logo کاقه ارز

در دنیایی ارز های دیجیتال و یا ارزهای رمز پایه تنها یک کوین وجود ندارد. بلکه چندین ارز دیجیتال و چندین ارز دیجیتال وجود دارد. این ارزهای رمز پایه با نام های آلت کوین شناخته می شوند. در ادامه این مقاله با کافه ارز همراه باشید تا با آلت کوین ها بیشتر آشنا شوید و در صورت علاقه مند شدن در بهترین آنها سرمایه گذاری کنید.

Altcoin چیست؟

Altcoin سایر ارزهای رمزنگاری شده پس از موفقیت بیت کوین است. به طور کلی، آنها خود را به عنوان گزینه های بهتر بیت کوین می فروشند. اصطلاح altcoin به کلیه ارزهای رمزپایه به غیر از بیت کوین اطلاق می شود. از اوایل سال 2020، براساس برخی تخمین ها، بیش از 5،000 ارز رمزنگاری وجود داشته است. طبقCoinMarketCap ، altcoin بیش از 34 درصد از کل بازار cryptocurrency را در فوریه 2020 به خود اختصاص داد.

آلت کوین

انواع آلت کوین ها کدامند؟

با تکامل altcoin ها، دسته های مجزا پدیدار شدند. برخی از انواع اصلی altcoin ها عبارتند از: 

 • رمزنگاری مبتنی بر معدن
 • stablecoin
 • نشانه های امنیتی و نشانه های ابزار
 • توکن های کمکی

همچنین حرکت به سمت جدا کردن بیشتر این مفاهیم از altcoin ها انجام می شود. اگر این روند ادامه یابد، ممکن است altcoin ها فقط به Cryptocur ارز های مستقر در معدن غیر از بیت کوین در آینده اشاره کنند.

Altcoin های مبتنی بر معدن

این altcoin ها دارای فرآیند استخراج هستند که با استفاده از آن، سکه های جدید با حل مشکلات چالش برانگیز برای باز کردن قفل بلوک ها تولید می شوند. آنها بیشتر از بیت کوین ها شبیه به سایر آلبوم ها هستند. بیشترین آلبومهای برتر در اوایل سال 2020 در این گروه قرار گرفتند. اتریوم از فوریه 2020 تاکنون بهترین شناخته شده آلت کوین مبتنی بر معدن بود.

آلت کوین های مبتنی بر stablecoin

Stablecoin با کاهش نوسانات به دنبال بهبود در بیت کوین است. در عمل واقعی، این با اتصال ارزش سکه به ارزهای موجود حاصل می شود. گزینه های محبوب پشتوانه ارزنها شامل دلار آمریکا، یورو و طلا است. Libra Facebook، تا به امروز مشهورترین stablecoin است، حتی اگر هنوز از ژانویه 2020 راه اندازی نشده بود.

آلت کوین و نشانه های امنیتی

این altcoin ها به یک تجارت مرتبط هستند، و آنها اغلب با ارائه سکه اولیه ( ICO ) راه اندازی می شوند. علائم امنیتی شبیه سهام سنتی است. و اغلب نوعی سود سهام مانند پرداخت یا مالکیت در یک تجارت را نوید می دهند.

آلت کوین

توکن های کمکی Altcoin

نشانه های سودمند خدمات ادعا می کنند، و بعضی مواقع به عنوان بخشی از ICO به فروش می رسند.  Filecoin یک نمونه عالی از نشانه های ابزار ارائه شده در ICO است. Filecoin ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند در فضای ذخیره سازی غیرمتمرکز فایل ها قابل تعویض باشند.


چرا به آلت کوین ها نیاز داریم؟

 • در هر ده دقیقه در شبکه بیت کوین، کوین های جدیدی ایجاد می شوند.
 • استخراج بیت کوین با استفاده از قدرت محاسبه بسیار بالایی صورت می پذیرد.
 • برخی از چیپ ها یا قطعات کامپیوتری اختصاصی را می توان به صورتی مخصوص طراحی کرد تا بیت کوین را سریع تر از دیگر قطعات استخراج کنند.
 • تعداد بیت کوین های موجود همواره باید 21 میلیون بیت کوین باشد.
 • بیت کوین تنها به این هدف ساخته شده است که نوعی از پول الکترونیک باشد و هیچ هدف دیگری ندارد.

بیت کوین یا آلت کوین

بسیاری از افراد جامعه cryptocurrency سالها پیش بینی کرده اند. که ارزهای دیجیتال روزی جای ارزهای فیات را می گیرند. اما اقتصاددانان اصلی معتقدند بیش از اندکی تحقیر ارزهای رمزنگاری را مشاهده می کنند. و در حالی که برخی از موسسات مالی سنتی به مفهوم فناوری blockchain (یا حتی به فکر کار در کنار ارزهای دیجیتالی به نوعی) گرمی پیدا کرده اند، کمتر کسی پیشنهاد خود را مبنی بر اتخاذ عمده فروشی های رمزنگاری به قیمت پول فیات اعلام کرده است.

در حالی که ارزهای رمزنگاری نشده هنوز به شکلی که علاقه مندان پیش بینی کرده اند هنوز در دنیای واقعی به طور کامل تصاحب نشده اند، با این وجود برخی از نشانه هایی وجود دارد که ارزهای مختلف آن را حتی در حد محدود، در فضای تجاری سنتی ایجاد می کنند.

موانع ها در بازار آلت کوین ها

 • Cryptocur ارز در طول دهه گذشته به عنوان منبع اصلی اشتیاق سرمایه گذاران ظاهر شده است و برخی سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که یک یا چند توکن در نهایت ارز برتر از فیات را برتری خواهد داد.
 • یکی از موانع تسلط بر رمزنگاری خارج از دنیای سرمایه گذاری سوداگرانه، کاربرد عملی و قابلیت استفاده در سناریوهای پرداخت سنتی است.
 • لیست فزاینده ای از مشاغل و مؤسسات مالی با ارزهای رمزنگاری کار می کنند، اما پیش بینی اینکه بیت کوین یا یک آلت کوین ممکن است سرانجام اولین کسی باشد که پذیرش گسترده جریان اصلی را کسب می کند دشوار است.

Altcoin، یا گزینه های ارز دیجیتال برای بیت کوین، تمایل به مشاهده سطح پایین تر از پذیرش در بین شرکت های بزرگ دارند. Litecoin (LTC)، یکی از اولین آلبومهای اولیه که بعد از بیت کوین ایجاد و راه اندازی می شود، برای مثال توسط بنیاد Litecoin توسط ده ها تجارت پذیرفته می شود. با این حال، یک نگاه از طریق این لیست نشان می دهد که تعداد کمی از این کسب و کار شرکت های بزرگ بین المللی است و این که بسیاری از کسانی که در لیست مبادلات cryptocurrency به و تخصصی فروشگاه های آنلاین. این نسبتاً نمایانگر بسیاری از منتخبات دیگر است.


به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.