logo کاقه ارز

اولین روش برای گرفتن ویزای استرالیا تعیین وقت سفارت استرالیا است. استرالیا از جمله کشورهای مهاجرپذیر است که در سال‌های اخیر تعداد زیادی از هموطنان ما برای کار، زندگی و تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند. سفارت استرالیا برای رفاه حال مراجعه‌کنندگان و با توجه به تعداد زیاد آن‌ها اقدام به وقت دهی سفارت استرالیا به‌صورت آنلاین کرده است. گرفتن وقت سفارت استرالیا تنها به‌صورت آنلاین ممکن است. متقاضی دریافت ویزا از سفارت استرالیا می‌تواند شخصا اقدام به دریافت نوبت از سایت کرده و یا از طریق دفترهای مربوطه اقدام به تعیین وقت کند. برای آشنا شدن با نحوه تعیین وقت سفارت استرالیا و تمامی نکات مهم در مورد آن در این مطلب از وبلاگ کافه ارز با ما همراه باشید.

انواع وقت سفارت استرالیا

انواع وقت دهی سفارت استرالیا

تعیین وقت سفارت استرالیا با توجه به نوع ویزایی که درخواست می‌دهید متفاوت است. معمولا در روز مراجعه از متقاضی انگشت‌نگاری شده و عکس بیومتریک گرفته می‌شود. همچنین شخص باید در مصاحبه سفارت که توسط افسر پرونده انجام می‌شود شرکت کند. به‌طور کلی می‌توان گفت مراجعه حضوری به سفارت برای انگشت‌نگاری، پرداخت هزینه‌های ویزا، عکس بیومتریک و انجام مصاحبه است.

در سال‌های نه چندان دور برای مراجعه به سفارت استرالیا نیاز به وقت دهی نبود اما با توجه به زیاد شدن متقاضیان مهاجرت به استرالیا این سفارت برای نظم‌دهی به صدور ویزا اقدام به تعیین وقت می‌کند. این کار باعث سرعت بخشیدن به روند صدور ویزا و جلوگیری از ازدحام جمعیت مقابل سفارت استرالیا می‌شود. هم اکنون بدون داشتن وقت قبلی نمی‌توان به سفارت استرالیا مراجعه کرد.

بیشتر اوقات بعد از این‌که اقدام به تعیین وقت سفارت استرالیا کردید حداکثر تا ۶ ماه بعد با شما برای مراجعه به سفارت تماس گرفته می‌شود. با توجه به این‌که تعداد درخواست‌ها در سال‌های اخیر زیاد شده است این مدت ممکن است بیشتر از این زمان طول بکشد. در روز مراجعه به سفارت تمامی کارهای مربوط به ویزا به‌طور کامل انجام می‌شود. بنابراین بهتر است مدارک شما نقصی نداشته باشد تا کار شما انجام شده و بعد از آن منتظر صدور ویزای خود باشید.

گرفتن وقت سفارت استرالیا با توجه به نوع ویزای و هدف متقاضی از سفر تعیین می‌شود. دیدار با خانواده و اقوام، گرفتن وقت سفارت برای صدور ویزای توریستی و گردشگری، ویزای تجاری و ویزای تحصیلی از انواع مختلف ویزای استرالیا هستند که برای تمامی آن‌ها باید وقت قبلی گرفت.

مدارک لازم برای صدور ویزای استرالیا

تعیین وقت سفارت استرالیا تنها به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و متقاضی باید قبل از مراجعه و تعیین وقت، مدارک لازم برای صدور ویزا را از طریق ایمیل و یا فکس برای سفارت ارسال کند. این کار توسط دفترهای گردشگری و شرکت‌های مشاوره در زمینه مهاجرت نیز انجام می‌شود.

مدارک لازم برای صدور ویزا شامل موارد زیر است:

 • تصویر با کیفیت از گذرنامه معتبر
 • شماره تلفن همراه که همیشه در دسترس است.
 • پر کردن فرم فارسی سفارت استرالیا که به‌صورت آنلاین در دسترس است.
 • ارائه بلیط هواپیما
 • ارائه مدارک رزرو هتل و یا تعیین محل اسکان
 • ارائه دعوت نامه چنانچه دعوت نامه داشته باشید.

تعیین وقت فوری سفارت استرالیا

تعیین وقت فوری سفارت استرالیا

افرادی که فرصت زیادی ندارند، برای صدور ویزا اقدام به درخواست تعیین وقت فوری می‌کنند. با این روش ممکن است شخص در همان روز به سفارت رفته و کار صدور ویزا به‌سرعت انجام شود. درخواست صدور ویزای فوری تنها از طریق سفارت و آژانس‌های گردشگری ممکن است و هزینه بیشتری نسبت به تعیین وقت معمولی دارد. اگر برای صدور ویزای استرالیا عجله دارید این کار ارزش هزینه کردن دارد زیرا روند صدور ویزا را تا چندین ماه جلو می‌اندازد.

مدارک لازم برای ویزای دیدار خانواده و اقوام

اگر قصد دارید برای ملاقات با خانواده و اقوام خود به استرالیا سفر کنید و از سوی آن‌ها برای شما دعوت نامه ارسال شده است می‌توانید اقدام به اخذ ویزای توریستی استرالیا کنید. ویزای توریستی ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا برای شما مناسب است و برای صدور آن باید تعیین وقت سفارت استرالیا کرده و مدارک لازم را در روز مصاحبه به سفارت ارائه دهید. این مدارک شامل:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • یک قطعه عکس جدید با پس زمینه سفید بدون روتوش با پشت نویسی با ابعاد 4.5 * 3.5
 • ارائه گذرنامه معتبر فعلی و پاسپورت‌ها و ویزای قبلی
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن
 • ارائه اصل کارت ملی
 • ارائه حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی و پرینت گردش 6 ماهه حساب
 • ارائه دعوت نامه معتبر که در آن آدرس، اطلاعات شخصی و شماره تماس وجود داشته باشد.
 • ارائه مدارک مالی دعوت کننده در صورت لزوم
 • گواهی اشتغال به کار در ایران
 • گواهی اشتغال به تحصیل در ایران
 • ارائه اسناد ملکی و یا اجاره نامه که نشان دهنده وضعیت اسکان شما در ایران باشد.

درخواست کنندگان ویزای توریستی استرالیا باید مدارک مربوط به دارایی‌های خود را در روز تعیین شده به همراه سایر مدارک مورد درخواست به سفارت استرالیا ارائه دهند.

نکات مهم تعیین وقت سفارت استرالیا برای صدور ویزا

باید و نبایدهای تعیین وقت سفارت استرالیا برای صدور ویزا

اگر قصد دارید به‌صورت خانوادگی به استرالیا سفر کنید لازم است هر کدام به‌صورت جداگانه اقدام به دریافت نوبت از سفارت استرالیا کنید و به ازای هر گذرنامه لازم است از سفارت استرالیا نوبت گرفته شود. در روز تعیین شده متقاضی برای انجام بیومتریک به سفارت مراجعه کرده و انگشتان متقاضی نباید جراحت و یا تزئیناتی مانند حنا داشته باشد که مانع انگشت‌نگاری شود. در این صورت از مراجعه به سفارت خود داری شود تا جراحت دست برطرف شود.

افرادی که روی دست خود تتو دارند برای انگشت نگاری باید آن را پاک کنند. نام و مشخصات متقاضی در نامه مدارک و تعیین وقت باید یکسان بوده و این نامه در روز مصاحبه و انگشت نگاری به آفیسر پرونده ارائه شود. بهتر است 15 دقیقه قبل از آغاز مصاحبه در سفارت حضور داشته باشید.

انگشت نگاری سفارت استرالیا

معمولا در روز تعیین شده برای حضور در سفارت استرالیا اموری مانند انگشت‌نگاری و عکس بیومتریک از متقاضی انجام می‌شود. تمامی این مدارک به‌صورت کاملا محرمانه در سفارت استرالیا نگهداری می‌شود. انگشت نگاری توسط اسکنر و عکس نیز از طریق دوربین دیجیتال در سفارت گرفته می‌شود. بعد از تعیین وقت سفارت برای صدور ویزا نامه‌ای از سفارت ارسال می‌شود و از متقاضی درخواست می‌شود در روز تعیین شده به سفارت مراجعه و امور بیومتریک انجام می‌شود. در روز مصاحبه و انگشت نگاری چهره و مخصوصا چشم‌ها باید روشن و مشخص باشند. موی خود را کاملا جمع کنید تا جلوی صورت شما را نگیرد. در صورت تمایل می‌توانید عکس خود را بدون پوشش و روسری بیندازید در غیر این صورت از چانه تا ابروی شما باید کاملا از روسری خارج باشد. در صورت لزوم باید عینک خود را برداشته و گوش‌ها نیز در صورت امکان مشخص باشند. چنانچه انگشت شما جراحت دائمی دارد باید در فرم درخواست ویزا اعلام کرده و به سفارت نیز اطلاع دهید.

تعیین وقت سفارت استرالیا چگونه است؟

در حال شرکت‌های کارگزاری متعددی خدمات مربوط به صدور ویزا و دیگر خدمات سفارت‌ها را ارائه می‌دهند. VFSGlobal یکی از کارگزاری‌های بزرگ و معتبر بین المللی است که خدمات مربوط به سفارت کشورهای اروپایی و استرالیا را ارائه می‌دهد. متقاضیان برای گرفتن وقت سفارت استرالیا می‌توانند به سایت این کارگزاری مراجعه کنند. البته تعیین وقت مصاحبه از طریق سفارت و کنسولگری نیز ممکن است.

سخن آخر

اگر وقت کافی برای صدور ویزا دارید بهتر است خودتان اقدام کرده و مدارک لازم برای صدور ویزا را آماده کنید. با تعیین وقت مصاحبه به سفارت استرالیا مراجعه کرده و با ارائه مدارک ویزای خود را بعد از چند ماه دریافت کنید. دقت داشته باشید که مدارک شما نقصی نداشته باشد تا روند صدور ویزا نیز به‌خوبی طی شود.

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت استرالیا

برای پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت استرالیا به کارت‌های اعتباری همچون مستر کارت یا ویزا کارت نیاز خواهید داشت. در صورتی که کارت اعتباری بین المللی ندارید، می‌توانید پرداخت تعیین وقت سفارت استرالیا را به کافه ارز بسپارید. کافه ارز با سال‌ها تجربه در زمینه پرداخت های بین المللی به شما در پرداخت هزینه سفارت ها کمک خواهد کرد. کافی است مراحل اخذ ویزای استرالیا را تا مرحله پرداخت تکمیل کرده و پس از ثبت‌نام در کافه ارز، به قسمت پرداخت سفارت‌ها مراجعه کنید، اطلاعات مورد نیاز را وارد کرده و سفارش پرداخت سفارت استرالیا خود را ثبت کنید. کارشناسان کافه ارز در کمترین زمان ممکن به سفارش شما رسیدگی خواهند کرد.

5/5 - (19 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.