وبلاگ

/

/

ارز BONK چیست؟ 🐶 | آشنایی با ارز بانک قاتل شیبا اینو

ارز BONK چیست؟ 🐶 | آشنایی با ارز بانک قاتل شیبا اینو

۲۱ دی ۱۴۰۱

ارز دیجیتال بانک (BONK)

ارز BONK: سال 2022 انقدر برای ارزهای دیجیتال سخت گذشت که از آن به عنوان «زمستان کریپتوکارنسی» یاد می‌شود. بازار خرسی تا جایی پیش رفته است که مقوله پرداخت های ارزی به خصوص خرید و فروش ارزهای دیجیتال از دید برخی کاربران تا منطقه سقوط نیز یش رفته است. حالا فکر کنید که در این وسط سر و کله یک ارز دیجیتال پیدا شود و بالای 4 هزار درصد رشد قیمت داشته باشد! احتمالاً با خود می‌گویید که این داستان دروغ است و چنین چیزی در وضعیت کنونی بازار غیر ممکن است.

رشد نجومی ارز دیجیتال BONK که به قاتل شیبا معروف است تمام فرمول‌های بازار نزولی را به هم ریخته است. ارز بانک یا به تعبیر برخی کاربران «بونک» میم کوین پوژه سولانا است که این روزها به عنوان ناجی ارز SOL نیز شناخته می‌شود. امرو قصد داریم، ارز Bonk را مورد بررسی قرار داده و زیر و بم آن را با یکدیگرآنالیز کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید. علاوه بر این، برای خرید ارز تتر، بیت کوین، اتریوم و سولانا نیز می‌توانید از وب‌سایت یا اپلیکیشن کافه ارز استفاده نمایید.

ارز BONK چیست؟

ارز بانک میم کوین (Memecoin) جدید بلاک چین سولانا است که با رشد 4 هزار درصدی خود، ارز دیجیتال sol را نیز احیا کرده است. رشد انفجاری ارز bonk باعث شده است که خیلی از کاربران نسبت به ماهیت و آینده آن کنجکاو شوند. پامپ 4 هزار درصدی ارز بانک ناشی از چیست؟  ارز دیجیتال بانک در همین مدت کوتاهی که به بازار وارد شده است توانسته لقب «قاتل شیبا اینو» را از آن خود کند.

ارز دیجیتال بانک

ارز bonk آخرین میم کوین با تصویر سگ است که بر روی بلاک چین سولانا منتشر شده است. حساب توییتر رسمی ارز بانک، آن را اولین میم کوین ساخته شده با تم سگ بر روی بلاک چین solana معرفی کرده است. شعار اصلی bonk «برای مردم و همراه با مردم» است و به گفته سازندگان قرار است در خیلی از پلتفرم‌ها به عنوان یک دارایی دیجیتال مورد استفاده قرار بگیرد. 

شعار «برای مردم و همراه با مردم» تاثیر بسیار خوبی بر روی کاربران گذاشته است تا جایی که ایردراپ بسیار خوبی را پشت سر گذاشت. طبق whitepaper ارز بانک که به تعبیر طنزگونه‌ای bonkpaper نامیده می‌شود، حدود 50 درصد از عرضه اولیه 100 تریلیون واحدی بانک بین معامله‌گران، هنرمندان، کلکسیونرها و دارندگان توکن‌های NFT شبکه سولانا توزیع شده است. وایت پیپر ارز دیجیتال بامک بیان می‌کند که این پروژه با هدف برگرداندن حس مثبت به اکوسیستم سولانا بوده است. در واقع، به عقیده آنها توکنومیک آلامدا ریسرچ (Almeda Research) مضر و خسته کننده بوده به همین دلیل آنها می‌خواستند یک میم کوین توسعه دهند تا هم سرگرم کننده باشد و هم تمام مردم بتوانند از آن استفاده کنند. ارز دیجیتال بونک در تاریخ 25 دسامبر منتشر شد اما بیشتر افراد برجسته اکوسیستم NFT سولانا از چند روز قبل تر در توییتر از این توکن حمایت کرده بودند. بنابراین، یکی از دلایل جهش ناگهانی این توکن ممکن است همین باشد.

دلایل پامپ ارز  bonk چیست؟

یکی از بزرگترین توسعه‌دهندگان nft در اکوسیستم سولانا به نام frank قبلاً از انتشار bonk انتقاد کرده بود اما بعداً ادعاهای خود را پس گرفت. خیلی از کاربران باور دارند که تبلیغات فرانک در ازای پول بوده است اما او قسم خورده که به تازگی چیزهای مثبتی در ارز بانک دیده است. تیم سازنده Magic Eden که در زمینه nft فعالیت دارد نیز حمایت خود را از ارز دیجیتال bonk نشان داد. پلتفرم مجیک ادن در توییتی از ادغام این رمز ارز با اکوسیستم خود خبر داد.

توکن سوزی رمز ارز بانک

 

با این حجم از تبلیغات، برخی از پروژه‌های NFT این ارز دیجیتال را به عنوان یک روش پرداختی پذیرفتند. پروژه‌های دیگر شبکه سولانا نیز برای توسعه مکانیزم توکن‌سوزی ارز بانک اعلام آمادگی کردند. برای مثال، در سوم ژانویه 2023 حدود 1 میلیارد واحد توکن بانک توسط شبکه سولانا سوزانده شد. از لحاظ تئوری توکن‌هایی که در طی فرایند توکن سوزی از بین می‌روند دیگر هیچ وقت به چرخه شبکه باز نمی‌گردند. به همین دلیل تعداد کل واحدهای ارز بانک کاهش یافته و قیمت آن به مرور زمان افزایش خواهد یافت.

علاوه بر این، توکن‌های اختصاص داده شده به پروژه‌هایی که پلتفرم سولانا را ترک کردند نیز سوزانده خواهد شد. برای مثال، 500 میلیارد توکن bonk که به پروژه DeGods اختصاص داده شده بودند توسط سولاناسوزانده خواهند شد. تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال بانک نیز حدود 5 تریلیون واحد از توکن bonk داشت که در گزارشی خبر از سوزاندن آنها به میان آورده شد.

 

یکی دیگر از دلایل رشد دیوانه‌وار ارز دیجیتال bonk این بود که صرافی Houbi Global آن را در پلتفرم معاملاتی خود لیست کرد. این عوامل دست به دست هم داد تا ارز دیجیتال bonk ناجی سولانا شود و در مدت بسیار کوتاه رشد چشمگیری را تجربه کند. همانطور که می‌دانید شبکه بلاک چینی سولانا سال بسیار سختی را تجربه کرد. صرافی ftx و صندوق سرمایه‌گذاری آلامدا ریسرچ که از سرمایه‌گذاران سولانا بودند با ورشکستگی مواجه شدند و همین امر باعث شد که قیمت توکن بومی sol ریزش بسیار شدیدی را تجربه کند. با محبوبیت ارز bonk، سولانا نیز دوباره روی پای خود ایستاد و افزایش قیمت قابل توجهی را پشت سر گذاشت.

قیمت ارز bonk

پایین‌ترین قیمت ارز بانک در آخرین روز سال 2022 به 0.000000091 رسید اما یک هفته بعد سقف 0.000004922 دلار را رد کرد. با افزایش قیمت ارز bonk، ارزش بازار آن همچنان پایین و معادل 200 میلیون دلار بود. با این حال، یا هیجانی که در بین سرمایه‌گذاران به خصوص طرفداران سولانا برای خرید ارز bonk دیده می‌شود، هیچ بعید نیست که ارزش بازار این رمز ارز به ارزهای معتبر بازار برسد. 

خرید ارز دیجیتال bonk

قیمت توکن بانک

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم، محبوبیت ارز دیجیتال bonk به دلیل تبلیغات رسانه‌های اجتماعی بود. خیلی از کاربران معتقدند که ارز دیجیتال بونک به اوج قیمت خود رسیده است. با این حال، افزایش قیمت بانک همچنان احتمال بالایی دارد چون این داستان برای میم کوین‌هایی نظیر دوج کوین و شیبا اینو نیز اتفاق افتاد ولی روند قیمتی آنها همچنان به صعود خود ادامه داد. تقریباً همه کارشناسان معتقدند که قیمت ارز bonk به جایی خواهد رسید که دیگر جوابگوی تبلیغات مثبت نخواهد بود و در آینده‌ای نه چندان دور وارد بازار خرسی می‌شود.

کیف پول ارز bonk

میم کوین bonk بر روی اکوسیستم سولانا راه اندازی شده است بنابراین هر کیف پولی که از بلاک چین سولانا پشتیبانی می‌کند را می توان برای ذخیره بانک مورد استفاده قرار داد. البته، این قابلیت برای کیف پول‌هایی که ویژگی اضافه کردن توکن به صورت دستی را دارند، صدق می‌کند. برای مثال، با این که اتمیک ولت از سولانا پشتیبانی می‌کند اما اگر اسم ارز bonk را در فهرست آن جستجو کنید، امکان اضافه کردن آن را به این کیف پول نخواهید داشت.

کلام آخر

بازار خرسی ارزهای دیجیتال در سال 2022 به پایین‌ترین نقطه خود رسید به گونه‌ای که برخی کاربران گمان می‌کردند که دیر یا زود با سقوط روبرو می‌شود. در این میان، ظهور ارزهایی با جهش 1000 درصدی چیزی شبیه به یک رویا بود و خوشبین‌ترین کاربران کریپتوکارنسی نیز احتمال به وجود آمدن چنین پروژه‌هایی را غیر ممکن فرض می‌کردند. اما بازار غیرقابل پیش‌بینی است و ارز بانک نمونه بارز این موضوع محسوب می‌شود. رمز ارز بانک به عنوان میم‌ کوین بلاک چین سولانا برای نجات ارز دیجیتال sol وارد بازار شد و با پامپ قیمتی 4000 درصدی خیلی از کاربران را به خود علاقه‌مند کرده است. اما آیا این جهش قیمتی به صورت حباب است یا ارز دیجیتال bonk واقعاً ارزش بازار بالایی دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید دید که ارز بانک تا چه حد پاسخگوی تبلیغات گسترده‌ کاربران و شبکه‌های دیگر است. به هر ترتیب، ارز دیجیتال bonk به سرعت به یکی از محبوب‌ترین رمزارزهای بازار تبدیل شده و امید می‌رود که به روند صعودی خود ادامه دهد.

[sc_fs_faq html=”true” headline=”h2″ img=”26915″ question=”پروژه ارز دیجیتال bonk مورد اعتماد است؟” img_alt=”” css_class=””] ارز bonk یک میم کوین ساخته شده در بلاک چین سولانا است. خیلی از کاربران اعتقاد دارند که این پروژه برای نجات سولانا طراحی شده است و بعد از مدتی دچار ریزش خواهد شد. [/sc_fs_faq]

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

مهران رباطی نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *