برای افزایش ترافیک از طرف گوگل یا برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی با کیفیت، افراد باید بدانند که مخاطبان از چه کلید واژه‌ای استفاده می‌کنند و بر همین اساس استراتژی رشد خود را قرار دهند. خبر خوب این است که جای هیچ نگرانی نیست و به تازگی افراد می‌توانند با استفاده از ابزار SEO یا PPC کلمات کلیدی متاسب را پیدا کنند. البته لازم به ذکر است که ابزار گوگل کیورد پلنر تنها ابزار تحقیق درباره کلمات کلیدی نیست، اما برای شروع بهترین ابزار ممکن است که برای استفاده از تمامی امکانات آن نیاز به خرید اکانت گوگل کیورد پلنر خواهید داشت. خرید انواه اکانت در سایت های خارجی با استفاده از خدمات پرداخت ارزی کافه ارز به آسانی امکان‌پذیر است. در این مقاله می‌توانید از نحوه شروع و تجزیه و تحلیل داده‌ها و آموزش گوگل کیورد پلنر (Google Keyword Planner)، مطلع شوید و حتی با راه‌های مختلفی که می‌توان از ابزار سئو استفاده کرد آشنا شوید.

گوگل کیورد پلنر چیست؟

از گوگل کیورد پلنر زمانی به عنوان یکی از ابزارهای کلمات کلیدی در گوگل استفاده می‌شد. این ابزار یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که هر بازاریاب باید با آن آشنا شود و از طریق آن می‌توان کلمات کلیدی را به دست آورد و البته یافتن کلمات کلیدی برای کسب و کار هر بازاریابی یکی از اصول کار است.

استفاده از ابزار گوگل کیورد پلنر بسیار آسان است و در عرض چند دقیقه صاحبان کار متوجه می‌شوند که چگونه با وجود این ابزار می‌توانند تمرکز مخاطبان را جلب کنند.

مقدمه‌ای بر گوگل کیورد پلنر

آموزش گوگل کیورد پلنر

اولین چیزی که افراد برای استفاده از گوگل کیورد پلنر نیاز دارند یک حساب کاربری گوگل است. بعد از اینکه وارد حساب خود شوند لازم است به ابزار گوگل کیورد پلنر بروند. اگر به تازگی در گوگل حساب باز کرده‌اند از آن‌ها پرسیده می‌شود که آیا به حساب تبلیغاتی نیاز دارند یا خیر؟ که باید بله را انتخاب کنند. سپس روی حساب جدید Google Ads کلیک کنند و لازم است که چاپ کوچک پایین صفحه را بزنند تا ایجاد یک حساب کاربری بدون کمپین را مشاهده کرده و روی آن کلیک کنند.

بعد از این مرحله از آموزش گوگل کیورد پلنر لازم است که اطلاعات کسب و کار خود را وارد کرده و اکنون به راحتی می‌توانند حساب خود را چک کنند.

در مرحله بعد، افراد به صفحه نمای کلی کمپین وارد می‌شوند و در این قسمت باید در بالای صفحه، ابزارها و تنظیمات را مشاهده کنند. هنگامی که بر روی آن کلیک کردند در تنظیمات آن، آیتم گوگل کیورد پلنر دیده می‌شود و حالا می‌توانند از Keyword Planner استفاده کنند.

دسترسی به گوگل کیورد پلنر در هنگام اجرای Google Ads

اگر قبلا Google Ads را اجرا نکرده‌اید نیازی به ایجاد حساب جدید در گوگل نیست بلکه می‌توانید به سراغ ابزارها بروند و ابزار Keyword Planner را انتخاب کرده و شروع به کار کنید.

برای استفاده از گوگل کیورد پلنر چه قبلا حساب Google Ads را داشته باشید چه به تازگی آن را نصب کرده باشید، اولین صفحه‌ای که در شروع باز می‌شود ۲ گزینه را نشان می‌دهد:

  • Discover new keywords
  • Get search volume and forecasts

قبل از این‌که بخواهید مسیرهای گوگل کیورد پلنر را با استفاده از آموزش گوگل کیورد پلنریاد بگیرید باید بدانید چه زمانی و از چه طریقی باید از آن استفاده کنید. زمانی که متوجه شوید نقطه شروع کار با این ابزار چگونه و چه وقت است راحت‌تر تحقیقات کلمات کلیدی بین SEO و PPC را متوجه می‌شوید.

پیدا کردن کلمات کلیدی با گوگل کیورد پلنر

پیدا کردن کلمات کلیدی

زمانی که کاربران به دنبال کشف کلمات کلیدی هستند باید مستقیما به سراغ (کشف کلمات کلیدی جدید) بروند زیرا در این قسمت است که افراد می‌توانند کلمات کلیدی جدید را پیدا کنند و عبارت‌هایی را که مخاطبان آن‌ها جستجو می‌کنند را به دست بیاورند.

پیش بینی حجم جستجو

افراد می‌توانند بینشی از حجم تقریبی کلیک‌ها را برای پیدا کردن کلمات کلیدی به دست بیاورند و حجم آن‌ها را تا ۳۰ روز آینده دریافت کنند. اگر بازاریاب‌ها تبلیغات خود را با استفاده از این کلمات کلیدی اجرا کنند می‌توانند معیارهایی مانند هزینه تخمینی CTR را مشاهده کنند. یکی از ویژگی‌های استفاده از گوگل کیورد پلنر این است که بسیار انعطاف‌پذیر است و کاربردهای مختلفی دارد.

استفاده از گوگل کیورد پلنر برای سئو

این ابزار به عنوان کلمه کلیدی خاص در نظر گرفته شده است و برای کسانی که به تبلیغات گوگل نیاز دارند ابزار سئو یکی از قدرتمندترین ابزارها به شمار می‌رود و برای کمک به شناسایی کلمات کلیدی می‌تواند بسیار موثر و عالی باشد.

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی

نحوه پیدا کردن کلمات کلیدی

علت اینکه سئوکاران از Keyword Planner استفاده می‌کنند، یافتن کلمات کلیدی جدید است و یا برای مشاغل خود به دنبال عبارات خاصی هستند که مخاطبان از آن‌ها استفاده می‌کنند. همچنین به عنوان یک راه جدید برای کسب رتبه‌های شغلی از این ابزار استفاده می‌کنند و البته پیدا کردن کلیدواژه‌ها می‌تواند آسان و ساده باشد. در ادامه مطلب آموزش گوگل کیورد پلنر را مرحله به مرحله ذکر می‌کنیم.

مرحله اول: افراد باید بر روی کلمات کلیدی کلیک کنند و در صفحه جدید با ۲ گزینه روبه‌رو می‌شوند:

۱. شروع با کلمات جدید

۲. شروع با وب سایت

و باید گزینه اول را انتخاب کنند.

مرحله دوم: در این مرحله استفاده از گوگل کیورد پلنر لازم است که افراد محصولاتی را وارد کنند که به کسب و کار آن‌ها مرتبط است. همچنین بازاریاب‌ها می‌توانند نام تجاری و زمان و مکان خود را نیز انتخاب کنند. اما نکته‌ای که لازم به ذکر است این است که بهتر است افراد محصولاتی که ارائه نمی‌دهند را فیلتر نکنند.

هر کس می‌تواند ۱۰ کلمه کلیدی را با گذاشتن کاما، انتخاب کند. بهتر است که افراد با کلمات کلیدی گسترده شروع به کار کنند تا تعداد فرصت‌های ویژه کلیدواژه برای آن‌ها وجود داشته باشد.

مرحله سوم: در اینجا افراد قادر هستند یک دسته از کلیدواژه‌ها را مشاهده کنند. برای مثال با کلمه لباس شروع می‌کنند. هنگام جستجو می‌توانند نزدیک به ۱۵۱۹ کلمه کلیدی را در اختیار داشته باشند و بلافاصله افراد می‌توانند متوجه شوند که مردم چگونه و از چه کلماتی استفاده می‌کنند.

در لیست دیگری بازاریاب‌ها می‌توانند میانگین داده‌ها را در رابطه با جستجو، سطح رقابت بین بازاریاب‌ها، تخمین قیمت و تبلیغات را مشاهده کنند. بهتر است که صاحبان سایت، کلمات کلیدی مختلفی را وارد کنند تا در نتیجه با ایده‌های زیادی روبه‌رو شوند. برای مثال وقتی کلمه کلیدی افراد لباس است می‌توانند از عبارت‌های کوتاه و بلندی استفاده کنند که عبارتند از: لباس مهمانی، لباس بیرون رفتن، لباس‌های مهمانی سفید و از این قبیل عبارت‌ها می‌توانند استفاده کنند.

هرچه افراد بینش عمیقی از نیاز مشتری‌های خود داشته باشند شانس موفقیت آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود.

خرید اکانت گوگل کیورد پلنر

خرید اکانت گوگل کیورد پلنر

همان‌طور که خواندیم برای استفاده از ابزار گوگل کیورد پلنر ابتدا اکانت گوگل ادوردز ایجاد کنید. پس ازآن می‌توانید از امکانات کیورد پلنر استفاده کنید اما در گوگل کیورد پلنر تنها اطلاعات کلی نمایش داده می‌شود و  برای دیدن جزئیات بیشتر باید کمپین تبلیغاتی را راه‌اندازی کنید. پس از مدت زمانیبا استفاده از حساب ادوردز می‌توانید جزئیات کامل را مشاهده کنید. خرید اکانت Google Keyword Planner نیاز به پرداخت ارزی دارید که با استفاده از خدمات خرید انواع اکانت در سایت های خارجی در کافه ارز می‌توانید به آسانی این پرداخت را انجام دهید.

سخن نهایی

اگر تابحال از ابزار گوگل کیورد پلنر استفاده کرده‌اید، نظر شما چیست؟ کلید واژه همان کلمه‌ای است که کاربران از آن کلمات برای جستجوی محصول یا موضوع خاصی استفاده می‌کنند و گوگل کیورد پلنر در انتخاب این کلید واژه‌ها بسیار موثر است. افراد باید به یاد داشته باشند که چگونه می‌توانند با صفحه وب شروع به کار کنند و باید این نکته را بدانند که لازم است از صفحات سایت رقیب خود برای یافتن کلمات کلیدی بهتری استفاده کنند.

اگر شما هم می‌خواهید از ابزار گوگل کیورد پلنر استفاده کنید، کافه ارز با سال‌ها تجربه در زمینه پرداخت های ارزی بین‌المللی به شما برای خرید اکانت گوگل کیورد پلنر یاری خواهد رساند.

4.8/5 - (26 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *