logo کاقه ارز

فناوری Blockchain یک دفترچه دیجیتال، غیرمتمرکز و توزیع شده است که قادر به انجام معاملات بدون نیاز به یک واسطه مالی است. این مجموعه در سراسر دنیا عناوینی را تهیه کرده است و قادر به ثبت تمام معاملات آنلاین است که شامل تبادل ارزش، معاملات دیجیتال و موارد دیگر می باشد. تمام این داده ها در بلوک های رمزگذاری شده جمع آوری می شوند که امکان دست کاری یا تغییر ندارند. علاوه بر ذخیره داده ها، از فناوری بلاکچین می توان در زمینه های مختلف دیگری استفاده کرد. در اینجا ما در مورد 10 استفاده بالقوه روزمره از فناوری Blockchain صحبت خواهیم کرد که قطعاً دنیا را تغییر خواهد داد. با کافه ارز همراه باشید.

1. ادعای ضمانت نامه

کار خسته کننده و وقت گیر ادعای ضمانت را می توان با فناوری بلاکچین ساده و سریع انجام داد. به عنوان مثال بگویید، شما با استفاده از سیستم Blockchain برای استفاده از شرکت یخچال خود با استفاده از سیستم Blockchain، درخواست ضمانت نامه را دارید و می خواهید شماره سریال محصولات را برای تأیید اینکه آیا محصول شما دارای ضمانت است یا خیر از طریق Blockchain درخواست بخواهید. از این طریق او می تواند تشخیص دهد که آیا محصول شما دارای ضمانت است یا خیر، جایی برای خطای انسانی باقی نمی گذارد. همچنین، می تواند به شما بگوید آنچه تحت پوشش گارانتی قرار دارد، کار را برای شما آسان می کند. این روند وقت کمتری خواهد داشت زیرا درگیری کمتری نسبت به انسان وجود خواهد داشت.

2. نظارت بر زنجیره های عرضه و فناوری Blockchain

هنگامی که نوبت به بررسی زنجیره تأمین می رسد، Blockchain مفید است زیرا علت اصلی ناکارآمدی ها یعنی مسیرهای کاغذی را برطرف می کند. علاوه بر این، فناوری Blockchain به مشاغل و مصرف کنندگان این امکان را می دهد تا هنگام سفر از تولید کننده به خرده فروشی و غیره، چگونگی عملکرد محصولات را بررسی کرده و بر کیفیت آن نظارت داشته باشند.

3. مالکیت و حمایت از حق امتیاز توسط فناوری Blockchain

در این دنیای به هم پیوسته، به دست آوردن سهم منصفانه و مناسب برای محتوای شما، موسیقی، فیلم و یا هر چیز دیگری کار ساده ای نیست، اما با استفاده از فناوری Blockchain می توانیم کلاهبرداران را کنترل کنیم. از آنجا که Blockchain به شما در بررسی قوانین مالکیت کمک خواهد کرد و اطمینان حاصل می کند که خالق اثر، سهم منصفانه ای خواهد داشت. علاوه بر این، فناوری Blockchain شفافیت در زمان واقعی را برای سازندگان موسیقی و فیلم فراهم می کند تا بتوانند در توزیع محتوا نظارت داشته باشند.

4- امنیت سایبری و فناوری Blockchain

حملات سایبری عناوین خبری را ایجاد می کند و هیچ راهی برای بررسی آنها وجود ندارد. اما با تبدیل شدن به فناوری Blockchain، همه چیز در حال تغییر است. از آنجا که امنیت داده های تأیید شده و رمزگذاری شده را برای مشاغل فراهم می کند که مجرمان سایبری مجوز ورود به سیستم ندارند.

5. بازی

با افزایش خریدهای درون بازی و معاملات آنلاین، بیشتر افراد اطلاعات کارت خود را در حساب های آنلاین خود ذخیره می کنند. بنابراین، ایجاد موضوعات امنیتی مانند هک ایجاد می شود. اگر حساب آنها هک شود یا سرور شرکت ها به صورت آفلاین بپیوندند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اما با استفاده از فناوری Blockchain می توان این مشکل را به راحتی برطرف کرد زیرا این فناوری به گیمرها و سایر کاربران آنلاین کنترل کاملی روی حساب کاربری خود خواهد داد. افراد قادر خواهند بود با حفظ امنیت خود، موارد مورد علاقه خود را به راحتی به اشتراک بگذارند و هیچ کس قادر نخواهد بود از جزئیات برای منافع شخصی خود استفاده کند.

فناوری Blockchain

6. جمع آوری مالیات توسط فناوری Blockchain

فناوری Blockchain شفافیت و کنترل داده های بیشتری را برای افراد فراهم می کند. همین مزایا را برای مقامات دولتی فراهم می کند. این بدان معنی است که نمی توانید درآمد خود را پنهان کنید. یعنی باید مالیات خود را بپردازید. در برخی کشورها و مقامات استفاده از blockchain را برای جمع آوری مالیات و صدور فاکتور آغاز کرده اند.

7. پیگیری سلاح و مهمات

کنترل و پیگیری معامله غیرقانونی اسلحه و مهمات یکی از موضوعات مهم است. با استفاده از فناوری Blockchain می توان این کار را انجام داد ، زیرا Blockchain به صورت شفاف و بدون اصلاح آژانس های اجرای قانون شبکه می تواند به راحتی چک و معامله اسلحه و مالکیت را کنترل کند. Blockchain همچنین می تواند به آنها کمک کند تا سابقه فروش سلاح های شخصی را حفظ کنند.

زنگ blockchain

8. با جعل آثار هنری بجنگید

جعل هنر برای مدت طولانی وجود داشته و دوستداران هنر به دنبال راهی برای رسیدگی به آن هستند. با استفاده از فناوری Blockchain می توان این موضوع را حل کرد. فناوری blockchain به هنرمند و صاحب اثران اجازه می دهد استاندارد تأیید را از محل کار یا خانه خود ایجاد کنند. با استفاده از این استاندارد تأیید، دوستداران هنر به راحتی می توانند واقعی یا جعلی بودن آثار هنری را که خرید می کنند بدانند.

9. قفل دسترسی به اموال

همه ما می دانیم که یکی از کاربرد های blockchain، قراردادهای هوشمند است. با استفاده از این شبکه های قراردادهای هوشمند Blockchain می تواند دسترسی افراد را فراهم کند. به عنوان مثال، اگر خارج از خانه هستید و یک تکنسین می خواهید که تعلقات آسیب دیده شما را برطرف کند، می توانید یک کلید دیجیتالی را با وی به اشتراک بگذارید تا دسترسی پیدا کند. این بدان معنی است که فقط شخصی که کلید دیجیتال دارد دسترسی خواهد داشت و دیگران قفل خواهند شد.

10. رای گیری الکترونیکی

با تقلب در رای دادن به عناوین جدید، آشکار است که نگران باشید. اما با استفاده از فناوری Blockchain دیگر نیازی به نگرانی نیست زیرا امکان رای گیری دیجیتالی را فراهم می کند. از آنجا که تنظیم کننده ها می توانند در شبکه چک کنند، هرگونه تغییر در کلاهبرداران بلافاصله مورد توجه قرار خواهد گرفت. این بدان معناست که هیچ مشکلی در مورد تقلب در رای گیری وجود نخواهد داشت. آراء واقعاً شمرده می شوند.

در آخر می توان گفت، Blockchain مطمئناً دنیای دیجیتال را تغییر خواهد داد. از آنجا که تمام معاملات انجام شده در Blockchain شفاف است، احتمال تقلب وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، احتمال بروز خطای انسانی صفر خواهد بود. زیرا همه چیز توسط الگوریتم های هوشمند مدیریت می شود.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.