تاریخچه قیمت بیت کوین ؛ از گذشته تا کنون

بیت کوین از زمان معرفی خود در سال ۲۰۰۹ تاکنون پنج جهش قابل توجه قیمت را تجربه کرده است. در حال حاضر این ارز دیجیتال در حال تجربه بالاترین قیمت خود در حدود ۶۰۹۰۰ دلار آمریکا است (دوم آبان ۱۴۰۰)، این در حالی است استقبال از این ارز دیجیتال در حال افزایش است. اما بررسی تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که تغییرات قیمت بیت کوین مسیر مستقیمی را طی نکرده است و اغلب این تغییرات واکنشی به رویدادهای سیاسی، اقتصادی و نظارتی بوده است.

بیت کوین به طور متوسط سالانه ۲۰۰ درصد رشد را تجربه کرده است. تا اوت ۲۰۲۱، ارزش بازار بیت کوین در حدود ۷۱۰.۰۰۰، ۰۰۰.۰۰۰ دلار و تسلط این رمز ارز دیجیتالی بر بازار رمز ارزها کمی کمتر از ۵۰ درصد بوده است. 

رویدادهایی مانند هک صرافی مت گوکس (Mt. Gox)در سال ۲۰۱۴ و سقوط بازار سهام ۲۰۲۰ می‌تواند برخی از رفتارهای کوتاه مدت و میان مدت نمودار قیمتی بیت کوین را توضیح دهد. اما برای بررسی رفتارهای بلند مدت می‌توانید مدل‌هایی که از تجزیه و تحلیل تکنیکال، بنیادی و احساسی استفاده نمائید تا تصویری کلی از تاریخچه قیمت بیت کوین برای شما ایجاد شود.

برای تجزیه و تحلیل فنی، منحنی رشد لگاریتمی بیت کوین و تئوری امواج الیوت دو مدل جالب به شمار می‌روند. نظریه موج‌های فراگیر با مرتبط کردن احساس سرمایه گذاران در مراحل چرخه‌ای، درک بهتری از تغییرات بیت کویین ارائه می‌کند. وقتی صحبت از تحلیل بنیادی رمز ارزها می‌شود، مدل‌های موجودی به جریان (Stock to Flow)، و قانون متکلف (Metcalfe) نیز می‌توانند راه حلی مناسب برای پیش بینی قیمت بیت کویین باشند. البته برای به دست آوردن دید متعادل درباره تغییرات نمودار قیمت بیت کوین بهتر است از از ترکیبی از تمام این روش‌ها استفاده کنید.

معرفی بیت کوین

استخراج بیت کوین

بیت کوین (BTC) با افزایش چشمگیر ارزش خود از سال ۲۰۰۹ توانسته است تمام توجه‌ها رو در سراسر جهان را جلب کند. البته تاریخچه قیمت بیت کوین شامل افت و سقوط نیز بوده است. با وجود بی‌ثباتی، این ارز دیجیتال تاکنون بهتر از تمام دارایی‌های سنتی سودآور بوده است.

نحوه تحلیل تاریخچه قیمت بیت کوین

قبل از هر چیزی باید بدانیم که چگونه می‌توان تاریخچه قیمت بیت کوین به بهترین شکل را تجزیه و تحلیل کرد. برای این کار سه روش مختلف تحلیل تکنیکی، بنیادی و احساسی تعریف شده است. هر کدام از این روش‌ها دارای نقاط قوت و ضعف منحصر به فردی هستند، اما با ترکیب آن‌ها با هم می‌توان تصویری واضح‌تر برای تجزیه و تحلیل تاریخچه قیمت بیت کوین به دست آورد.

۱. تجزیه و تحلیل فنی (TA)

تجزیه و تحلیل فنی (TA) را می‌توان استفاده از داده‌های قیمت و حجم تاریخی برای پیش بینی رفتار بازار در آینده دانست.

به طور مثال، می‌توانید با در نظر گرفتن قیمت‌های ۵۰ روز گذشته و میانگین آن‌ها، میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) را به دست آورید و نمودار میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه با ترکیب نمودار تغییرات قیمت بیت کوین می‌تواند به شما درک مناسبی از نحوه تغییرات ارائه کند. به عنوان مثال، تصور کنید بیت کوین از نمودار میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه عبور کند، این حرکت را می‌توان نشانه ایی برای تغییرات مثبت در قیمت بیت کوین در نظر گرفت.

۲. تجزیه و تحلیل بنیادی (FA)

هدف از تجزیه و تحلیل بنیادی (FA)، استفاده از داده‌هایی که ارزش اصلی و اساسی بیت کوین را نشان می‌دهند، است. در این نوع بررسی عوامل خارجی و داخلی تاثیرگذار بر قیمت بیت کوین بررسی می‌شوند تا ارزش واقعی این رمز ارز دیجیتالی به دست آید. به طور مثال می‌توانید معاملات روزانه بیت کوین را برای سنجش میزان استقبال از افزایش قیمت بیت کوین بررسی کنید. اگر این حجم معاملات روزانه در طول زمان افزایش یافته باشد، ممکن است نشان دهنده افزایش قیمت بیت کویین باشد.

۳. تجزیه و تحلیل احساسات (SA)

هدف از تجزیه و تحلیل احساسات (SA)، بررسی احساسات بازار برای پیش بینی تغییرات قیمت‌ها است. از جمله احساسات بازار می‌توان به احساسات و روحیه سرمایه گذاران نسبت به یک دارایی اشاره کرد. معمولا می‌توانید واکنش‌های احساسی در بازار را به احساسات صعودی یا نزولی طبقه‌بندی کنید. به طور مثال، افزایش قابل توجه جستجوی گوگل در مورد خرید بیت کوین می‌تواند نشان دهنده احساس مثبت بازار باشد.

عوامل تاثیر گذار در معاملات اولیه بیت کوین

قیمت بیت کوین

مورد بعدی بررسی عوامل تاثیر گذار بر معاملات و تأثیر بر قیمت‌ها است. این موارد از زمان ایجاد بیت کوین در حال تغییر بوده اند. در سال ۲۰۰۹، بیت کوین یک دارایی فوق العاده با نقدینگی بسیار کم بود. معاملات بدون نسخه (OTC) بین کاربران در بیت کوین تاک (BitcoinTalk) و دیگر انجمن‌هایی انجام می‌شد، در این وب سایت‌ها ارزش بیت کوین به عنوان یک ارز غیرمتمرکز طبقه‌بندی شده بود. در آن زمان گمانه زنی‌هایی که امروز شاهد آن هستیم نقش بسیار کمتری ایفا می‌کردند.

ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) در ۳ ژانویه ۲۰۰۹ اولین بلوک این رمز ارز را با پاداش ۵۰ بیت کوین استخراج کرد. او سپس در اولین معامله این رمز ارز دیجیتالی، ۱۰ بیت کوین را برای هال فینی (Hal Finney) فرستاد. در ۲۲ مه ۲۰۱۰ که قیمت بیت کوین هنوز کمتر از ۰.۰۱ دلار بود، اولین معامله تجاری بیت کوین با لازلو هانیکز (Laszlo Hanyecz) برای خرید دو پیتزا به قیمت ۱۰۰۰۰ بیت کوین انجام داد. در آن زمان، کاربران وب سایت بیت کوین تاک این خرید را یک امر جدید تلقی کردند. به طور معمول کالاهای روزمره با استفاده کارت‌های بانکی خریداری می‌شوند، بنابراین این معامله با زندگی روزمره مردم در تضاد بود.

حتما بخوانید  7 روش برتر برای خرید و فروش بیت کوین در سال (2020)

با افزایش قیمت و محبوبیت بیت کوین، یک بازار کوچک و غیرقابل کنترل به طور فزاینده‌ای برای تسهیل معاملات به وجود آمد. این بازار کوچک شامل مبادلات ارزهای دیجیتال و بازارهای وب عمیق بودند. بررسی تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که در این مقطع زمانی قیمت بیت کوین اغلب توسط تحت تأثیر قرار می‌گرفت، زیرا این بازارها و صرافی‌ها هک، بسته یا تحت کنترل قرار می‌گرفتند.

تعدادی از صرافی‌های هک شده ذخایر قابل توجهی از بیت کوین را در اختیار داشتند همین امر نیز سبب ایجاد شوک‌های قیمتی قابل توجه و عدم اعتماد بازار می‌شد.

عوامل کنونی تاثیر گذار بر معاملات بیت کوین

افت قیمت بیت کوین

در حال حاضر بیت کوین بیش‌تر از هر زمان دیگری در ترکیب با دارایی‌های سنتی تعریف می‌شود. افزایش پذیرش این رمز ارز دجیتالی در خرده فروشی، امور مالی و سیاست به این معنی است که عوامل بیشتری بر قیمت و معاملات بیت کوین تاثیر گذار هستند. در حال حاضر سرمایه‌گذاری نهادی در ارزهای مجازی در حال افزایش است، همین امر باعث شده است تا گمانه زنی‌ها نقش بیشتری پیدا کنند. بنابراین عوامل کنونی تاثیر گذار بر قیمت بیت کوین در برخی از موارد، کاملا متفاوت با عوامل اولیه تاثیر گذار بر قیمت این رمز ارز دیجیتالی هستند.

۱- در حال حاضر مقررات بسیار بیشتر از روزهای اولیه معرفی این رمز ارز در معاملات بیت کوین دخیل هستند. با درک بیشتر ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین توسط دولت‌ها، کنترل و نظارت معاملات ارزهای دیجیتال نیز افزایش یافته است. وجود یا عدم وجود مقررات تاثیر خود را بر قیمت ارزهای دیجیتالی دارد. برخی تغییرات در قیمت بیت کوین مربوط به ممنوعیت این رمز ارز در یک کشور یا محبوبیت آن در کشور دیگر است.

۲- وضعیت اقتصاد جهانی در حال حاضر یک عامل مستقیم در تغییر قیمت و معاملات بیت کوین است. به عنوان مثال، افرادی که در کشورهای با تورم فوق العاده زندگی می‌کنند، به عنوان محافظتی در برابر تورم به رمز ارزها روی آورده اند. در نتیجه بحران اقتصادی ونزوئلا در سال ۲۰۱۶، شاهد حجم معاملات بی‌سابقه‌ای در لوکال بیت کوین LocalBitcoins در بولیوار ونزوئلا بودیم. همچنین با سقوط بازار سهام در سال ۲۰۲۰، روند صعودی بیت کوین آغاز شد و بیش از یک سال طول کشید.

بیت کوین در حال حاضر به عنوان یک سرمایه‌گذاری با ارزش مانند طلا تلقی می‌شود. تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که وقتی اعتماد به نفس در سایر بخش‌های اقتصاد پایین باشد، مردم برای خرید بیت کوین بیشتر تشویق می‌شوند.

۳- افزایش استقبال عمومی از شرکت‌های بزرگ نیز می‌تواند سبب افزایش قیمت بیت کوین شود. پی‌پل (Paypal)، اسکوئر (Square)، ویزا (Visa) و مستر کارت Mastercard همه از ارزهای دیجیتال حمایت می‌کنند. در خرده فروشی‌ها نیز پرداخت به وسیله بیت کوین پذیرفته شده است. البته قطع حمایت از رمز ارزها مانند تصمیم ایلان ماسک در ۱۷ مه ۲۰۲۱ برای توقف امکان پرداخت توسط بیت کوین در شرکت تسلا، نیز می‌تواند سبب کاهش قیمت بیت کوین شود. با اعلام توقف معامله بیت کوین در شرکت تسلا، قیمت این رمز از ۵۵.۰۰۰ دلار برای هر بیت کوین به تقریبا ۴۸.۵۰۰ دلار رسید.

۴- افزایش سفته بازی و مشتقات آن مانند معاملات کنونی بیت کوین نیز باعث افزایش تقاضا در بازار شده است. معامله گران و سفته بازان به جای سرمایه‌گذاری و نگه داشتن بیت کوین برای ارزش اصلی آن، این رمز ارز را برای سود کوتاه خریداری می‌کنند و سبب فشار نزولی بر قیمت آن می‌شوند. این بدان معناست که قیمت بیت کوین دیگر تنها بر اساس کاربرد آن تعریف نمی‌شود. تاریخچه قیمت بیت کوین در سال ۲۰۰۹، دارای نوسانات زیادی بود. اگرچه قیمت بیت کوین دارای فراز و نشیب بوده، اما با این وجود نیز قیمت این رمز ارز به طور چشمگیری بالاتر از زمان ایجاد معرفی آن است.

وقتی تاریخچه قیمت بیت کوین را با شاخص بازار سهام و طلا مقایسه می‌کنیم، می‌بینید که سود آوری این رمز ارز از از این دو دارایی با عملکرد سنتی قوی بسیار پیشی گرفته است. البته باید بگوییم که ضررهای سالانه بیت کوین نیز بسیار بیشتر از شاخص بازار سهام و طلا است.

طبق گزارش بیت کوین کش (CaseBitcoin)، نرخ رشد سالانه مرکب برای ۱۰ سال نشان داده است که بیت کوین رشد ۱۹۶.۷ درصدی را تجربه کرده است. همچنین تاریخچه قیمت بیت کوین نیز وجود ۵ رشد قابل توجه را در نمودار قیمت این رمز ارز نشان می‌دهد و قیمت آن از ۱ دلار در سال ۲۰۱۱ به۶۵۰۰۰ دلار در ماه مه ۲۰۲۱ رسیده است. در این بخش می‌خواهیم پنج قله قیمتی در نمودار قیمت بیت کوین را بررسی کنیم.

۱- ژوئن ۲۰۱۱: قیمت بیت کوین از تنها چند سنت در سال قبل به ۳۲ دلار افزایش یافته است. در این زمان بیت کوین اولین روند صعودی خود را تجربه می‌کرد، البته قیمت این رمز ارز با سقوط متوسط تا ۲.۱۰ دلار مواجه شد.

حتما بخوانید  راهنمای دریافت TXID در بایننس

۲- آوریل ۲۰۱۳: در ابتدای شروع سال قیمت بیت کوین ۱۳ دلار بود و قیمت این رمز ارز روند صعودی خود را در سال ۲۰۱۳ تجربه کرد و در ۱۰ آوریل ۲۰۱۳ به ۲۶۰ دلار رسید. بعد از صعود قیمت بیت کوین به ۲۶۰ دلار، قیمت این رمز ارز در مدت دو روز کاهش چشمگیری یافت و به ۴۵ دلار رسید.

۳- دسامبر ۲۰۱۳: در سال ۲۰۱۳ بیت کوین تقریباً ۱۰ برابر افزایش قیمت خود را در فاصله بین اکتبر و دسامبر تجربه کرد. در ابتدا اکتبر قیمت بیت کوین ۱۲۵ دلار بود، اما روند افزایشی قیمت این رمز ارز باعث شد تا قیمت آن به ۱۱۶۰ دلار افزایش یابد. در ۱۸ دسامبر سال ۲۰۱۳ بار دیگر روند نزولی قیمت شروع شد و در پایان همین روز قیمت بیت کوین به ۳۸۰ دلار رسید.

۴- دسامبر ۲۰۱۷: با شروع قیمت تقریباً ۱۰۰۰ دلاری در ژانویه ۲۰۱۷، نمودار قیمت بیت کوین تا ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ روند صعودی خود را ادامه داد و به کمتر از ۲۰۰۰۰ دلار رسید. این افزایش قیمت سبب شد تا موقعیت بیت کوین در روند صعودی خود تقویت شود و توجه سرمایه گذاران نهادی و دولت‌ها به این رمز ارز جلب گردد.

۵- آوریل ۲۰۲۱: در این زمان سقوط در بازار سهام و بازار ارزهای دیجیتال در مارس ۲۰۲۰ باعث افزایش مداوم قیمت تا ۶۳۰۰۰ دلار تا ۱۳ آوریل ۲۰۲۱ شد. می‌توان گفت که بی‌ثباتی اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا باعث شد تا بیت کوین به عنوان سرمایه‌گذاری با ارزش شناخته شود. بیت کوین به همراه بازار ارزهای دیجیتال در ماه مه ۲۰۲۱ و قبل از رکود قیمت توانستند فروش قابل توجهی را تجربه کنند.

رویدادهای کوتاه مدت قیمت

باید بدانیم که مدلهای اساسی و فنی همیشه توانایی پیش بینی رفتار قیمتی بیت کوین نیستند. وامل خارجی، از جمله رویدادهای سیاسی و اقتصادی، نقش‌های مهمی در روند تغییرات قیمت بیت کوین ایفا می‌کنند. از نمونه جالب توجه برای این امر می‌توان به هک معروفی اشاره کرد که در روزهای اولیه بیت کوین رخ داد.

هک صرافی مت گوکس

هک صرافی مت گوکس (Mt. Gox) یک رویداد مهم در سال ۲۰۱۴ بود که منجر به کاهش موقت قیمت بیت کوین در این دوره شد. در آن دوره تاریخی مبادله ارز دیجیتالی در صرافی در توکیو، محل بزرگترین مبادله در بازار بود و حجم معاملات آن تقریباً ۷۰ درصد از کل عرضه بیت کوین را شامل می‌شود. از زمان ایجاد این صرافی در سال ۲۰۱۰، صرافی مت گوکس قربانی هک‌های متعددی شده بود، اما توانسته بود به کار خود را ادامه دهد.

در سال ۲۰۱۴ تقریبا ۸۵۰.۰۰۰ بیت کوین سرقت شد و بسیاری دارایی‌های دیجیتال صرافی نیز از بین رفت. صرافی مت گوکس تمام برداشت‌ها را در ۱۴ فوریه ۲۰۱۴ متوقف کرد، همین امر باعث کاهش تقریبا ۲۰ درصدی قیمت بیت کوین و نزول قیمت آن به حدود ۶۸۰ دلار شد. قیمت بیت کوین در ادامه همین هفته در حدود ۸۵۰ دلار بود.

اما در نهایت هکرها ۴۵۰.۰۰۰۰۰۰ دلار آمریکا از سپرده کاربران را برداشت کردند و همین امر سبب ورشکست شدن صرافی مت گوکس شد. برخی از کاربران سابق این صرافی بعدها ادعا کردند که مشکلاتی در کد وب سایت این صرافی وجود داشته است که به موقع به آن رسیدگی نشده بود. البته هنوز دلایل اصلی این هک مشخص نشده است، اما این رویداد سبب شکایت‌های متعدد و اقدامات قانونی علیه مدیرعامل این صرافی گردید.

بررسی بلند مدت قیمت بیت کوین

بررسی تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که رویدادهای کوچکتر و کم اهمیت در دراز مدت تأثیر ناچیزی بر روند قیمت دارند. به همین دلیل، بررسی روش‌های دیگر برای توضیح مسیر مثبت کلی بیت کوین قابل توجه است. یکی از گزینه‌ها برای دراز مدت قیمت بیت کوین مطالعه مدل‌های تحلیلی است.

تحلیل بنیادی: مدل سهام به جریان

در این مدل از عرضه محدود بیت کوین به عنوان شاخص احتمالی قیمت استفاده می‌شود. در سطح پایه، بیت کوین را می‌توان تا حدودی شبیه طلا یا الماس دانست. چون با گذشت زمان، قیمت این دو کالا به خاطر کمیابی آن‌ها افزایش یافته است. به همین دلیل این کالاها به عنوان سرمایه با ارزش شناخته می‌شوند.

اگر کل عرضه جهانی گردش (سهام) را بر مقدار کل تولید شده این رمز ارز در سال (جریان) تقسیم کنید، مدلی مناسب برای درک تغییرات قیمت بیت کوین در طول زمان را به دست می‌آورید. برای این کار باید از قبل میزان دقیق استخراج کنندگان جدید بیت کوین و زمان استخراج بین کوین توسط آن‌ها را بدانید. به بیان ساده، اگر بازده معدن در حال کاهش باشد، شاهد افزایش نسبت سهام به جریان خواهید بود. این مدل به دلیل دقت آن در مدل‌سازی تاریخچه قیمت بیت کوین، دارای محبوبیت زیادی است.

البته این مدل داری اشکالاتی نیز هست. به مرور زمان، وقتی جریان بیت کوین به صفر برسد، در نهایت مدل بی‌ارزش می‌شود، چون شما نمی‌توانید صورت را بر صفر تقسیم کنید. بنابراین این محاسبه پیش بینی‌های غیرقابل قبول قیمت را نشان خواهد داد که تمایل به بی‌نهایت در آن وجود دارد.

حتما بخوانید  تسلا دیگر بیت کوین نمی‌پذیرد!

تحلیل بنیادی: قانون متکالف

قانون متکالف یک اصل محاسباتی کلی محسوب می‌شود که در شبکه بیت کوین قابل اجرا است. در این قانون ارزش یک شبکه متناسب با مربع تعداد کاربران محاسبه می‌شود. بگذارید با یک مثال ساده این موضوع را تعریف کنیم، به طور مثال در یک شبکه تلفن همراه هرچه هرچه تعداد افرادی که تلفن دارند بیشتر باشد، ارزش شبکه به طور تصاعدی افزایش می‌یابد.

با استفاده از بیت کوین، می‌توان با استفاده از تعداد آدرس‌های فعال کیف پول بیت کوین و سایر اطلاعات عمومی روی بلاک چین، میزان ارزش متکالف را محاسبه کرد. چنانچه میزان متکالف را در برابر قیمت بیت کوین رسم کنید، می‌توانید به یک تناسب منطقی مناسب برسید. علاوه براین می‌توانید روند پیش بینی قیمت‌های احتمالی آینده را نیز محاسبه نمایید.

نسبت ارزش شبکه به متکالف (NVM) استفاده دیگری از قانون متکالف به شمار می‌رود. با محاسبه ارزش بازار بیت کوین و تقسیم آن بر فرمولی که قانون متکالف را تقریب می‌زند، می‌توانید این نسبت را به دست آورید. این فرمول از تعداد آدرسهای فعال منحصر به فرد در یک روز خاص به عنوان وضعیت آماده برای کاربران شبکه بهره می‌برد. در این فرمول آدرسهای منحصر به فرد به عنوان موجودی غیر صفر و همچنین انجام معامله در آن روز تعریف خواهند شد. اگر ارزش محاسبه شده بیش از یک باشد، بازار دارای ارزش سرمایه‌گذاری است در غیر این صورت ارزش سرمایه گذاری در بازار کم است.

تجزیه و تحلیل فنی: منحنی رشد لگاریتمی بیت کوین

منحنی رشد لگاریتمی بیت کوین یک مدل تحلیل تکنیکی است که در سال ۲۰۱۹ که توسط کول گارنر ابداع شده است. نمودارهای قیمت استاندارد بیت کوین قیمت لگاریتمی (log) را در برابر زمان خطی در محور x نشان می‌دهند. با این حال، اگر زمان را نیز محاسبه کنید، می‌توانید خطوط روند ساده‌ای را بدست آورید که با تمایل بازار به رشد و سطوح پشتیبانی و حمایت قیمت در بازار بیت کوین مطابقت دارد.

همچنین این خطوط را می‌توان دوباره به نمودار قیمت اصلی تبدیل کرد تا منحنی رشد در اختیار ما قرار گیرد که با تاریخچه قیمت بیت کوین تا کنون مطابقت دقیق دارد.

تجزیه و تحلیل فنی: نظریه ابر موج

این نظریه توسط تیلر جنکس (Tyler Jenks) توسعه داده شده است. این مدل سعی شده است تا قیمت‌ها از طریق احساسات سرمایه گذاران توضیح داده شوند. این نظریه نشان می‌دهد که احساسات بازار به طور مکرر بین بدبینی و خوش بینی  در نوسان است.  بنابراین این احساسات اغلب منجر به موج فوق العاده قیمتی می‌شود که در آن قیمت قبل از برگشت به روند نزولی با گذشت زمان افزایش می‌یابد. اگرچه در این نظریه الگوی موجود ناشی از احساسات بازار است، اما نمودار فقط از تحلیل تکنیکی با داده‌های قیمت برای ترسیم خطوط روند خود استفاده می‌کند. طبق این نظریه، در هر چرخه بازار هفت مرحله وجود دارد.

مدل موج ابری الیوت

در فازهای ۱، ۵ و ۷، قیمت دارایی باید زیر خط مقاومت باقی بماند و در فازهای ۲.۳، ۴ و ۶، قیمت باید بالاتر از خطوط پشتیبانی باشد. البته هر دارایی به طور کامل به این قوانین پایبند نیست، اماشواهدی از درست بودن این قوانین وجود دارد.

به طور مثال اگرمدل موج ابری الیوت را در نمودار صعودی بیت کوین در سال ۲۰۱۷ اعمال کنیم، می‌توانید شاهد این باشیم که این مدل در مرحله اول را به خوبی نشان می‌دهد، همچنین روند افزایش قیمت در این نمودار و البته سقوط قیمت را به خوبی می‌توانید در این مدل مشاهده کنید.

فراموش کردن افکار

واضح است که نظریه‌های زیادی وجود دارد که سعی در توضیح تاریخچه قیمت بیت کوین را دارند. اما بدون توجه به تمام این نظریه‌ها رشد قیمت بیت کوین طی ده سال اخیر تقریبا معادل با ۲۰۰ درصد بوده است که نشان دهنده رشد باورنکردنی ارزهای دیجیتال است.

حتی اگر فقط بازار ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم، بیت کوین تا اوت سال ۲۰۲۱ چیزی کمتر از ۵۰ درصد از بازار را شامل می‌شود و ارزش بازار آن تقریباً معادل با $۷۱۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ است.

دلایل این رشد عظیم را می‌توان در مبانی ارزهای دیجیتال، احساس بازار و رویدادهای اقتصادی جستجو کرد. با این حال، عملکرد گذشته نمی‌تواند نشان دهنده نتایج آینده بازار بیت کوین باشد.. درک اینکه چرا بیت کوین دارای روند صعودی چشمگیر بوده است، مفید خواهد بود. اما بررسی تاریخچه قیمت بیت کوین نمی تواند مسیر آینده قیمت بیت کوین را نشان دهد. اگر بخواهیم تصویری بزرگ از بازار بیت کوین داشته باشیم، می توانیم بگوییم بیت کوین یک سرمایه با ارزش با تنها ۱۲ سال سن است که به بلوغ خود رسیده است.

نظر شما درباره تاریخچه قیمت بیت کوین چیست؟ تحلیل شما از آینده قیمت بیت کوین چیست؟ در صورتی که قصد خرید و فروش ارزهای دیجیتال همچون خرید و فروش بیت کوین را دارید می‌توانید به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز مراجعه کرده و طی چند مرحله ساده و سریع، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در وب‌سایت کافه ارز مشاهده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید