پرداخت هزینه آزمون GRE

پرداخت هزینه آزمون GRE برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دارد ضروری است. آزمون GRE که مخفف Graduate Records Examination است، یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که جهت سنجش مهارت دانشجویان در فرآیند پذیرش در مدارس کسب و کار و مقطع کارشناسی ارشد برگزار می‌شود. با توجه به محدودیت‌های پرداخت ارزی در ایران می‌توانید با استفاده از خدمات پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی در کافه ارز نسبت به پرداخت هزینه آزمون جی آر ای (پرداخت هزینه GRE) اقدام کنید.

 

پرداخت هزینه آزمون GRE

درباره آزمون GRE بیشتر بدانید

آزمون GRE در واقع مخفف Graduate Records Examination و یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که جهت سنجش مهارت دانشجویان در فرآیند پذیرش در مدارس کسب و کار و مقطع کارشناسی ارشد برگزار می‌شود.  این آزمون مخصوص تحصیلات تکمیلی است که بیشتر بر مهارت‌های محاسباتی و استنتاجی متقاضیان تمرکز دارد. آزمون جی آر ای میزان تسلط متقاضی در ریاضی، جبر، هندسه و تحلیل داده و همچنین لغات آکادمیک می‌پردازد. به طور کلی این آزمون توانایی تحلیل و ارزیابی متون مکتوب، تفکر انتقادی و حل مساله را مورد سنجش قرار می‌دهد. 

اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دردانشگاه‌های آمریکا و برخی از دانشگاه‌های کانادا و اروپا دارید، باید نمره قابل قبولی از آزمون GRE کسب کنید. این آزمون توسط موسسه ETS برگزار شده و دو نوع عمومی (GRE GENERAL) و تخصصی (GRE SUBJECT) دارد. مدت زمان آزمون GRE حداقل چهار ساعت است و شامل بخش نگارش تحلیلی، استدلال شفاهی، استدلال کمی و بخش تجربی است. آزمون GRE کامپیوتری در طول سال در مراکز آزمون پرومتریک و در تاریخ‌های مشخص در سایر مراکز آزمون، برگزار می‌شود. آزمون GRE کاغذی در مراکز مشخص و در چند تاریخ محدود (در ایران فقط در اصفهان) برگزار می‌شود. می‌توانید فهرست کامل مراکز آزمون، تاریخ‌های آزمون و صندلی‌های موجود را در سایت ETS مشاهده کنید. پرداخت هزینه آزمون GRE با استفاده از خدمات پرداخت هزینه آزمون های بین المللی به آسانی ممکن است.

هزینه ثبت نام آزمون GRE در ایران


هزینه آزمون GRE General برای تمام مراکز آزمون به جز چین، ۲۰۵ دلار است. این هزینه شامل ارسال گزارش امتیازات به چهار موسسه مختلفی است که شما برای پذیرش در آن‌ها، درخواست داده‌اید. هزینه آزمون GRE Subject مبلغ ۱۵۰ دلار است.

پرداخت هزینه آزمون جی آر ای
  • هزینه تغییر تاریخ آزمون GRE: ۵۰ دلار
  • هزینه آزمون عمومی GRE: ۲۰۵ دلار
  • هزینه آزمون تخصصی GRE: ۱۵۰ دلار
  • هزینه ثبت نام با تاخیر: ۲۵ دلار
  • هزینه کنسل کردن آزمون: ۵/۱۰۲ دلار
  • هزینه تغییر مکان آزمون : ۵۰ دلار

پرداخت هزینه آزمون GRE با کافه ارز

برای پرداخت هزینه آزمون جی آر ای ابتدا در وب‌سایت ETS ثبت‌نام کنید و تمامی مراحل را تا مرحله پرداخت تکمیل کنید. پس از ثبت‌نام در کافه ارز به پنل کاربری خود رفته و از قسمت ثبت نام آزمون های بین‌المللی، پرداخت هزینه آزمون GRE را انتخاب کنید. سپس تمامی اطلاعات لازم جهت تکمیل پرداخت را در فیلدهای مربوطه پر کنید و سفارش خود را تکمیل کنید. کارشناسان کافه ارز در کمترین زمان ممکن پرداخت هزینه آزمون GRE را برای شما انجام خواهند داد.


توضیحات بیشتر

پرداخت هزینه آزمون جی آر ای

آیا شما هم از داوطلبان آزمون  GREهستید و باید تا چند وقت دیگر در این آزمون ثبت نام کرده و آن را امتحان دهید؟ اگر پاسخ شما به این سوال بله است و یا اینکه در آینده قصد شرکت در آزمون معتبر GRE را دارید، به شما پیشنهاد می‌دهیم با کافه ارز همراه باشید تا درباره یکی از مهم‌ترین بخش‌های این آزمون یعنی پرداخت هزینه آزمون GRE اطلاعات کسب کنید و بیشتر درباره آن بدانید.

معرفی آزمون GRE

ممکن است شما هم به فکر مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارجی افتاده و برای این کار پرس‌وجو را آغاز کرده باشید و حتی نحوه پرداخت هزینه آزمون GRE را هم که سایت کافه ارز است یافته باشید. همان‌طور که می‌دانید برای پذیرش در تمام دانشگاه‌های معتبر در دنیا نیازمند مدرک زبان انگلیسی یا زبان مخصوص کشوری که دانشگاه در آن قرار دارد هستیم.

 تعدادی آزمون مانند آیلتس، تافل و دولینگو در رابطه با سنجش زبان وجود دارند که یکی از آنها نیز gre است. اما آزمون جی آر ای به گونه دیگری سنجش زبان را برای شما انجام خواهد داد. در تمامی آزمون‌های زبان به غیر از جی آر ای فقط قسمت‌های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن امتحان گرفته می‌شود، ولی در آزمون gre مهارت‌هایی مانند ریاضی، جبر و احتمال و هندسه نیز وجود دارد.

 یعنی شما علاوه بر مهارت‌هایی که در آزمون‌های دیگر زبان انگلیسی باید امتحان دهید، ریاضیات و دیگر علوم وابسته به این موضوع را نیز در این آزمون باید پاسخ دهید. البته این پاسخ‌ها به صورت تستی نیست.

شما باید تحلیل خود را به‌صورت پاسخ تشریحی و به زبان انگلیسی بنویسید. به همین دلیل جی آر ای یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی است که نیاز به آمادگی بالا برای شروع این آزمون وجود دارد. پس اگر شما هم به دنبال این هستید که ازمون جی ار ای چیست باید بگوییم که یک آزمون سنجش تحصیلی مبتنی بر زبان انگلیسی است که بیشتر دانشگاه‌های معتبر در دنیا از جمله دانشگاه‌های کشور آمریکا جز شرایط اولیه پذیرش آن را قبول دارند.

 البته بهتر است بگوییم که این آزمون دو نوع است که یکی جی آر ای جنرال و دیگری جی آر ای سابجکت است. در نوع سابجکت شما به‌صورت تخصصی در رشته‌هایی مانند زیست‌شناسی، شیمی، ریاضیات یا دیگر رشته‌ها آزمون‌هایی را به زبان انگلیسی برگزار خواهید کرد که این نوع آزمون بیشتر برای دانشگاه‌های بسیار معتبر و رشته‌های تخصصی انجام خواهد شد. پرداخت هزینه آزمون GRE نیاز به پرداخت ارزی دارد اما شما می‌توانید با استفاده از خدمات ثبت نام آزمون های بین المللی در کافه ارز نسبت به پرداخت هزینه آزمون جی آر ای یا پرداخت هزینه آزمون GRE GENERAL (پرداخت هزینه آزمون جی آر ای جنرال) و یا پرداخت هزینه آزمون GRE سابجکت اقدام کنید.

 

پرداخت هزینه آزمون gre به چه صورت است؟ 

بعد از اینکه به‌صورت کامل دانستیم که جی آر ای چیست و به چه دلیل برگزار می‌شود، حال نوبت به یکی از مهم‌ترین مراحل آزمون یعنی پرداخت هزینهGRE می‌شود. آزمون gre مانند بقیه آزمون‌های زبان انگلیسی توسط موسسه ETS انجام می‌شود که مجری برگزاری آزمون‌های دیگری مانند تافل نیز هست. پس کسی که قصد شرکت در جی آر ای دارد، باید در اولین کار سایت آن را پیدا کرده و ثبت‌نام را انجام دهد. لازم به ذکر است که این آزمون در تمامی ماه‌های سال به‌صورت جنرال برگزار می‌شود اما اگر قصد شرکت در آزمون جی آر ای سابجکت را داشته باشید باید در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و آوریل این آزمون را ثبت‌نام کنید. پرداخت هزینه ثبت نام آزمون GRE نیز نیازمند پرداخت دلاری است اما نگران نباشید خدمات پرداخت هزینه آزمون جی آر ای (پرداخت هزینه GRE) در کافه ارز در خدمت شما است تا بدون دغدغه این هزینه را پرداخت کنید.

بعد از اینکه وارد سایت ETS شدید باید برای خود یک پروفایل بسازید و ایمیل را نیز بدهید. البته این کار به دو روش صورت می‌گیرد. اول اینکه شما به صورت مستقیم برای ثبت نام از سایت  ETS اقدام می‌کنید و یا اینکه از سایت سازمان سنجش اقدام می‌کنید. هر دوی این سایت‌ها نیازمند انجام مراحلی است که در آخر به پرداخت هزینه خواهد رسید. در ادامه برای شما درباره نحوه پرداخت این آزمون توضیح خواهیم داد.

نحوه پرداخت آزمون GRE

بعد از اینکه در سایت مربوطه ثبت نام کردید، در مرحله آخر به صفحه پرداخت می‌رسید. در این قسمت اگر ثبت نام را در سایت اصلی آزمون انجام داده باشید، باید پرداخت را با یکی از کارت‌های مستر کارت یا ویزا کارت یا حساب پی پال انجام دهید.

این ویژگی برای کسانی که خارج از ایران زندگی می‌کنند آسان است. برای کاربران ایرانی، کافه ارز در سایت خود خدمات پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی همچون پرداخت هزینه آزمون GRE را آماده کرده است تا بدون نیاز به حساب‌های خارجی برای خود پرداخت هزینه ثبت نام آزمون جی آر ای انجام دهند. برای این کار شما وارد سایت کافه ارز شده و سپس وارد بخش ثبت نام آزمون های بین المللی شوید. در این جا شما میتوانید از میان آزمون‌های مختلف، گزینه پرداخت هزینه آزمون GRE را انتخاب کنید. وقتی ثبت نام را در سایت ETS انجام دادید و مراحل را تا مرحله پرداخت طی کردید می‌توانید با این خدمات پرداخت هزینه آزمون جی آر ای خود را انجام دهید.

 برای این کار شما فقط باید به سایت کافه ارز مبلغی به ریال پرداخت کنید. دیگر نیازی به پرداخت ارز ندارید.

 

آیا پرداخت هزینه آزمون‌های جنرال و سابجکت جی آر ای با هم تفاوت دارد؟

در بالا بیان کردیم که برای آزمون gre ما دو نوع بخش داریم که یکی جنرال یا عمومی و دیگری سابجکت یا موضوعی و تخصصی است. هر دانشگاهی که قرار است از آن پذیرش بگیریم، ممکن است نوع به خصوصی از این آزمون را قبول داشته باشد.

 اما باید این موضوع را بدانیم که هزینه این دو آزمون باهم تفاوت دارند. البته تفاوت بسیار زیاد نیست اما معمولا آزمون سابجکت گران‌تر از آزمون جنرال است. این مورد را نیز باید در نظر گرفت که هزینه اصلی این آزمون‌ها در سایت آنها نوشته شده است. پس اگر ثبت نام آزمونE خود را به شخص دیگری سپردید نباید از شما درخواست هزینه بیشتری را بکند و اگر رقم نامعمولی را مشاهده کردید حتما باید آن را به مسئولان مربوطه گزارش دهید.

 اما باید این موضوع را بدانیم که هزینه این دو آزمون باهم تفاوت دارند. البته تفاوت بسیار زیاد نیست اما معمولا آزمون سابجکت گران‌تر از آزمون جنرال است. این مورد را نیز باید در نظر گرفت که هزینه اصلی این آزمون‌ها در سایت آنها نوشته شده است که دلاری است و ثبت نام آزمون GRE و پرداخت هزینه آزمون GRE نیازمند خدماتی همچون خدمات پرداخت هزینه ثبت نام آزمونهای بین المللی در کافه ارز خواهید بود.

 

آیا بعد از پرداخت هزینه آزمون gre امکان استرداد هزینه وجود دارد؟

ممکن است بعد از اینکه آزمون را ثبت‌نام کردید، مشکلی برای شما پیش آید و نتوانید در روز آزمون در آن شرکت کنید. گاهی اوقات نیز ممکن است بخواهید آزمون را از جنرال به سابجکت تغییر دهید و یا اینکه روز آزمون را عوض کنید.

 تمامی این کارها امکان انجام شدن دارند اما معمولا باید هزینه‌هایی نیز پرداخت کرد. اگر بخواهید به طور کلی آزمون را کنسل کنید نصف مبلغی که برای ثبت نام پرداخت کرده بودید به شما بازگردانده خواهد شد.

اگر به‌صورت مستقیم از سایت ETS ین کار را انجام داده باشید به حساب ETS شما باز خواهد گشت که بعد از آن شما باید آن را پس بگیرید. اگر نیاز به تغییر روز یا نوع آزمون را هم دارید باید به اندازه 50 دلار پرداخت کنید تا این اتفاق برای شما بی افتد. پس بهتر است این موارد را فقط برای حوادث غیرمترقبه در نظر بگیرید و تصمیم خود برای شرکت در آزمون را به‌درستی گرفته و ثبت‌نام را انجام دهید.

پرداخت هزینه آزمون gre معمولا باعث یک دغدغه برای شرکت‌کنندگان ایرانی در این آزمون می‌شود. به همین دلیل کافه ارز برای ایرانی‌ها خدمات پرداخت هزینه ثبت نام آزمون جی آر ای را آماده کرده است تا به‌راحتی این آزمون را ثبت نام کنند و با خیال آسوده در آن شرکت کنند. اگر در طول استفاده از خدمات کافه ارز دچار مشکل شدید، پشتیبان آنلاین در هر ساعت از شبانه‌روز آماده پاسخگویی و راهنمایی است. پس وقت را تلف نکرده و با تصمیمی درست پرداخت هزینه GRE خود را با کمک کافه ارز انجام دهید.


ارسال دیدگاه
captcha

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است
5 (2 رای)
یه این صفحه امتیاز دهید