوین یک نوآوری مثبت در فناوری مالی محسوب می‌شود. البته این داده‌ها صرفا نتایج یک تحقیق است و نتایج رسمی در نظر گرفته نمی‌شوند.

وقتی به کشورهایی که استفاده از بیت کوین در آن‌ها زیاد است نگاه کنید، خواهید دید که میزان اعتماد به بیت کوین در این کشورها بسیار بالاتر از بقیه کشورها است. برای مثال، نرخ استفاده از بیت کوین در برزیل و فرانسه شباهتی به یکدیگر ندارند. حتی می‌توان گفت که حداقل ۷ -۶ طبقه اختلاف بین آن‌ها وجود دارد. در این مورد، شاید درست نباشد که نتایج تحقیق را با قطعیت قبول کنیم اما بهتر است آن را در نظر داشته باشیم. اگر کشورهای بزرگ در استفاده از بیت کوین مداخله کنند، احتمالا تاثیر منفی بر بیت کوین خواهد داشت. چون این مداخلات باعث ترس سرمایه‌گذاران می‌شود. خصوصا در طول دوران پاندمی، سرمایه‌گذاران بسیار حساس بوده و خیلی زود تحت تاثیر اخبار منفی قرار می‌گیرند.

بیت کوین در اروپا

تاثیر کرونا بر بیت کوین

تصور کنید مشابه این تحقیق در اروپا انجام شود. قطعا تمامی نسبت‌ها بسیار بالاتر خواهد رفت. چون کشورهای اروپایی جزو کشورهایی هستند که بیشترین استفاده را از بیت کوین می‌کنند. شاید این اطلاعات باعث تعجب شما شود اما کاملا واقعیت دارد. کشورهای اروپایی جزو کشورهایی با بیشترین پتانسیل در بازارهای بیت کوین هستند. به همین دلیل طبیعتا سطح اعتماد آن‌ها به بیت کوین هم بالاتر خواهد بود. آیا می‌توان به یک ابزار سرمایه‌گذاری غیرقابل اعتماد امید داشت؟ در واقع اساس تمام این داده‌ها، اقتصاد است. مردم بر اساس موقعیت و مسیر حرکت اقتصاد، تصمیم گرفته و اقدام می‌کنند. وقتی اعتماد به اقتصاد از بین برود، مسیر سرمایه‌گذاری‌ها به سمت بیت کوین تغییر خواهد کرد. این شرایط نه تنها در اروپا بلکه در تمام دنیا صدق خواهد کرد.

اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.