در صورتی که علاقمند به تدریس یا مربیگری هستید و به دنبال کسب درآمد آنلاین از طریق به اشتراک گذاشتن دانش خود هستید، یودمی (Udemy) ممکن است فرصت عالی برای شروع کار شما باشد. با سابقه حداقل ۱/۵ سال در زمینه آموزش یودمی در بازار کار از شانس بالایی برخوردار خواهید بود و علاوه بر کسب درآمد از یودمی، داشتن سابقه تدریس در این پلتفرم می‌تواند یکی از موارد جذاب در رزومه کاری شما باشد. کسب درآمد هزار دلاری در Udemy هدف دور از ذهن و غیرممکنی نیست. کسب درآمد و پرداخت ارزی اینترنتی در ایران غیر ممکن نیست. برای نقد کردن درامد ارزی خود نیز نگران نباشید. ما درامد دلاری شما را به تومان تبدیل می کنیم.

با این حال، قطعا همیشه هم این‌طور نیست و این را می‌دانیم که وقتی تازه در دنیای کسب درآمد آنلاین قدم می‌گذاریم، ممکن است خسته‌کننده و طاقت‌فرسا به نظر برسد. در ابتدا، کسب درآمد آنلاین هزار دلاری خود، ممکن بسیار چالش‌برانگیز باشد یا بیش از یک سال طول بکشد تا اولین دلار آنلاین خود را به دست بیاورید. با پیوستن به Udemy بلافاصله پس از انتشار اولین دوره آموزشی خود در این پلتفرم، شروع به کسب درآمد دلاری خواهید کرد. برای کسب موفقیت‌آمیز درآمد آنلاین، باید بتوانید برای کسب رضایت و آرامش خاطر خود زندگی کنید، نه دیگران. بنابراین می توانید آزادی، رضایت و ماجراجویی را به روش دلخواه خود تجربه کنید.

با خواندن این مقاله، گام به گام با روند و نحوه کسب درآمد از یودمی در ۹ مرحله آشنا خواهید شد.

یودمی (Udemy) چیست؟

یودمی (Udemy) یک پلتفرم آموزش آنلاین است که شما می‌توانید با توجه به علایق خود از دوره‌های متنوع آن بهره ببرید. این پلتفرم آموزش آنلاین انواع دروه‌ها و آموزش های آنلاین را به زبان انگلیسی در اختیار شما قرار می‌دهد و شما در یودمی می توانید آموزش‌های مربوط به حرفه خود را یاد بگیرید و از آن برای بهبود شغل خود استفاده کنید. مطلب معرفی بهترین دوره های Udemy به شما در انتخاب دوره کمک خواهد کرد. اما علاوه بر این شما هم می‌توانید یکی از مدرسان یودمی باشید و به کسب درآمد از یودمی بپردازید؛ اما چطور؟

مراحل کسب درآمد از یودمی

کسب درآمد از Udemy کار سختی نیست؛ مخصوصا اگر به تدریس و مربیگری علاقمند باشید. این ۹ مرحبه یه شما در کسب درآمد هزار دلاری از یودمی کمک می‌کند:

کسب درآمد از یودمی

۱. یک موضوع را انتخاب کنید

اولین قدم شما در فرآیند کسب درآمد از یودمی ، انتخاب موضوعی برای دوره خود است. بنابراین، موضوعاتی را مورد بررسی قرار دهید که به آن‌ها علاقه دارید و از دانش و اطلاعات کافی در مورد آن‌ها برخوردار باشید. علاقمندی به موضوعی که انتخاب می‌کنید بسیار مهم است؛ زیرا علاقمندی به موضوع انتخابی باعث می‌شود روند تشکیل دوره بسیار سریع‌تر و آسان‌تر شود. توصیه می‌کنیم از ابزار مدیریت بازاریابی یودمی استفاده کنید (که می‌توانید از طریق پنل مدیریتی آموزشی خود به آن دسترسی داشته باشید).

در کادر مربوط به موضوع، حوزه فعالیت خود را یادداشت کنید. سپس مشاهده خواهید کرد که چقدر تقاضا و رقابت برای دوره شما وجود دارد. این مسئله بسیار مهمی است. اگر هیچ‌گونه تقاضایی برای موضوع شما وجود ندارد، اکیدا توصیه می‌کنیم  موضوع خود را تغییر دهید. ممکن است دوره‌ای که ارائه می‌دهید با تقاضای کم مواجه شود و به سختی به فروش برسند. تشکیل یک دوره در یک دسته محبوب (برخلاف میزان بالای رقابت) بسیار سودآورتر است. صرف نظر از رقابت، تا جایی که می‌توانید دوره‌های با کیفیتی را ارئه دهید و روی بازاریابی متمرکز شوید تا موفقیت را با تمام وجود لمس کنید.

 نکته مهم: اگر به دنبال کسب درآمد از Udemy هستید بهتر است به سراغ موضوعات بسیار خاص بروید. به عنوان مثال، اگر شما یک متخصص بازاریابی دیجیتال هستید، به جای ارائه یک دوره کلی بازاریابی دیجیتال، دوره‌های خاصی را برای موضوعات خاص‌تر مانند سئو، تبلیغات فیسبوک، بازاریابی یوتیوب، کپی رایتینگ و غیره ارائه دهید.

در واقع، به جای دوره جامعی که شامل همه مباحث باشد، سری کاملی از دوره‌های ۳ تا ۱۰ را بر اساس زمینه‌های تخصص خود ارائه دهید. به این ترتیب، شما مجبور نیستید ماه‌ها وقت صرف کنید تا بتوانید دوره خود را ارائه دهید. مشتریان مورد نظر شما دقیقا می‌دانند چه انتظاری از شما داشته باشند و استرس کمتری برای به پایان رساندن دوره شما دارند.

۲. بازار هدف مورد نظر خود را تجزیه و تحلیل کنید

برای کسب درآمد از یودمی قبل از تشکیل دوره آموزشی خود باید بازار هدف و مورد نظر خود را تجزیه و تحلیل کنید. شما واقعا باید بفهمید که آن‌ها چه کسانی هستند، چه مشکلاتی دارند و از شرکت در دوره‌های شما چه انتظاری دارند. باید به دیدگاه آن‌ها احترام بگذارید؛ چرا که از این طریق می‌توانید بالاترین کیفیت را ارائه دهید.

فقط تصور نکنید که آنچه مد نظر بازار هدف شما است همان چیزی است که مشتریان شما می خواهند. به دنبال کسب حقایق باشید. بازار هدف خود را بررسی کنید یا آن را به صورت آنلاین (در انجمن‌ها، گروه‌های فیسبوک، وبلاگ‌ها و غیره) مرور کنید و به مشکلات و چالش‌های آن‌ها گوش فرا دهید.

اطمینان حاصل کنید که توانایی پاسخگویی به سوالات را بر اساس بازخورد دنیای واقعی از بازار هدف خود دارید. به این ترتیب، متوجه خواهید شد که در واقع مشغول برطرف کردن مشکلات بازار هدف خود هستید و این مهم‌ترین سرنخ برای اراٸه اطلاعات با کیفیت در مورد محصولات، مانند دوره Udemy شما است.

به خاطر داشته باشید، دوره شما مربوط به خود شما نیست. این دوره مشکلات بازار هدف شما را برطرف خواهد کرد. این کار را به خوبی انجام دهید و مطمئن باشید که پاداش خواهید گرفت. آیا توانایی پاسخگویی به سوالات زیر را دارید؟

  • چه مشکلاتی دارند؟
  • چه عاملی باعث بیدار ماندن آن‌ها در شب می‌شود؟
  • تنها چیزی که دوست دارند در زندگی بهبود بخشند چیست؟
  • مهم‌ترین مشکلی که در اولویت رسیدگی قرار دارد کدام است؟
  • چه اعتراضات، تردید یا مقاومت‌هایی ممکن است داشته باشند؟

کسب درآمد از یودمی

۳. یک طرح کلی از دوره خود اراٸه دهید

اکنون، بر اساس تجزیه و تحلیل بازار هدف و تجربیات خود، برای کسب درآمد از یودمی شروع به ارائه طرح کلی از دوره خود کنید. این مرحله بسیار ضروری است و به شما کمک می‌کند تا نسبت به جریان کار و پیشرفت خود اطلاعات دقیق‌تری کسب کنید. بسیاری از افراد این مرحله را نادیده گرفته و سعی می‌کنند دوره‌ای بدون برنامه‌ریزی دقیق ارائه دهند. بنابراین با شکست مواجه خواهند شد زیرا دید کلی را از دست خواهید داد و قطعا فراموش خواهید کرد که چند درس مهم را یادداشت کنید.

دوره خود را با به کارگیری بخش‌های مختلف که موضوعات بسیار خاصی را پوشش می‌دهند، ساختاربندی کنید. شما باید دوره آموزشی خود را تا حد امکان «جذاب» کنید، این امر به مشتری های شما کمک می‌کند تا به راحتی در دوره آموزشی شما شرکت کنند.

در این مرحله، با نوشتن ایده‌ها و دانش خودتان در مورد موضوع شروع کنید. سپس، تحقیقات بیشتری انجام دهید؛ کتاب‌ها، دوره‌ها یا پست‌های سایر وبلاگ‌ها را درباره این موضوع مطالعه کنید تا بتوانید کامل‌ترین دوره را ارائه دهید و فراموش نکنید که دروس مهم خاصی را مد نظر قرار دهید.

۴. دوره خود را به ثبت برسانید

اکنون که یک طرح کلی از دوره خود آماده کرده‌اید، با ضبط کل دوره شروع کنید! مهم‌ترین مرحله کسب درآمد از یودمی همین است؛ زیرا یک دوره با کیفیت که نظرات مثبت زیادی به دنبال دارد، نیاز به ویدیوهای با کیفیت دارد.

کیفیت خوب ویدیو و صدا را برای دریافت نظرات مثبت در نظر بگیرید. از ضبط ویدیو با کیفیت پایین صدا یا تصویر خودداری کنید. همچنین، تلاش کنید تا یک دوره جذاب ارائه دهید. نباید مشتری شما در طول دوره شما خسته شود و خوابش ببرد. در این صورت، سیل نظرات منفی به سمت شما روانه خواهد شد و در فروش دوره‌های خود موفق نخواهید شد.

از طریق دو روش می‌توانید دوره خود را به ثبت برسانید:

۱. دوره خود را جلوی دوربین ارائه دهید.

۲. از اسلاید و صداگذاری استفاده کنید (بدون نیاز به رفتن جلوی دوربین).

توصیه می‌شود برای دوره‌هایی با موضوعات فنی (مثلا مالی یا کدنویسی)، از اسلایدها و صداگذاری استفاده کنید، زیرا پشتیبانی بصری از اسلایدها به حفظ دانش و درک بهتر مطالب کمک خواهد کرد. از این سبک برای دوره‌های مالی و سرمایه‌گذاری استفاده کنید. برای دروسی که زیاد فنی نیستند، بهتر است جلوی دوربین ارائه شود، زیرا این امر باعث ایجاد رابطه بهتر بین شما و دانش‌آموزتان خواهد شد و شما را بهتر خواهند شناخت. از این سبک، برای دوره‌های خودسازی استفاده کنید.

۵. تمرین، تمرین، تمرین را فراموش نکنید

در ابتدا، قرار گرفتن در مقابل دوربین یا ضبط صدای خود ممکن است ترسناک باشد. شاید دچار لرزش صدا شوید، تپق بزنید، اشتباهات زیادی مرتکب شوید یا احساس نامطلوبی داشته باشید. همه این‌ها بخشی از این فرآیند کسب درآمد از یودمی است.

ممکن است از ویدیوهایی که در ابتدا ساخته‌اید عصبی و ناراحت شوید. با این حال، به مرور زمان با تکرار و تمرین ویدیوهای بهتری ارائه خواهید داد. بعدها از ارائه دروس خود جلوی دوربین لذت خواهید برد و کیفیت دوره‌های شما را بالا خواهد برد.

با تمرین مداوم، قرار گرفتن در مقابل دوربین برای شما راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر خواهد شد، که به تحویل ارائه‌ای جذاب‌تر کمک خواهد کرد. ثابت قدم باشید، به تمرین ادامه دهید و با هر ویدیویی که ارائه می‌دهید به دنبال رفع اشکالات خود باشید.

کسب درآمد از یودمی

۶. صفحه پرفروش دوره را بنویسید

این دوره قرار نیست خود به خود به فروش برسد، شما باید برای کسب درآمد از یودمی یک صفحه فروش جذاب تهیه کنید. خیلی مهم است این را بدانید که: اگر صفحه فروش جذابی ندارید کسی هم مشتاق به خرید آن نیست؛ پس باید مهارت کپی رایتینگ را یاد بگیرید. کپی رایتینگ مهارتی است که استعداد شما را در متقاعد کردن خواننده نشان می‌دهد و به شما این امکان را می‌دهد که تا آخر عمر شغلی پولساز و آنلاین داشته باشید. در عین حال اگر مهارت کپی رایتینگ را یاد بگیرید می‌توانید از اینترنت درآمد دلاری عالی را کسب کنید. این اطمینان را داشته باشید که صفحه فروش شما تمامی قسمت‌هایی که در بازار هدف ضعف دارند را نشان می دهد.

در این بخش بسیار مهم است که صفحه فروش شما به دنبال سود مشتری‌های بالقوه باشد؛ یعنی صفحه فروش سودمندی برای آن‌ها طراحی کنید و به آن‌ها دیدگاهی نسبت به آینده ارائه دهید که این دوره تا چه اندازه عالی خواهد بود و بعد از اتمام آن تحولی در زندگی مالی، شادی و روابط آن‌ها پدید می‌آید.

به علاوه می‌توانید از داستان‌ها و مصاحبه با مردم در صفحه اول فروش خود استفاده کنید، چون مردم با داستان‌ها و مصاحبه‌ها راحت‌تر ارتباط برقرار می‌کنند. به راحتی می‌توانید همه چیز را بررسی کنید و این به این معنی است که شما صفحه فروش جذابی را طراحی کرده‌اید.

نکته: اگر چند کتاب در مورد کپی رایتینگ مطالعه کنید، فقط عنوان‌های آن‌ها را درک می‌کنید ولی توصیه می‌کنیم کتاب‌های «نامه فروش نهایی» نوشته دن کندی و «تبلیغات علمی» نوشته کلود هاپکینز را مطالعه کنید. این دو کتاب همه چیز را درباره روش‌های متقاعد کردن و نحوه کسب درآمد آنلاین را از اینترنت به شما خواهند آموخت.

۷. راه اندازی دوره

اکنون دوره شما کامل به پایان رسیده است و وقت آن است که شما دکمه ارسال برای بررسی را بزنید و دوره خود را شروع کنید؛ ولی اکثر مربیان دوره، در این قسمت شکست می‌خورند، چون انتظار فروش زیادی را دارند ولی برخلاف انتظار آن‌ها این‌گونه نخواهد بود.

در حقیقت شما در Udemy نیاز به بررسی‌های زیادی دارید که فروش خود را به صورت خودکار به انجام برسانید. هر چند بررسی‌ها و امتیازات دوره شما بیشتر باشد، فروش بیشتری خواهید داشت. نظرهای ثبت‌شده مردم هم به فروش شما و کسب درآمد از یودمی خیلی کمک می‌کند؛ زیرا یکی از عناصر قوی در فروش آنلاین به شمار می‌رود.

۸. دریافت نظرات

همان‌طور که می‌دانید نظرات مثبت در موفقیت دوره شما نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. اما اگر در دوره شما ثبت نظری وجود نداشته باشد طبیعتا دوره شما به فروش نخواهد رسید. پس باید نظریه‌های اولیه را دریافت کنیم، ولی به چه صورت؟

یکی از استراتژی‌های سودمندی که می‌توانید استفاده کنید این است که دوره را رایگان همراه با کوپن‌های ویژه در فیسبوک «بازار هدف من» در اختیار دانشجویان قرار دهید. بدین ترتیب اولین دوره شما به عنوان The Passive Investing Blue print شروع خواهد شد.

صد نفر دانشجوی علاقمند به سرمایه‌گذاری را جذب کرده و آن‌ها حدودا بین ۵ تا۱۰ کامنت و نظر قرار خواهند داد که همین باعث فروش بیشتر شما خواهد شد.

همچنین می‌توانید به دوستان و خانواده خود یک کوپن رایگان بدهید تا دوره شما را خریداری کنند. در نتیجه می‌توانید از نظرات صادقانه آن‌ها برای پیشرفت استفاده کنید. در حال حاضر با توجه به نظریه‌های اولیه، فروش شما آغاز می‌شود ولی باید در نظر داشته باشید که دانشجویان جدید هم دوره شما را خوانده و به آن‌ها نظر بدهند که این باعث می‌شود فروش شما اتوماتیک‌وار پیش رود. این دقیقا همان دوره اول شما است که نحوه کسب ۱۰۰۰ دلار خود را در عرض ۲۵ ماه خواهید آموخت.

با بررسی نظرات دانشجویان و اضافه کردن نظریه‌های دانشجویان جدید یک چرخه ایجاد کنید که باعث شود این دوره به طور کامل اجرا و الگوی صحیح انجام شود زیرا به بیش از ۱۶۰ بررسی نیاز دارد و فروش به صورت خودکار انجام خواهد شد.

کسب درآمد از یودمی

۹. بازاریابی خود را انجام دهید

این نظریه می‌تواند برای کسب درآمد از یودمی بسیار مفید باشد که بازاریابی خود را در همان ابتدای کار انجام دهید؛ در نتیجه شما پول و نظریات بیشتری را کسب می‌کنید که این باعث فروش بیشتر شما می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و یوتیوب به تبلیغ کار خود بپردازید که باعث دریافت نظرات بیشتر و فروش بیشتر برای شما می‌شود. با این حال، هنوز هم مردم از این روش استفاده نمی‌کنند؛ خب چگونه دوره خود را به بازار عرضه کنیم؟

یک کانال یوتیوب درست کنید و  در مورد دوره خود در آن فیلم بگذارید و از یک تخفیف ویژه شروع کنید. دوره خود را در فیسبوک که بازار هدف شما است بگذارید. یک پادکست در مورد دوره خود و ترویج آن بسازید. برای دوره خود یک وبلاگ و لینک درست کنید. یک جایزه رایگان مثل کتاب یا … در مورد موضوع دوره خود در آن قرار دهید  و اجازه دهید که آن‌ها به شما ایمیل بزنند. حالا اقدام به انجام آن کنید.

خرید دوره های Udemy با کافه ارز

خرید از سایت یودمی نیاز به داشتن کارت اعتباری یا حساب بین‌المللی دارید. اگر قصد خرید بهترین دوره های Udemy را دارید می‌توانید با استفاده از خدمات خرید با ویزاکارت و مسترکارت کافه ارز سفارش خود را ثبت کرده تا در سریع‌ترین و امن‌ترین زمان ممکن، خرید شما انجام شود. روش دیگر این است که یک ویزاکارت و مسترکارت مجازی سفارش داده و به صورت مستقیم خرید خود را انجام دهید. همچنین خدمات خرید با پی پال یکی دیگر از روش‌هایی است که با استفاده از آن می‌توانید نسبت به خرید از Udemy اقدام کنید.

نظر شما درباره کسب درآمد از یودمی چیست؟ تجربه کسب درآمد دلاری از Udemy را داشته‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (9 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *