کاقه ارز

امروز روزی است که شما درک کاملی از فناوری بلاک چین بدست می آورید. در اینجا، به توضیح کاملی از blockchain با کلمات ساده می پردازیم. تلاش برای درک اینکه چگونه blockchain کار می کند کمی گیج کننده است. ما در این راهنما درباره اصول اولیه بلاک چین و مزایای فناوری آن برای شما خواهیم گفت. بیت کوین به زبان ساده یک ارز دیجیتال است. از طرف دیگر Blockchain، فناوری است که بیت کوین از آن استفاده می کند تا امکان انجام معاملات امن، عمومی و ناشناس را فراهم کند. شما باید از blockchain به عنوان یک سیستم عامل (مانند Windows یا Mac OS) و بیت کوین به عنوان یک برنامه کاربردی در آن سیستم عامل استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با بلاکچین با کافه ارز همراه باشید.

آشنایی با بلاکچین

blockchain یک دفترچه دیجیتال امن از معاملات اقتصادی است که می تواند برای ثبت نه تنها معاملات مالی بلکه تقریباً همه چیز با ارزش برنامه ریزی شود.


هدف اصلی blockchain امکان انجام معاملات سریع، ایمن و شفاف از نظیر به همتا است. این شبکه قابل اعتماد و غیرمتمرکز است که امکان انتقال مقادیر دیجیتالی مانند ارز و داده را فراهم می کند.

بلاکچین

آشنایی با بلاکچین:

 1. درست مانند یک صفحه گسترده اکسل، بلاکچین را به عنوان یک پایگاه داده دیجیتال تصور کنید.
 2. این پایگاه داده به طور معمول در یک شبکه بزرگ شامل بسیاری از رایانه ها (معروف به “گره”) به اشتراک گذاشته می شود و کاملاً عمومی است. برای درک کامل blockchain، مهم است بدانید که هر چه بیشتر گره وجود داشته باشد، از امنیت بیشتری برخوردار می شوند. به همین دلیل خوب است که تعداد زیادی گره در حال اجرا در بلاکچین باشد!
 3. هر بار که شبکه به روزرسانی پایگاه داده را انجام می دهد، به طور خودکار در هر رایانه ای از شبکه بارگیری می شود.
 4. فناوری بلاکچین با تکنیک های رمزنگاری ایمن شده است و باعث می شود که هکرها نتوانند تغییراتی در آن ایجاد کنند. تنها راه برای ایجاد تغییر، هک کردن بیش از نیمی از گره ها در بلاکچین است. به همین دلیل، داشتن گره ها (رایانه ها) بیشتر که دارای blockchain هستند، شبکه را ایمن تر می کند.

این توضیحی از blockchain با کلمات ساده است.

مزایای اصلی بلاکچین

ساده سازی تجارت:
بیشتر مشاغل از سیستم های مختلفی استفاده می کنند، بنابراین به اشتراک گذاری بانک اطلاعاتی با یک تجارت دیگر برای آنها دشوار است. از آنجا که یک blockchain می تواند به عنوان یک بانک اطلاعاتی مشترک برای کار با هر دو تجارت عمل کند، به اشتراک گذاری داده ها برای آنها در یک سیستم blockchain بسیار ساده تر است.
اعتماد و شفافیت:
اعتماد بخشی اساسی برای توضیح دنیای دشوار بلاکچین است. 
از آنجا که این پایگاه داده مشترک است، همه می توانند جزئیات کامل معاملات موجود در آن را مشاهده کنند. 
اینها شامل منبع، تاریخ، زمان و مقصد معامله است.
مقرون به صرفه:
از آنجا که blockchain یک شبکه قابل اعتماد به همتا است، نیاز شخص ثالث مرکزی را برطرف می کند. 
این یکی از مهمترین مزایا برای مشاغل است زیرا هزینه های لازم برای پرداخت اشخاص ثالث را به کلی حذف می کند.
ناگسستنی:
پس از تأیید معامله، آن را روی دفترچه ذخیره کرده و با استفاده از رمزنگاری محافظت می شود. 
این امر بدون اجماع (توافق گروهی) قابل تغییر یا حذف نیست، و این امر باعث می شود که blockchain غیرقابل تغییر باشد.
در دسترس بودن:
Blockchain یک شبکه غیرمتمرکز است. 
حتی اگر کامپیوتر خراب شود یا شبکه را ترک کند، سایر رایانه ها شبکه را در حال اجرا نگه می دارد. 
به همین دلیل این یک مزیت بزرگ است.
در یک بلاکچین، جدیدترین نسخه از داده ها در کل شبکه به اشتراک گذاشته می شود و بنابراین همیشه در دسترس است.
 غیر متمرکز:
عدم تمرکز یکی از اصلی ترین و مهمترین مزایای فناوری blockchain است. 
در بلاکچین نیازی به سرور مرکزی برای ذخیره داده ها نیست. 
این چیزی است که بلاکچین را بسیار قدرتمند می کند. 
به جای اینکه سرور در یک مکان ذخیره شود، روی blockchain ذخیره می شود.
بلاکچین

کاربرد Blockchain در صنایع

برای کمک به شما در درک برخی از دیگر مزایای استفاده از بلاکچین، در اینجا نمونه هایی از صنایعی که در حال حاضر از فناوری بلاکچین استفاده می کنند، آورده شده است:

1- کاربرد بلاکچین در امنیت سایبری

تهدیدات سایبری یک مشکل بزرگ در صنعت مدیریت هویت است. در دنیای فعلی، هویت ما توسط شرکت های بزرگ کنترل می شود. شرکت هایی مانند فیس بوک و اینستاگرام و حتی شرکت هایی که برای آنها کار می کنیم. مردم همیشه در معرض تهدید سرقت هویت خود توسط سارقان سایبری هستند که به عنوان هکرها نیز شناخته می شوند. بنابراین، چگونه می توان هک کردن داده های شخصی را با استفاده از بلاکچین متوقف کرد؟

فکر کنید داده های شما در حال حاضر در یک پایگاه داده متمرکز (مانند فیسبوک) نگهداری می شوند. هک کردن بانک اطلاعاتی متمرکز بسیار ساده تر است زیرا از یک سرور اصلی استفاده می کند. در این حالت، همه هکرها باید برای سرقت داده ها، سرور اصلی را هک کنند. در یک بلاکچین، هیچ سرور اصلی وجود ندارد. هیچ نکته اصلی برای حمله هکر وجود ندارد. در اینجا یک مزیت بزرگ بلاکچین توضیح داده شده است.

2- کاربرد blockchain در بانکداری و پرداخت

این مهم است که فناوری blockchain برای صنعت مالی مهم است. اکنون با استفاده از blockchain می توان خدمات مالی به کسانی ارائه داد که در حال حاضر آنها را ندارند. بیایید دوباره از بیت کوین به عنوان نمونه استفاده کنیم. به لطف blockchain Bitcoin، هر کسی در جهان که به اینترنت دسترسی دارد می تواند هم اکنون به صورت دیجیتال پرداخت های خود را انجام دهد. این یکی دیگر از مزیت های blockchain است. علاوه بر کمک به کسانی که خدمات مالی ندارند، بلاکچین به خود بانکها نیز کمک می کند. Accenture تخمین می زند که بانک های بزرگ سرمایه گذاری می توانند بیش از 10 میلیارد دلار در سال به لطف blockchain صرفه جویی کنند زیرا معاملات بسیار ارزان تر و سریع تر انجام می شوند.

مثالهای فوق فقط بخش کوچکی از آنچه ممکن است با استفاده از بلاکچین انجام شود، می باشد. Blockchain در صنایع بیشتری نسبت به موارد ذکر شده در بالا اعمال می شود. در اینجا برخی از صنایع دیگر که در حال حاضر از blockchain برای بهبود نحوه کار خود استفاده می کنند آورده شده است:

 • امنیت سایبری
 • آموزش
 • بازاریابی و تبلیغات
 • مدیریت زنجیره تأمین
 • سیستم های دولتی
 • اشتراک گذاری موسیقی و ویدیو
 • تجارت الکترونیک
 • رأی دادن

نتیجه کلی درباره بلاکچین

بلاک چین شبکه ای نظیر به همتا است که نیاز به شخص ثالث را برطرف می کند. معاملات در آن سریعتر و ارزان تر از سیستمهای استاندارد (غیر بلاکچین) پردازش می شوند. بانک اطلاعاتی بدون توافق بیش از نیمی از شبکه قابل تغییر نیستند، و این باعث می شود امنیت زیادی داشته باشد. Blockchain را می توان در صنایع مختلف استفاده کرد نه فقط ارزهای دیجیتال! کلیه معاملات در یک بانک اطلاعاتی توزیع شده (دفترچه راهنما) ذخیره می شوند و تغییر معاملات برای هکر بسیار دشوار است زیرا نیاز به کنترل بیش از نیمی از رایانه های موجود در شبکه دارد.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *