logo کاقه ارز

آیا استفاده از cryptocurrency شما را ناشناس می کند؟ جواب در نشانه هایی که استفاده می کنید نهفته است. در اینجا ارزهای رمزپایه ای هستند که به حریم خصوصی شما اهمیت می دهند. به این ارز ها، ارز رمزگذاری شده خصوصی گفته می شود. یکی از مهمترین نکات قابل توجه در مورد رمزنگاری، ناشناس بودن است. چقدر می توانید با استفاده از ارز رمزنگاری ناشناس باشید؟ همه ارز های رمزنگاری برابر نیستند و برخی اعتبار بیشتری نسبت به دیگران به حریم خصوصی و ناشناس بودن می دهند. در اینجا برخی از خصوصی ترین ارزهای رمزپایه ای که امروز می توانید استفاده کنید، آورده شده است. برای آشنایی بیشتر با ارز های رمزگذاری شده خصوصی با کافه ارز همراه باشید.

1. ارز رمزگذاری شده خصوصی مونرو (XMR)

اولین رمزنگاری با محوریت حریم خصوصی برای شما Monero است.

ارز رمزگذاری شده خصوصی
Monero symbol on futuristic hud polygon background with world map and blockchain peer to peer network. Global cryptocurrency and ICO initial coin offering business banner concept.

مونرو از چندین تکنیک مختلف استفاده می کند که باعث افزایش چشمگیر حریم خصوصی می شود. برخلاف بسیاری از ارزهای رمزگذاری شده مشتق بیت کوین، مونرو از الگوریتم اثبات کار CryptoNight استفاده می کند. در همین راستا، مونرو از امضاهای حلقه، آدرس های خفا و حلقه های محرمانه استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که هیچ کس مشاهده کننده blockchain Monero نیست و نمی تواند تشخیص دهد که شما چه نشانه هایی ارسال می کنید یا چه مقدار در یک آدرس واحد نگهداری می کنید. تأکید مونرو بر حفظ حریم خصوصی، ناشناس ماندن و امنیت برای همه افراد، در استفاده از آن برای انواع فعالیت های آنلاین است. Monero به طور گسترده در بازارهای darknet به عنوان روش پرداخت حملات باج افزار و به عنوان یک نشانه غیرقابل ردیابی در طرح های رمزنگاری استفاده می شود.

2. ارز رمزگذاری شده خصوصی (Verge (XVG

اکثر ارزهای رمزنگاری خصوصی برای اطمینان از حفظ حریم شخصی کاربر، به تکنیک های رمزنگاری تکیه می کنند. Verge با بقیه تفاوت دارد زیرا از Tor و I2P برای محافظت از هویت شما استفاده می کند.

“Verge از چندین شبکه ناشناس گرا مانند TOR و I2P استفاده می کند. آدرس های IP کاربران کاملاً مبهم است. کیف پول Core QT دارای یکپارچه سازی داخلی TOR و همچنین رمزگذاری SSL است که امنیت بیشتری را اضافه می کند. “

Tor ارتباطات شما را از طریق شبکه توزیع گره ها توسط تیم جهانی داوطلبان اداره می کند. I2P داده های شما را قبل از ارسال از طریق یک شبکه جهانی توزیع ناشناس با همسالان رمزگذاری می کند. Verge با استفاده از این فن آوری ها اطمینان حاصل می کند از اینکه هیچ کس نمی داند مبنای معامله از کجاست. برای روشن شدن، Verge برای تأیید معاملات از یک دفترچه باز استفاده می کند. اما هیچ ارتباطی بین سابقه معامله با هر آدرس IP یا اطلاعات شناسایی دیگر وجود ندارد.

3. (ZCash (ZEC

ZCash برای محافظت از حریم شخصی شما از چیزی به نام “Zero-Knowledge Proofs” استفاده می کند. همچنین به آن پروتکل zk-SNARK نیز گفته می شود. اثبات دانش صفر، در این زمینه، یک روش رمزنگاری است که به دو کاربر اجازه می دهد تا بدون اینکه هویت یا آدرس واقعی خود را فاش کنند، معامله کنند. blockchain ZCash آدرس ارسال و دریافت را ضبط نمی کند. در عوض، ZCash از این آدرس های نهایی محافظت می کند تا پیدایش هرگونه پرداخت را مبهم کند. همچنین، ZCash از یک دفترچه باز رمزگذاری شده استفاده می کند. در حالی که سربرگ blockchain باز است، فقط طرف هایی که کلید رمزگذاری صحیح دارند، می توانند معامله معینی را مشاهده کنند. اگر فقط شما و گیرنده شما کلیدهای معامله خود را دارید، پس از محافظت از حریم خصوصی شما، از نظر شما باقی می ماند.

ZCash امکان “معاملات شفاف” را فراهم می آورد. شما می توانید بدون افشای هویت خود، یک معامله شفاف ZCash را به کیف پول یا مبادله ارسال کنید که از خصوصیات حریم خصوصی ZCash پشتیبانی نمی کند.

4. ارز رمزگذاری شده خصوصی کومودو (KMD)

Komodo یک چنگال سخت از ZCash و پروتکل zk-SNARK است. به همین ترتیب، کومودو شباهت های بسیاری با رمزنگاری متمرکز بر حریم خصوصی، از جمله اثبات دانش صفر دارد. با این حال، کومودو به طور پیوسته بر پایه بنیاد ZCash ساخته شده است، و باعث بهبود و محوریت حفظ حریم خصوصی مانند خرید ارزهای جدید از طریق بلاکچین Komodo و مبادله غیر متمرکز در حالی که ناشناس است، یا پیوند بین سکه ها و معاملات شما را قبل از انتقال آنها قطع کرده است. پلتفرم Komodo همچنین یکی از نوآورترین موارد پیرامون، پیاده سازی و توسعه فناوری مبادله اتمی، توسعه مبادله غیرمتمرکز BarterDEX آنها و همچنین فراهم کردن بستر dApp است.

5. PIVX

PIVX مخفف Private Instant Verified Transaction است. این یکی دیگر از رمزنگاری های محرمانه حفظ حریم خصوصی است که از برخی ویژگی های zk-SNARKs (مانند ZCash و Komodo) استفاده می کند. البته از طریق پروتکل Zerocoin که توسط پروفسور متیو D. گرین از دانشگاه جان هاپکینز تهیه شده است. PIVX از الگوریتم سهام و اختیاری ناشناس استفاده می کند که به شما امکان می دهد در حالی که خصوصی هستید در شبکه شرکت کنید. همچنین، با استفاده از پروتکل Zerocoin کاربران می توانند سهام نشانه خود را ناشناس و سود سهام ناشناس دریافت کنند. یکی دیگر از مهمترین موارد اضافی برای شبکه PIVX، سرعت معاملات است. گذشته از ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی برجسته، معاملات PIVX جزء سریعترین ها در دنیای رمزنگاری است.

ارز رمزگذاری شده خصوصی

نکته دیگر این است که PIVX سازگار با محیط زیست است. در مقایسه با رقبای مستقیم خود و بخصوص بیت کوین مقدار کمی انرژی مصرف می کند.

6. بیت کوین خصوصی (BTCP)

این ارز دقیقا مانند بیت کوین است، اما با پیشرفت های حریم خصوصی همراه است. از بسیاری جهات، BTCP رمز ارز بسیاری بهتری است. بیت کوین خصوصی نتیجه “ادغام چنگال” است که یک چنگال اصلی Bitcoin blockchain را مشاهده کرد و سریعاً با (ZClassic (ZCL با محوریت حریم خصوصی ادغام شد. ZClassic خود یک چنگال ZCash است. بنابراین cryptocurrency جدید بسیاری از ویژگی های حفظ حریم خصوصی را از جمله پروتکل zk-SNARK را حفظ می کند. BTCP همچنین بلوک ها را افزایش می دهد تا یک شبکه کمی سریعتر از بیت کوین استاندارد فعال شود.

خصوصی ترین Cryptocurrency چیست؟

برای سهولت استفاده و سهولت دسترسی، Monero رتبه اول رمزگذاری حریم خصوصی را می گیرد. سایر ارزهای رمزنگاری شده با محوریت حریم خصوصی، مانند PIVX و Komodo، ادعاهای شدیدی را دارند. این ممکن است برای شما منطقی باشد که به جای قرار دادن تمام تخم مرغ های رمزنگاری حریم شخصی شما در یک سبد واحد، از چندین ارز رمزپایه ای که روی حفظ حریم شخصی متمرکز شده اند استفاده کنید.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.