در بازار رمز ارزها هم‌زمان با افزایش خرید و فروش بیت کوین در محدوده قابل پیش‌بینی، قیمت آلت‌ کوین‌ها همچنان در حال افزایش است اما تحلیل ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که هنوز برای فهمیدن این‌که بازار سیگنال خرید سنگین می‌دهد یا خیر، خیلی زود است. به همین دلیل بررسی و تحلیل قیمت آلت کوین های برتر به ما این امکان را می‌دهد که در روزهای آتی، خریدهای آگاهانه‌تری داشته باشیم.

افزایش قیمت در بازار ارزهای دیجیتال با پیشگامی بیت کوین آغاز شد اما این حرکت از پشتیبانی حجم بالای خرید و فروش سهمی نداشت. با توجه به گفته تحلیل‌گران، حجم پایین خرید و فروش نشان می‌دهد که وال‌ها بدون هیچ اقدام و جلب توجهی، صبر کرده‌اند.

البته بیت کوین به مدت دو هفته حمایت ۳۰۰۰۰ دلاری را حفظ کرده است که نشان می‌دهد جمع‌آوری و نگهداری آن در سطوح پایین‌تر در حال انجام است. شاخص ترس و طمع (Fear & Greed Index) در ۵ جولای تا ۲۹ بالا رفتند که بالاترین سطح در طی ۳ هفته گذشته است. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران تهاجمی شروع به خرید در قیمت‌های کف کرده‌اند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

اگر گاوها با موفقیت سطح ۳۰۰۰۰ دلار را به مدت چند روز برای بیت کوین حفظ کنند، احتمالا تمایل به خرید، افزایش بیشتری خواهد داشت. سرمایه‌گذاران سازمانی معمولا در بازار ریزشی خرید نمی‌کنند و تا زمان تثبیت قیمت‌ها صبر می‌کنند. وقتی این اتفاق رخ دهد، احتمالا حجم افزایش یافته و یک بازگشت قیمت قوی انتظار می‌رود.

البته اگر سطوح حمایت بشکند، رویکرد به بازار بدتر از حد معمول شده و سازمان‌ها ترجیح می‌دهند تا زمانی که قیمت ارزها به کف نرسیده است، کنار بایستند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله سطوح حمایت و مقاومت در معاملات را نیز بخوانید.

در ادامه می‌خواهیم به تحلیل قیمت آلت کوین های برتر از روی نمودار پرداخته و سطوح حمایت ضروری در روند ریزش را مشخص کنیم.

۱. جفت ارز بیت کوین – تتر

در تاریخ ۴ جولای، گاوها قیمت بیت کوین را به بالاتر میانگین متحرک ۲۰ روزه (۳۴۸۵۱ دلار) رساندند اما نتوانستند مانع موجود در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۶۳۳۸ دلار) را از بین ببرند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان در حال فروش در دوران رشد قیمت هستند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

اگر قیمت زیر میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه حفظ شود، خرس‌ها تلاش می‌کنند جفت ارز بیت کوین – تتر را به حمایت ۳۱۰۰۰ دلار برسانند. میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه مسطح و شاخص قدرت نسبی (RSI) درست پایین سیگنال نقطه میانی هستند که در آنجا یک تعادل بین عرضه و تقاضا وجود دارد.

اگر خرس‌های بتوانند قیمت را تا زیر ۳۱۰۰۰ دلار پایین بیاورند، این تعادل به نفع آن‌ها شیفت پیدا خواهد کرد. در چنین شرایطی، حمایت به ۲۸۰۰۰ دلار کاهش خواهد یافت. اگر این سطح شکسته شود، این جفت ارز شاهد فروش عجولانه و از سر ترس خواهد بود.

برعکس اگر قیمت از سطح فعلی بالاتر رفته یا تا ۳۱۰۰۰ دلار بالا رود، گاوها یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا از مانع بالاسری در قیمت ۳۶۶۷۰ عبور کنند. اگر موفق شوند، این جفت ارز تا محدوده مقاومت ۴۱۳۳۰ دلار تا ۴۲۴۵۱.۶۷ دلار صعود کنند.

۲. جفت ارز اتر – تتر

دومین جایگاه در تحلیل قیمت آلت کوین های برتر به اتر تعلق دارد. اتر (ETH) بین میانگین‌های متحرک گیر افتاده است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش برای دفاع از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۴۱۰ دلار) بوده و گاوها در تلاش برای حفظ قیمت در بالای میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۲۱۹۶ دلار) هستند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

البته احتمالا این خرید و فروش در محدوده کوچک مدت زیادی ادامه نخواهد داشت. اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ببرند، جفت ارز اتر – تتر می‌تواند تا خط ترند نزولی بالا رود. این سطح دوباره به عنوان مقاومت عمل می‌کند اما اگر شکسته شود، توقف بعدی می‌تواند ۲۹۹۰.۰۵ باشد.

برعکس، اگر خرس‌ها قیمت را تا زیر میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه پایین بیاورند، قیمت این جفت ارز می‌تواند تا ۲۰۰۰ دلار سقوط کند. این یک نقطه حمایت مهم است؛ چون شکست قیمت به زیر این نقطه، دیدگاه گاوی کوتاه مدت را نامعتبر می‌کند. در این صورت، قیمت این جفت ارز تا حمایت مهم ۱۷۲۸.۷۴ دلار پایین خواهد رفت. میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه مسطح و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی نقطه میانی هیچ مزیت شفافی برای گاوها یا خرس‌ها نشان نمی‌دهد.

۳. جفت ارز بی ان بی – تتر

بایننس کوین یا بی ان بی (BNB) با یک مقاومت سخت در میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۳۰۸ دلار) مواجه است اما نشانه مثبت این است که گاوها خیلی زمین بازی را به طرف مقابل واگذار نمی‌کنند. این نشان می‌دهد که خریداران پیش‌بینی‌ می‌کنند که این آلت کوین یک روند صعودی در پیش خواهد گرفت. در این حالت خرید و فروش بایننس کوین ممکن است بیشتر شود.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

اگر گاوها قیمت به بالای میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه برسانند، جفت ارز بی ان بی – تتر می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۴۱ دلار) بالا برود. در این صورت خرس‌ها تلاش می‌کنند تا بازیابی قیمت را در این نقطه مقاومت متوقف کنند اما اگر گاوها بتوانند حمایت جذب کنند، این جفت ارز می‌تواند مسیر صعودی خود تا ۴۳۳ دلار را آغاز کند.

برعکس این فرضیه، اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه برسانند، تریدرهای کوتاه مدت، پوزیشن‌های خود را خواهند بست. اگر این جفت ارز از قیمت ۲۶۴.۲۶ دلار پایین‌تر برود، یک بازآزمایی از حمایت در ۲۱۱.۷۰ دلار در پیش رو خواهد بود.

۴. جفت ارز کاردانو – تتر

کاردانو (ADA) که چهارمین جایگاه در تحلیل قیمت آلت کوین های برتر را دارد، در ۳ جولای از میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۱.۳۹ دلار) بالاتر رفت اما گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱.۵۱ دلار) ببرند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها قصد کوتاه آمدن نداشته و همچنان در دوران صعود، به فروش ادامه می‌دهند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه برسانند، تریدرهایی که در طول دوران صعودی اخیر خرید کرده‌اند، سرمایه خود را از پوزیشن‌ها خارج می‌کنند. این می‌تواند قیمت را تا ۱.۲۰ دلار پایین بکشاند. اگر قیمت از این سطح بالاتر رفت، گاوها یک بار دیگر تلاش می‌کنند تا از مانع موجود در میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه عبور کنند.

اگر موفق شوند، جفت ارز کاردانو – تتر می‌تواند مسیر صعودی خود به سمت ۱.۹۴ دلار را آغاز کند. برعکس اگر قیمت به زیر ۱.۲۰ دلار برود، این جفت ارز می‌تواند حمایت حیاتی در ۱ دلار را بازآزمایی کند. شکست قیمت به زیر این سطح می‌تواند منجر به رویکرد منفی و یک روند نزولی جدید شود.

۵. جفت ارز دوج – تتر

دوج کوین (DOGE) طی چند روز گذشته در نزدیکی میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۰.۲۶ دلار) در حال خرید و فروش بوده است اما گاوها نتوانستند قیمت را به بالاتر از این قیمت برسانند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به شدت در حال دفاع از این مقاومت هستند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر نشان می‌دهد که گاوها تسلیم شده و در حال بستن پوزیشن‌های خود هستند. اگر خرس‌ها قیمت را تا زیر ۰.۲۱ دلار پایین بیاورند، فروش شدت گرفته و جفت ارز دوج – تتر به بازآزمایی مقاومت حیاتی در ۰.۱۵ دلار می‌پردازد. میانگین‌های متحرک نزولی و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی ۴۱ نشان می‌دهد که مزیت به نفع خرس‌ها است. در صورت رسیدن قیمت به زیر ۰.۱۵ دلار، فروش به اوج خود می‌رسد و منجر به کاهش قیمت تا ۰.۱۰ دلار می‌شود. این دیدگاه منفی در صورتی نامعتبر خواهد شد که قیمت دوباره تا ۰.۲۱ دلار بالا رفته و به بالاتر از میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه برسد.

۶. جفت ارز ریپل – تتر

در صورت آغاز روند نزولی، خرس‌ها به شدت از میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۰.۷۰ دلار) دفاع خواهند کرد و این اتفاقی است که در مورد ریپل (XRP) افتاده است. حتی پس از تلاش‌های مکرر در چند روز گذشته، گاوها نتوانستند قیمت را به بالای میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه برسانند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

میانگین‌های متحرک نزولی و شاخص قدرت نسبی پایین‌تر از ۴۲ نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل را به دست گرفته‌اند. اگر خرس‌ها قیمت را تا ۰.۶۳ دلار پایین بیاورند، قیمت جفت ارز ریپل – تتر می‌تواند تا ۰.۵۸ دلار پایین رفته و سپس به نقطه حمایت ضروری ۰.۵۰ دلار برسد.

این چشم‌انداز نزولی در صورتی نفی می‌شود که قیمت به نقطه حمایت رسیده و تا بالای میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه بالا رود. چنین حرکتی مسیر را برای صعود تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه هموار می‌کند. در این نقطه احتمالا خرس‌ها دوباره یک چالش سخت ایجاد کنند.

۷. جفت ارز پلکادات – تتر

پلکادات (DOT) به دلیل نوسانات و امیدهای زیاد به رشد آن در تحلیل قیمت آلت کوین های برتر این هفته جای دارد. این ارز طی چند روز گذشته در محدوده کوچک ۱۳ دلار تا ۱۶.۹۳ دلار در حال خرید و فروش بوده است. تثبیت قیمت در نزدیکی سطح حمایت یک نشانه منفی است، چون نشان می‌دهد که گاوها نمی‌توانند بر عرضه غلبه کرده و قیمت را بالاتر ببرند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

هر دو میانگین متحرک دارای شیب نزولی هستند و شاخص قدرت نسبی از ۴۱ پایین‌تر رفته است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل را به دست گرفته‌اند. اگر فروشندگان قیمت را تا زیر ۱۳ دلار پایین بیاورند، جفت ارز پولکادات – تتر می‌تواند شاهد فروش سنگین باشد که قیمت را تا زیر ۱۰ دلار و سپس ۷.۵۰ دلار پایین می‌آورد.

برعکس، اگر گاوها دوباره از حمایت ۱۳ دلاری دفاع کنند، این جفت ارز می‌تواند مدت زمان باقی‌ ماندن خود در محدوده کوچک خرید و فروش را چند روز دیگر تمدید کند. شکست قیمت و نزدیک شدن به ۱۶.۹۳ دلار، اولین نشانه از این است که تقاضا بیشتر از عرضه است.

۸. جفت ارز یونی سواپ – تتر

یونی سواپ (UNI) در ۴ جولای تا بالای میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه (۱۹.۵۳ دلار) رفت اما گاوها برای حفظ قیمت در کشمکش هستند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها در تلاش برای در تله انداختن گاوهای تهاجمی هستند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

البته میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه مسطح و پایین‌تر بودن شاخص قدرت نسبی از نقطه میانی نشان می‌دهد که فشار فروش‌ها در حال کاهش است. اگر گاوها اجازه ندهند قیمت زیر میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه باقی بماند، این نشان می‌دهد که رویکرد به بازار مثبت شده و خریداران در حال خرید در کف قیمت هستند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر نشان می‌دهد که در چنین شرایطی احتمال شکست قیمت به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۲.۵۶ دلار) افزایش خواهد یافت. اگر این اتفاق رخ دهد، جفت ارز یونی سواپ – تتر می‌تواند روند صعودی خود تا ۲۵ دلار و سپس ۲۷ دلار را آغاز کند. برعکس این فرضیه، اگر قیمت تا زیر ۱۶.۹۳ دلار پایین رود، قیمت این جفت ارز می‌تواند تا ۱۵ دلار پایین رود.

۹. جفت ارز بیت کوین کش – تتر

حتی پس از تلاش‌های مکرر در چند روز گذشته، گاوها نتوانستند قیمت بیت کوین کش (BCH) را به بالاتر مقاومت بالاسری در ۵۳۸.۱۱ دلار برسانند. این نشان می‌دهد که خرس‌ها تمایلی به صرف‌نظر کردن از مزیت خود نیستند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه یک روند نزولی را شروع کرده و شاخص قدرت نسبی به زیر ۴۳ رسیده است. این نشان می‌دهد که مسیر مقاومت کمینه در روند نزولی است. اکنون فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت را زیر حمایت فوری در ۴۷۵.۶۹ دلار برسانند. اگر موفق شوند، جفت ارز بیت کوین کش – تتر می‌تواند تا ۴۲۸.۴۳ دلار و سپس تا ۳۷۰ دلار کاهش یابد.

این چشم‌انداز منفی در صورتی خنثی می‌شود که قیمت‌ها از سطح فعلی بالاتر رفته یا نقطه حمایت برگشته و تا بالای ۵۳۸.۱۱ دلار افزایش یابند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، این جفت ارز می‌تواند صعود جبرانی خود را تا ۶۵۰.۳۵ دلار و سپس تا ۷۳۵.۵۳ دلار تمدید کند.

۱۰. جفت ارز لایت کوین – تتر

گاوها نتوانستند در ۴ جولای قیمت لایت کوین (LTC) را به بالاتر میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه برسانند که این نشان می‌دهد خرس‌ها به شدت در حال دفاع از این مقاومت هستند.

تحلیل قیمت آلت کوین های برتر

قیمت این آلت کوین امروز از میانگین متحرک صعودی ۲۰ روزه پایین‌تر رفت. اگر خرس‌ها قیمت را تا زیر ۱۳۰.۶۰ دلار پایین بکشانند، جفت ارز لایت کوین – تتر می‌تواند مقاومت ضروری در ۱۱۸ دلار را بازآزمایی کند. اگر این سطح هم شکسته شده و قیمت کاهش یابد، این جفت ارز یک الگوی مثلث نزولی را کامل کرده و درها را برای روند کاهشی تا ۱۰۰ دلار و سپس ۷۰ دلار باز می‌کنند.

این دیدگاه نزولی در صورتی نامعتبر خواهد شد که قیمت از سطح فعلی بالاتر رفته یا به سطح حمایت برسد و از خط ترند نزولی مثلت بالاتر برود. چنین حرکتی می‌تواند راه برای افزایش قیمت تا ۲۰۰ دلار باز کند.

نظر شما درباره این تحلیل قیمت آلت کوین های برتر چیست ؟ اگر شما هم قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال را دارید می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *