وبلاگ

/

/

بهترین دانشگاه های فرانسه در سال ۲۰۲۱ با رتبه های جهانی

بهترین دانشگاه های فرانسه در سال ۲۰۲۱ با رتبه های جهانی

۲ شهریور ۱۴۰۰

برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی تحصیل در خارج از کشور نقطه عطف بزرگی در زندگی و آینده محسوب می‌شود. کشورهای اروپایی سرآمد سیستم‌های آموزشی جامع و قدرتمند هستند. از میان این کشورها فرانسه به داشتن ۲۶ دانشگاه طراز اول در میان برترین دانشگاه‌های جهان به خود می‌بالد و ۱۰ دانشگاه این کشور جزو ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند. رتبه‌بندی بهترین دانشگاه های فرانسه با استفاده از روشی است که هر دانشگاه را بر اساس شهرت آکادمیک و اشتغال پس از تحصیل، اثربخشی تحقیقات و غیره ارزیابی می‌کند. این مطلب از معرفی بهترین دانشگاه های خارجی برای تحصیل ، نگاهی می‌کنیم به برترین دانشگاه های فرانسه در سال ۲۰۲۱ .

بهترین دانشگاه های فرانسه در سال ۲۰۲۱

اگر به تحصیل در فرانسه علاقمند هستید، در این راهنما ده دانشگاه برتر فرانسه به ترتیب از رتبه ۱۰ تا رتبه ۱ آورده شده است.

۱۰. دانشگاه ENS Paris-Saclay

این دانشگاه امسال وارد فهرست بهترین دانشگاه‌ های فرانسه شد و آن را با نام رسمی ENS Cachan هم می‌شناسند. دانشگاه ENS امسال بیست و یک پله بالاتر رفته و در جایگاه ۲۹۱ جهانی قرار گرفت. در رتبه‌بندی ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان، این دانشگاه بالاترین امتیاز خود را در شاخص میزان دانشجو در هر دانشکده به دست آورد. این دانشگاه اخیرا پردیس‌های خود را به مکانی که به نام «سیلیکون ولی» فرانسه معروف است انتقال داده و در آن‌ها در نزدیکی بقیه اعضای شاخه تحقیقات و کسب و کار Paris Saclay قرار گرفته‌اند. البته خوابگاه‌ها دانشجویی و دفاتر مدیریت در همان پردیس قبلی باقی مانده‌اند.

۹. دانشگاه Universite Paris 1 Pantheon-Sorbonne

دانشگاه پانتئون - سوربن

دانشگاه پانتئون – سوربن یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌ های فرانسه است که امسال جایگاه خود را ۱۸ پله بالاتر برده و در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در مقام ۲۸۷ قرار گرفت. این دانشگاه بالاترین امتیاز خود را در شاخص شهرت تحصیلی به دست آورد و در جایگاه ۱۱۸ جهانی ایستاد. این دانشگاه در سال ۱۹۷۱ با ادغام دو دانشکده از دانشگاه پاریس تاسیس شد. امروزه تخصص این دانشگاه در علوم اقتصاد و مدیریت، علوم انسانی، حقوق و سیاست است.

۸. دانشگاه Universite de Paris

دانشگاه پاریس امسال با ۲۲پله سقوط در جایگاه ۲۷۵ جهانی قرار گرفت. این دانشگاه که در قلب پاریس واقع شده در سال ۲۰۱۸ با ادغام دو دانشگاه و یک موسسه آموزشی، تاسیس شد.

۷. دانشگاه Siences Po Paris

دانشگاه Siences Po Paris در جایگاه هفتم از فهرست بهترین دانشگاه‌ های فرانسه قرار می‌گیرد. این دانشگاه به صورت تخصصی در حوزه‌های حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، سیاست، تاریخ و حوزه‌‌های مرتبط فعالیت می‌کند. این دانشگاه امسال توانست رتبه ۲۴۲ جهانی را به دست آورد. بیش از ۱۴۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که تقریبا نیمی از آن‌ها دانشجویان بین‌المللی از بیش از ۱۵۰ ملیت مختلف هستند.

۶. دانشگاه Ecole des Ponts ParisTech

دانشگاه پاریس تک

دانشگاه Ecole des Ponts ParisTech در سال ۲۰۲۱ با صعود هشت پله‌ای به رتبه ۲۴۲ جهانی دست یافت. این دانشگاه یکی از کوچک‌ترین دانشگاه‌های فرانسه با حدود ۲۰۰۰ دانشجو است. این دانشگاه یکی دیگر از اعضای موسس ParisTech است.

۵. دانشگاه Ecole Normale Superieure de Lyon

این دانشگاه امسال با سقوط چندپله‌ای به جایگاه ۱۶۱ جهانی دست یافت اما همچنان پنجمین جایگاه را در فهرست بهترین دانشگاه‌ های فرانسه به خود اختصاص داده است. دانشگاه Ecole Normale Superieure de Lyon یک موسسه دولتی برگزیده است که محققان و اساتید را در حوزه‌های علوم انسانی و علوم طبیعی آموزش مي دهد.

۴. دانشگاه CentraleSupelec

دانشگاه CentraleSupelec در سال ۲۰۲۱ توانست رتبه ۱۳۸ جهانی را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۵ با ادغام Ecole Centrale Paris  و دانشکده مهندسی Supelec، تاسیس شد. این دانشگاه یکی از اعضای موسس دانشگاه تحقیقات محور Paris-Saclay است.

۳. دانشگاه سوربن

موسسه آموزشی جدیدی که از ادغام دانشگاه سوربن – پاریس و دانشگاه پیر و ماری کوری تشکیل شده است و در سال ۲۰۲۱ توانست رتبه ۸۳ جهانی را به خود اختصاص دهد. این دانشگاه بیشترین امتیاز را در شاخص شهرت تحصیلی به دست آورد و در جایگاه ۴۲ جهانی ایستاد و همچنین رتبه ۳ بهترین دانشگاه های فرانسه را دارد.

۲. دانشگاه Ecole Polytechnique

دانشگاه پلی تکنیک فرانسه

دانشگاه پلی‌تکنیک فرانسه امسال با صعود پنج پله‌ای خود توانست در جایگاه ۶۸ جهانی قرار بگیرد. این دانشگاه یکی از اعضای موسس دانشگاه ParisTech که تخصص آن در ارائه رشته‌های حوزه علوم و کسب و کار است، محسوب می‌شود. این دانشگاه در شاخص اشتغال پس از تحصیل بالاترین امتیاز را به دست آورده و رتبه ۱۵ جهانی را به خود اختصاص داده است. پردیس این دانشگاه با بیش از ۱۲۰ هکتار فضای سبز و ۴۶۰۰ دانشجو، ۳۰ کیلومتر دورتر از مرکز شهر پاریس قرار دارد.

۱. دانشگاه Paris Science et Lettres Research University

این دانشگاه رتبه ۵۲ جهانی و رتبه ۱ بهترین دانشگاه های فرانسه را به خود اختصاص داده و در سال ۲۰۱۰ از ادغام ۹ کالج شامل کالج برگزیده Ecole normale superieure تاسیس شده است. این دانشگاه بالاترین امتیاز خود را از شاخص اشتغال پس از تحصیل به دست آورده و در جایگاه ۲۰ جهان قرار گرفته است. این دانشگاه ارتباطات قدرتمندی با کارفرما‌ها و همچنین همکاری‌های استراتژیک با سایر دانشگاه‌های معتبر سراسر دنیا دارد.

نظر شما درباره بهترین دانشگاه های فرانسه در سال ۲۰۲۱ چیست ؟ دانشجویان بین المللی که قصد پرداخت شهریه یا هزینه ثبت‌نام دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌توانند از خدمات پرداخت‌های بین‌المللی کافه ارز با استفاده از خرید با پی پال و خرید با ویزا و مستر کارت استفاده کرده و بدون هیچ مشکل و تاخیری پرداخت‌های بین‌المللی خود را انجام دهند. همچنین با استفاده از کافه ارز می‌توانید پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی را به آسانی انجام دهید.

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

الهام غایب نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *