ییلد گیلد گیمز Yield Guild Games (YGG) یک سازمان غیرمتمرکز و مستقل بازی است که تمرکزش روی بازی‌های شبکه بلاکچین است که از طریق آن‌ها می‌توان درآمد کسب کرد. در واقع این پلتفرم روی دارایی‌های NFT سرمایه‌گذاری می‌کند و می‌تواند تمام گیمرهای بلاکچین را در سراسر جهان به یکدیگر متصل کند. هدف کلی ییلد گیلد گیمز، ساختن شبکه‌ای است که در آن بازیکنان و سرمایه‌گذاران به یکدیگر کمک کنند تا در فضای بازی، NFT شروع و رشد کند. در این مطلب از کافه ارز با هم می‌خوانیم Yield Guild Games چیست و چگونه کار می‌کند؟ ارز دیجیتال YGG چیست؟

معرفی Yield Guild Games

از زمان موفقیت بازی اکسی اینفینیتی (Axie Infinity)، فضای بازی برای کسب درآمد (E2P) بلاکچین به سرعت شروع به رشد کرده است، اما درحالی‌که روند این بازی‌ها توانسته میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان به خود جذب کند، NFTهایی که در این بازی استفاده می‌شوند برای بسیاری از بازیکنان به ویژه کشورهای درحال‌توسعه مقرون‌به‌صرفه نیستند؛ بنابراین ییلد گیلد گیمز در حال ایجاد کردن یک انجمن P2E و ارائه راه‌حلی برای این‌گونه از بازیکنان است تا بتوانند با استفاده از NFT شروع به بازی کردن کنند.

ییلد گیلد گیمز چیست؟

ییلد گیلد گیمز چیست؟

ییلد گیلد گیمز Yield Guild Games یک سازمان مستقل و غیرمتمرکز (DAO) است که بر روی توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT سرمایه‌گذاری می‌کند. در واقع این بازی‌ها مفهوم بسیار گسترده‌تری نسبت به متاورس هستند. متاورس به جهان‌های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین مانند دارایی‌های دیجیتال، زمین‌های دیجیتال و… اشاره می‌کند. ایده ایجاد متاورس یا جامعه جهانی بازی‌ها برای کسب درآمد کردن، در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار مطرح شد. گابی دیزون، که مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران ییلد گیلد گیمز بود متوجه شد که بازی‌های بلاکچین در منطقه جنوب شرقی آسیا بسیار رواج پیدا کرده است. در آن زمان بسیاری از گیمرها مشغول بازی NFT اکسی اینفینیتی بودند، اما پول کافی و موردنیاز برای خرید شخصیت‌های درون بازی را نداشتند؛ بنابراین گابی دیزون متوجه شد که بازی‌های بلاکچین می‌توانند یک ابزار و روش بسیار عالی برای کسانی باشند که در کشورهای درحال‌توسعه زندگی می‌کنند. همین موضوع باعث شد تا او در سال ۲۰۲۰ شرکت خود یعنی ییلد گیلد گیمز را تأسیس کند و به تمام گیمرها کمک کند تا بتوانند در دنیایNFTها و بازی‌های بلاکچین پیشرفت کنند.

ییلد گیلد گیمز چگونه کار می‌کند؟

کاری که ییلد گیلد گیمز انجام می‌دهد این است DeFi و NFT را ترکیب می‌کند تا یک اقتصاد متاورس در شبکه بلاکچین اتریوم ایجاد کند. YGG DAO یک پروتکل است که با قوانین خاصی توسط قراردادهای هوشمند اجرا می‌شود و کارهای مختلفی مانند صدور جوایز و اجاره کردن NFT را انجام می‌دهد. ییلد گیلد گیمز از چندین SubDAO تشکیل‌شده است که آن‌ها از گروه‌هایی از بازیکنان یک بازی NFT یا یک مکان جغرافیایی خاص تشکیل‌شده‌اند. هر SubDAO قوانین منحصربه‌فرد و خاص خود را برای مدیریت کردن دارایی‌ها و فعالیت‌های بازی دارد. این قوانین به بازیکنان یک بازی NFT اجازه می‌دهد تا با یکدیگر همکاری کنند و سود بازی خود را به حداکثر برساند. همچنین به بازیکنان این اجازه را می‌دهد تا دارایی‌های NFT که متعلق به جامعه هستند را اجاره کنند و از آن‌ها برای دریافت جوایز درون بازی استفاده کنند. کسانی که NFTهای خود را از طریق DAO اجاره می‌دهند می‌توانند بخشی از سود و درآمد گیمرها را دریافت کنند. در ییلد گیلد گیمز تمام NFTها و دارایی‌های دیجیتال، در خزانه YGG ذخیره می‌شوند و این خزانه توسط جامعه کنترل می‌شود.

بورسیه های ییلد گیلد گیمز

برای این‌که ارزش و کاربرد NFT ها در بازی به حداکثر مقدار خود برسد، ییلد گیلد گیمز از یک برنامه اجاره NFT به نام بورسیه استفاده می‌کند. البته لازم به ذکر است که این ایده ابتدا توسط Axie Infinity معرفی شد تا بتواند هم برای دارندگان NFT و هم برای گیمرهای بازی برای سود کسب کردن، مفید باشد. در Axie Infinity، صاحبان Axie می‌توانند دارایی‌های بازی خود را از دیگر گیمرها قرض بگیرند و در ازای دریافت این دارایی‌ها، درصدی از پاداش‌های درون بازی خود را به آن‌ها بدهند. این فرآیند از طریق قراردادهای هوشمند بلاکچین انجام می‌شود به‌گونه‌ای که محققان فقط می‌توانند از NFT های درون بازی استفاده کنند، یعنی فقط مالک می‌تواند NFT ها را معامله یا انتقال دهد. به همین صورت ییلد گیلد گیمز به بازیکنانی که تازه وارد هستند بورسیه ارائه می‌دهد و این بازیکنان می‌توانند دارایی‌های NFT را برای شروع بازی و دریافت جوایز درون بازی دریافت کنند. البته دانش‌پژوهان نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه ندارند، اما باید بخشی از درآمد خود را با مدیران تقسیم کنند. به غیر از NFTها، بازیکنان تازه وارد باید از مدیران جامعه آموزش و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند البته بورسیه‌های ییلد گیلد گیمز فقط به NFT محدود نمی‌شود.

ییلد گیلد گیمز

SubDAO

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، YGG DAO از SubDAOها تشکیل‌شده است. شما می‌توانید SubDAOها را به عنوان یک جامعه محلی در YGG DAO در نظر بگیرید. این جامعه محلی، از بازیکنانی که از یک بازی یا مکان خاص P2E هستند، تشکیل‌شده است. به‌طور مثال، یک SubDAO برای بازیکنان Axie Infinity، یک SubDAO برای بازیکنان سندباکس، یک SubDAO دیگر برای بازیکنان آسیای جنوب شرقی و… وجود دارد. هنگامی‌که بازیکنان در SubDAOهای مختلف گروه‌بندی می‌شوند، می‌توانند درباره استراتژی‌های مختلف بازی با یکدیگر گفتگو کنند و به یکدیگر کمک کنند تا عملکرد بهتری از خود در بازی نشان دهند. هر SubDAO فعالیت‌ها و دارایی‌های بازی خود را تحت مجموعه یک سری قوانین و شرایط منحصربه‌فرد مدیریت می‌کند. در SubDAO، یک جامعه رهبری، یک کیف پول و یک توکن SubDAO وجود دارد. افرادی که توکن دارند می‌توانند سود حاصل از بازی را بر اساس مشارکت خود به اشتراک بگذارند. آن‌ها همچنین می‌توانند در مورد تصمیم‌های حاکمیتی مربوط به SubDAO، مانند خرید NFTهای درون بازی یا نحوه مدیریت دارایی‌ها، پیشنهادات خود را مطرح کنند و به آن رای دهند.

ارز دیجیتال YGG چیست؟

ارز ییلد گیلد گیمز (YGG) یک توکن ERC20 است که به دارندگان این توکن اجازه مشارکت کردن در اداره YGG DAO را می‌دهد. عرضه کلی آن ۱ میلیارد توکن است و ۲۵ میلیون ارز دیجیتال YGG از طریق پیشنهاد اولیه DEX (IDO) در سوشی سواپ (SushiSwap) در سال ۲۰۲۱ فروخته شد. برای حمایت از جامعه YGG، میزان ۴۵ درصد از کل عرضه توکن‌ها را به طور کامل کنار گذاشته است و تصمیم دارد تا آن را به تدریج بین کاربران توزیع کند. بیشتر از چهار سال است که از ارز دیجیتال YGG به عنوان توکن اصلی برای پرداخت هزینه خدمات در شبکه استفاده می‌شود. همچنین می‌توان برای دریافت جوایز در خزانه‌های YGG شرط‌بندی کرد یا از آن برای باز کردن قفل محتواهای انحصاری در کانال YGG Discord استفاده کرد. علاوه بر این، افرادی که YGG را دارند می‌توانند پیشنهادات خود را مطرح کنند و درباره تصمیمات مربوط به پروژه‌ها، توزیع توکن، فناوری، محصولات و… رای‌گیری کنند. در نهایت به افرادی که پیشنهادات آن‌ها برنده می‌شود و در DAO پیاده‌سازی می‌شوند، پاداش داده می‌شود.

DAO YGG

YGG DAO رویکرد متفاوتی را نسبت به بیشتر پلتفرم‌های DeFi staking برای دریافت محصولات دارد. رویکرد آن این‌گونه است که به‌طورمعمول، توکن‌ها برای کسب بهره با نرخ ثابت شرط‌بندی می‌شوند. در ییلد گیلد گیمز، هر خزانه در واقع نشان‌دهنده یک پاداش برای انجام یک فعالیت در ییلد گیلد گیمز است. به‌عنوان‌مثال، یک خزانه ممکن است بازدهی را بر اساس عملکرد یک برنامه بورسی ارائه دهد، درحالی‌که خزانه دیگری بر اساس برنامه پرورش Axie، به دارندگان و سهام‌داران پاداش می‌دهد. ییلد گیلد گیمز تصمیم دارد تا به‌زودی یک صندوق یکپارچه ایجاد کند و در آن فعالیت‌هایی مانند تولید کردن محصولات را نشان دهد. این صندوق بر اساس درآمد انجمن از اشتراک، کالا، اجاره، رشد خزانه‌داری و عملکرد شاخص SubDAO به سهامداران پاداش می‌دهد. افرادی که توکن دارند می‌توانند برای انجام فعالیت‌های خود در این صندوق عضو شوند و متناسب با مقدار ارز YGG که از طریق قراردادهای هوشمند به اشتراک می‌گذارند، جوایزی دریافت کنند. بسته به نحوه برنامه‌ریزی خزانه، جوایز ممکن است شامل توکن‌های YGG، اتر (ETH)، یا استیبل کوین‌ها نیز باشد.

ارز دیجیتال YGG

چگونه ییلد گیلد گیمز را در بایننس بخریم؟

شما می‌توانید ییلد گیلد گیمز را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند  بایننس خریداری کنید. برای خرید باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. وارد حساب بایننس خود شوید و روی گزینه “Trade” کلیک کنید. برای شروع، حالت معاملاتی کلاسیک یا پیشرفته را انتخاب کنید.
  2. روی گزینه “BTC/USDT” کلیک کنید تا نوار جستجو باز شود وYGG» » را تایپ کنید تا جفت‌های معاملاتی موجود را ببینید.
  3. به کادر “”Spot در سمت راست بروید و مقدار YGG را برای خرید وارد کنید. سپس برای تأیید سفارش خود، روی «خرید YGG» کلیک کنید. در نهایت YGG خریداری‌شده به کیف پول Spot شما واریز می‌شود.

خرید ارز دیجیتال YGG از کافه ارز

علاوه بر صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی، تریدرها و کاربران ارز دیجیتال ایرانی می‌توانند خرید و فروش ارهای دیجیتال همچون ارز ییلد گیلد گیمز را از صرافی‌های معتبر ایرانی همچون صرافی کافه ارز خریداری کنند. برای خرید ارز YGG از کافه ارز کافی است در کافه ارز ثبت نام کرده و با استفاده از خدمات خرید YGG به خرید و فروش این ارز بپردازند.

 سخن پایانی

امروزه ییلد گیلد گیمز در حال ساختن یک جامعه غیرمتمرکز در دنیای واقعی است. این کار به شرکت‌کنندگان فرصتی برای شکوفایی در این جهان‌های مجازی از طریق اقتصاد بازی را ارائه می‌دهد. از آنجایی که پروژه‌های متاورس روزبه‌روز در حال افزایش هستند، شغل‌ها و بازی‌های مرتبط با NFT مانند ییلد گیلد گیمز می‌توانند از استقبال تعداد زیادی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال که به دنبال کشف کردن بازی‌های NFT برای کسب درآمد هستند سود زیادی به دست آورند.

نظر شما درباره ییلد گیلد گیمز Yield Guild Games چیست؟ خرید ارز دیجیتال YGG را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟

5/5 - (6 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *