logo کاقه ارز

امروزه کسب درآمد از NFT آنقدر محبوب شده است که شرکت‌های معتبر، افراد مشهور و سرمایه‌گذاران در حال راه‌اندازی یا صحبت در مورد راه اندازی NFT‌های خود هستند. صنعت بازی نیز از این امر مستثنی نیست؛ زیرا NFT فضای بازی را کاملا متحول کرده است. NFT یا توکن غیرمثلی نوعی خاص از توکن‌های رمزنگاری است که با استفاده از تکنولوژی بلاکچین گونه‌ای دارایی دیجیتال ایجاد می‌کند که قابل تکثیر نیست. سرمایه‌گذاری روی رمز ارزها روز به روز بیشتر می‌شود. در دنیای بلاکچین در حال تکامل، فناوری توکن های غیرمثلی (NFT) به سرعت به عنوان یک روش کسب درآمد غیرفعال شکل گرفته است.

این روزها شاید کسب درآمد از NFT  آسان شده باشد. نگاهی به آمارهای اخیر نشان می‌دهد که محبوبیت NFT با چه سرعتی در حال افزایش است. در سال ۲۰۲۰، کل ارزش فروش NFT حدود ۲۵۰ میلیون دلار بود، در حالی که سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ دارای ارزش کل فروش ۲ میلیارد دلار بوده است. با این حال، همه NFTها با هم برابر نیستند. برخی ارزش زیادی دارند در حالی که برخی دیگر، ممکن است ارزش خاصی نداشته باشند. قبل از آشنایی با سودآورترین راه‌هایی که می‌توانید با NFT درآمد کسب کنید، ابتدا با مفهوم NFT  بیشتر آشنا می‌شویم.

توکن‌های غیرمثلی یا NFT چیست؟

تعریف ساده غیرمثلی یا غیر قابل تعویض، کالاها یا دارایی‌هایی است که قابل تعویض نیستند و نمی‌توانید آن را با چیز دیگری جایگزین کنید. قابل تعویض آن‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را با یکدیگر تعویض کنید. بنابراین توکن‌های غیرقابل تعویض یا همان NFT، واحدهایی از داده‌های ذخیره‌شده در یک بلاکچین هستند که می‌توانید به آن‌ها به عنوان معادل دیجیتالی کلکسیون‌های خصوصی نگاه کنید که در آن هر قطعه ارزش متفاوتی دارد.

نحوه ساخت NFT

با کمال تعجب، ساخت NFT پیچیده نیست و پلتفرم‌هایی وجود دارد که می‌توانید در مورد کل فرآیند، راهنمایی دریافت کنید و به کسب درآمد از NFT بپردازید. NFTها توسط یک بلاکچین خاص ساخته و پشتیبانی می‌شوند که NFT اتریوم محبوب‌ترین این بلاکچین‌ها است. به غیر از اتریوم، فلو و بایننس نیز معمولا برای توسعه آن استفاده می‌شوند. برای تراکنش به یک کیف پول دیجیتال و ارز دیجیتال (عمدتا اتریوم) نیاز دارید. شما می‌توانید NFTها را برای ارزهای دیجیتال یا پول فیات از طریق قراردادهای هوشمند بفروشید و این انتقال در یک بلاکچین ثبت می‌شود.

۴ راه برتر برای کسب درآمد از NFT

اگر فکر کرده‌اید که مردم چگونه به کسب درآمد ارزی از NFT می‌پردازند، خوشحال خواهید شد که بدانید چندین راه برای انجام این کار وجود دارد. به این چهار روش برای کسب درآمد از NFT که نتایج ملموسی داشته‌اند نگاه کنید.

کسب درآمد از NFT

آثار هنری دیجیتال

آثار هنری NFT از محبوب‌ترین و با ارزش‌ترین توکن‌های غیرمثلی هستند که تاکنون از نظر سودآوری ایجاد شده‌اند. تاریخچه بلاکچین و هنر در ۱۱ مارس ۲۰۲۱، زمانی که یک خانه حراج آثار هنری ، اثری را را به قیمت خیره کننده ۶۹ میلیون دلار فروخت، به طرز چشمگیری تغییر کرد. این اولین باری بود که خانه حراج آثار هنری، یک اثر هنری کاملا دیجیتال را به حراج گذاشت. NFTها، حق مالکیت را به هنرمند می‌دهند تا زمانی که یک دارایی دیجیتال ایجاد می‌کنید، بتوانید اثبات اصالت و سود حاصل از کار خود را نشان دهید. اگر شما یک خالق میم باشید، وقتی منتشر می‌شود از آن سود خواهید برد. اگر از این منظر به آن نگاه کنیم، NFTها یک فناوری انقلابی برای خالقان هنری و یکی از راه های کسب درآمد ارزی از NFT هستند.

NFT های مد

به روشی مشابه با آثار هنری، NFTها به مسائل مربوط به اصالت پرداخت و احتمال تقلبی بودن را از بین می‌برند. برندهای پوشاک و مد به طور فزاینده‌ای از روند NFT با انتشار یک نسخه دیجیتالی محدود از لباس‌های خود با مجموعه‌ای از قطعات نمادین افراد مشهور یا امضاهای طراحی سود می‌برند. علاوه بر این، برندهای لباس و مد می‌توانند با ایجاد یک بازار NFT برای لباس‌ها و لوازم جانبی خود از توسعه NFT بهره‌مند شوند . این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا درآمد نامحدودی از NFTها در یک محیط امن و قوی ایجاد کنند.

کلکسیون‌های دارای مجوز

توکن‌سازی کلکسیون‌ها یکی از بهترین کاربردهای NFT و یکی از روش های کسب درآمد ارزی از NFT است و به نظر می‌رسد واضح‌ترین راه برای معامله با کلکسیون‌ها است. افرادی که قبلا در این بخش با وسایل کلکسیونی فیزیکی مانند خرده‌فروشی‌ها، یادگاری‌ها، کارت‌های تجاری و سایر اقلام سروکار دارند، اکنون فقط باید همان دارایی‌های دیجیتال را بفروشند.

با قابلیت NFT برای اثبات غیرمعمول بودن، ارزش کلکسیون‌ها می‌تواند به طور قابل توجهی بالاتر از همتایان فیزیکی آن‌ها باشد. محبوب‌ترین کلکسیون‌ها تاکنون کارت‌های ورزشی هستند. در ابتدا پروژه کارت ورزشی فقط اجازه داد و ستد کارت‌های فوتبالیست دارای مجوز را می‌داد. اکنون، انجمن ملی بسکتبال (NBA) نیز مجموعه کارت‌های NFT خود را راه‌اندازی کرده است. احتمال زیادی وجود دارد که سایر ورزش‌ها از این روند پیروی کنند و مجموعه‌ها دارای طیف گسترده‌تری از NFTهای ورزشی برای خرید خواهند بود.

این بدان معنا نیست که دیگر کلکسیون‌ها سود خوبی ندارند. همان‌طور که قبلا گفته شد، کلکسیون‌های فیزیکی را می‌توان به دارایی‌های توکن تبدیل کرد و به این ترتیب خرید، معامله کرد یا فروخت. در حالی که تجارت فیزیکی و مدیریت می‌تواند به کلکسیون‌ها آسیب برساند، NFTها هرگز کیفیت خود را از دست نمی‌دهند زیرا فقط به صورت دیجیتالی وجود دارند و به طور ایمن در بلاکچین ذخیره می‌شوند.

بازی‌های ویدیویی

بازی‌های ویدیویی

کسب درآمد از NFT بازی های ویدویی یکی دیگر از این روش ها است. NFTهای بازی‌های ویدیویی نیز در حال توسعه هستند زیرا بلاکچین به شما امکان می‌دهد بازی‌ها را از پرداخت برای برنده شدن به بازی برای کسب درآمد تبدیل کنید. برای این‌که بازی‌ها مخاطبان بیشتری را جذب کنند و فرصت‌های درآمدی را با پاداش‌های پرتقاضا افزایش دهند، توسعه بازی NFT یک راه خوب است. بازی‌ها دارای عملکردهایی هستند که امکان خرید، فروش، تجارت یا مبادله کلکسیون‌های شما را فراهم می‌کند.

اگرچه تاکنون هیچ بازی وجود نداشته است که محبوبیت بالایی به دست آورده باشد، پتانسیل آن بسیار زیاد است. با توجه به این‌که بازی‌ها به‌خوبی برای آیتم‌های مجازی خرج می‌کنند، بازی‌های ویدیویی با NFTهای موجود در بازی‌های قابل فروش، احتمال تبدیل شدن به یک برنده بزرگ را دارند. قابل ذکر است که توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی NFT نیز سازندگان جاه طلبی NFT هستند که ممکن است فناوری NFT را بیشتر به جلو سوق دهد.

در مقایسه با سایر NFTها مانند آثار هنری، مد و کارت‌های تجاری، NFTهای درون بازی از همه پیشرفته تر هستند. این به این دلیل است که پیچیده و کاملاً تعاملی وجود دارد، اما با گذشت زمان و نیاز به ارتقا یا هم سطح شدن با تغییرات شخصیت بازیکن، با گذشت زمان در حال تغییر هستند. مطلب بهترین بازی های NFT به شما در انتخاب بازی مناسب برای کسب درآمد از NFT با بازی کمک خواهد کرد.

آینده NFT ها

به نظر نمی‌رسد توکن‌های غیرقابل تعویض، یک روند زودگذر داشته باشد. با کاربردهای متعدد و منحصربه‌فردش، به نظر می‌رسد که تنها نکات مثبت این فناوری بررسی شده است. این واقعیت که در حال حاضر فقط تصاویر ساده محبوب هستند نشان می‌دهد که هیچ کس نمی‌تواند پتانسیل کامل این فناوری را تخمین بزند. همان‌طور که محبوبیت NFTها همچنان در حال افزایش است، ممکن است باعث ایجاد توکن‌های پیچیده‌تری شود که امکان انفجار بازار NFT را فراهم می‌کند. علاوه بر این، توسعه دهندگان NFT نیز به طور فزاینده‌ای نوآوری‌هایی را برای سایر بخش‌ها ارائه می‌کنند. صنایع مختلف مانند صنایع املاک، رسانه و سرگرمی نیز می‌توانند از NFT بهره ببرند.

نظر شما درباره کسب درآمد از NFT چیست؟ اگر قصد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید، می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید. همچنین در صورت نیاز به خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.