آمریکا کشور پهناور و گسترده ای است. آمریکا از گذشته تا به حال از نظر جنبه های فرهنگی، هنری، تحصیلی، کاری و زندگی برای متقاضیان مهاجرت به این کشور بسیار جذاب بوده است. هر سال تعداد زیادی از مردم دنیا برای رسیدن به اهداف گوناگون قصد مهاجرت به این کشور پهناور را دارند . برای دریافت ویزای آمریکا باید مراحلی را پشت سر بگذارید. در ادامه مطالب با کافه ارز همراه باشید تا بیشتر در این باره بدانید.

معرفی کشور آمریکا

ایالت متحده آمریکا به انگلیسی ( The United States of America) و به اختصار USA نامیده می شود. آمریکا کشوری با وسعت زیاد است. جمعیت کشور آمریکا حدود 320 میلیون نفر است و سومین کشور پهناور دنیا است. این کشور دارای بیشترین تنوع نژادی و فرهنگی است. آمریکا سالانه پذیرای مهاجرین زیادی از سراسر دنیا می باشد. آب و هوای این کشور بسیار متنوع است به نوعی که به کشور چهار فصل جهان آن را نامیده اند. یعنی در هر فصل شما می توانید آب و هوای متفاوتی را تجربه کنید. ایالات متحده AMRICA در نیمکره غربی کره زمین، و در شمال قاره آمریکا (آمریکای شمالی) واقع شده است.

ویزا آمریکا

ویزای آمریکا وممنوعیت دریافت ویزا برای ایرانیان

اگر قصد سفر به آمریکا را دارید و باید برای اخذ ویزا آمریکا اقدام کنید، از آنجا که ایران و آمریکا روابط دیپلماتیک تیره ای دارند هیچ یک در کشور دیگر سفارت و یا کنسولگری ندارد. بنابراین ایرانیانی که متقاضی ویزای AMRICA هستند باید به کشور سومی مراجعه کنند که آمریکا در آنجا از ایرانیان تقاضای ویزا می پذیرد. برای مثال کشور ترکیه: فرد متقاضی باید به کنسولگری کشور ترکیه مراجعه نماید.

ویزای آمریکا و انواع آن

 • Non-immigrant visa: اقامت موقت، این نوع ویزای مناسب تاجران، توریست ها، امور تخصصی و دانش
  آموزانی است. که قصد دارند تا رسیدن به اهداف خود در خاک آمریکا اقامت کنند.
 • immigrant visa: اقامت دائم، این مخصوص کسانی است که برای همیشه قصد دارند در آمریکا بمانند.
ویزا آمریکا

مراحل دریافت ویزای آمریکا

 • قدم اول اخذ ویزای آمریکا:
  اول از همه چیز شما می بایست فرمی به نام “اپلیکیشن فرم ویزا” را با دقت و به صورت صحیح و خوانا پر کنید.
 • قدم دوم اخذ ویزا آمریکا:
  در مرحله بعدی می بایست از سفارت مربوطه وقت برای مصاحبه و ارائه مدارک بگیرید. بدلیل شلوغ بودن میزان درخواست ها برای اخذ ویزای آمریکا شما می بایست از چند ماه قبل برای ارائه مدارک و اخذ ویزا اقدام به گرفتن نوبت از سفارت مربوطه کنید.
 • قدم سوم اخذ ویزا آمریکا:
  در مرحله بعدی شما می بایست مبلغ مربوطه برای وقت سفارت را به طور دقیق از سفارت مربوطه پرسیده و آنرا به حساب مربوطه واریز نماید.
ویزا آمریکا

دیگر ویزا های AMRICA

عموما ویزای های آمریکا به دو دسته کاری و توریستی و بیزینس آمریکا تقسیم می شود. که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شویم:

ویزای کار آمریکا WORK VISA

برای فعالیت و کار قانونی در آمریکا به صورت موقت به نوعی از ویزای آمریکا به نام ویزای کار احتیاج دارید که بر اساس کاری که می خواهید در این کشور انجام دهید صادر می شود.
در عین حال می بایست پیش از درخواست و اپلای کردن برای ویزای کار آمریکا فرم I-129 توسط سفارت به تائید برسد. پس از آن کارفرما فرم I-797 مبنی بر اطلاعیه تائید درخواست دریافت خواهد کرد سپس زمانی که شما برای مصاحبه حضوری در محل سفارت آمریکا حاضر می‌شوید، میبایست فرم I-129 و کپی فرم I-797 را با خود به همراه داشته باشید.


ویزای توریستی و بیزینس آمریکا TOURIST BUSINESS VISA

 • نوع ویزای B-1 بیزینس برای آن دسته از افرادی است که در قراردادی علمی، آموزشی، تجاری، امور انحصار وراثت و یا مذاکره برای قرارداد شرکت دارند.
 • نوع ویزای B-2 برای گشت و گذار و سیاحت و یا استفاده از خدمات درمانی صادر می‌شود که شامل موارد توریستی، ملاقات دوستان و خانواده، خدمات سلامت و درمانی، فعالیت‌های خدماتی و یا اجتماعی می‌شود.
  در اکثر اوقات این دو نوع ویزا باهم ترکیب می شوند و به عنوان یه نوع ویزا آمریکا صادر می شود. شما میبایست توانایی اثبات این موضوع را داشته باشید که قصد سفرتان به خاک آمریکا تنها برای بازه کوتاه مدت و محدودی بوده و در عین حال با ارائه مدارکی همچون برگه تمکن مالی موجه به آفیسر پرونده، شواهد قابل استنادی برای پوشش هزینه‌های سفر خود ارائه دهید.
  این پروسه همچون مصاحبه حضوری ویزای شنگن زمان بر و دارای نکات فراوانی است . به عنوان مثال در فرآیند اخذ ویزای AMRICA شما باید مدارکی را دال بر داشتن اقامت در خارج از خاک آمریکا ارائه دهید و اینکه تصمیم دارید تا پیش از اتمام مدت زمان اعتبار ویزا به کشور خود بازگردید.
ویزا آمریکا

مدارک لازم جهت ویزای آمریکا

 • گذرنامه ( پاسپورت) با حداقل 6 ماه اعتبار
 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • سند ازدواج در صورت تاهل
 • کارت پایان خدمت و معافیت ویژه آقایان
 • صفحه تاییدیه مصاحبه سفارت

کشور های همسایه ایران که آمریکا در آن ها سفارت دارد

 1. سفارت آمریکا در ارمنستان (ایروان)
 2. سفارت آمریکا در ترکیه (آنکارا)
 3. سفارت آمریکا در امارات (دبی)

پرداخت هزینه ویزای آمریکا با کافه ارز

به دلیل تحریم ها ایران توسط آمریکا برای پرداخت هزینه ویزا ها به کارت های بین الملی مثل ویزا کارت و مستر کارت دارید. کافه ارز مفتخر است تا در پرداخت هزینه این ویزا شما را یاری رساند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *