logo کاقه ارز

تحصیل در خارج از کشور مستلزم وفق یافتن با فرهنگ جدید و سبک آموزش و یادگیری جدید است. این فرآیند می‌تواند زمان‌بر باشد اما ظاهرا، بعضی از دانشگاه‌ها شامل دانشگاه های فرانسه کار جالبی در رابطه با برآورده کردن این نیاز دانشجویان انجام داده و از آن‌ها در این مسیر پشتیبانی می‌کنند؛ بنابراین هر سال تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی جذب می‌کنند. بهترین دانشگاه های بین المللی فرانسه بر اساس فهرست جهانی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها سراسر دنیا در سال ۲۰۲۲ تعیین شده است. یک دانشگاه بین‌المللی خوب دانشگاهی است که محیطی چندفرهنگی بین دانشجویان و پرسنل دانشگاه در آن حاکم بوده، دروس به حداقل دو زبان آموزش داده شوند و به دانشجویان کمک شود که از طریق برنامه‌های خارج از درس، با فرهنگ جدید آشنا شده و با آن وفق پیدا کنند. برخی از دانشگاه‌های فرانسه خیلی محبوب هستند، چون رشته‌های زیادی به زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌دهند. این مطلب از معرفی بهترین دانشگاه های خارجی برای تحصیل ، نگاهی می‌کنیم به برترین دانشگاه های بین المللی فرانسه در سال ۲۰۲۱ .

بهترین دانشگاه های فرانسه از نگاه Time Higher Education 2021

پیش از این بهترین دانشگاه های فرانسه با رتبه های جهانی را به شما معرفی کرده بودیم؛ فهرستی که در ادامه خواهد آمد، بهترین دانشگاه های بین المللی فرانسه از نگاه مجله معتبر آموزش عالی تایمز (Times Higher Education) است:

– دانشگاه تحقیقات PSL پاریس

– اکول پلی تکنیک

– دانشگاه سوربن

– دانشگاه پاریس

– دانشگاه پاریس – ساکلی

– دانشگاه پاریس تلکام

– دانشگاه اکول د پون پاریس تک

– اکول نرمال سوپریور دلیون

– دانشگاه مونتپلیه

– دانشگاه آکس مارسیل

بهترین دانشگاه های بین المللی فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه بر اساس QS Ranking 2022

فهرست بهترین دانشگاه های بین المللی فرانسه که در ادامه معرفی می‌شود بر اساس رتبه بندی جهانی QS است:

– دانشگاه تحقیقات PSL پاریس

– انستیتو پلی تکنیک پاریس

– دانشگاه سوربن

– انستیتو پاریس – ساکلی

– اکول نرمال سوپریور دلیون

– اکول دپون پاریس تک

– ساینس پو

– دانشگاه پاریس

– دانشگاه پاریس ۱ پانتئون – سوربن

– دانشگاه گرنوبل آلپس

بهترین دانشگاه های بین المللی فرانسه

۳ مورد از بهترین دانشگاه های بین المللی فرانسه

میزان رضایت دانشجویان بین‌المللی قطعا جنبه مهمی است که در زمان انتخاب برترین دانشگاه های بین المللی فرانسه یا هر کشور دیگری باید ملاک و معیار در نظر گرفته شود. سه تا از دانشگاه‌های فرانسه در میان بهترین دانشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفتند و جایزه رضایت دانشجو را در سال ۲۰۱۶ دریافت کردند:

– دانشگاه Francois Rabelais: عالی

– دانشگاه Burgundy: خیلی خوب

– دانشگاه Strasbourg: خیلی خوب

فاکتورهایی که قبل از انتخاب فرانسه باید در نظر بگیرید

برای تحصیل در فرانسه علاوه بر مطالعه و تحقیق راجع به دانشگاه‌ها و نظرات دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های این کشور، موارد مختلفی هست که باید از قبل در نظر داشته باشید. این موارد در زیر آورده شده‌اند.

شهریه

از حدود ۲۵۰ یورو در سال در دانشگاه‌های دولتی شروع شده و می‌تواند تا سالی ۲۰۰۰۰ یورو در سال در موسسات خصوصی هم برسد.

ویزای دانشجویی

حتما فرآیند لازم برای دریافت ویزای دانشجویی را از سایت و دانشگاه مورد نظر خود پرس‌وجو کنید.

– زندگی دانشجویی: ممکن است یکی از برترین دانشگاه های بین المللی فرانسه را برای تحصیل انتخاب کنید اما آیا فعالیت‌های سرگرم‌کننده دیگری هم برای ایجاد تعادل بین تحصیل و سرگرمی در نظر گرفته‌اید؟

یادگیری زبان فرانسه

آیا مایل به یادگیری زبان فرانسوی هستید؟ گرچه اساتید و سایر دانشجویان می‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند اما شاید مواردی وجود داشته باشد که دانش ابتدایی از فرانسه تنها راه برقرار ارتباط باشد.

نظر شما درباره بهترین دانشگاه های بین المللی فرانسه در سال ۲۰۲۱ چیست ؟ دانشجویان بین المللی که قصد پرداخت شهریه یا هزینه ثبت‌نام دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌توانند از خدمات پرداخت‌های بین‌المللی کافه ارز با استفاده از خرید با پی پال و خرید با ویزا و مستر کارت استفاده کرده و بدون هیچ مشکل و تاخیری پرداخت‌های بین‌المللی خود را انجام دهند. همچنین با استفاده از کافه ارز می‌توانید پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی را به آسانی انجام دهید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.