logo کاقه ارز

نگه داشتن سکه ها برای مبادله می تواند خطر واقعی از دست دادن همه آنها را ایجاد کند. صرافی ها مانند یک بانک کار می کنند. صرافی ها مانند یک ارائه دهنده خدمات شخص ثالث هستند که شما اطمینان می کنید که سکه های خود را در آن ایمن نگه دارید. با این وجود، همیشه احتمال خاموش شدن یا هک شدن صرافی وجود دارد و در نتیجه ممکن است سکه ها از بین بروند. با توجه به عدم وجود چارچوب های نظارتی در بورس و ارزهای رمز پایه به طور کلی بهترین راه برای ایمن نگه داشتن سکه های شما استفاده از کیف پول است. برای یادگیری افتتاح حساب کیف پول MY ETHER WALLET با کافه ارز همراه باشید.

 مفهوم کیف پول رمزنگاری

تعریف ساده: یک برنامه نرم افزاری است که سکه های شما را ذخیره می کند.
تعریف فنی: یک نرم افزار است که کلیدهای خصوصی و عمومی شما را ذخیره می کند و به شما امکان می دهد سکه ها را از طریق blockchain ارسال و دریافت کنید.

نکات مهم درباره کیف پول دیجیتال

نکته اول اینکه کیف پول دیجیتال نسبت به کیف پول فیزیکی شما کاملاً متفاوت است. کیف پول های دیجیتال به جای ذخیره پول، کلیدهای خصوصی و عمومی را ذخیره می کنند. کلیدهای خصوصی مانند شماره رمز برای دسترسی به حساب بانکی شما هستند، در حالی که کلیدهای عمومی شبیه به شماره حساب بانکی شما هستند. هنگامی که بیت کوین را ارسال می کنید می توانید VALUE را به صورت معامله ارسال کنید، مالکیت سکه خود را به گیرنده منتقل می کنید.

بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که کلیدهای خصوصی خود را مخفی نگه دارید.

اگر شخص دیگری کلیدهای خصوصی شما را بدست آورد، کنترل سکه های شما را در اختیار خواهد داشت. داشتن پشتیبان گیری از کلیدهای خصوصی خود نیز به همان اندازه مهم است، تا بتوانید خود را از گم کردن کلید خصوصی محافظت کنید. اگر نتوانید کلیدهای خصوصی گمشده خود را بازیابی کنید، بودجه خود را نیز از دست می دهید.تنها راهی که می توانید کلیدهای خصوصی خود را کنترل و مدیریت کنید، داشتن کیف پول شخصی شما است. 

نحوه افتتاح کیف پول MY ETHER WALLET

برای شرکت در یک ICO، باید یک کیف پول سازگار با Ethereum داشته باشید. رایج ترین کیف پول اتریوم My Ether Wallet است. تنظیم ساده و مزایای امنیتی از ویژگی های اصلی این کیف پول است. قبل از آموزش افتتاح کیف پول، مهم است که اصطلاحات اصلی مرتبط با کیف پول را درک کنید.

1- کلید عمومی: یک آدرس عمومی که نشانگر آدرس کیف پول شما است و برای دریافت بودجه کیف پول شما استفاده می شود. شبیه شماره کارت بانکی شما است.

2- کلید خصوصی: امضای دیجیتالی است که ثابت می کند صاحب سکه ها شما هستید. باید همیشه خصوصی نگه داشته شود. شبیه رمز کارت بانکی شما است.

3- پرونده کلیدی: نسخه رمزگذاری شده از کلید های خصوصی شما است. رمزگذاری فرایندی است که اطلاعات یا داده ها را به یک کد تبدیل می کند، مخصوصا برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز.

مراحل افتتاح کیف پول MY ETHER WALLET

مرحله اول: به کیف پول MY ETHER WALLET خود بروید

اطمینان حاصل کنید که وارد سایت اصلی شدید، زیرا موارد بسیاری از سایت های فیشینگ وجود دارند که مانند این سایت هستند. برای احتیاط ، شما باید آدرس را بررسی كنید و برای تأیید اعتبار این سایت شما باید به دنبال گواهی [MY ETHER WALLET LLC [US باشید.

MY ETHER WALLET

مرحله دوم: ایجاد کیف پول

با وارد کردن رمز عبور ایمن در صفحه اول پیش فرض، یک کیف پول جدید ایجاد کنید. خوب است که یک رمز عبور طولانی و دلخواه داشته باشید تا کیف پول خود را ایمن تر کنید. اگر تمایل به از دست دادن آن ندارید، حتماً آن را یادداشت کنید و در جایی امن ذخیره کنید. برای ادامه بر روی “Create New Wallet” کلیک کنید.

MY ETHER WALLET

مرحله 3: فایل KEYSTORE خود را ذخیره کنید

فایل Keystore را بارگیری کنید و مطمئن شوید که آن را گم نکنید. نسخه پشتیبان تهیه کنید تا ایمن باشد. برای بازیابی کیف پول شما به یک فایل Keystore نیاز دارید. همچنین می توانید از آن برای دسترسی به کیف پول MEW به همراه رمز عبور خود استفاده کنید. پس از تهیه نسخه پشتیبان از پرونده Keystore خود، روی “I Understand” کلیک کنید.

MY ETHER WALLET

مرحله 4: کلید خصوصی خود را ذخیره کنید

کلیدهای خصوصی مانند شماره رمز شما برای دسترسی به حساب بانکی هستند. مهم است که اطمینان حاصل کنید که به کلیدهای خصوصی فقط خودتان دسترسی دارید. آن را در یک پوشه به همراه File Keystore خود نگه دارید و آن را برای امنیت بیشتر رمزگذاری کنید. در نظر داشته باشید که کلیدهای خصوصی محافظت نشده و رمزگذاری نشده هستند.

مرحله 5: کیف پول خود را باز کنید

کلید های عمومی شما مشابه با شماره حساب بانکی شما هستند و آدرسی را که با دیگران به اشتراک می گذارید برای دریافت سکه های ETH یا ERC-20 نشان می دهند. می توانید لیستی از گزینه های دسترسی به کیف پول خود را انتخاب کنید. اگر مبتدی هستید یا کسی هستید که کیف پول سخت افزاری ندارد، به شدت توصیه می شود گزینه “(Keystore File (UTC/JSON” را انتخاب کنید. این بدان معنی است که هر بار که می خواهید به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید ، باید فایل Keystore و رمز عبور خود را وارد کنید. یک فایل Keystore یک نسخه رمزگذاری شده از کلید خصوصی شما است و به همین دلیل از امنیت بیشتری برخوردار است.

پرونده (Keystore (UTC را که قبلاً بارگیری کرده اید، انتخاب کرده و رمز را وارد کنید

مرحله ششم: پشتیبان گیری از همه چیز

اطمینان حاصل کنید که از Keystore File، کلیدهای خصوصی و کلیدهای عمومی خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. شما باید آنها را در یک مکان امن ذخیره کنید.
تبریک می گویم! شما با موفقیت کیف پول خود را ایجاد کرده اید که از سکه های ETH و ERC-20 پشتیبانی می کند. می توانید سکه ارسال و دریافت کنید، در ICO شرکت کنید و مانده های خود را بررسی کنید. همچنین می توانید کلید عمومی (آدرس) و کلیدهای خصوصی خود را در قالب کدهای QR ذخیره کنید همانطور که در زیر مشاهده می شود.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی، افتتاح یا خرید انواع کیف پول ها می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.