logo کاقه ارز

اپل موزیک (Apple Music) یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین سرویس‌های استریم موسیقی در دنیا است که بیش از ۷۵ میلیون آهنگ در آرشیو بزرگ خود دارد. شرکت اپل مشهورترین کمپانی‌های تولید محصولات دیجیتال است و سرویس اپل موزیک آن بیش از ۶۰ میلیون کاربر دارد. در این مطلب از وبلاگ کافه ارز با هم می‌خوانیم که Apple Music چیست ، هزینه اکانت پریمیوم اپل موزیک چقدر است و همچنین چطور باید از آن استفاده کرد؟

اپل موزیک (Apple Music) چیست؟

Apple Music سرویس پخش موسیقی شرکت اپل است. اپل موزیک که در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شد، عمدتا روی موسیقی تمرکز می‌کند. با این حال، می‌توانید آهنگ‌ها را از CD به آن منتقل کنید یا آهنگ‌هایی که از طریق iTunes خریداری کرده‌اید، اضافه کنید در این پلتفرم ویدیو تماشا کنید. اپل می‌خواهد Apple Music بیشتر یک «بستر فرهنگی» باشد تا یک سرویس پخش موسیقی.

آخرین باری که شرکت، جزئیات رسمی در مورد تعداد کل کاربران اپل موزیک را فاش کرد در سال ۲۰۱۹ بود؛ تعداد کاربران این سرویس در سال ۲۰۱۹ به میزان ۶۰ میلیون نفر بوده است. تا ژوئن ۲۰۲۰، این رقم ۷۲ میلیون نفر تخمین زده شد. با این حال، تا مارس ۲۰۲۱، اسپاتیفای (Spotify) دارای ۱۵۸ میلیون مشترک بود که تفاوت قابل توجهی است. اما اپل موزیک لزوما نیازی به تلاش برای جذب مشترک بیشتر از اسپاتیفای ندارد؛ چراکه در حال حاضر طرفداران اختصاصی خود را دارد.

مقایسه اپل موزیک و اسپاتیفای

روند بهبود اپل موزیک

اپل موزیک از سال ۲۰۱۵ به طور مداوم در حال بهبود و افزودن ویژگی‌های جدید است که در چنین فضای رقابتی ضروری به نظر می‌رسد. از پیشرفت‌های قابل توجه آن می‌توان به طراحی ارتقا یافته iOS و اعلامیه اخیر مبنی بر افزودن ویژگی Spatial audio یا صدای فضایی که در زمان پخش محتوای دالبی ۵.۱ و دالبی ۷.۱ و دالبی اتموس فعال خواهد شد و همچنین قابلیت گوش دادن به بیش از ۷۵ میلیون آهنگ در Lossless Audio از ژوئن ۲۰۲۱ اشاره کرد.

این قابلیت جدید که با کیفیت بالا صدا را پخش می‌کند ممکن است هنوز فراگیر نباشد اما شایان ذکر است که پس از ورود، این ویژگی با شرکت‌های اشتراک‌گذاری موسیقی مانند Tidal و Deezer، که در حال حاضر صدایی با کیفیت بالا ارائه می‌دهند، برابری می‌کند. اپل موزیک همچنین کیفیت بهتری نسبت به اسپاتیفای ارائه می‌دهد ولی همه می‌دانند که فناوری HiFi اسپاتیفای در راه است، اما این‌که این فناوری جدید چه هزینه‌ای برای کاربران به همراه دارد و دقیقا چه زمانی به دست آن‌ها می رسد مشخص نیست.

در حالی که افزودن این ابزارها (سرویس Spotify HiFi) ممکن است اوضاع را کاملا بهبود ندهد، ولی کاربران در حال حاضر هم سرویس‌هایی که کمترین هزینه ولی کیفیت بالا را برای آن‌ها به ارمغان می‌آورند، می پسندند. اپل موزیک در حال انجام این کار است.

خرید اکانت پریمیوم اپل موزیک

 • هزینه اشتراک استاندارد ۹/۹۹ دلار در ماه است
 • سه ماه اکانت ترایال (Trial) رایگان
 • بدون تبلیغات

می‌توانید گوش دادن به اپل موزیک را بلافاصله با یک دوره آزمایشی رایگان، که سه ماه به طول می انجامد، شروع کنید.

اپل موزیک پریمیوم

هزینه اشتراک ۹/۹۹ دلار در ماه برای یک کاربر معمولی و ۴/۹۹ دلار برای دانش‌آموزان است. با این دو اشتراک، می‌توانید در هر زمان فقط در یک دستگاه از اپل موزیک استفاده کنید. همچنین می‌توانید ۱۴/۹۹ دلار (۱۴/۹۹ پوند یا ۱۷/۹۹ دلار استرالیا) در ماه برای خرید اشتراک خانوادگی بپردازید که مشابه اشتراک استاندارد است اما حداکثر ۶ نفر می‌توانند به طور همزمان از اکانت پرمیوم اپل موزیک استفاده کنند و هر یک از اعضای خانواده یک حساب شخصی دریافت می‌کنند.

این را هم بدانید که هیچ گونه سرویس رایگان مبتنی بر تبلیغات در دسترس نیست، همان‌طور که در مورد اسپاتیفای نیز این روند صدق می‌کند. شاید استفاده از اکانت ترایال اپل موزیک که سه ماهه و رایگان است، تصمیم تجاری بهتری باشد.

برای خرید اکانت اپل موزیک شما باید یک حساب بین‌المللی یا یک کارت اعتباری بین‌المللی داشته باشید. با استفاده از خدمات خرید ویزا و مستر کارت مجازی کافه ارز، شما می‌توانید تنها با چند گام ساده و به آسانی یک کارت مجازی بین‌المللی برای خرید و شارژ اکانت خود در دسترس داشته باشید. همچنین بدون داشتن کارت اعتباری و تنها با استفاده از خدمات خرید با پی پال یا خرید با ویزا و مستر کارت وب‌سایت کافه ارز به آسانی و تنها با چند گام ساده می‌توانید نسبت به خرید اشتراک اپل موزیک یا به عبارتی خرید اکانت پریمیوم Apple Music اقدام کنید.

کیفیت صدا در اپل موزیک

 • صدای فضایی (Spatial audio) و صدای بدون هیچ گونه اخلالی
 • استریم موسیقی با سرعت ۲۵۶ کیلوبیت بر ثانیه
 • صدای واضح و کاملا مشخص

اپل موزیک موسیقی را با سرعت AAC 256kbps پخش می‌کند. پخش موسیقی به طور پیش فرض با بالاترین کیفیت است و اگر در حال حرکت هستید، آن را کاهش می‌دهد. گاهی اوقات پخش آهنگ‌ها چند ثانیه طول می‌کشد، اما صدا واضح و شفاف است؛ مخصوصا اگر موسیقی را با یکی از بهترین هدفون‌های حذف‌کننده نویز گوش می‌دهید.

اپل موزیک چیست

با این حال، همه سرویس‌های پخش موسیقی در حال ارتقاء خود هستند تا کیفیت موسیقی بهتری را برای مشترکین به ارمغان بیاورند یا حداقل گزینه‌ای برای امتحان کردن آن ایجاد می‌کنند. Deezer و Tidal در حال حاضر صدای با وضوح بالا را ارائه می‌دهند. اسپاتیفای سرویس HiFi خود را در امسال راه‌اندازی می‌کند و آمازون موزیک (Amazon Music HD) در حال حاضرکیفیت CD را ارائه می‌دهد اما کیفیت بهتر صدا به زودی راّ اندازی خواهد شد.

اگرچه بسیاری از سرویس‌های استریم موسیقی از صدای با کیفیت بهتر پیروی می‌کنند، اما اکنون اپل موزیک به طور قابل توجهی بهتر از برخی از رقبای خود به نظر می‌رسد که مزیت آن هم این است که هیچ هزینه اضافی از شما برای افزایش کیفیت دریافت نمی‌کند.

فهرست موسیقی در Apple Music

 • ۷۵ میلیون آهنگ
 • یکپارچه‌سازی با iTunes
 • برنامه جداگانه برای پادکست‌ها

بیش از ۷۵ میلیون قطعه برای پخش در Apple Music موجود است که در زمان نگارش این مقاله بیش از سرویس اسپاتیفای است. البته، کیفیت مهم‌تر از کمیت است، اما با توجه به این‌که اپل موزیک سال‌ها است که به دنبال پیشرفت هرچه بیشتر است، این کمیت نیز قابل توجه است. همچنین طیف وسیعیاز هنرمندان مانند تیلور سویفت، دریک، بریتنی اسپیرز و فرانک اوشن به صورت اختصاصی ابتدا آلبوم‌های خود را از طریق Apple Music منتشر می‌کنند.

اپل موزیک چیست

فهرست موسیقی فقط در مورد کشف موسیقی جدید نیست، بلکه دوست داشتن آنچه که در حال حاضر دارید نیز هست. اپل موزیک آنچه را که قبلا در iTunes دارید، چه آهنگ‌هایی را که خریداری کرده‌اید و چه از CD منتقل کرده‌اید را با سرویس استریم خود ترکیب می‌کند. این کار برای جمع‌آوری تمام موسیقی‌های شما در یک مکان، عالی است. عملکردهای مشابهی از سوی اسپاتیفای ارائه می‌شود  اما نمی‌توانید کتابخانه آهنگ‌های متعلق به خود و آهنگ‌های پخش شده را به طور کارآمد جستجو کنید. ادغام سایر نرم‌افزارها با Apple Music یک یکپارچه‌سازی مناسب به نظر می‌رسد.

هیچ پادکستی در این سرویس استریم اپل میوزیک ارائه نمی‌شود و شما برای این کار به یک برنامه جداگانه نیاز دارید؛ اما در عین حال هزاران موزیک ویدئو و همچنین ایستگاه‌های رادیویی بی‌وقفه در این سرویس وجود دارد.

سه ایستگاه رادیویی (Apple Music Hits ،Apple Music 1 و Apple Music Country) موسیقی ۲۴/۷ شبانه‌روز را با دی‌جی‌ها در برنامه‌های زنده رادیویی میکس می‌کنند. برخی از برنامه‌های جالب نیز توسط نوازندگان میزبانی می‌شود. نکته مهم این است که می‌توانید به ایستگاه‌های رادیویی به صورت رایگان گوش فرا دهید و نیازی به خرید اشتراک Apple Music ندارید.

شایان ذکر است، اگرچه اپل اخیرا تلاش کرده است تا در مورد میزان دستمزد دریافتی هنرمندان از این سرویس شفافیت بیشتری نشان دهد، اما همچنان کاملا شفاف نیست. هنرمندان بزرگ که قراردادهای انحصاری امضا می‌کنند، مبالغ خوبی دریافت می‌کنند، اما برای هنرمندان کوچک‌تر این‌گونه نیست. به همین دلیل، بسیاری از مردم تصمیم می‌گیرند یا موسیقی را به طور کامل بخرند یا از خدماتی مانند Tidal و Bandcamp استفاده کنند که به هنرمندان استقلال و حق امتیاز بیشتری می‌دهد.

سیستم عامل ها و برنامه های Apple Music

 • ادغام عالی با دستگاه‌های اپل
 • پشتیبانی سیری
 • حداقل طراحی برنامه

شما می‌توانید اپل موزیک را در انواع دستگاه‌ها از جمله آیفون (iPhone)، آی پد (iPad)، مک (Mac)، اپل واچ (Apple Watch)، اپل تی وی (Apple TV)، تلویزیون هوشمند سامسونگ (Samsung Smart TV)، آمازون اکو (Amazon Echo)، HomePod ،CarPlay، کامپیوتر (PC) و گوگل نست (Google Nest) گوش دهید. پس اگر شما هم از دستگاه‌های مختلف اپل استفاده می‌کنید، اپل موزیک دقیقا برای شما است. همچنین شما می‌توانید از Siri نیز استفاده کنید؛ یکی از دلایلی که باید از اپل موزیک استفاده کنید نیز همین است. شما می‌توانید از دستگاه‌های اپل خود برای درخواست از Siri برای پخش هر چیزی در این سرویس استفاده کنید؛ اگر قبلا به استفاده از دستورات صوتی در خانه خود عادت کرده‌اید، این یک گزینه بسیار عالی برای شما است.

اپل موزیک (Apple Music)

برنامه‌های این سرویس دارای حداقل طراحی در همه سیستم عامل‌ها هستند. این برنامه شبیه iTunes است، اما زیباتر و حتی راحت‌تر استفاده می‌شود. گاهی اوقات، آلبوم یا آهنگ در تلفن همراه حجم بیشتری نسبت به سایر سرویس‌ها دارند و که پخش آن‌ها در رایانه یا تبلت تجربه بهتری برای شما به همراه خواهد داشت.

بخش «اکنون گوش کن (Listen Now)» در اپل موزیک، که در همه دستگاه‌ها یکسان است، مانند یک داشبورد شخصی است که با توصیه‌هایی بر اساس سلیقه و سابقه گوش دادن شما پر شده است.

قسمت جستجوی این سرویس جایی است که می‌توانید آلبوم‌ها و آهنگ‌های جدید، ایستگاه‌های رادیویی و آهنگ‌های پرطرفدار را پیدا کنید. این مورد شخصی‌سازی نشده است، اما بخشی برای همه مطالب تازه و جدید است. همچنین انواع رادیو در این سرویس وجود دارد، جایی که سه ایستگاه رادیویی اپل و همچنین مجموعه‌ای از برنامه‌های قدیمی و برنامه‌های غیر اپل را در آن خواهید دید.

بررسی اپل موزیک

دربخش بعدی، کتابخانه شما است؛ اینجا جایی است که تمام موسیقی ذخیره شده در دستگاه شما و iTunes ذخیره می‌شود. این کتابخانه در بخش‌های هنرمندان، آلبوم‌ها، آهنگ‌ها و موزیک ویدیوها فهرست‌بندی شده است. در نهایت، یک لیست پخش هم وجود دارد که جایی است که همه لیست‌های پخش که ایجاد کرده‌اید ذخیره می‌شوند.

نوار جستجو برای مکان‌یابی همه چیز در اپل موزیک و همچنین جستجو میان آهنگ‌های شما به خوبی کار می‌کند. شما حتی می‌توانید اشعار موسیقی را در اینجا تایپ کنید و موزیک آن را بیابید. Apple Music حتی به کارائوکه هم اهمیت می‌دهد؛ هر زمان که موسیقی در حال پخش است، یک دکمه Lyrics ظاهر می شود که متن آهنگ را بزرگ و پررنگ روی صفحه نمایش می‌دهد که هنگام خواندن پایین می‌رود.

لیست پخش و پیشنهاد موسیقی

 • تمرکز زیاد بر پیشنهاد آهنگ و موسیقی
 • امکان ذخیره تا ۱۰۰،۰۰۰ آهنگ برای گوش دادن به صورت آفلاین

هنگام ثبت‌نام در اپل موزیک می‌توانید ژانرهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید؛ بنابراین این سرویس از همان ابتدا از نوع هنرمندان و آهنگ‌هایی که احتمالا از آن‌ها لذت خواهید برد مطلع است.

ساخت اکانت اپل موزیک

تمرکز زیادی بر این پیشنهاد آهنگ‌ها وجود دارد. به گفته اپل، اگرچه یک الگوریتم این پیشنهادها را ارائه می‌کند، اما گاهی اوقات لیست پخش توسط تیمی از متخصصان تنظیم می‌شود.

بخش Stations For You منبع پیشنهاد خوبی است که در آن ایستگاه‌های رادیویی بر اساس هنرمندانی که دوستشان دارید را پیشنهاد می‌دهند. اما لیست پخش با موضوعات مختلف نیز پیشنهاد می‌شود. این پلی‌لیست‌ها شامل قطعاتی از یک هنرمند خاص و همچنین هنرمندان مشابه و آهنگ‌هایی است که ممکن است قبلا به آن‌ها گوش نداده باشید است. اسپاتیفای ممکن است هنوز دارای لیست پخش‌های سفارشی فوق‌العاده محبوب همچون Discover Weekly باشد اما  پیشنهادهای اپل موزیک نیز چیزهای زیادی برای دوست داشتن دارد.

می‌توانید آهنگ‌ها و پلی‌لیست‌های مختلف را برای گوش دادن به صورت آفلاین در ۱۰ دستگاه مختلف دانلود کنید. محدودیت تعداد آهنگ‌هایی که می‌توانید دانلود کنید ۱۰۰،۰۰۰ آهنگ است که بعید است حتی بزرگ‌ترین طرفداران موسیقی به آن نیاز داشته باشند.

نظر شما درباره اپل موزیک چیست؟ آیا تا به حال تجربه استفاده از Apple Music را داشته‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.