logo کاقه ارز

وسترن یونیون (Western Union) نامی آشنا در پرداخت های ارزی است که بسیاری از کسانی که نیاز به حواله ارزی به کشور دیگری داشته‌اند با آن آشنایی دارند. وسترن یونیون گرچه روشی برای انتقال پول با کارمزد بالا است اما همچنان در میان کسانی که نیاز به حواله ارز دارند اما به حساب بین‌المللی دسترسی ندارند، محبوب است. در این مطلب از وبلاگ کافه ارز با هم مرور می‌کنیم که وسترن یونیون چیست و روش کار آن چگونه است.

وسترن یونیون (Western Union) چیست؟

وسترن یونیون (Western Union) روشی برای انتقال پول از یک فرد به فرد دیگر و از جایی به جای دیگر است و افرادی که دسترسی به امکانات بانک‌داری سنتی ندارند، می‌توانند از آن استفاده کنند. این کمپانی به عنوان یکی از موسسات پیشرو در حوزه انتقال پول، سهم چشمگیری در بازار دارد و همین امتیاز باعث شده که بتواند کارمزدها و شرایط کار در این حوزه را برای مشتریان به یک استاندارد تبدیل کند. وسترن یونیون همیشه گزینه گران‌قیمتی است که باز هم می‌تواند برای افرادی که در انتقال پول، عجله دارند مفید واقع شود. گرچه این روش از نقطه‌نظر تجاری کاربردهای محدودی دارد اما ابزاری کارامد برای استفاده شخصی است.

انتقال پول در داخل یک کشور توسط وسترن یونیون

رایج‌ترین روش استفاده از وسترن یونیون برای انتقال پول در داخل یک کشور است. مثلا اگر پدر و مادری بخواهند به صورت فوری برای فرزند خود پول واریز کنند اما بنا به دلایلی امکان استفاده از انتقال بانکی را نداشته باشند، می‌‌توانند از جایگاه‌های مخصوص وسترن یونین استفاده کنند. این جایگاه‌ها معمولا در فروشگاه‌های خوار و بار فروشی هستند. مشتریان می‌توانند از روش پرداخت آنلاین هم استفاده کنند. البته کارمزد استفاده از کارت بدهی به صورت آنلاین بیشتر است.

روش کار وسترن یونیون بسیار آسان است. به یکی از جایگاه‌ها مراجعه کرده، نام و موقعیت مکانی فردی که می‌خواهید برای او پول ارسال کنید را نوشته و مقداری که می‌خواهید واریز کنید را مشخص کنید. سپس کارمزد تراکنش محاسبه می‌شود. اگر مبالغ کمی ارسال کنید این کارمزد می‌تواند تا ۱۰ درصد میزان وجه انتقالی باشد. هرچه پول بیشتری انتقال دهید، کارمزد هم بالاتر می‌رود.

وقتی پول و کارمزد را به وسترن یونیون تحویل دهید، کارمند آن جایگاه یک شماره کنترل به شما اختصاص می‌دهد که می‌توانید آن را به فردی که پول را دریافت می‌کند، بدهید. آن فرد می‌تواند با استفاده از آن شماره و کارت شناسایی به یکی از جایگاه‌های وسترن رفته و مبلغ ارسالی شما را دریافت کند. اگر گزینه «Money in Minutes» را در جایگاه انتخاب کنید، کل این فرآیند، در عرض چند دقیقه انجام خواهد شد.

انتقال پول به خارج از کشور

انتقال پول به خارج از کشور

بسیاری از مردم از وسترن یونیون برای انتقال پول به خارج از کشور استفاده می‌کنند. این روش بسیار سریع‌تر از روش بانکی است و نیازی نیست در شعب بانک‌ها منتظر مانده یا کاغذبازی‌های اضافه داشته باشید. پروسه انجام این کار هم بسیار شبیه به انتقال داخلی است اما تحقیقات بیشتری در این نوع انتقالات توسط Western Union انجام می‌شود چون قانون فدرال این کمپانی را ملزم کرده تا مطمئن شوند مشتریان از این سیستم سرویس برای کلاهبرداری یا پول‌شویی استفاده نمی‌کنند.

در نقل و انتقالات بین‌المللی پول، شما کارمزد کمتری پرداخت خواهد کرد چون وسترن یونیون از تبدیل ارزها به یکدیگر درآمد کسب می‌کند. برای مثال، اگر بخواهید ۵۰۰ دلار به نیکاراگوئه انتقال دهید، کارمزد شما حدودا ۱۰ دلار خواهد بود. این روش یک روش مقرون به صرفه برای افرادی است که در آمریکا کار می‌کنند و می‌خواهند برای خانواده خود پول ارسال کنند اما به بانک دسترسی ندارند.

نظر شما درباره وسترن یونیون چیست ؟ اگر شما هم نیاز به داشتن یک حساب بین‌المللی دارید، با استفاده از خدمات افتتاح حساب پی پال کافه ارز ، تنها با چند گام ساده می‌توانید یک حساب بین‌المللی داشته باشید و نقل و انتقالات پول را به‌ آسانی انجام دهید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.