logo کاقه ارز


دنیای امور مالی اخیراً دچار تحولات بزرگی شده است. یکی از بزرگترین تغییرات در چند سال گذشته، معرفی پیشنهادات سکه اولیه (ICO) است. جای تعجب نیست که یکی از محبوب ترین سؤالات موجود در فضای رمزنگاری در سال گذشته این بود که “ICO چیست؟”.اگرچه ممکن است با برخی ارزهای رمزنگاری رایج مانند بیت کوین و اتریوم آشنا باشید، اما شاید با ICO آشنایی نداشته باشید. قبل از اینکه به جزئیات در مورد ICO بپردازیم، باید اطمینان حاصل کنم که درک درستی از فناوری پشت ICO دارید. مانند blockchains و قراردادهای هوشمند . اگر به درک خود از این دو فن آوری اطمینان دارید، به راحتی “مفهوم ICO” را درک می کنید. برای آشنایی بیشتر با ICO با کافه ارز همراه باشید.

توکن ها و قراردادهای هوشمند


تراکنش هایی که در بلاکچین رخ می دهد فقط به معاملات مالی مانند blockchain Bitcoin محدود نمی شوند. درعوض، آنها می توانند هر چیزی با ارزشی باشند. به عنوان مثال، ارزش معاملات می تواند یک خانه یا سهم یک شرکت باشد. البته، شما نمی توانید به صورت فیزیکی سند یک خانه یا سهم یک شرکت را بر روی میز معامله قرار دهید. درعوض، شما به چیزی نیاز دارید که نشان دهنده ارزش خانه یا سهم شرکت باشد.

توکن ها

نشانه (توکن) برای نشان دادن ارزش چیزی ایجاد می شودبه عنوان مثال، یک خانه، برق، اعتبار فروشگاه یا سهم یک شرکت. این نشانه ها را نمی توان به طور مستقیم روی blockchain اعمال کرد، زیرا blockchain ها معمولاً فقط می توانند معاملات Cryptocurrency خود را پردازش کنند. مانند Ether روی blockchain Ethereum و Bitcoin در blockchain Bitcoin. در عوض، نشانه ها باید از یک برنامه استفاده کنند.

قراردادهای هوشمند

برنامه هایی که از نشانه ها استفاده می کنند، قراردادهای هوشمند نامیده می شوند. با این حال، آنها فقط مانند یک دسته کد به نظر می رسند. بنابراین، برای استفاده توسط کاربران عادی، توسعه دهندگان dApps (برنامه های غیر متمرکز) ایجاد می کنند. شما می توانید از dApps به عنوان واسط مورد نظر هنگام استفاده از اینستاگرام یا توییتر فکر کنید، اما در پشت اینستاگرام و توییتر یک سری برنامه های رمزگذاری شده قرار دارد. این برنامه های رمزگذاری شده، قراردادهای هوشمند هستند.

این قراردادهای هوشمند به دلایل مختلف بی نظیر هستند. این دلایل موارد زیر را شامل می شود:

 • آنها به طور خودکار می توانند معاملات را پردازش کنند
 • معاملات با شرایط خاصی انجام می شود که در قرارداد هوشمند نوشته شده است.
 • آنها از فناوری blockchain استفاده می کنند، بنابراین شرایط قرارداد هوشمند قابل تغییر نیست

برای اطلاعات بیشتر در مورد قراردادهای هوشمند ، به راهنمای راهنمای قرارداد هوشمند ما مراجعه کنید.
بنابراین، اکنون شما در مورد دو قطعه فناوری که ICO ها را به موفقیت امروزی تبدیل کرده اند، می دانید.

مفهوم ICO

ICO را می توان با IPO مقایسه کرد. IPO یک پیشنهاد عمومی اولیه است. این اصطلاحی است که وقتی یک شرکت برای اولین بار سهام خود را به بازار بورس عرضه می کند بکار می رود. پیش از آن سهام شرکت خصوصی بود و سهام آن در دسترس عموم نبود. از این رو به آن ارائه عمومی اولیه یا Ipo گفته می شود.

تفاوت بین IPO و ICO

هنگامی که شرکت ها خود را در بورس سهام فهرست می کنند، افراد و شرکت هایی که به شرکت ها علاقه مند هستند می توانند سهام خود را در شرکت با قیمت مشخص خریداری کنند. از این سهام می توان برای رأی دادن به اقدامات خاصی که شرکت در نظر گرفته است استفاده کرد زیرا در واقع شما مالک جزئی شرکت شده اید! اگر شرکت خوب عمل کند، ارزش سهام آنها به همین ترتیب افزایش می یابد و می توانید آنها را در مرحله بعدی برای سود بفروشید.

ICO به اندازه IPO مرتب و تمیز نیستند. ICO ها می توانند ابزاری برای تأمین مالی باشند.

با ICO، نشانه دریافت می کنید. این نشانه ها هیچ گونه اختیارات و مالکیت دراز مدت در پروژه را به شما نمی دهند. آنها صرفاً ابزاری برای جمع آوری بودجه پروژه هستند. با این وجود، اگر پروژه موفقیت آمیز باشد، ارزش نشانه شما افزایش می یابد. بنابراین، می توانید نشانه را بیشتر از آنچه خریداری کرده اید بفروشید.

ico

نحوه کار ICO

اگر می خواهید cryptocurrency یا dApp خود را شروع کنید، به پول زیادی نیاز خواهید داشت. برای به دست آوردن این پول، می توانید ICO را اجرا کنید. اگر افراد به ICO شما علاقه مند هستند و فکر می کنند پروژه خوب است، می توانند نشانه شما را با قیمت مشخص خریداری کنند. وقتی در ICO سرمایه گذاری می کنید، ETH ،BTC ،LTC یا هر ارز دیگری که می خواهید در آن پرداخت کنید، به قرارداد هوشمند ICO ارسال می کنید. این قرارداد هوشمند سپس مقدار نشانه‌هایی را که پرداخت کرده‌اید برای شما ارسال می کند.

معمولاً دو دلیل اصلی برای خرید نشانه از ICO وجود دارد:

 1. برای فروش توکن در آینده با قیمت بالاتر
 2. استفاده از نشانه برای اهداف آن
  • معمولاً توکن ها مزایایی مانند هزینه های تخفیف، سهمی از سود یا ویژگی های حق بیمه را به دارندگان آن نشان می دهند.
  • بعضی از نشانه ها را می توان برای خرید چیزهایی در برنامه پروژه هنگام ایجاد استفاده کرد. این نوع نشانه ها به عنوان نشانه های ابزار شناخته می شوند.

سرمایه گذاران چگونه می توانند در ICO سرمایه گذاری کنند

قط به دلیل ایده خوب است ، به این معنی نیست که پروژه خوب خواهد بود!

یک ایده می تواند واقعاً خوب به نظر برسد، اما پس از جمع آوری بودجه، کاملاً شکست بخورد. حتی مواردی وجود داشته است که ICO به کلاهبرداری کامل تبدیل شده است! بنابراین، اکنون که فهمیدید یک ICO چیست، هنگام سرمایه گذاری در ICO، باید مراقب باشید. سرمایه گذاران معمولاً به موارد زیر توجه می کنند:

 • رقابت
  • آیا پروژه رقبایی دارد؟ اگر چنین است ، آنها چه کاری متفاوت با رقبای خود انجام می دهند؟
 • تیم
  • تیمی که روی این پروژه کار می کند کیست؟ آیا پیشینه های مناسب و مناسبی دارند؟ آیا آنها قبلاً روی پروژه های مشابه کار کرده اند؟
 • استفاده از بودجه
  • چگونه آنها می توانند از پولی که از ICO خود جمع می کنند استفاده کنند؟
 • نقشه راه
  • آنها قصد دارند چه کنند و چه مدت طول می کشد به هدف دست یابند؟
 • نشانه ها
  • چند نشانه وجود خواهد داشت؟ قیمت هر کد چیست؟ چه تعداد توکن در ICO فروخته می شود و چند مورد برای موارد دیگر نگهداری می شود؟

گزینه دیگر می تواند استفاده از یک برنامه ساعت ICO باشد. مشاغل جداگانه ای وجود دارند که وقت خود را صرف تحقیق، بررسی، طبقه بندی و پیگیری اخبار بازار در مورد ICO های مختلف می کنند. یکی از این برنامه ها Coinview است. به کاربران خود این امکان را می دهد تا نحوه عملکرد ICO های مختلف را ردیابی کنند و عملکرد رمزنگاری آنها را کنترل کنند.

آشنایی با کاغذ سفید Ico

معمولاً بیشترین پاسخ ها را در کاغذ سفید آنها می یابید!

دانستن آنچه ICO است تقریباً به همان اندازه مهم است که درک یک کاغذ سفید مهم باشد. یک کاغذ سفید سندی است که ایده ای را برای ICO برای جمع آوری پول ارائه می دهد. این شامل جزئیات بیشتر از توضیحاتی است که در وب سایت ICO پیدا خواهید کرد. مواردی مانند معماری سیستم، نیاز به ایده آنها (مشکلی که آن را حل می کند و غیره)، موارد استفاده از نشانه، داده های بازار و پیش بینی های رشد را خواهید یافت. همچنین اغلب لیستی از اعضای تیم، سرمایه گذاران و مشاوران را مشاهده خواهید کرد. اگرچه ، این به طور معمول در خود وب سایت نیز نمایش داده می شود. برای موفقیت ICO، به یک کاغذ سفید خوب و مستحکم نیاز دارد. اگر به نظر می رسد ICO زنده است اما کاغذ سفید ندارد، توصیه می کنم هیچ نشانه ای از آن خریداری نکنید.

تعداد بسیار کمی از مردم مایل به سرمایه گذاری در پروژه ای هستند که کاغذ سفید ندارد. یک کاغذ سفید خوب همچنین اطلاعاتی را در مورد استفاده از وجوه مورد نظر ارائه می دهد.

نتیجه گیری کلی درباره Ico

اکنون که می دانید ICO چیست ، باید بخاطر داشته باشید که ICO ها جدید هستند، این بدان معنی است که مقررات بسیار کمی برای آنها وجود دارد. بنابراین ، همانطور که قبلاً ذکر شد، همیشه باید هنگام انتخاب ICO برای سرمایه گذاری، مراقب باشید. انجام تحقیقات خود بسیار مهم است! شما باید سازندگان پشت ICO و بازاری را که ICO وارد آن می شود درک کنید. همواره توانایی آنها را برای ارائه به موقع و بودجه در مورد پروژه مطالعه و در نظر بگیرید. با بودجه ای که دریافت می کنند و از نقشه راه خود استفاده می کنند، در مورد آنچه که قصد دارند انجام دهند مطلع شوید تا ببینید که پروژه آنها راه اندازی شده است.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط
دیدگاه ها (1)
 1. کوروش آریان گفت:

  سپاس از مطالب و خدمات آموزشی با ارزشتون.
  با ارزوی توفیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.