وبلاگ

/

/

پرداخت هزینه آزمون GRE |راهنمای جامع آزمون

پرداخت هزینه آزمون GRE |راهنمای جامع آزمون

۱۶ فروردین ۱۴۰۲

آزمون GRE یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که جهت سنجش مهارت دانشجویان در فرآیند پذیرش در مدارس کسب و کار و مقطع کارشناسی ارشد برگزار می‌شود. اگر شما هم به دنبال این هستید که ازمون جی ار ای چیست و پرداخت هزینه این آمون به چه صورت است باید بگوییم که یک آزمون سنجش تحصیلی مبتنی بر زبان انگلیسی است که بیشتر دانشگاه‌های معتبر در دنیا از جمله دانشگاه‌های کشور آمریکا جز شرایط اولیه پذیرش آن را قبول دارند.با توجه به محدودیت‌های پرداخت ارزیدر ایران می‌توانید با استفاده از خدمات پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی در کافه ارز نسبت به پرداخت هزینه آزمون جی آر ای (پرداخت هزینه GRE) اقدام کنید.

آزمون GRE

معرفی آزمون GRE

آزمون GRE در واقع مخفف Graduate Records Examination و یک آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که مخصوص تحصیلات تکمیلی است که بیشتر بر مهارت‌های محاسباتی و استنتاجی متقاضیان تمرکز دارد. به طور کلی این آزمون توانایی تحلیل و ارزیابی متون مکتوب، تفکر انتقادی و حل مساله را مورد سنجش قرار می‌دهد. تعدادی آزمون مانند آیلتس، تافل و دولینگو در رابطه با سنجش زبان وجود دارند که یکی از آنها نیز gre است.

آزمون های بین المللی

بیشتر بخوانید: دولینگو چیست؟

در تمامی آزمون‌های زبان به غیر از جی آر ای فقط قسمت‌های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن امتحان گرفته می‌شود، ولی در آزمون gre مهارت‌هایی مانند ریاضی، جبر و احتمال و هندسه نیز وجود دارد. یعنی شما علاوه بر مهارت‌هایی که در آزمون‌های دیگر زبان انگلیسی باید امتحان دهید، ریاضیات و دیگر علوم وابسته به این موضوع را نیز در این آزمون باید پاسخ دهید، البته این پاسخ‌ها به صورت تستی نیست. اگر قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دردانشگاه‌های آمریکا و برخی از دانشگاه‌های کانادا و اروپا دارید، باید نمره قابل قبولی از این آزمون را کسب کنید.

بخش های آزمون جی ار ای

مدت زمان آزمون حداقل چهار ساعت است و شامل بخش نگارش تحلیلی، استدلال شفاهی، استدلال کمی و بخش تجربی است. آزمون جی ار ای کامپیوتری در طول سال در مراکز آزمون پرومتریک و در تاریخ‌های مشخص در سایر مراکز آزمون، برگزار می‌شود و آزمون کاغذی در مراکز مشخص و در چند تاریخ محدود (در ایران فقط در اصفهان) برگزار می‌شود. می‌توانید فهرست کامل مراکز آزمون، تاریخ‌های آزمون و صندلی‌های موجود را در سایت ETS مشاهده کنید.

انواع آزمون GRE

انواع آزمون جی ار ای

این آزمون توسط موسسه ETS برگزار شده و دو نوع عمومی (GRE GENERAL) و تخصصی (GRE SUBJECT) دارد. پرداخت هزینه آزمون جی ار ای نیاز به پرداخت ارزی دارد اما شما می‌توانید با استفاده از خدمات ثبت نام آزمون های بین المللی در کافه ارز نسبت به پرداخت هزینه آزمون جی آر ای یا پرداخت هزینه آزمون GRE GENERAL (پرداخت هزینه آزمون جی آر ای جنرال) و یا پرداخت هزینه آزمون جی ار ای سابجکت اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: آزمون GRE چیست

آزمون GRE General

این آزمون شامل سه بخش «استدلال کمی و ریاضیات»، «استدلال کیفی و درک زبانی» و «بخش نوشتاری تحلیلی» است.

  • بخش استدلال کمی و ریاضیات با دو سری سوال 25 تایی به مدت زمان 35 دقیقه برای هر بخش برگزار می‌شود. نمره این بخش 130 تا 170 است.
  • بخش استدلال کیفی و درک زبانی که شامل دو سری سوال چندگزینه‌ای است و زمان پاسخگویی به آن 30 دقیقه محاسبه شده است. نمره این بخش نیز 130 تا 170 است.
  • بخش نوشتاری تحلیلی نیز از دو بخش Issue و Argument به ترتیب با مدت زمان 45 و 30 دقیقه تشکیل شده است. در بخش Issue یک موضوع را باید انتخاب کنید و درباره آن بنویسید. نمره این بخش 6 است. در بخش Argument باید متنی را بخوانید و آن را اصلاح کنید.

آزمون GRE Subject

در آزمون جی آر ای سابجکت دروس تخصصی رشته‌هایی مانند زیست‌شناسی، شیمی، ادبیات انگلیسی، ریاضی، فیزیک و روانشناسی وجود دارد. برای تحصیل در این رشته‌ها باید وب‌سایت دانشگاه را بررسی کنید. به این ترتیب مطمئن می‌شوید که آیا به آزمون GRE نیاز دارید یا خیر. سوالات این بخش نیز چندگزینه‌ای است اما پاسخ‌های غلط امتیاز منفی به همراه دارد.

آزمون های موضوعی GRE از این نظر که دانش شما را درباره یک موضوع خاص مانند شیمی یا ادبیات بررسی می‌کنند و ETS هر سال سه بار آزمون موضوعی را ارائه می‌دهد.

پرداخت هزینه آزمون جی آر ای

امکان پرداخت هزینه آزمون GRE با استفاده از خدمات پرداخت هزینه آزمون های بین المللی به آسانی وجود دارد . آیا شما هم از داوطلبان آزمون GREهستید و باید تا چند وقت دیگر در این آزمون ثبت نام کرده و آن را امتحان دهید؟ اگر پاسخ شما به این سوال بله است و یا اینکه در آینده قصد شرکت در این آزمون معتبر را دارید، به شما پیشنهاد می‌دهیم با کافه ارز همراه باشید تا درباره یکی از مهم‌ترین بخش‌های این آزمون یعنی پرداخت هزینه آزمون جی ار ای اطلاعات کسب کنید و بیشتر درباره آن بدانید.

آزمون gre مانند بقیه آزمون‌های زبان انگلیسی توسط موسسه ETS انجام می‌شود که مجری برگزاری آزمون‌های دیگری مانند تافل نیز هست. پس کسی که قصد شرکت در جی آر ای دارد، باید در اولین کار سایت آن را پیدا کرده و ثبت‌نام را انجام دهد. لازم به ذکر است که این آزمون در تمامی ماه‌های سال به‌صورت جنرال برگزار می‌شود. البته اگر قصد شرکت در آزمون جی آر ای سابجکت را داشته باشید باید در ماه‌های سپتامبر، اکتبر و آوریل این آزمون را ثبت‌نام کنید. پرداخت هزینه ثبت نام آزمون gre نیز نیازمند پرداخت دلاری است اما نگران نباشید خدمات پرداخت هزینه آزمون جی آر ای (پرداخت هزینه GRE) در کافه ارز در خدمت شما است تا بدون دغدغه این هزینه را پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: خرید ووچر GRE

بعد از اینکه وارد سایت ETS شدید باید برای خود یک پروفایل بسازید و ایمیل را نیز بدهید. البته این کار به دو روش صورت می‌گیرد. اول اینکه شما به صورت مستقیم برای ثبت نام از سایت ETS اقدام می‌کنید و یا اینکه از سایت سازمان سنجش اقدام می‌کنید. هر دوی این سایت‌ها نیازمند انجام مراحلی است که در آخر به پرداخت هزینه خواهد رسید. در ادامه برای شما درباره نحوه پرداخت این آزمون توضیح خواهیم داد.

نحوه پرداخت آزمون GRE

نحوه پرداخت آزمون GRE

بعد از اینکه در سایت مربوطه ثبت نام کردید، در مرحله آخر به صفحه پرداخت می‌رسید. در این قسمت اگر ثبت نام را در سایت اصلی آزمون انجام داده باشید، باید پرداخت را با یکی از کارت‌های مستر کارت یا ویزا کارت یا حساب پی پال انجام دهید.

این ویژگی برای کسانی که خارج از ایران زندگی می‌کنند آسان است. برای کاربران ایرانی، کافه ارز در سایت خود خدمات پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی همچون پرداخت هزینه ازمون GRE را آماده کرده است تا بدون نیاز به حساب‌های خارجی برای خود پرداخت هزینه ثبت نام آزمون جی آر ای انجام دهند.

برای این کار شما وارد سایت کافه ارز شده و سپس وارد بخش ثبت نام آزمون های بین المللی شوید. در این جا شما میتوانید از میان آزمون‌های مختلف، گزینه پرداخت هزینه آزمون gre را انتخاب کنید. وقتی ثبت نام را در سایت ETS انجام دادید و مراحل را تا مرحله پرداخت طی کردید می‌توانید با این خدمات پرداخت هزینه آزمون جی آر ای خود را انجام دهید. برای این کار شما فقط باید به سایت کافه ارز مبلغی به ریال پرداخت کنید. دیگر نیازی به پرداخت ارز ندارید.

هزینه ثبت نام آزمون GRE در ایران

هزینه آزمون GRE General برای تمام مراکز آزمون به جز چین، ۲۰۵ دلار است. این هزینه شامل ارسال گزارش امتیازات به چهار موسسه مختلفی است که شما برای پذیرش در آن‌ها، درخواست داده‌اید. هزینه آزمون GRE Subject مبلغ ۱۵۰ دلار است. با ثبت نام در آزمون و پرداخت هزینه آن، دانشجو این امکان را دارد که نتیجه امتحان را به 4 دانشگاه مورد نظر خود ارسال نماید(Score Report). انتخاب چهار دانشگاه اول هزینه ای در بر ندارد ولی برای تعداد دانشگاه های بعدی که متقاضی انتخاب می کند، مبلغی به هزینه اولیه اضافه می شود.

  • هزینه تغییر تاریخ آزمون GRE: ۵۰ دلار
  • هزینه آزمون عمومی GRE: ۲۰۵ دلار
  • هزینه آزمون تخصصی GRE: ۱۵۰ دلار
  • هزینه ثبت نام با تاخیر: ۲۵ دلار
  • هزینه کنسل کردن آزمون: ۵/۱۰۲ دلار
  • هزینه تغییر مکان آزمون : ۵۰ دلار

آزمون های GRE

تفاوت پرداخت هزینه آزمون‌های جنرال و سابجکت جی آر ای

در بالا بیان کردیم که برای آزمون gre ما دو نوع بخش داریم که یکی جنرال یا عمومی و دیگری سابجکت یا موضوعی و تخصصی است. هر دانشگاهی که قرار است از آن پذیرش بگیریم، ممکن است نوع به خصوصی از این آزمون را قبول داشته باشد.

اما باید این موضوع را بدانیم که هزینه این دو آزمون باهم تفاوت دارند. البته تفاوت بسیار زیاد نیست اما معمولا آزمون سابجکت گران‌تر از آزمون جنرال است. این مورد را نیز باید در نظر گرفت که هزینه اصلی این آزمون‌ها در سایت آنها نوشته شده است. پس اگر ثبت نام آزمونE خود را به شخص دیگری سپردید نباید از شما درخواست هزینه بیشتری را بکند و اگر رقم نامعمولی را مشاهده کردید حتما باید آن را به مسئولان مربوطه گزارش دهید. اما باید این موضوع را بدانیم که هزینه این دو آزمون باهم تفاوت دارند. البته تفاوت بسیار زیاد نیست اما معمولا آزمون سابجکت گران‌تر از آزمون جنرال است.

GRE

استرداد هزینه آزمون gre

ممکن است بعد از اینکه آزمون را ثبت‌نام کردید، مشکلی برای شما پیش آید و نتوانید در روز آزمون در آن شرکت کنید. گاهی اوقات نیز ممکن است بخواهید آزمون را از جنرال به سابجکت تغییر دهید و یا اینکه روز آزمون را عوض کنید. تمامی این کارها امکان انجام شدن دارند اما معمولا باید هزینه‌هایی نیز پرداخت کرد. در صورت کنس لکردن آزمون نصف مبلغی که برای ثبت نام پرداخت کرده بودید به شما بازگردانده خواهد شد.

اگر به‌صورت مستقیم از سایت ETS ین کار را انجام داده باشید به حساب ETS شما باز خواهد گشت که بعد از آن شما باید آن را پس بگیرید. اگر نیاز به تغییر روز یا نوع آزمون را هم دارید باید به اندازه 50 دلار پرداخت کنید.

جمع بندی

پرداخت هزینه آزمون gre معمولا باعث یک دغدغه برای شرکت‌کنندگان ایرانی در این آزمون می‌شود. به همین دلیل کافه ارز برای ایرانی‌ها خدمات پرداخت هزینه ثبت نام آزمون جی آر ای را آماده کرده است تا به‌راحتی این آزمون را ثبت نام کنند و با خیال آسوده در آن شرکت کنند. اگر در طول استفاده از خدمات کافه ارز دچار مشکل شدید، پشتیبان آنلاین در هر ساعت از شبانه‌روز آماده پاسخگویی و راهنمایی است. پس وقت را تلف نکرده و با تصمیمی درست پرداخت هزینه GRE خود را با کمک کافه ارز انجام دهید.

4/5 - (6 امتیاز)

نویسنده

تیم تحریریه کافه ارز نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *