logo کاقه ارز

EOS خود را قوی ترین زیرساخت برای برنامه های غیرمتمرکز می نامد. سیستمی غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین است که امکان توسعه، میزبانی و اجرای برنامه های غیرمتمرکز در مقیاس تجاری (dApps) را در سیستم عامل خود فراهم می کند. هیچ فرم کامل رسمی برای ایاس وجود ندارد و سازندگان تصمیم گرفته اند که خودشان رسماً آن را تعریف نکنند. ایاس از کلیه قابلیت های اصلی مورد نیاز پشتیبانی می کند تا به مشاغل و افراد امکان ایجاد برنامه های مبتنی بر بلاکچین را به روشی مشابه با برنامه های تحت وب، مانند ارائه دسترسی و احراز هویت امن، مجوز، میزبانی داده، مدیریت استفاده و ارتباط بین dApps، فراهم کند. در اصل به روشی مشابه Play Store گوگل و App Store اپل کار می کند. برای آشنایی بیشتر با EOS با کافه ارز همراه باشید.

EOS

EOS چیست؟

سکه EOS رمز اصلی شبکه EOSIO است که نوعی فناوری بلاکچین است که خود را به عنوان یک سیستم عامل غیرمتمرکز قرار می دهد. در عمل، این بدان معنی است که مجموعه ای از ابزارها و خدمات لازم برای ساخت و مقیاس گذاری برنامه های غیرمتمرکز، به توسعه دهندگان بلاکچین ارائه می شود.

EOS چگونه کار می کند؟

ایاس قصد دارد یک بلاکچین غیرمتمرکز ایجاد کند که بتواند تراکنش ها را به سرعت سریع و رایگان پردازش کند و همچنین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کند. ایاس تلاش می کند با ارائه خدمات خارج از جعبه مانند ذخیره سازی ابری، تأیید اعتبار کاربر و میزبانی سرور، به عنوان یک سیستم عامل عمل کند. قرار است این امر توسعه dApps را فوق العاده ساده و روان کند. برای استفاده از بلاکچین و منابع ایاس، توسعه دهندگان باید نشانه های EOS را در اختیار داشته باشند.

از برخی جنبه ها، EOS مشابه Ethereum است. هر دو قادر به میزبانی dApp هایی هستند که با استفاده از قراردادهای هوشمند ساخته می شوند. اما یکی از تفاوت های اصلی این است که ایاس برای پردازش هزاران تراکنش در ثانیه ساخته شده. در حالی که Ethereum قادر به پردازش دقیق 15 معامله در ثانیه است. EOS این امکان را فراهم می کند. زیرا یک لایه اضافی را در بالای Ethereum اضافه می کند و مسائل مقیاس پذیری را حل می کند. با این حال، این بدان معنی است که ارزش بازار EOS برای همیشه با Ethereum گره خورده است.

EOS

نشانه های EOS.IO و EOS

اکوسیستم EOS شامل دو عنصر اصلی، نشانه های EOS.IO و EOS است. EOS.IO شبیه سیستم عامل رایانه است. شبکه زنجیره بلوک EOS را مدیریت و کنترل می کند. EOS.IO با استفاده از معماری بلاکچین ساخته شده است. رمز EOS ارز رمزنگاری شده شبکه ایاس است. یک توسعه دهنده به سادگی نیاز به نگه داشتن سکه های ایاس دارد. تا بتواند واجد شرایط استفاده از منابع شبکه و ساخت و اجرای dApps باشد. در حال حاضر متعلق به سازمان block.one است، ایاس توسط Dan Larimer راه اندازی شد. وی همچنین بنیانگذار و خالق سیستم عامل های مستقر مانند Bitshares و Steem است.

 مزایای کلیدی EOS 

  • مقیاس پذیری: همانطور که قبلاً ذکر شد، ایاس در حال توسعه dApps ها در مقیاس صنعتی است. بسیار مقیاس پذیرتر و کاربرپسندتر است (همراه با یک جعبه ابزار وب برای توسعه رابط و واسطهای توصیف خود) از آنچه با بلاک چین های فعلی می توان به دست آورد.
  • رایگان برای همه: هدف این پلتفرم این است که توسعه دهندگان بتوانند dApp هایی ایجاد کنند که دسترسی رایگان برای کاربران بلاکچین داشته باشد و مزایای این پلتفرم را برای همه باز کند.
  • رمز Utilityتوکن بومی EOS یک رمز ابزار است. به این معنی که به دارندگان پهنای باند و ذخیره سازی در بلاکچین را می دهد که متناسب با کل سهام است (به عنوان مثال، نگه داشتن 1٪ از نشانه های EOS اجازه استفاده از 1٪ از پهنای باند بلاکچین را می دهد).
  • EOS.IO از  مفهوم مجوز اثبات سهام و مفهوم مجوزهای مبتنی بر نقش استفاده می کند. که به شما امکان انعطاف پذیری برای تصمیم گیری فوری در سطح بالا، مانند بازگرداندن، انجماد و رفع اشکال برنامه های خراب را از طریق توافق اکثریت میان ذینفعان تعیین شده می دهد.
EOS

تیم EOSIO

Block.one شرکتی است که نرم افزار EOS را نگهداری می کند. این شرکت دارای تعداد زیادی کارمندان و مشاوران از سایر کشورهای جهان، با دفاتر مهم در هنگ کنگ، بلاکسبورگ، ویرجینیا و لس آنجلس است. نرم افزار ایاس تحت مجوز نرم افزار منبع باز MIT منتشر می شود و Block.one دارای 10٪ از نشانه های EOS است.

نتیجه گیری کلی درباره EOSIO

بسیاری از شرکت ها برای حل مشکلات مقیاس پذیری از Ethereum به شبکه EOSIO مهاجرت کرده اند. EOS، رمز نرم افزار بومی، استخراج نمی شود بلکه برای منابعی مانند پهنای باند و ذخیره سازی مورد معامله قرار می گیرد و برای پرداخت هزینه های معامله مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل تمام معاملات EOSIO رایگان است. EOS.IO با ارائه مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و قابلیت استفاده بیشتر از طریق مکانیسم منحصر به فرد خود، سعی در رفع این مشکلات دارد. این ادعا می کند که می تواند از طریق استفاده از اجرای موازی و روش ارتباط ناهمزمان در سراسر شبکه، از هزاران برنامه dApp در مقیاس تجاری پشتیبانی کند.

EOS.IO از طریق ویژگی های مختلف در توسعه و نگهداری dApps انعطاف پذیری ارائه می دهد. ساختار مالکیت آن باعث استفاده رایگان توسط کاربر می شود و هزینه های تراکنش را از بین می برد. زیرا به توسعه دهندگان اجازه داده می شود از منابع متناسب با سهام خود به جای مدل استاندارد پرداخت به ازای هر معامله استفاده کنند.

در صورت نیاز به خرید ارزهای دیجیتالی می توانید از خدمات منحصر به فرد کافه ارز استفاده نمایید. کافه ارز مفتخر به انجام سفارشات شما به صورت 24 ساعته و اتوماتیک می باشد. کافه ارز با کادری مجرب و با تجربه افتخار خدمت به هم میهنان با تضمین بهترین قیمت و بالاترین کیفیت را دارد.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.