logo کاقه ارز

خطرات و تهدید های مرتبط با Cryptocurrency همیشه پابرجاست. آنها حتی گاهی اوقات شدت می یابند. زمانی که مجرمان سایبری آسیب پذیری های جدیدی را برای بهره برداری کشف می کنند. کاربران در هنگام ظهور شکل های جدیدی از حملات، باید هوشیار باشند. این امر باعث شده است که هکرهای رمزنگاری به سمت بردارهای حمله هدفمند تر روی آورند. هکرها با افزایش حملات تخصصی بدافزارها برای سرقت ارزهای دیجیتالی، کاهش قابلیت زنده ماندن رمزنگاری را از بین می برند. در سال 2020 احتمالاً چشم انداز ریسک و تهدید های cryptocurrency مشابه سالهای گذشته خواهد بود. این قانون همچنان تحت سلطه نقض داده ها ، باج افزارها ، استخراج مخرب ، مقررات مخرب و ادامه استفاده از پناهگاه های ناایمن است.

خطرات و تهدید های مرتبط با Cryptocurrency

نقض داده

در اوایل ماه مارس، نقض داده های صندوق رمزگذاری Trident بیش از یک چهارم میلیون کلمه عبور به همراه آدرس های ایمیل، شماره تلفن های همراه و همچنین آدرس های IP انجام شد. رمزهای عبور به سرقت رفته رمزگذاری شدند، اما هکرها موفق به رمزگشایی و انتشار آنلاین آن شدند. این واقعه یکی از مهمترین آسیب پذیری های بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری را نشان می دهد. ارز امن و رمزنگاری شده ممکن است بسیار امن باشد، اما واسطه ها چنین نیستند. بنابراین، سرقت این دارایی های دیجیتال امکان پذیر است.

مبادلات Crypto، سیستم های پرداخت آنلاین و سایر شرکت های خدمات مالی که ارائه دهنده خدمات مرتبط با cryptocurrency هستند، برای حل تهدیدات مربوط به ارزهای دیجیتال، باید از راه حل های امنیتی نقض داده های topnotch استفاده کنند. آنها اهداف برتر سارقان سایبری هستند. سارقان به دنبال بی اعتبار کردن ارزهای رمزنگاری شده هستند.

تهدید های معدن کریپتو

ممکن است با معرفی اقدامات مؤثر برای مقابله با مشکل، Cryptojacking کند شود، اما هنوز هم یکی از بزرگترین تهدیدات برای cryptocurrency در سال 2020 است. استفاده از بدافزار برای سرقت منابع محاسباتی از کاربران غیرمترقبه رایانه بعید است به طور کامل ناپدید شود، به خصوص وقتی قیمت cryptocurrency در حال افزایش است.

Cryptojacking استفاده مخفیانه از رایانه شما برای کد گذاری cryptocurrency توسط شخص دیگر است.

بعضی اوقات صاحبان وب سایت که اقدام به رمزگذاری می کند حتی از آنچه اتفاق می افتد آگاه نیستند! یک دزد نرم افزار Cryptojacking را در وب سایت نصب می کند و از مشتری ها دزدی می کند. به تازگی، محققان امنیتی یک بات نت را کشف کردند که گمان می رود از سال 2018 روزانه 3،000 سرور پایگاه داده مایکروسافت SQL را آلوده می کند. این سرورها را با سیستم های امنیتی ضعیف از طریق حملات بی رحمانه آلوده می کند.

تهدید های باج افزار و اخاذی

ممکن است سال قبل شاهد کاهش حجم حملات باج افزار باشیم اما این نشان دهنده کاهش این حمله نیست. تهدید سایبری به جای توجه به حملات گسترده، به چیزی پیچیده تر و مخرب تر تبدیل شده است. آمارهای اخیر باج افزار حاکی از افزایش است. مهاجمان برای تمرکز بر حملات پر بازده به سمت مشاغل و سازمانها، مشغول فعالیت هستند. خبر یک حادثه سایبری می تواند برای درک امنیتی مشتریان مضر باشد. توجه مهاجمان باج افزار به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی، عمدتا به این دلیل است که دارایی های رمزپایه اجازه مالکیت و استفاده از وجوه ناشناس را می دهند. حرکت وجوه ممکن است در blockchain ردیابی شود، اما شناسایی گیرنده باج بسیار دشوار خواهد بود.

تهدید

قوانین و مقررات

یکی دیگر از عوامل خطر قابل توجه رمزنگاری در سال 2020 احتمال مقررات غیر دوستانه است. بسیاری از دولت ها در حال حاضر مشغول مطالعه تنظیم بیت کوین و سایر دارایی های رمزپایه هستند. در حالی که بسیاری از کشورها قبلاً نسبت به استفاده از داراییهای رمزنگاری مخالفت نشان می دهند، برخی دیگر سیاست های مبهم و محدود کننده ای دارند. بانک ها در تلاشند تا دارایی های رمزنگاری را در سیستم مالی اصلی وارد کنند. اما این تلاش ها بیشتر در کنترل ارزهای دیجیتال و به دست آوردن ماهیت دموکراتیک شده آنها صورت می گیرد.

در چین فعالیت های مربوط به بیت کوین بسیار زیاد است. کشور چین میزبان بخش عظیمی از hashrate شبکه جهانی است. همچنین در بسیاری از شرکتهای بزرگ رمزنگاری در جهان مستقر است. علاوه بر این، آن دارای یک بخش تجارت فعال OTC است که تقاضای زیادی را در شبکه بیت کوین به خود اختصاص می دهد. دولت چین قصد دارد در سال 2020 یک رمزنگاری دولتی را آزاد کند. این ممکن است به نفع ایده cryptocurrency به نظر برسد، اما طرفداران ارز غیر متمرکز استدلال می کنند که دخالت دولت چین ضد کارآیی است. قرار است بیت کوین به ویژه از نظر قیمت و رشد تأثیر منفی بگذارد.

تهدید های عدم تعادل مالکیت

تصمیمات کسانی که منابع زیادی دارند، به راحتی می تواند بر نحوه رفتار دارایی های دیجیتال تأثیر بگذارد. در حالی که طرفداران Crypto قاطعانه عدم تمرکززدایی ارز را ترویج می کنند، نادیده گرفتن این واقعیت که دارندگان بزرگ رمزنگاری میتوانند در اتفاقات بازار ارز نقش داشته باشند دشوار است. آنها حتی می توانند “جنگهای داخلی کریپتو” را که تحت عنوان چنگال ظاهر می شود، تحت تأثیر قرار دهند.

چالش های فن آوری

Blockchain و فناوری مرتبط با آن بسیار پیچیده هستند. بنابراین ترس وجود دارد که این پیچیدگی تکنولوژیکی بتواند مسائل پیچیده ای را ایجاد کند. سیستم های پیچیده به روش های پیچیده ای شکست می خورند. هیچ کس نمی تواند مطمئن باشد که چه موقع مشکل پیچیده تکنولوژیکی باعث می شود این تکنولوژی تحت تاثیر قرار گیرد. این ممکن است در سال 2020 باشد، همزمان با بیماری همه گیر و آشفتگی اقتصادی COVID-19 در سراسر جهان.

نتیجه گیری درباره ریسک و تهدیدات Cryptocurrency

خطرات و تهدیدهای پیرامون رمزنگاری احتمالاً کاهش نمی یابد، چه رسد به ناپدید شدن. این وظیفه بر صاحبان رمزنگاری است که از این چالش ها، مشکلات و مسائلی که ممکن است هنگام استفاده از این دارایی های دیجیتال استفاده کنند یا آنها را به عنوان فروشگاهی با ارزش نگه دارند، آگاه باشند. خطرات امنیتی و سایر تهدیدات سطح پایین تنها عامل برای نگرانی نیست. همچنین باید به سطح کلان توجه کرد، به ویژه در مورد تنظیم دولت، تأثیر “نهنگ” و خطرات فناوری باید توجه زیادی داشته باشید.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.