logo کاقه ارز

Chainlink با ظهور ژرفای بازار خرس سال 2018 از صحنه بیرون رفت و از هیچ کجای آن استفاده نکرد. LINK از سایر دارایی های رمزنگاری شده در سال 2019، از جمله بیت کوین فراتر رفت.
با توجه به اینکه سرمایه گذاران هنوز در تلاشند تا درک کنند که در مورد Chainlink چیست. این بررسی Chainlink هر آنچه را که باید در مورد این پروژه بالقوه انقلابی blockchain بدانید به شما می گوید. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

Chainlink چیست؟

قبل از شروع به کار Chainlink شما باید مفهوم اوراکل را درک کنید. اوراکل ها در اصل فید داده ای هستند که blockchain ها را به داده های off-blockchain متصل می کنند. که می تواند هر چیزی از قیمت دارایی به آب و هوا را شامل شود.
اتصال قراردادهای هوشمند به داده های “دنیای واقعی” فرصتی عظیم است. بدون دسترسی به داده های دنیای واقعی، قراردادهای هوشمند محدود به مواردی هستند. که فقط از داده های زنجیره ای استفاده می کنند (داده هایی که در blockchain ذخیره می شوند). این محدودیت باعث شد بسیاری از برنامه های اولیه غیرمتمرکز (Dapps) مربوط به قمار باشند.

آیا Chainlink یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است؟


Chainlink بنابراین یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز است. که به قراردادهای هوشمند blockchain اجازه می دهد تا به روشی غیر متمرکز به داده های off-blockchain وصل شوند. در حالی که اوراکل هایی وجود دارند که از قبل اجازه دسترسی به داده ها را از جهان خارج به blockchains می دهند، معمولاً متمرکز هستند.
مشکل این است بدون اوراکل های غیرمتمرکز، ماهیت غیر متمرکز کلکسیون های عمومی بی فایده می شود. دلیل این امر آنست که اگر داده های آن از یک منبع متمرکز تهیه شود، یک blockchain نمی تواند غیرمتمرکز باشد.
خطر اوراکلهای متمرکز خود را نشان داد وقتی که Synthetix، یکی از پروژه های برتر غیرمتمرکز مالی (DeFi)، اشکالی را در اثر قطع اطلاعات اوراکل تجربه کرد. یک ربات معاملاتی سریعاً از این خطا بهره برداری کرد تا در کمتر از 1 ساعت 1 میلیارد دلار درآمد کسب کند.


تیم Synthetix و صاحبان ربات تجارت در توافق برای توافق برای بازگرداندن وجوه از دست رفته موافقت کردند. اما این واقعه خطرات تکیه بر یک اوراکل متمرکز را نشان داد. که این مسئله مشکلات متمرکز شدن را که بلاکچین های غیرمتمرکز برای رفع آن استفاده می کنند، برمی گرداند.
(به اندازه کافی خنده دار، Synthetix از آن زمان همکاری خود را با Chainlink انجام داده است. از تاریخ 31 ژانویه، 2020، Chainlink بیش از 100 میلیون دلار DeFi، یا در حدود 10٪ از DeFi در آن زمان قدرت دارد).

Chainlink Staking (چگونگی معدن زدن Chainlink)

با افزایش سهام و اشکال دیگر سود سهام کریپتو، کاربران به دنبال دارایی های رمزپایه هستند. تا نه فقط برای سود سرمایه بلکه در بازده یا درآمد سرمایه گذاری نیز سرمایه گذاری کنند. Stain Chainlink شامل اجرای یک گره Chainlink یا پیوستن به استخر رها سازی Chainlink به منظور اتصال blockchain به داده های زنجیره ای و پرداخت هزینه برای انجام این کار در LINK می باشد.
البته، اگر اوراکلهای blockchain شاهد پذیرش گسترده تری باشند و LINK در مرکز آن قرار داشته باشد. درآمد LINK برای ارائه داده های غیر زنجیره ای به قراردادهای هوشمند، هزینه های خوبی را برای استکرها پرداخت می کند.

Chainlink


اما LINK هنوز زنده نیست. گفته می شود، برای آماده سازی می توانید مستندات Chainlink را در مورد اجرای گره Chainlink مشاهده کنید. اگر نمی خواهید گره خود را اجرا کنید یا تمایل کمتری به تکنیکی دارید. این راهنمای را با استفاده از استخر لرزش LinkPool بررسی کنید.
گرچه اجرای گره Chainlink خود ممکن است بسیار سودآور باشد. اما همچنین به نظر می رسد بسیار فنی باشد.  بخاطر داشته باشید که البته همه چیز مشکل نیست. به عنوان مثال: NEO فقط چند کلیک طول می کشد.

تیم چاینلینک

تیم Chainlink شامل جانبازان اعم از blockchain و غیر blockchain می باشد.
بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Chainlink، سرگئی نازاروف، پیشگام قرارداد هوشمند است. کارهای اولیه وی شامل پروژه های قراردادهای هوشمند شامل NXT (یک بستر قرارداد هوشمند است که قبل از اتریوم آمد). او همچنین قبل از اینکه اتریوم بیرون بیاید یا متعلق به Smartcontracts.com است. یا بیشتر افراد حتی می دانستند که قراردادهای هوشمند چیست.


مدیر عامل شرکت Chainlink سرگئی نازاروف به دلیل تمایل او برای پوشیدن هر روز پیراهن فلانل، به چهره ای شبیه به استیو جابز در حال تبدیل شدن است. (جابز به خاطر پوشیدن روزانه یقه یقه مشکی مشهور بود) اعتبار تصویر: بیت کوین
مشاور Ari Juels استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل و مدیر همکاری IC3 (ابتکار عمل برای ارزهای رمزنگاری و قراردادها همکاران شامل IBM ، Intel ، JP Morgan ، Microsoft و Tezos است ).
مشاور Evan Cheng مدیر مهندسی، Blockchain در فیس بوک است.

مشارکتهای چاینلینک

مشارکتهای Chainlink کاملاً چشمگیر است. از آنجا که بسیاری از آنها با موفقیت سریع از زمان راه اندازی شبکه اصلی Chainlink (که بعدا در مورد جزئیات بیشتر مورد بحث قرار گرفته است.) بسیار چشمگیر هستند.

Chainlink SWIFT

یكی از بزرگترین تصورات غلط در مورد چاینلینک این است. كه مشاركت تجاری طولانی مدت و متعهد با SWIFT، یك شبكه ارتباطی بین المللی دارد كه به بانكها اجازه می دهد اطلاعات مربوط به معاملات را بطور ایمن ارسال و دریافت كنند. SWIFT نیمی از کل پرداخت های مرزی را دارای ارزش بالا می کند. بنابراین در واقع هر مشارکت با آنها بسیار بزرگ خواهد بود.
با این وجود، چاینلینک هرگز با SWIFT همکاری نکرد. در عوض، SWIFT از Chainlink (و سایر راه حلهای blockchain) برای پروژه های اثبات مفهوم blockchain استفاده کرده است. با این حال، این واقعیت که SWIFT حتی Chainlink را نیز در نظر گرفته است، به خودی خود اثبات ارزش بالقوه فن آوری Chainlink است.

Chainlink

چاینلینک Google

تصور غلط دیگر این است که Chainlink یک مشارکت تجاری متعهد با Google دارد. در ژوئن سال 2019، گوگل یک پست وبلاگ منتشر کرد که در آن چگونگی استفاده از Chainlink برای اتصال انبار داده های ابری سازمانی Google (BigQuery) با Ethereum استفاده شده است.
در حالی که این پست، مانند اخبار SWIFT، فقط نشان می دهد که گوگل نشان می دهد که استفاده بالقوه از فناوری Chainlink را بر خلاف اجرای فعال Chainlink در بین محصولات گوگل، تأثیر بر روی Chainlink و قیمت LINK عمیق گذاشت.


طی اندکی بیش از دو هفته، قیمت LINK بیش از دو برابر شد و از 1.73 دلار در تاریخ 13 ژوئن به 4.12 دلار در تاریخ 29 ژوئن رسید.
با این حال، مشارکت واقعی قابل توجهی مانند Oracle (یکی از بزرگترین شرکتهای نرم افزاری جهان) و Binance (بزرگترین مبادله متمرکز رمزنگاری ) وجود دارد. حساب توییتر TheLinkMarine مرتباً به روزرسانی های جدیدترین همکاری های LINK را ارسال می کند.

Chainlink Mainnet

بعد از گذشت بیش از یک سال از توسعه، سه ممیزی امنیتی، تکمیل تست های مختلف استرس و افزایش تقاضا برای اوراکل های معتبر، غیرمتمرکز، شبکه اصلی LINK در اواخر ماه مه 2019 راه اندازی شد.

Chainlink ICO

Chainlink، مانند بسیاری دیگر از پروژه های blockchain، توسعه اولیه خود را از طریق ICO تأمین مالی کرد. ICO Chainlink در سپتامبر سال 2017 با Chainlink ICO Price 0.11 دلار (0.00038462 ETH) برگزار شد.

کیف پول برای Chainlink

در حالی که Chainlink کیف پول رسمی برای ذخیره LINK ندارد، LINK یک نشانه ERC-677 است. این بدان معناست که می توانید LINK خود را روی هر کیفی که از نشانه های ERC20 مبتنی بر اتریوم (نوع محبوب توکن اتریوم) پشتیبانی می کند، ذخیره کنید.
اگر سایر دارایی های رمزنگاری را در اختیار دارید، Exodus از 100+ دارایی رمزنگاری پشتیبانی می کند و ویژگی های مفید دیگری نیز دارد:

  • کنترل کامل کلیدهای LINK و خصوصی را به شما می دهد
  • بر طراحی و سهولت استفاده تأکید می کند، زیرا تیم ما کارهایی را برای امثال اپل، BMW و لوئیز ویتون انجام داده است
  • از ادغام کیف پول رومیزی، موبایل و سخت افزار پشتیبانی می کند
  • به شما امکان می دهد تا بدون ایجاد حساب کاربری، رمزهای درون برنامه را تبادل کنید
  • پشتیبانی از همگام سازی کیف پول های رومیزی و تلفن همراه
  • ارائه می دهد 24/7، پشتیبانی سریع بشر برای تمام سوالات مربوط به رمزنگاری شما
به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.