سایت آمازون

سایت آمازون: آمازون شرکتی عالی است.که در آن فروشندگان می‌توانند محصولات خود را ارائه دهند و افراد علاقمند می‌توانند آنها را خریداری کنند.بهترین چیز در مورد این شرکت این است که آنها توجه زیادی به مشتریان خود می کنند و به نیازها و پیشنهادات آنها گوش می دهند.آنها همیشه روشهای جدیدی را برای بهبود تجربه برای مشتریان خود پیدا می کنند.لازم به ذکر است که شما می‌توانید با خدمات مختلف پرداخت ارزی در کافه ارز نسبت به خرید از سایت های خارجی همچون خرید از آمازون اقدام کنید. ولی باید بدانید که آمازون امکان حمل و نقل کالا را ندارد و شما باید آدرس دوست یا آشنایی مطمئن در خارج از کشور را برای دریافت محصولات خود وارد کرده تا آن‌ها برای شما ارسال کند.

این ممکن است برای مشاغل یا افرادی که اجناس خود را می فروشند کار بیشتری به نظر برسد اما هر کاری که آمازون انجام دهد، همیشه به نفع خریداران و فروشندگان است. برندهایی که به ارتقاء آمازون توجه می کنند، رضایت مشتری خود را بهتر از رقبای خود افزایش می دهند. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

فهرست مطالب:

سایت آمازون
آمازون

فروشگاه آمازون چیست؟

یک فروشگاه آمازون به شما امکان می دهد تا با سفارشی کردن آن به روشی جدید، برند و محصولات خود را تبلیغ کنید. تصاویر و متن مربوط به محصولات برای مشتریان ارائه شده است. محتوای مارک دار و کاشی های هدر در این فروشگاه چند صفحه ای نمایش داده می شوند. هنگامی که مشتری کالایی را جستجو می کند. فقط محصولات بلکه بسیاری از محصولات مرتبط دیگر را نیز نمی بیند.در ایجاد علاقه مشتری به برند شما کمک می کند.  می توانید مجموعه را تغییر دهید، پیام های تبلیغاتی و تصویربرداری از مارک را اضافه کنید و صفحات را با خلاقیت بیشتری با فروشگاه آمازون طراحی کنید

از نظر درآمد،  سایت آمازون بزرگترین شرکت مبتنی بر اینترنت در جهان است. هنگامی که در سال 1994 شروع به فروش آنلاین کتاب کرد، جف بزوس این ایده را داشت که بهترین راه برای موفقیت آنلاین رشد بزرگ و سریع است.امروزه این شرکت همه چیز را از کتاب گرفته تا خواربار تا خانه های کانتینری می فروشد. این فروشگاه به یک فروشگاه تبدیل شده است و جاه طلبی های زیادی برای آینده خود دارد.در اینجا به بررسی اولین روزهای آمازون می پردازیم و برخی از مهم ترین نقاط عطف این شرکت را برجسته می کنیم. ما همچنین سعی خواهیم کرد بررسی کنیم که چرا این شرکت تا این حد محبوب شد.

چه زمانی سایت آمازون شروع به محبوب شدن کرد؟

در زمان تأسیس، بسیاری از همتایان و سایر منتقدان بزوس تردید خود را در مورد مدل کسب و کار پیشنهادی او ابراز کردند. روزنامه نگاران مالی از سرسخت ترین روزنامه نگاران بودند و اغلب شرکت را با نام آمازون.بمب تحقیر می کردند.بسیاری از آنها ادعا کردند که Amazon.com در نهایت به کتابفروشی های معتبرتر ضرر می کند. به خصوص آنهایی که قبلاً از این روش پیروی می کردند و سایت های تجارت الکترونیک خود را راه اندازی می کردند.این واقعیت که Amazon.com تا سه ماهه پایانی سال 2001 سودآور نبود کمکی به کارها نکرد.

اما بزوس محکم ماند و مخالفان خود را به عنوان افرادی که به سادگی پتانسیل این تجارت را درک نمی کردند، رد کرد.بزوس استدلال کرد که برای موفقیت به عنوان یک خرده فروش آنلاین، آمازون باید “سریع بزرگ” شود. و رشد کرد.تا دسامبر 1996، پایگاه مشتریان این شرکت به 180000 نفر افزایش یافت. تا اکتبر سال بعد، این رقم به حدود 1،000،000 حساب ثبت شده افزایش یافت.درآمدها در سال 1997 به حدود 148 میلیون دلار رسیده بود که یک جهش قابل توجه از حدود 16 میلیون دلار در سال 1996 بود.

عمومی شدن سایت آمازون؟

آمازون یک شرکت خصوصی بود، تا بزوس به زودی متوجه شد که برای حفظ رشد شرکت به چیزی بیش از سرمایه گذاری خصوصی نیاز دارد.و به این ترتیب، در سال 1997، Amazon.com عمومی شد و توانست 54 میلیون دلار را در بورس NASDAQ به دست آورد. علاوه بر پول نقد، شرکت توانست از فروش سهام خود برای تامین مالی استراتژی رشد و خرید تهاجمی خود استفاده کند.

در سال 1998، درآمد آمازون به 600 میلیون دلار رسید. افزایش نوجومی آمار آمازون در چنین بازه زمانی کوتاهی، بزوس را در معرض دید عموم قرار داد. او همچنین به عنوان شخصیت سال مجله تایم در سال 1999 انتخاب شد.تقریباً در همان زمان، آمازون برنامه Affiliate بسیار سودآور خود را راه اندازی کرد.با پیوستن به این برنامه، سایر شرکت ها کالاهای آمازون را برای فروش در پلتفرم های خود تبلیغ کردند. سپس آمازون سفارش را انجام می دهد و کمیسیون می پردازد .این برنامه یک تصمیم تجاری هوشمندانه بود. از یک همکار در سال 1996 به بیش از 350000 تا پایان سال 1999 رسید.

سایت آمازون
امازون

سایت آمازون چگونه از فناوری برای افزایش کارایی استفاده می کند؟

آمازون جدای از جذابیت تقریباً جهانی بوده و خود به عنوان نوعی فروشگاه تک مرحله ای، از آخرین نوآوری های فناوری نیز برای افزایش کارایی و خدمات  به مشتریان خود بهره برده است.استفاده از هوش مصنوعی برای رسیدگی و پردازش سفارش‌ها یا استخدام تا آزمایش پهپادها و روبات‌ها برای انجام و تحویل سفارش، آمازون مطمئناً از آزمایش آخرین نوآوری در فناوری هراسی ندارد.اما این رویکرد هم خوب بود و هم بد.

به عنوان مثال، یک ابزار استخدام یادگیری ماشینی که این شرکت اتخاذ کرده است، اگرچه ظاهراً در فرآیند تصمیم گیری نهایی استفاده نشده است، اما بعداً نشان داده شد که برای توسعه دهندگان نرم افزار و سایر موقعیت های فنی، یک سوگیری آشکار علیه گروه های خاصی از افراد دارد. پس از کشف این مشکل، آمازون به طور مقتضی این محصول را لغو کرد.

استخدام و اخراج در شرکت آمازون

آمازون همچنین فرآیندهای خودکار را برای اخراج و همچنین استخدام اتخاذ کرده است. چنین سیستم‌هایی به دلیل تصمیم‌گیری بدون در نظر گرفتن همه عوامل مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. راه‌حل‌های نرم‌افزاری، مانند «ابزار بازخورد هر زمان» آمازون، به عنوان مثال، کارکنان را قادر می‌سازد تا همکاران خود را ستایش یا انتقاد کنند.

همین نرم‌افزار عملکرد کارمند را در مقابل شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) در حین رسیدگی به سفارش‌های مشتریان ردیابی می‌کند. در حالی که اشتباهات اتفاق می افتد و انتظار می رود، آمازون به دلیل فشارهایی که به نظر می رسد برخی از کارکنان انبار خود را تحت فشار قرار و مورد انتقاد می دهد. حتی ادعا می کند که اگر عملکرد آنها غیرقابل قبول تلقی می شود، می توان به طور خودکار اخراج شد.با این حال، توجه به این نکته مهم است که آمازون صمیمانه چنین عملی را رد می کند.

یکی از نمایندگان آمازون به MIT Technology گفت: “اینکه کارمندان از طریق یک سیستم خودکار خاتمه می‌یابند، مطلقاً درست نیست. ما هرگز کارمندی را بدون اطمینان از اینکه از حمایت کامل ما برخوردار بوده‌اند، از جمله مربی‌گری اختصاصی برای کمک به آنها و آموزش‌های بیشتر، اخراج نمی‌کنیم.

آمازون همچنین راه‌حل‌های خودکار بیشتری را برای افزایش کارایی در مراکز انجام خود اتخاذ کرده است، مانند استفاده از روبات‌ها برای یافتن و بازیابی اقلام. با این حال، حداقل در حال حاضر، کارگران انسانی هنوز بخش مهمی از خدمات تحویل آمازون هستند – مخصوصاً وقتی صحبت از بسته‌بندی اقلام و رسیدگی به خدمات مشتری می‌شود

چه چیزی باعث محبوبیت سایت آمازون شد؟

جذابیت اصلی آمازون در روزهای ابتدایی آن یکی از راحتی های خالص بود. دیگر نیازی نیست یک مشتری بالقوه برای تهیه کتاب مورد نظر خود به یک کتابفروشی فیزیکی مراجعه کند.امکان جستجو، انتخاب و خرید یک کتاب از آسایش خانه خود یک نوآوری شگفت انگیز بود در آن زمان. نه تنها این، بلکه آمازون خرید شما را در عرض چند روز به درب ورودی شما تحویل می دهد.همین واقعیت که آنها شروع به ارائه محصولات مختلف و بیشتر کردند، جذابیت آن را برای مشتریان بیشتر و بیشتر گسترش داد. اما این واقعاً در مورد کالاهایی که آنها می فروختند نبود.

موفقیت سایت آمازون

موفقیت سایت آمازون، مانند بسیاری از شرکت های موفق دیگر، خدماتی است که آنها ارائه کردند. این امر باعث وفاداری قابل توجه مشتریان و در نتیجه سودهای کلان در بلندمدت شد.یکی دیگر از نوآوری هایی که آمازون برای مشتریان خود ایجاد کرد عملکرد محصول توصیه شده آن بود. آمازون با ارائه محصولات دیگر برای فروش بر اساس خریدهای قبلی مشتری توانست درآمد خود را از پیش افزایش دهد.افزودن نظرات مشتریان درباره محصولات همچنین به پرورش نوعی “جامعه مشتری” کمک کرد که سایت و کالاهای آن را برای مشتریان جدید بالقوه جذاب تر کرد.

در سال‌های اخیر، آمازون به ارتفاعات جدیدی رسیده است، مانند تبدیل شدن به دومین شرکت با ارزش بازار یک تریلیون دلاری در تاریخ (باور کنید یا نه، اپل اول به آنجا رسید). آمازون پس از اعلام و سپس لغو برنامه های ساخت دومین مقر خود در نیویورک به دنبال فشارهای سیاسی، شاهد رشد بی سابقه ای در سال 2020  شد.

در حالی که بسیاری از مردم در طول همه گیری در خانه گیر کرده بودند، آمازون و سایر خرده فروشان آنلاین از یک روز کاری لذت بردند.آخرین خبر مهم در بیش از 25 سال فعالیت آمازون، اعلام این بود که بزوس تصمیم گرفته است تا از پاییز 2021 از سمت مدیرعاملی این شرکت کناره گیری کند. عملکرد این شرکت در حالی که بزوس پشت فرمان نیست، هنوز مشخص نیست. اما اگر عملکرد گذشته چیز دیگری باشد، مطمئناً یک عملکرد بسیار موفق خواهد بود.این البته، مگر اینکه فراخوان‌ها برای تجزیه آمازون در چشمان عمومی جذابیت جدی پیدا کند. همانطور که می گویند، زمان نشان خواهد داد.

سایت آمازون
آمازون

چگونگی خرید کاربران از این فروشگاه آنلاین؟

هنگامی که مارک ها از آمازون استفاده می کنند. به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا می کنند اما مشتری این برند نیستند. این افراد در واقع مشتریان آمازون هستند.مالکیت یکی از بزرگترین مشکلاتی است. که مارک ها هنگام فروش از طریق آمازون با آن روبرو می شوند.اکنون با راه اندازی فروشگاه های آمازون، مارک ها می توانند حضور قوی تری ایجاد کنند و محصولات خود را حتی اگر از طریق آمازون بفروشند هل دهند.مصرف کنندگان می توانند مستقیماً با مارکها ارتباط برقرار کرده و کالاهایی را در راستای کالاهایی که جستجو کرده اند پیدا کنند.این منجر به افزایش وفاداری و فروش برند می شودکه برای آمازون، مارک ها و مصرف کنندگان همه به طور همزمان مفید است.

ویژگی های اصلی فروشگاه آمازون چیست؟

بهترین چیز در مورد این فروشگاه توانایی آن در طراحی چندین صفحه است.با این کار می توانید برای مشتری خود تجربه ای ایجاد کنید. که نشان دهنده برند و پیشنهادات شما در ارتباط با مشتریان باشد.شما می توانید با استفاده از ابزار سازنده ای که توسط فروشگاه های آمازون ارائه شده، این روند طراحی را بسیار ساده، شهودی و آسان کنید. این ابزار حاوی الگویی است که به شما در طراحی کمک می کند

ممکن است درباره محتوای رسانه ای غنی شنیده یا خوانده باشید. امروزه سایت آمازون بسیار محبوب و مهم شده است.آنها فقط برای موتورهای جستجو و سایر مناطق مهم نیستند بلکه برای برندها و فروشندگانی که تمایل به رقابت دارند نیز مهم هستند. خبر خوب این است که فروشگاه آمازون برای بهبود تجربه خرید برای مشتریان و مارک های تجاری، از استفاده از محتوای رسانه ای غنی پشتیبانی و تبلیغ می کند.

سایت آمازون
آمازون

مدیریت و راه اندازی Amazon

راه اندازی فروشگاه آمازون شما به دلیل ساختمان فروشگاه آمازون ساده است. می توانید مهره ها و پیچ های فروشگاه خود را به راحتی جمع کنید اما برای بهترین محتوا و چیدمان، هنوز هم باید روی آن کار کنید. فرمی ارائه شده توسط آمازون است که در آن می توانید محتوای خود را متناسب کنید. برای پر کردن صفحات خود، باید تصاویر و توضیحات مربوط به محصولات خود را اضافه کنید. یک تصویر قهرمان باید به نوار ناوبری و هدر اضافه شود. خوب است که صفحات خود را منحصر به فرد کنید، اما پیروی از فرمی که قبلاً توسط آمازون ارائه شده بهتر است زیرا کاربرپسند خواهد بود.

شما می توانید با افزودن حذف، ویرایش و انتقال محتوای خود به مدیریت ابزارهای کاشی و مدیر صفحه دسترسی داشته باشید. می توانید ببینید صفحات شما از طریق پنجره پیش نمایش برای مخاطبان نمایان می شوند. نوار وضعیت به شما در ردیابی روند ارسال صفحات کمک می کند.

ارسال و تصویب سایت آمازون (Amazon)

سایت آمازون همیشه می خواهد بداند آیا این محتوا برای مشتریان مناسب است یا خیر، بنابراین از مشاغل می خواهند که ابتدا آن را برای بررسی و تأیید به آنها ارائه دهند. این روند بسیار زمان بر است و چند روز طول می کشد. اگر چند روز صبر کنید تا متوجه شوید که چیزی نادرست یا مفقود شده است، چه می کنید؟ برای جلوگیری از این امر و اطمینان از تأیید صفحات خود، قبل از ارسال مطالب خود را با دقت مرور کنید.

آن را اثبات کنید، اشتباهات دستوری و هجی را پیدا کنید و آنها را اصلاح کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها به درستی برای تلفن های همراه بهینه شده اند و آنها بهترین و کاربر پسند تجربه را به مشتریان خود ارائه می دهند.
پس از تأیید صفحات شما باید راه هایی برای تبلیغ برند خود پیدا کنید. فرصت های بسیاری وجود دارد که مارک ها جلوه ای ماندگار در مشتریان ایجاد می کنند. به راحتی می توانید از آنها سود ببرید و تجارت خود را به یک نکته قابل توجه تبدیل کنید.

4.8/5 - (21 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *