MyEtherWallet (که اغلب به آن MEW گفته می شود) یک پلت فرم منبع باز رایگان است که یک رابط کاربر پسند برای ایجاد کیف پول برای نشانه های Ethereum فراهم می کند. خود این سیستم عامل هیچ یک از پول یا داده کاربر را در خود نگه نمی دارد. در عوض، دارایی ها و اطلاعات شخصی در دستگاه کاربر ذخیره می شوند در حالی که MyEtherWallet آدرس کیف پول را ارائه می دهد. این روش قرار است امنیت وجوه را افزایش دهد و کنترل کامل دارایی ها و داده های آنها را در اختیار کاربران قرار دهد. ویژگی های ذکر شده از طریق استفاده از برنامه تلفن همراه MEWconnect در دسترس است. در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

MyEtherWallet چیست؟

این پلتفرم در سال 2015 توسط تیلور موناهان و کوسالا هماچاندرا راه اندازی شد. دومی مدیر عامل فعلی MyEtherWallet است. دفتر مرکزی این شرکت در لس آنجلس است. در حال حاضر، کیف پول در سراسر جهان در دسترس است ، به استثنای چندین کشور. این رابط از 18 زبان پشتیبانی می کند. برخی MyEtherWallet را یکی از محبوب ترین سیستم عامل های کیف پول مورد استفاده برای ذخیره سازی ETH می دانند. در ابتدا، MyEtherWallet یک کیف پول آنلاین بود و خیلی دیرتر به کیف پول مبتنی بر دستگاه تبدیل شد.

نشانه های مورد پشتیبانی

MyEtherWallet با شبکه Ethereum کار می کند. به همین دلیل از هیچ سکه ای جدا از آنهایی که روی پایه Ethereum ایجاد شده اند پشتیبانی نمی کند. MyEtherWallet از چند صد ارز پشتیبانی می کند که همه ارزهای ERC20 هستند. کاربران می توانند شرایط بازیابی ، روش های دسترسی را پیکربندی کنند و این امکان را دارند که رمزها را در رابط کیف پول عوض کنند.

آیا MyEtherWallet بی خطر است؟

در سال 2017 MyEtherWallet جعلی در فروشگاه App وجود داشت. کلاهبرداران موفق به سرقت اطلاعات شخصی کاربران شدند. در سال 2018 هکرها یک وب سایت فیشینگ ایجاد کردند که کپی از سایت MyEtherWallet بود. بیش از این، برای مدتی کاربران MyEtherWallet به طور خودکار به وب سایت کلاهبرداری هدایت می شدند. مدت زیادی دوام نیاورد اما برای سرقت بودجه کاربران به ارزش 150،000 دلار کافی بود. هر دو مورد نشان می دهد که امنیت MyEtherWallet خود یک مانع جدی برای هکرها است. بنابراین آنها باید راهی برای ورود به حساب کاربران با استفاده از پهلو پیدا کنند.

MyEtherWallet

با این وجود، این حوادث باعث شده تا این شرکت سطح حفاظت خود را ارتقا دهد. MyEtherWallet توصیه می کند از کیف پول به صورت آفلاین استفاده کنید. از یک پروتکل امنیتی ویژه MEWconnect استفاده کنید یا یکی از کیف پول های سخت افزاری موجود را که توسط شرکای سیستم عامل ارائه شده است، انتخاب کنید. علاوه بر این، به کاربران مرورگر Chrome توصیه می شود که در صورت بازدید از صفحات وب بالقوه خطرناک، پسوندهای EAL ، PhishFort یا Cryptonite را نصب کنند. متأسفانه، این توصیه به سختی به کسانی که از مرورگرهای دیگر استفاده می کنند کمک خواهد کرد.

کلید خصوصی در MyEtherWallet چیست؟

کلید خصوصی، عبارت mnemonic یا پرونده Keystore، مهم نیست که چه اتفاقی بیفتد. علاوه بر هدف اصلی، چنین شرایطی وجود ندارد که نیاز باشد این داده ها به هر طرف منتقل شود. استفاده از کلید خصوصی، عبارت mnemonic یا پرونده Keystore باید در حالت آفلاین استفاده شود. این برنامه توسط احراز هویت 2 عاملی و محافظت ضد فیشینگ طراحی می شود. هیچ داده ای از کاربر توسط برنامه جمع آوری نمی شود. در صورت تغییر دستگاه تلفن همراه، کاربر می تواند دسترسی را از طریق عبارت 24 کلمه ای Mnemonic بازیابی کند. گزینه دیگر بازیابی استفاده از پرونده Keystore است.

هزینه های MyEtherWallet

معاملات با هزینه های استخراج انجام می شود. این هزینه ها بسیار ناچیز است و می توان آنها را ناچیز خواند. مهم است که بدانیم این هزینه ها فقط در ETH پرداخت می شود. اگر کاربر هیچ ETH در حساب خود نداشته باشد، انجام معامله غیرممکن است. اگر کاربر بخواهد سرعت اجرای معامله را افزایش دهد، پرداخت هزینه بیشتر نیز امکان پذیر است.

کسانی که می خواهند معامله بخشی از بلوک بعدی شود باید 40 GWEI بپردازند. در حالی که پرداخت 20 GWEI فرصتی برای اعطای معامله در یکی از چندین بلوک بعدی فراهم می کند. آن دسته از کاربرانی که چند دقیقه انتظار ندارند، می توانند به اندازه 2 GWEI پرداخت کنند. حداقل هزینه دریافت شده توسط MyEtherWallet 0.000441 ETH است.

پشتیبانی از محصولات جانبی

یکی از ویژگی های خاص MyEtherWallet پشتیبانی از محصولات نرم افزاری و سخت افزاری است که توسط شرکت های دیگر ایجاد شده است. از یک طرف، اطمینان بیشتر از طرف کاربر برای کار همزمان با چندین شرکت لازم است. از طرف دیگر، فرصت های بیشتری را فراهم می کند و می توان از طریق تنها یک رابط برنامه MyEtherWallet به همه آنها دسترسی داشت.

از جمله کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری شخص ثالث که از طریق MyEtherWallet قابل دسترسی هستند ، Trezor ، Ledger Wallet ، Billfodl ، FINNEY ، BitBox ، Secalot ، KeepKey ، CoolWallet و BC Vault هستند.

دارندگان حساب MyEtherWallet می توانند از سیستم عامل های مبادله ارز استفاده کنند. شرکای MyEtherWallet Bity ، Kyber Network ، Simplex و Changelly هستند. این بدان معناست که می توان ارزها را از طریق رابط MyEtherWallet با استفاده از قابلیت ها و قیمت سیستم عامل های ذکر شده مبادله کرد. آنچه مخصوصاً خوب است این است که می توان از این خدمات برای مبادله پول فیات با ارزهای رمزپایه استفاده کرد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *