logo کاقه ارز

شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید پولی را برای خانواده یا دوستان خود در کشوری دیگر ارسال کنید. ممکن است اولین فکری که به ذهن شما برسد حواله بانکی باشد. برای استفاده از حواله بانکی باید شماره حساب فرد مورد نظرتان را داشته باشید و این پروسه انتقال پول معمولا بسیار زمان بر است اما مانی گرام راهکاری است برای ارسال سریع پول به هر نقطه از دنیا که شما بخواهید. در ادامه با کافه ارز همراه باشید تا درباره آن بیشتر بدانید.

درباره moneygram

moneygram یک شرکت بین المللی آمریکایی است که در سال 1940 در ایالات متحده آمریکا تاسیس شده است. در واقع حواله مانی گرام حواله شخص به شخص است. هدف اصلی آن یک سیستم انتقال سریع پول در دنیا بود. دفتر های مرکزی moneygram در تگزاس و دالاس قرار دارد. مانی گرام در حال حاضر بعد از وسترن یونیون دومین شرکت در زمینه نقل و انتقال پول در دنیا است که بیش 347 هزار شعبه در 200 کشور دارد. در حال حاضر moneygram رغیب اصلی وسترن یونیون است و برای بیشتر دیده شدن خود سعی کرده در بعضی از کشور ها کارمزد پایین تری نسبت به وسترن یونیون دریافت کند.

نحوه ثبت نام در moneygram

ارسال حواله مانی گرام به این صورت است که شما نام و نام خانوادگی و مبلغی که می خواهید برای بستگان یا شخص مورد نظر خود در نقطه ای از یک کشور بفرستید را به کافه ارز می دهید و طی 1 الی 3 ساعت بعد رسید آن را از ما دریافت می کنید. این رسید شامل کدی رمزی است که فقط شخص دریافت کننده moneygram با داشتن آن کد رمز می تواند پول را دریافت کند. گیرنده پول با در دست داشتن یک کارت شناسایی در هر شعبه moneygram در هر نقطه ای از دنیا که مراجعه کند با داشتن این کد رمز می تواند پول خود را دریافت کند.

مراحل ارسال پول با مانی گرام

  • ثبت نام در کافه ارز
  • وارد کردن مشخصات گیرنده (نام، نام خانوادگی، کشور)
  • هزینه ارسال و محاسبه قیمت( هزینه و تعرفه)
  • دریافت رسید ( رسید انجام حواله را طی 1 الی 3 ساعت کاری دریافت کنید.)

ویژگی های مانی گرام

مانی گرام شبکه پرداخت امن است، اگر شخصی با در دست داشتن کد رمز moneygram به یکی از شعب مانی گرام برای دریافت پول مراجعه کند نمی تواند پول را برداشت کند زیرا در تمامی شعب moneygram علاوه بر در دست داشتن کد رمز داشتن کارت شناسایی هم الزامیست. با استفاده از moneygram در هر کجای دنیا که باشید می توانید پول خود را انتقال و همچنین دریافت کنید. مانی گرام دارای شعبات زیادی در سر تاسر دنیا است. moneygram به دلیل سریع بودن دارای محبوبیت فراوانی است. این شبکه با داشتن سابقه زیاد ثابت کرده است که روشی امن برای نقل و انتقال پول به هر نقطه ای از جهان است.

روش های انتقال در مانی گرام

  • روش اول: حضور در یکی از شعب مانی گرام
  • روش دوم: انتقال پول از طریق اینترنت

کارمزد حواله مانی گرام

کارمزد حواله moneygram بستگی به دو مورد مهم دارد:
1. اینکه قصد ارسال چه مقدار وجهی را دارید.
2. مقصد و کشور دریافت کننده پول.

ارز های انتقالی در مانی گرام

درخواست شما در moneygram به دلار ثبت می شود اما گیرنده پول آن را به ارز محلی دریافت می کند. باید این را بدانید که در moneygram امکان چنج پول در محل وجود دارد یعنی شما به عنوان گیرنده پول می توانید ارز محلی آن کشور را نگرفته و پول را با ارز دیگری چنج کنید.

moneygram یا وسترن یونیون

شاید برای شما سوال پیش آید که با این همه شباهت بین moneygram و وسترن یونیون چرا از مانی گرام استفاده کنیم؟ جواب دقیقی برای این سوال وجود ندارد چرا که همه چیز به مقدار پول انتقالی و کشور مقصد بستگی دارد به همین دلیل ممکن است کارمزد مبالغ در moneygram کمتر از وسترن باشد یا برعکس.

محدودیت ارسال وجه در مانی گرام

یکی از محدودیت هایی که در moneygram وجود دارد، محدودیت در میزان انتقال پول است. در مانی گرام شما نمی توانید کمتر از 50 دلار را انتقال دهید و بالا ترین مبلغی که می توانید انتقال دهید نباید از 8000 دلار آمریکا تجاوز کند.

نوع انتقال در مانی گرام

در قبل گفتیم که در moneygram شما به 2 روش می توانید وجه مورد نظر خود را انتقال دهید. یکی از طریق مراجعه حضوری در یکی از شعبه های محل زندگی خود و دیگری انتقال پول با استفاده از اینترنت که این روش بسیار کار آمد برای کسانی است که در ایران زندگی می کنند.

ارسال حواله MoneyGram از طریق کافه ارز

در صورت نیاز به انتقال وجه به وسیله moneygram می توانید از خدمات کافه ارز استفاده کنید. کافه ارز همواره مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و آماده برای پاسخگویی به سوالات شماست.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.