تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی

تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی: یکی از بزرگ‌ترین خدمات پرداخت آنلاین ارزی در جهان خدمات پی پال است که دارای دو حساب شخصی (Personal account) و بیزینس (Business account) است. حساب‌های شخصی پی پال برای کسانی که به صورت آنلاین خرید می‌کنند و دریافت‌های پولی بین‌المللی دارند مناسب است. در مقابل حساب‌های بیزینس یا تجاری برای بازرگانان یا مشاغل ایده‌آل هستند و مزایای ویژ‌ه‌ای را برای آن‌ها ارائه می‌دهد. در واقع تفاوت در نوع افرادی که از این حساب‌ها استفاده می‌کنند، مهم‌ترین تفاوت حساب پی پال شخصی و بیزینس است. برای آشنایی بیشتر با تفاوت پی پال بیزینس و شخصی با ما در این مطلب همراه باشید. لازم به ذکر است که شما می‌توانید با خدمات افتتاح حساب پی پال در کافه ارز می‌توانید هر یک از این حساب‌ها را برای خود ایجاد کنید.

ثبت سفارش خدمات پی پال

فهرست مطالب:

حساب پی پال (PayPal)

بعد از اینکه اقدام به راه‌اندازی یک کسب‌وکار کوچک و یا متوسط کرده‌اید، آنچه برای شما اتفاق می‌افتد کسب درآمد از این کسب‌وکار است. فرقی نمی‌کند این کسب‌وکار چه باشد، وقتی ایده‌تان مشتریان را جذب کرد و برای خرید خدمات و محصولات شما مایل به پرداخت هزینه باشند، آن‌ها نیازمند به راهی برای پرداخت به شما خواهند بود. شما ممکن است کسب و کاری بین‌المللی داشته باشید و در همین راستا به یک حساب بین‌المللی نیاز خواهید داشت.

حساب پی پال (PayPal) به دلایلی مانند سهولت در استفاده و همچنین آسان‌تر کردن پرداخت‌های بین‌المللی بهترین گزینه برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و متوسط بین المللی است. با این حال، برای کسانی که حساب پی پال را انتخاب می‌کنند، دو نوع حساب وجود دارد: یکی حساب شخصی و دیگری حساب بیزینس. با بررسی این دو حساب و تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی شما به راحتی می‌توانید تصمیم بگیرید کدام نوع حساب برای شما بهترین است.

حساب پی پال شخصی (Personal PayPal accounts)

حساب‌های شخصی پی پال یا حساب پرسونال پی پال برای کسانی که از PayPal برای ارسال پول به دوستان و افراد خانواده خود یا خرید آنلاین استفاده می‌کنند، یک حساب عالی است. علاوه بر دریافت پول از دوستان خود و برای پرداخت هزینه خریدهای آنلاین، می‌توانید از یک حساب شخصی برای فروش کالا و خدمات نیز استفاده کنید. اگر فریلنسر هستید برای نقدکردن درآمد خود و یا اگر هنرمند هستید برای دریافت هزینه محصولات و کارهای هنری‌تان، این گزینه بسیار ایده‌آ‌ل است.

اما به یاد داشته‌باشید، حساب‌های شخصی PayPal به شما اجازه نمی‌دهند انواع مختلفی از گزینه‌های پرداخت را در مقایسه با حساب PayPal Business بپذیرید، مثلا نمی‌توانید به خریداران اجازه دهید از طریق صورت ‌حساب هزینه‌ها را پرداخت کنند.

باز کردن حساب پی پال در کافه ارز بسیار آسان است و در زمان کمی انجام می‌شود. به طور خلاصه، یک حساب شخصی پی پال برای فروشندگانی ایده‌آل است که قصد دارند فقط به صورت گهگاهی یا غیررسمی کالاها و خدمات خود را به فروش برسانند.

تفاوت پی پال شخصی و بیزینس

حساب پی پال بیزینس (Business PayPal accounts)

حساب پی پال بیزینس تمام مشخصات یک حساب شخصی را دارد و علاوه بر آن، ویژگی‌های بیشتری را برای صاحبان مشاغل کوچک تا متوسط ​​ارائه می‌دهد و این مهم‌ترین تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی است. به عنوان مثال، حساب‌های تجاری پی پال امکان ارسال و دریافت صورت‌ حساب و همچنین راه‌اندازی خدمات اشتراک را برای شما فراهم کرده‌ است.

از طریق این خدمات، مشتریان شما می‌توانند تنها در یک تراکنش بزرگ برای محموله‌های مکرر ثبت‌نام کنند. همچنین می‌توانید با استفاده از رابط PayPal فاکتور تهیه کنید. اگر شما یک فریلنسر هستید و نیاز به ارسال فاکتور برای مشتری دارید، اما در تهیه فاکتور تجربه‌ای ندارید، حساب بیزینس این کار را برای شما آسان کرده‌است. (مطلب پرداخت invoice پی پال را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید)

از ویژگی‌های دیگر این حساب، آسان‌کردن خرید آنلاین برای مشتریان شما، با امکان تبدیل سایت کاری شما به یک پورتال تجارت الکترونیک است. یکی از بهترین مزیت‌ها برای دارندگان حساب‌های بیزینس و صاحبان مشاغل پیشنهاد اعطای وام و اعتبار از جانب پی پال است و می‌توانید از آن برای سرمایه‌گذاری مجدد در کسب‌وکار خود استفاده کنید.

به خاطر داشته‌ باشید که بازکردن یک حساب تجاری PayPal در مقایسه با حساب شخصی کمی بیشتر زمان می‌برد. همچنین، پس از ورود به پی پال با حساب بیزینس، نمی‌توانید بدون تماس با پشتیبانی مشتری، حساب خود را به یک حساب شخصی تبدیل کنید.

تفاوت حساب پی پال بیزینس و پرسونال

مزایا و معایب حساب پی پال شخصی و بیزینس

تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی تنها به ویژگی‌های اضافی حساب بیزینس برمی‌گردد و در سایر موارد به هم شبیه هستند. اما این دو حساب مزایا و معایب متفاوتی دارند که بهتر است قبل از تصمیم‌گیری در مورد بازکردن هر کدام و استفاده از آن‌ها، از این موارد اطلاع داشته‌باشید.

مزایای حساب پی پال شخصی

در مورد حساب پرسونال پی پال هزینه‌های جانبی زیادی تحت عنوان هزینه‌های ماهانه یا هزینه‌های پایان سال و هزینه انتقال وجود ندارد. همچنین شما می‌توانید پول حاصل از فروش را به یک حساب بانکی شخصی متصل، به صورت رایگان انتقال دهید.

معایب حساب پی پال شخصی

این نوع حساب برای پذیرش کارت‌های نقدی و اعتباری به صورت آنلاین (Debit and Credit Cards Online) هزینه‌هایی در نظر گرفته‌ است. همچنین دسترسی محدود به خدمات تجاری برای کسانی که می‌خواهند کالا یا خدمات بفروشند، از دیگر معایب حساب شخصی پی پال است. یکی از اشکالات دیگر حساب شخصی این است که خریدار در هر خرید نام کامل شما را می‌بیند.

مزایای حساب پی پال بیزینس

وجود چند روش برای پذیرش پرداخت و به‌علاوه ابزارهای ردیابی پرداخت اضافی از جمله مزایای حساب پی پال بیزینس است. در این حساب تجاری، امکان دریافت و ارسال فاکتور (Invoice) برای مشتریان فراهم شده‌ است. برای کسب‌وکارهای دارای کارمند، مزیت دیگر حساب بیزینس PayPal این است که اجازه ورود به سیستم را برای حداکثر 200 کارمند می‌دهد و به آن‌ها امکان دسترسی به ویژگی‌های PayPal مانند امکان تنظیم روش‌ها و هزینه‌های حمل‌ونقل، موجودی و محاسبه سود را می‌دهد. برخلاف حساب‌های شخصی، یک حساب تجاری می‌تواند با نام شرکت به جای نام شما ثبت شود، که به محافظت از حریم خصوصی شما هنگام خرید مشتریان کمک می‌کند.

معایب حساب پی پال بیزینس

در صورتی که قصد تبدیل این حساب به یک حساب شخصی را داشته‌ باشید، این کار را تنها از طریق تماس با خدمات مشتری در پی پال می‌توانید انجام دهید، در نتیجه فرآیندی زمانبر و مشکل خواهد بود. در این حساب برای تبدیل ارز، کارمزدی 4 درصدی وجود دارد و نیز 1.5 درصد برای پرداخت‌های بین‌المللی به آن افزوده می‌شود.

فرق بین حساب پی پال بیزینس و شخصی

اطلاعات موردنیاز برای بازکردن حساب پی پال شخصی

برای بازکردن حساب شخصی PayPal به موارد زیر نیاز دارید:

 • نام و نام خانوادگی دارنده حساب
 • نشانی
 • ملیت (ایران جزو کشورهای تحریمی است، نام ایران را ذکر نکنید)
 • شماره تلفن
 • آدرس ایمیل
 • اطلاعات کارت دبیت یا اعتباری (اختیاری)
 • بررسی شماره حساب و شماره مسیریابی (اختیاری)

اطلاعات موردنیاز برای بازکردن حساب پی پال بیزینس

برای بازکردن حساب بیزینس PayPal به موارد زیر نیاز دارید:

 • نام و آدرس مالک حساب پی پال
 • آدرس ایمیل مالک حساب
 • نام و آدرس کسب‌وکار
 • اطلاعات تماس خدمات مشتریان تجاری
 • اطلاعات عمومی کسب‌وکار (به عنوان مثال، نوع کسب‌وکار، کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار شما، و غیره)
 • نام بانک
 • شماره حساب بانکی تجاری یا شخصی
 • شماره مسیریابی بانک

انتخاب بین حساب پی پال بیزینس یا شخصی

در نهایت، تصمیم‌گیری در مورد این‌که کدام یک از این دو حساب برای شما مناسب است، با دانستن تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی و اینکه در واقع هدفتان از بازکردن حساب پی پال چیست، بسیار آسان است. اگر قصد شما تنها خرید آنلاین و یا تقسیم صورتحساب با دوستان و خانواده است، پس مطمئنا نیازی به بازکردن یک حساب بیزینس ندارید، زیرا در این صورت شما به هیچ یک از گزینه‌های اضافی این حساب احتیاج پیدا نمی‌کنید. بازکردن حساب پرسونال پی پال یک راه سریع و آسان برای خرید آنلاین یا ارسال پول به دوستان و خانواده را به شما ارائه می‌دهد.

اما در صورتی که یک کسب‌وکار کوچک یا متوسط دارید و نیازمند بررسی پرداخت‌های آنلاین مشتریان خود و تهیه صورتحساب برای آن‌ها هستید، یا برای توسعه کسب‌وکار خود به اعتبارات و وام‌های پیشنهادی پی پال نیاز دارید، حساب بیزینس انتخاب بهتری خواهد بود. داشتن ویژگی‌های اضافی مانند اجازه دسترسی محدود به 200 کارمند به حساب شما، استفاده از نام مستعار و داشتن ایمیل خدمات مشتری که مشتری بتواند مشکلات خود را به شما اعلام کند. شما نیز در مقابل پیگیری کنید، موجب ایجاد تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی می‌شود. در صورتی که پس از خواندن مطالب فوق، باز هم سوالی در خصوص بازکردن حساب پی پال بیزینس و شخصی برایتان پیش آمد، می‌توانید از طریق کافه ارز به صورت رایگان با مشاوران و تیم پشتیبان افتتاح حساب پی پال مطرح کنید.

کافه ارز با سال‌ها تجربه در زمینه پرداخت ارزی بین‌المللی متنوع‌ترین خدمات پی پال شامل افتتاح حساب پی پال، شارژ حساب پی پال، خرید با پی پال و همچنین نقدکردن پی پال و خرید و فروش پی پال را به شما مشتریان گرامی ارائه می‌دهد.

حساب پی پال بیزینس یا شخصی

حساب پی پال متعلق به یک شرکت فناوری مالی آمریکایی است که یک سیستم آنلاین پرداخت را در بیشتر کشورهایی که از این سیستم انتقال آنلاین استفاده می‌کنند، به اجرا در می‌آورد. این روش به عنوان جایگزینی برای روش‌های قدیمی مثل چک و حواله‌های بانکی شناخته می‌شود و امروزه بسیار رواج یافته است. این حساب پرداخت‌های بین‌المللی را بسیار سهولت بخشیده‌ است و یکی از روش‌های خرید آنلاین از سایت‌های خارجی و پرداخت هزینه و همچنین دریافت هزینه محصولات و خدمات برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط است. اما آنچه کاربران و متقاضیان افتتاح حساب پی پال در قدم اول با آن مواجه می‌شوند، وجود دو نوع حساب پی پال است، یکی حساب شخصی و دیگری حساب بیزینس.

دانستن تفاوت حساب پی پال بیزینس و شخصی، در نهایت برای انتخاب مناسب بین این دو نوع حساب دارای اهمیت بسیاری است. امید است که پس از مطالعه تفاوت پی پال شخصی و بیزینس شما به راحتی بتوانید تصمیم بگیرید کدام نوع حساب برای شما مناسب است. برای دریافت مشاوره و افتتاح حساب پی پال و سایر خدمات مرتبط با حساب پی پال می‌توانید به سایت معتبر کافه ارز مراجعه کنید.

4.9/5 - (15 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *