کاقه ارز

تاثیر کرونا بر بیت کوین

تاثیر کرونا بر بیت کوین موضوع مورد نظر بسیاری از تحلیل‌گران رمز ارزها است و از جنبه‌های مختلف زیر ‌‌ذره‌بین آن‌ها قرار دارد. طبق تحقیق انجام شده توسط سازمان تحقیقاتی Tokenist، پس از زوال اقتصادی در جهان در طول پاندمی کرونا، اعتماد به بیت کوین طی سال‌های گذشته ۳۰ درصد افزایش یافته است. آن‌ها دلیل این افزایش اعتماد به بیت کوین نسبت به ابزارهای سرمایه‌گذاری سنتی مثل طلا، سهام و مستغلات را استفاده آزادانه‌تر از آن می‌دانند. در ادامه تحلیل ارزهای دیجیتال به این مسئله می‌پردازیم.امروزه خدمات پرداخت ارزی در ایران به دلیل وجود تحریم ها با مشکل رو برو شده است. و با افزایش اعتبار ارزهای دیجیتال فرصت های شغلی در این حوزه افزایش پیدا کرده است شما میتوانید برای خرید فروش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و… از طریق سایت کافه ارز اقدام کنید.ا

بیماری ویروس کرونا 2019، یکی از بزرگ‌ترین همه‌گیری‌هایی که نسل بشر قرن بیست و یکم با آن مواجه شده و هنوز درمان مشخصی پیدا نشده است. در طی 4 ماه، ویروس توانسته به همه کشورها برسد. نه تنها این، اقتصاد جهانی به عنوان یک نتیجه با رکود مواجه است.

این به این دلیل است که صنایع محلی و جهانی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا تعطیل شده اند.حتی با وجود اینکه جهان قبلاً با همه‌گیری‌ها مواجه بوده است، تأثیر آن بر اقتصاد جهانی ناچیز بود. اما در مورد بازار کالاهای ویروس کرونا و بازار فارکس با گرما مواجه است.

فهرست مطالب :

تاثیر کرونا بربیت کوین

تاثیر کرونا بر بیت کوین

به گفته یکی از مقامات رسمی در کمپانی تحقیقاتی Tokenist، اعتماد به موسسات مالی بزرگ بیش از یک دهه است که رو به کاهش بوده و شیوع کووید ۱۹ فقط این فرآیند را سرعت بخشید. اعتماد به بانک‌ها هم با شیب ملایم‌تر رو به زوال است؛ در حالی که اعتماد به بیت کوین، به خصوص در سه سال گذشته، رو به افزایش است.

مردم می‌خواهند سرمایه خود را در جای امنی بگذارند. بیت کوین بیش از هر ابزار مالی دیگری توانست این خواسته مردم را تحقق ببخشد. ویروس کرونا نظم تمام دنیای اقتصاد را بر هم زد. تمام ابزارهای سرمایه‌گذاری مثل طلا، نفت، دلار و نقره از این اتفاق تاثیر منفی گرفتند. حتی کاهش استفاده از پول نقد هم سرمایه‌گذاران را به سوی ارزهای دیجیتال سوق داد. این تاثیر کرونا بر بیت کوین را می‌توان برای آینده این ارز دیجیتال و سایر آلت کوین‌ها به فال نیک گرفت.

اعتماد ۴۷ درصد از مردم به بیت کوین

طبق نتایج به دست آمده از تحقیق انجام شده توسط موسسه Tokenist از پنج هزار شرکت‌کننده در ۱۷ کشور، سرمایه‌گذارها نسبت به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال خصوصا بیت کوین دید مثبتی دارند. ۶۰ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که بیت کوین یک نوآوری مثبت در فناوری مالی محسوب می‌شود. البته این داده‌ها صرفا نتایج یک تحقیق است و نتایج رسمی در نظر گرفته نمی‌شوند.

وقتی به کشورهایی که استفاده از بیت کوین در آن‌ها زیاد است نگاه کنید، خواهید دید که میزان اعتماد به بیت کوین در این کشورها بسیار بالاتر از بقیه کشورها است. برای مثال، نرخ استفاده از بیت کوین در برزیل و فرانسه شباهتی به یکدیگر ندارند. حتی می‌توان گفت که حداقل ۷ -۶ طبقه اختلاف بین آن‌ها وجود دارد. در این مورد، شاید درست نباشد که نتایج تحقیق را با قطعیت قبول کنیم اما بهتر است آن را در نظر داشته باشیم. اگر کشورهای بزرگ در استفاده از بیت کوین مداخله کنند، احتمالا تاثیر منفی بر بیت کوین خواهد داشت. چون این مداخلات باعث ترس سرمایه‌گذاران می‌شود. خصوصا در طول دوران پاندمی، سرمایه‌گذاران بسیار حساس بوده و خیلی زود تحت تاثیر اخبار منفی قرار می‌گیرند.

تاثیر کوید 19 بربیت کوین

بیت کوین در اروپا

 

تصور کنید مشابه این تحقیق در اروپا انجام شود. قطعا تمامی نسبت‌ها بسیار بالاتر خواهد رفت. چون کشورهای اروپایی جزو کشورهایی هستند که بیشترین استفاده را از بیت کوین می‌کنند. شاید این اطلاعات باعث تعجب شما شود اما کاملا واقعیت دارد. کشورهای اروپایی جزو کشورهایی با بیشترین پتانسیل در بازارهای بیت کوین هستند. به همین دلیل طبیعتا سطح اعتماد آن‌ها به بیت کوین هم بالاتر خواهد بود. آیا می‌توان به یک ابزار سرمایه‌گذاری غیرقابل اعتماد امید داشت؟ در واقع اساس تمام این داده‌ها، اقتصاد است. مردم بر اساس موقعیت و مسیر حرکت اقتصاد، تصمیم گرفته و اقدام می‌کنند. وقتی اعتماد به اقتصاد از بین برود، مسیر سرمایه‌گذاری‌ها به سمت بیت کوین تغییر خواهد کرد. این شرایط نه تنها در اروپا بلکه در تمام دنیا صدق خواهد کرد.

تأثیر کرونا بر ارزهای دیجیتال

در بحبوحه بحران اقتصادی، ارزش بیت کوین در سال گذشته افزایش یافت. در حال حاضر ارزش هر بیت کوین 19,175.47 دلار است. این افزایش اجتناب ناپذیر است زیرا چین، کشور اصلی که معاملات ارزهای دیجیتال را انجام می دهد، به دلیل شیوع بزرگ در ووهان چین، جریان کاری را مختل کرده است.

تحلیلگران باتجربه این رویداد را “قوی سیاه” می نامند – یک حادثه منفی که نمی توان زودتر پیش بینی کرد. در چنین مواردی بازارهای مالی متفاوت عمل می کنند. در چنین مواقعی، سرمایه گذاران و معامله گران معمولاً سهام خود را می فروشند و در طلا و اوراق بهادار سرمایه گذاری می کنند تا عوامل ریسک خود را به حداقل برسانند. اکنون، کریپتوکارنسی ها نیز به کلاس دارایی های پناهگاه امن ملحق شده اند -تحلیلگران باتجربه این رویداد را “قوی سیاه” می نامند – یک حادثه منفی که نمی توان زودتر پیش بینی کرد.

کرونا و تاثیر آن بر بیت کوین

صنعت مالی

موسسات مالی در دوران شیوع ویروس کرونا، کرکره ها را بستند. این امر باعث شده تا مردم چشم‌انداز شرکت‌های فین‌تک را ببینند. بسیاری از رهبران صنعتی این دیدگاه را دارند که چگونه صنایع فین‌تک می‌توانند به راحتی این بحران را تحمل کنند.

در این سناریو، درک پتانسیل شرکت های فین تک بهترین راه برای آماده شدن برای آینده است. با این وضعیت، اتکا به راه حل های مبتنی بر رمزارز مانند پرداخت مبتنی بر بلاک چین، توسعه کیف پول بیت کوین و توسعه سکه/توکن ممکن است در سال های آینده اتخاذ شود.

اقتصاد کاغذ به اقتصاد بدون کاغذ

تحقیقات اطراف نشان داده اند که ویروس کرونا برای مدت طولانی تری روی اجسام باقی می ماند. این دلیل باعث شده است که مقامات چینی برای به حداقل رساندن شیوع ویروس، استفاده از ارز فیات را قرنطینه کنند. انتظار می رود افزایش ارزهای دیجیتال به دلایلی چند برابر شود.

تاثیر کرونا بر بیت کوین

فناوری بلاک چین

استفاده بالقوه از فناوری بلاک چین در چنین بحرانی در میان مردم مورد بحث قرار گرفته است. روش‌های مختلفی وجود دارد که فناوری بلاک چین می‌تواند به عنوان ابزاری عالی برای مقابله با این وضعیت باشد.

برای پیگیری اهدای کمک

کمک می کند تا کمک های مالی که توسط افراد انجام شده است را تا رسیدن به مقصد مورد نیاز پیگیری کنید.

برای خسارت بیمه

می تواند مطالبات بیمه را از طریق فرآیند آنلاین بدون تماس با شخص دیگری آسان تر کند.

برای ردیابی زنجیره تامین مواد پزشکی

محصولات با کیفیت مورد نظر را می توان از زمان ارسال آن ردیابی کرد تا جریان ثابت کالا حفظ شود.

برای ردیابی داده ها

بسیاری از موسسات مراقبت های بهداشتی با راه حل های بلاک چین به منظور ردیابی نزدیکی ویروس در ارتباط هستند و بنابراین اطمینان حاصل می شود که اطلاعات بدون دستکاری به اشتراک گذاشته می شود.

برای پرداخت های برون مرزی

کاهش مبلغ کارمزد پرداختی برای انتقال کمک های مالی بین سازمان های مختلف، دولتی و موسسات بهداشتی و درمانی. بنابراین، با خواندن کارمزد انتقال بانکی، مقدار زیادی صرفه جویی می کنید.

نتیجه :

قبل از ویروس کرونا، عوامل بسیاری صنعت کریپتو را تهدید می کرد، اما توجه به گسترش دنیای کریپتو تغییر کرد. مسائل سیاسی، هک ها، کلاهبرداری ها، مقررات دولتی، رکود اقتصادی معدود هستند که می توان از موارد دیگر نام برد. اگرچه نمی‌توانیم مستقیماً فرض کنیم که دارایی‌های کریپتو به راه‌حلی برای بحران جهانی کنونی تبدیل می‌شوند، اما می‌تواند به عنوان یک ابزار بالقوه برای نجات از آشفتگی اقتصادی عمل کند.

اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *