پرداخت هزینه آزمون PTE

پرداخت هزینه آزمون PTE در ایران با توجه به مشکلات پرداخت ارزی، با دشواری‌هایی همراه است اما با استفاده از خدمات پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی در کافه ارز ، شما می‌توانید بدون داشتن کارت اعتباری و یا حساب بین‌المللی نسبت به پرداخت هزینه PTE اقدام کنید.

 

پرداخت هزینه آزمون pte

درباره آزمون PTE بیشتر بدانید

آزمون پی تی ای یکی از پیش‌نیازهای تحصیل یا اقامت در خارج از کشور (آمریکا، کانادا، نیوزلند، کشورهای اروپایی و ...) است اما پیش از انتخاب این آزمون بررسی کنید که آیا دانشگاه یا و سفارت مقصد مورد نظر شما این آزمون را می‌پذیرند یا خیر. آزمون PTE در ایران برگزار نمی‌شود و برای شرکت در PTE باید به کشورهای همسایه سفر کنید و برای پرداخت هزینه آزمون PTE نیاز به پرداخت خارجی دارید. خدمات پرداخت هزینه آزمون پی تی ای به شما در این راه یاری خواهد رساند.


آزمون PTE که مخفف Pearson Test of English (تست مهارت‌های انگلیسی پیرسون) است از جمله آزمون های بین المللی مشهور در دنیا است مه بسیاری از کشورها و دانشگاه‌ها نمره آن را معتبر می‌دانند و همچنین آزمون ضروری برای مهاجرت به استرالیا محسوب می‌شود. آزمون PTE به صورت کامپیوتری در مراکز مورد تایید پیرسون برگزار می‌شود و مدت زمان آن ۳ ساعت است. این آزمون دارای سه نوع عمومی (General)، آکادمیک (Academic) و کودکان و نوجوانان (Young Learners) است و چهار مهارت اصلی زبان یعنی نوشتن، شنیدن، خواندن و صحبت کردن را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. آزمون پی تی ای به صورت هفتگی برگزار شده و نتایج آن تا حداکثر ۵ روز پس از آزمون اعلام می‌‌شود. اعتبار آزمون PTE دو سال و برای کشور استرالیا ۳ سال است. نمره آزمون PTE نیز از ۹۰ است.


انواع آزمون PTE

پیش از پرداخت هزینه آزمون PTE  باید با انواع این آزمون آشنا شوید. آزمون پی تی ای شامل عمومی، اکادمیک و آزمون کودکان و نوجوانان می‌شود که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم:

پرداخت هزینه آزمون آکادمیک PTE

آزمون آکادمیک (Academic)

این آزمون را می توان در طول سال و در تاریخ های موجود انجام داد. مهارت های خواندن، نوشتن، گفتار و شنیدن داوطلب در این فرمت آزمون آزمایش می‌شود. آزمون کامپیوتری و در یک مرکز مورد تایید پیرسون ارائه می شود. اعتبار نمرات آن ۲ سال است.

                                                                                       عمومی (General)

پرداخت هزینه آزمون عمومی PTE

آزمون عمومی PTE را می توان ۳ بار در سال در ماه‌های می، ژوئن و دسامبر انجام داد. می توانید تاریخ های موجود را از وب‌سایت رسمی PTE بررسی کنید. این آزمون از دو بخش تشکیل شده است: یک مقاله نوشتاری و یک آزمون گفتاری مانند مصاحبه که در هر دو بخش مهارت‌های خواندن، نوشتن، گفتار و شنیداری داوطلب با رویکرد واقعی‌تری ارزیابی می شود. فرمت آزمون شامل شش سطح مهارت مختلف است که برای آزمایش و تأیید توانایی‌های عمومی زبان انگلیسی داوطلب طراحی شده است. نمره آزمون عمومی PTE برای مادام‌العمر معتبر است.

پرداخت هزینه آزمون پی تی ای

کودکان و نوجوانان (Young Learners)

این آزمون PTE برای کودکان ۶ تا ۱۳ سال طراحی شده و شامل داستان نویسی، تطبیق تصویر، بخش صحبت گروهی و بازی و ... است. در واقع این آزمون برای ارزیابی مهارت های زبان انگلیسی کودکان به روشی بدون استرس بوده و نمره آن هم برای مادام العمر معتبر است.


 

ثبت نام آزمون PTE

هزینه آزمون PTE 

هزینه آزمون PTE با توجه به کشورهای مختلف و محل‌های برگزاری آن متفاوت و از ۱۵۰ تا ۲۲۰ دلار متغیر است. هزینه ثبت نام آزمون PTE در کشورهای همسایه به شرح زیر است:

 • هزینه PTE ترکیه ۱۲۰۰ لیر
 • هزینه PTE آذربایجان ۱۹۰ دلار
 • هزینه PTE امارات ۱۰۵۰ درهم
 • هزینه PTE عراق ۲۱۷ دلار
 • هزینه PTE ارمنستان ۱۸۵ دلار
 • هزینه PTE گرجستان ۱۸۰ دلار
 • هزینه PTE قطر ۲۶۵ دلار

پرداخت هزینه ثبت نام PTE

برای ثبت نام در آزمون PTE ابتدا یک حساب کاربری در سایت پیرسون به آدرس pearsonpte.com ایجاد کنید. درخواست پرداخت هزینه آزمون PTE را در سایت کافه ارز ثبت و فیلدهای مربوطه همچون تاریخ و مکان مورد نظر برای انجام آزمون را به طور دقیق وارد کرده و سفارش خود را ثبت کنید. کارشناسان کافه ارز در کمترین زمان ممکن پرداخت هزینه PTE را برای شما انجام خواهند داد.

پرداخت هزینه pte


 

خرید ووچر آزمون PTE

خرید ووچر PTE

خرید ووچر آزمون PTE یکی از راه‌های آسان برای پرداخت هزینه آزمون پی تی ای است. برای خرید آزمون PTE نیاز به پرداخت ارزی بین المللی دارید. شما یا می‌توانید پرداخت هزینه آزمون PTE را به کافه ارز بسپارید و یا با خرید ووچر پی تی ای خودتان نسبت به پرداخت هزینه آزمون PTE اقدام کنید. این روش به عنوان روشی مقرون به صرفه برای ایرانیان محسوب می‌شود و با ووچر هزینه شرکت در آزمون  PTEرا به حداقل خواهید رساند. ووچر PTE در واقع یک کد است که در قسمت اطلاعات پرداخت سایت پیرسون به جای اطلاعات بانکی وارد کرده در آزمون PTE به اسانی ثبت‌نام خواهید کرد.


ثبت نام ماک آزمون PTE

ماک PTE همان آزمون آزمایشی PTE است که داوطلبان برای آمادگی بیشتر و تعیین سطح زبان خود پیش از آزمون اصلی در آن شرکت می‌کنند. ماک PTE توسط موسسه پیرسون ارائه می‌شود و در واقع شبیه سازی آزمون PTE بوده که به داوطلبان به سنجش مهارت‌هایشان کمک می‌کند. برای خرید ماک PTE در سایت پیرسون به پرداخت ارزی نیاز دارید که این کار با استفاده از خدمات ثبت نام ماک آزمون PTE کافه ارز بسیار است. کافی است پس از بررسی انواع ماک PTE ، پلن مورد نظر خود را انتخاب کرده و خرید آن را به ما بسپارید.

پرداخت PTE

شرکت در آزمون PTE نیاز به پرداخت ارزی دارد و برای این پرداخت از ایران باید یکی از کارت‌های بین‌المللی مثل ویزاکارت یا مسترکارت و یا حساب بین‌المللی پی پال داشته‌باشید. از آنجا که داشتن این حساب‌ها برای همه ایرانیان امکان‌پذیر نیست ما در صرافی کافه ارز امکان پرداخت هزینه ثبت‌نام آزمون‌های بین‌المللی همچون پرداخت هزینه آزمون پی تی ای را به آسانی فراهم کرده‌ایم. شما می‌توانید پس از تکمیل اطلاعات و ثبت‌نام در سایت، پرداخت هزینه آزمون pte و سایر آزمون‌های بین‌المللی را به راحتی انجام دهید. 

 


توضیحات بیشتر

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون PTE

آزمون PTE یکی از آزمون‌های بین‌المللی و معتبر زبان‌ انگلیسی است که با توجه به مزایای آن نسبت به ‌آزمون‌های دیگر، به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته‌ا ست. این آزمون مانند سایر آزمون‌ها در 4 مهارت خواندن، نوشتاری، گفتاری و شنیداری برگزار می‌شود. 

همانطور که حتما می‌دانید آزمون pte در ایران برگزار نمی‌شود و برای شرکت در آن باید به یکی از کشورهای همسایه ایران سفر کنید. برای شرکت در آزمون زبان انگلیسی pte پس از ثبت‌نام در سایت رسمی این آزمون که آدرس آن pearsonpte.com است، باید با انتخاب زمان آزمون و کشور محل شرکت در آزمون خود، اقدام به پرداخت هزینه آزمون pte کنید. برای پرداخت آنلاین هزینه ثبت نام آزمون PTE می‌توانید از خدمات ثبت نام آزمون های بین المللی کافه ارز استفاده کنید.

 

آزمون PTE چیست؟

آزمون PTE یکی از انواع آزمون‌های زبان انگلیسی برای تحصیل، کار و گرفتن اقامت در کشورهای خارجی انگلیسی زبان است، این آزمون بیشتر از 10 سال است که توسط موسسه معتبر پیرسون برگزار می‌شود. بیشتر از 3000 کالج، موسسه و نهاد حرفه‌ای برای تایید مهارت‌های انگلیسی دانش‌آموزان خود به این آزمون اعتماد دارند و توسط دولت‌های استرالیا، نیوزیلند و بریتانیا به عنوان مدرک زبان انگلیسی برای تمامی سطوح ویزا پذیرفته می‌شود.

قبل از تصمیم برای پرداخت هزینه آزمون pte در سایت رسمی pte به آدرس pearsonpte.com و در قسمت for test takers از قبول این مدرک توسط کشور و دانشگاه موردنظر خود مطمئن شوید. آزمون pte شامل آزمون جنرال، آکادمیک و کودک و نوجوان ( 7 تا 12 سال ) است که تفاوت آن مربوط به هدف شما از شرکت در آزمون است که ادامه تحصیل و یا سایر موارد مهاجرت باشد. این آزمون با یک کامپیوتر و معمولا در یک کابین کوچک به صورت آنلاین برگزار می‌شود و داوطلبان که معمولا بین 4 تا 10 نفر هستند در کابین‌هایی در کنار یکدیگر آزمون می‌دهند.

 

بهترین مرکز آزمون pte برای ایرانیان کدام کشور است؟ 

 از آنجا که مراکز آزمون pte در ایران وجود ندارد، باید برای شرکت در آزمون به کشورهای همسایه ایران که مرکز برگزاری آزمون pte هستند، بروید. این آزمون در کشورهایی مانند ترکیه، آذربایجان، عراق، امارات و کشورهای آسیایی دیگر نظیر مالزی، بحرین، هند و عمان برگزار می‌شود. 

کشور ترکیه یکی از بهترین مراکز آزمون را برای ایرانیان دارد که علاوه بر نزدیکی به ایران سایر استانداردهای برگزاری این آزمون را دارد. مرکز آزمون ییلدیز با داشتن موقعیت مکانی مناسب در شهر استانبول ترکیه، کابین‌هایی با فضای کافی، محیط آرام آزمون، تجهیزات الکترونیک مدرن و کیبوردهای بی‌صدا و مسئولین خوش‌برخورد و با تجربه بهترین مرکز آزمون PTE برای ایرانیان است. در این مرکز تعداد افراد زیادی شرکت می‌کنند که با توجه به استاندارد بودن شرایط و محیط مشکلی را برای داوطلب ایجاد نمی‌کند. با خدمات پرداخت هزینه آزمون pte در کافه ارز می توانید در ایران در آزمون ثبت نام کنید.

 

آزمون pte آنلاین چیست؟

به طور کلی نحوه برگزاری این آزمون به صورت آنلاین است، اما در سایت رسمی pte ، نوعی از آزمون با نام PTE Academic Online مشخص شده‌است. بدین ترتیب که پیرسون پی تی ای، امکان انجام آزمون را در خانه، دفتر و یا هر فضای دیگری که در آن آرامش داشته‌باشید برای شما فراهم کرده‌است، تفاوتی بین برگزاری این نوع آزمون با آزمون در مراکز مشخص شده وجود ندارد. البته این نکته را توجه داشته‌باشید که برای درخواست ویزا این آزمون پذیرفته نمی‌شود، همچنین برخی مراکز دانشگاهی نیز آن را نمی‌پذیرند.

هزینه ثبت‌نام و خرید آزمون pte چقدر است؟

نحوه ثبت‌نام آزمون pte بسیار ساده است و در سایت رسمی که آدرس آن در گفته‌های پیشین عنوان شد، انجام می‌شود. برای شرکت در آزمون pte هزینه در هنگام ثبت‌نام و با توجه به مرکزی که برای آزمون انتخاب می‌کنید، متفاوت است و با واحد پول آن کشور مشخص شده‌است. به عنوان مثال هزینه آزمون pte برای استرالیا 385 دلار استرالیا و هزینه آزمون pte در ترکیه 2150 لیر و معادل 125 دلار است. 

 

پرداخت هزینه آزمون زبان pte چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که گفته‌شد، برای شرکت در این آزمون باید به یکی از کشورهای همسایه ایران و یا هر کشوری که می‌توانید در زمان آزمون در آن حضور داشته‌باشید، سفر کنید. برای شرکت در آزمون pte پرداخت هزینه در زمان ثبت نام و از طریق پرداخت پول رایج آن کشور و یا پرداخت ارزی انجام می‌شود. 

برای پرداخت ارزی در ایران شما نیاز دارید تا یک کارت بین‌المللی مثل مسترکارت یا ویزاکارت و یا حساب پی پال داشته‌‌باشید تا بتوانید پرداخت هزینه آزمون پی تی ای را انجام دهید. اما کافه ارز پرداخت هزینه آزمون pte را برایتان آسان کرده ‌است و پرداخت ارزی شما را به آسانی از طریق خدمات پرداخت هزینه ثبت‌نام آزمون‌های بین‌المللی در سایت خود انجام می‌دهد.

 

پرداخت هزینه امتحان pte در کافه ارز چگونه انجام می‌شود؟

برای پرداخت هزینه آزمون pte شما باید ابتدا در سایت کافه ارز ثبت‌نام کنید و وارد پنل کاربری خود شوید. در مرحله بعد در قسمت ثبت‌نام آزمون‌های بین‌المللی، سفارش ثبت نام آزمون pte را انتخاب کنید و تمام اطلاعات لازم به منظور پرداخت را در کادرهای موردنظر تکمیل کنید. پس از تکمیل سفارش پرداخت هزینه pte، کافه ارز در کمترین زمان پرداخت شما را انجام خواهد داد. البته لازم است قبل از پرداخت هزینه آزمون pte، در سایت رسمی آزمون، مراحل ثبت‌نام آزمون را تکمیل کرده باشید و لینک خرید آزمون را در کادرهای مربوطه در کافه ارز وارد کنید. 

 

آیا با انصراف از ثبت‌نام و شرکت در آزمون pte پرداخت هزینه مسترد می‌شود؟

پرداخت هزینه آزمون پی تی ای در زمان ثبت‌نام انجام می‌شود و اگر داوطلب آزمون به هر دلیلی قصد انصراف داشته‌باشد، تنها اگر تا 14 روز قبل از زمان برگزاری آزمون PTE اعلام کند، می‌تواند کل هزینه پرداختی را پس بگیرد. اما اگر انصراف خود را تا 7 روز قبل از زمان برگزاری آزمون اعلام کند، تنها نیمی از هزینه پرداختی مسترد خواهد شد. با این حال، در صورت انصراف از آزمون کمتر از هفت روز تقویمی قبل از آزمون، هیچگونه بازپرداختی به داوطلبان ارائه نمی‌شود.

 

آیا انجام تغییرات در ثبت‌نام آزمون pte هزینه دارد؟

انجام تغییرات بر روی مکان و زمان آزمون، تا 14 روز قبل از زمان برگزاری آزمون، نیازی به پرداخت هزینه‌ای اضافی ندارد، اما اگر تا 7 روز قبل از زمان برگزاری آزمون نیاز به اعمال تغییرات در اطلاعات ثبت نام خود داشته‌باشید، باید مجددا 50% از کل هزینه ثبت‌نام را پرداخت کنید. انجام تغییرات در اطلاعات ثبت‌نام در کمتر از 7 روز باقیمانده تا آزمون ، به هیچ وجه شامل تغییر در مکان و زمان برگزاری آزمون نیست و سایر تغییرات هم هزینه‌ای ندارد. در صورتی که در کمتر از 7 روز باقیمانده تا آزمون مجبور به اعمال تغییرات باشید، باید با پرداخت هزینه کامل، ثبت‌نام خود را مجددا انجام دهید. 

 

یکی از مدارک لازم برای مهاجرت به کشورهای خارجی انگلیسی زبان، داشتن سطح زبان موردنیاز برای آن کشور است که با ارائه مدرک زبان معتبر انجام می‌شود. برای گرفتن این مدرک باید در یکی از آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی معتبر مثل تافل، آیتلس و pte  شرکت کنید و نمره لازم برای پذیرش در کشور موردنظر را کسب کنید. آزمون pte که به تازگی موردتوجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته‌است، در ایران برگزار نمی‌شود و برای شرکت در آن باید به کشورهای همسایه ایران سفر کنید. بهترین مراکز آزمون pte برای ایرانیان در کشور ترکیه قرار گرفته‌است و یکی از آن‌ها مرکز آزمون ییلدیز استانبول است. برای پرداخت هزینه آزمون pte به کارت اعتباری بین المللی نیاز دارید که با خدمات کافه ارز به آسانی می‌توانید نسبت به پرداخت هزینه آزمون پی تی ای (پرداخت هزینه pte) اقدام کنید.


سوالات متداول
 • +
  هزینه آزمون PTE چقدر است؟

  هزینه آزمون PTE با توجه به کشورهای مختلف و محل برگزاری آن متفاوت و از ۱۵۰ تا ۲۲۰ دلار متغیر است.

 • +
  ثبت نام PTE با ووچر آزمون امکان‌پذیر است؟

  بله شما می‌توانید با خرید ووچر آزمون PTE در کافه ارز نسبت به پرداخت هزینه آزمون PTE اقدام کنید.

سوالات متداول
ارسال دیدگاه
captcha


حسین عابدی
سه شنبه 28 دی 1400
خیلی لذت بردم... از تیم خوب کافه ارز ممنونم
5 (3 رای)
یه این صفحه امتیاز دهید