کاقه ارز

IOTA که مخفف Internet of Things Application است. پروژه ای محبوب در فضای ارزهای رمزپایه است. نه تنها فناوری موجود در IOTA بی نظیر است. بلکه خود را از سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین متمایز می کند. به عنوان مثال: IOTA به فناوری blockchain وابسته نیست. در عوض از یک پیکربندی شبکه منحصر به فرد با نام Tangle استفاده می کند. علاوه بر این، IOTA یک پروژه پیشتاز ارز رمزپایه در رقابت به سمت اینترنت اشیا (IOT) است. در این بررسی، نگاهی می اندازیم به IOTA چیست و همچنین بهترین کیف پول برای ذخیره این رمز ابتکاری چیست. پس در ادامه مقاله با کافه ارز همراه باشید.

IOTA چیست؟

بیایید قبول کنیم، IOT یک پدیده سریع الرشد است که نحوه ارتباط افراد و اشیا things را با یکدیگر دگرگون می کند. رایانه ها، دستگاه های تلفن همراه، اتومبیل ها و حتی برخی از یخچال ها از قبل به اینترنت متصل شده اند و احتمال زیادی وجود دارد که سایر دستگاه ها نیز به زودی از این روش پیروی کنند. در اینجا IOTA وارد می شود. IOTA با تسهیل انجام معاملات بین دستگاه های مختلف و ایجاد شکل گیری اقتصاد ماشین در آینده، اصلی ترین فناوری در پشت IOT ایجاد شده است. این پروژه نوید تراکنش های خرد بی ارزش همراه با حداکثر یکپارچگی داده ها را برای همه دستگاه ها می دهد. من می دانم که به چه چیزی فکر می کنید؟ IOTA دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟

IOTA


IOTA با خلاص شدن از شر بلوک و زنجیره، مقیاس پذیری و مسائل مربوط به بلاکچین را مدیریت می کند. این یک شبکه جدید به نام Tangle را معرفی می کند. که به شما امکان می دهد دو معامله گذشته را تأیید کنید. برای تأیید معاملات، دفتر مرکزی یا نیازی به استخراج کنندگان وجود ندارد. دستگاه های موجود در شبکه تراکنش های یکدیگر را بررسی می کنند. و بدین ترتیب بین خود به توافق می رسند و تمرکززدایی واقعی را ارتقا می بخشند. این نوع تأیید به عنوان راستی آزمایی نمودار مستقیم (DAG) شناخته می شود. که در این مورد با نام “Tangle” شناخته می شود. هدف بلند مدت IOTA امکان ایجاد بازار دستگاههای غیرمتمرکز است.

چه کیف پول هایی برای IOTA وجود دارد؟

اگر اخیراً مقداری IOTA خریداری کرده اید و از خود می پرسید که کجا باید آن را ذخیره کنید و کدام کیف پول از نشانه های IOTA پشتیبانی می کند. کیف پول ها به اشکال مختلفی ارائه می شوند که هرکدام دارای مجموعه ای از ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد هستند. در این بخش، ما انواع مختلف کیف پول های IOTA را بررسی خواهیم کرد. ما همچنین به عواملی مانند هزینه، امنیت، قابلیت دسترسی و سایر موارد نگاه خواهیم کرد تا تعیین کنیم بهترین کیف پول برای شما کدام است. 

با این اوصاف، بیایید ابتدا انواع مختلف کیف پول های موجود را بررسی کنیم. آنها عبارتند از:

  • کیف پول سخت افزار
  • کیف پول وب
  • کیف پولهای دسک تاپ
  • کیف پول موبایل

کیف پول سخت افزار

کیف پول های سخت افزاری کیف پول هایی هستند که در واقع از نظر جسمی می توانید از پس آنها برآیید. شما MIOTA خود را بصورت آفلاین و با اطمینان و ایمنی از هر چشم کنجکاو در دستگاه های واقعی ذخیره می کنید. وقتی دستگاه به سیستم رایانه ای متصل است. می توان به کیف پول دسترسی داشت. ما کیف پول سخت افزاری را به عنوان بهترین کیف پول IOTA برای ذخیره مقدار زیادی نشانه IOTA توصیه می کنیم.

کیف پول وب

کیف پول وب کیف پول است که فقط به صورت آنلاین قابل دسترسی است. اغلب اوقات، کیف پول های وب به راحتی قابل استفاده هستند و رابط کاربری آنها کاملاً ساده است. آنها عمدتا توسط ارائه دهندگان شخص ثالث متعلق و اداره می شوند. اما به دلیل سادگی و آنلاین بودن، در معرض خطر هک شدن قرار دارند.

کیف پولهای دسک تاپ

کیف پول های رومیزی کیف پول های اپلیکیشنی هستند که می توانند روی دسک تاپ یا لپ تاپ بارگیری و نصب شوند. اکثر آنها در Mac ، Windows و Linux پشتیبانی می شوند. به عنوان مثال: اگر MacBook دارید. بهترین راه برای دریافت کیف پول دسک تاپ این است. که به وب سایت IOTA بروید و روی “بارگیری کیف پول IOTA Mac” کلیک کنید. پس از بارگیری، کیف پول IOTA را نصب کنید و کار شما تمام خواهد شد. هیچ ضرری ندارد خطا! هر رمزنگاری ذخیره شده در کیف پول رومیزی به صورت آفلاین ذخیره می شود و فقط هنگامی که دسک تاپ یا لپ تاپ به اینترنت متصل شود می توان به آن دسترسی داشت.

کیف پول موبایل

کیف پول های موبایل همان کیف پول های رومیزی هستند. با این تفاوت که فقط برای دستگاه های موبایل ساخته شده اند. این کیف پول ها برای آیوتا هم در IOS و هم در Android پشتیبانی می شوند. به عنوان مثال: اگر از iPhone استفاده می کنید. کافی است کلمات “IOTA wallet iPhone” یا “بهترین IOTA wallet IOS” را جستجو کنید تا به کیف پول موبایل دسترسی پیدا کنید. اگر کاربر Android هستید، کلمات “کیف پول IOTA بررسی اندروید” نتایج مشابهی دارند. این کیف پول ها ایمن هستند و دسترسی به آنها امکان پذیر نیست مگر اینکه تلفن به ویروس آلوده یا دزدیده شود.

بهترین کیف پول IOTA چیست؟

بر اساس تمام دسته های فوق، کیف پول هایی وجود دارد که از دیگران بهتر هستند. به عنوان مثال: کیف پول های رومیزی و موبایل کیف پول های رایگان آیوتا هستند. موارد دیگر، مانند کیف پول های سخت افزاری، دارای برچسب قیمت هستند. با این اوصاف، بیایید نگاهی به بهترین کیف پول IOTA در هر گروه بیندازیم.

کیف پول سخت افزاری: Ledger Nano

وقتی صحبت از کیف پول سخت افزاری می شود ، لجر نانو مقام اول را به خود اختصاص می دهد. لجر نانو امن ترین کیف پول IOTA در حال حاضر در جهان است. علاوه بر این ، کاربران کنترل کامل ذخیره سازی IOTA خود را دارند. لجر نانو از IOTA در هر دو نسخه Nano S و Nano X پشتیبانی می کند. پس از اتصال کیف پول به سیستم رایانه ، می توانید با خیال راحت IOTA خود را به صورت آفلاین ذخیره کرده و به آن دسترسی پیدا کنید.

کیف پول مبادله ای: کیف پول Coinbase

کیف پول Coinbase بهترین کیف پول در این دسته است و همچنین اتفاقاً مکانی عالی برای تجارت IOTA است. Coinbase خود یک بستر صرافی محبوب و معتبر با حجم معاملات بزرگ است. کیف پول Coinbase یک کیف پول مبادله ای عالی است که به شما امکان می دهد IOTA را بدون هیچ مشکلی در سیستم عامل ذخیره، مبادله و تجارت کنید. علاوه بر این، در همان کیف پول، می توانید IOTA را با استفاده از ارز فیات یا ارز دیجیتال خریداری کنید. می توانید رمزنگاری های دیگر را با توکن های IOTA معامله کنید یا آنها را در همان کیف پول ذخیره کنید. کیف پول نیز به راحتی قابل دسترسی است، از رابط کاربری بسیار خوبی برخوردار است و از ویژگی های امنیتی بهینه شده مانند احراز هویت بیومتریک برخوردار است.

IOTA

کیف پول وب: نوستالژی IOTA کیف پول سبک

کیف پول سبک Nostalgia IOTA یک کیف پول عالی در دسته کیف پول وب است. یک کیف پول رومیزی برای کیف پول سبک Nostalgia IOTA نیز برای مک، ویندوز و لینوکس در دسترس است. نوستالژی به عنوان یک کیف پول سبک معاملات را سریعتر از هر کیف پول دیگری انجام می دهد. همچنین دارای تعدادی ویژگی امنیتی با کیفیت است که برای هر کسی که نگران امنیت دارایی های دیجیتالی خود باشد بسیار عالی است. تنها مشکل این است که می تواند برای مبتدیان حرکت در رابط کاربری آن کاملاً پیچیده باشد. با این حال، اگر در تلاش برای نصب این کیف پول IOTA هستید، به سادگی کتابچه های راهنمای موجود در اینترنت را دنبال کنید.

کیف پول رومیزی: کیف پول سبک GUI IOTA

کیف پول سبک GUI IOTA بهترین کیف پول رومیزی برای IOTA است. با مک، لینوکس و ویندوز سازگار است و تنظیم آن نسبتاً ساده است. همچنین دارای رابط کاربر پسند است و استفاده از آن آسان است. می توانید آن را از GitHub بارگیری کنید. این در دو طعم وجود دارد. کیف پول گره کامل و کیف پول گره سبک. استفاده از کیف پول گره سبک آسان و مناسب برای مبتدیان است. کیف پول کامل گره کمی پیچیده تر است و برای کسانی که تخصص فنی لازم را دارند توصیه می شود. اگر در تنظیم این کیف پول مشکلی ندارید، دستورالعمل های گام به گام رابط کاربری گرافیکی آسان ارائه می دهد.

کیف پول موبایل: کیف پول ترینیتی

کیف پول Trinity جایزه اول کیف پول های موبایل را می گیرد. کیف پول موبایل هم به راحتی تنظیم می شود و هم کار می کند، بنابراین برای مبتدیان گزینه بسیار خوبی است. توسط تیم IOTA ساخته شده است و بنابراین دارای ویژگی های Tangle می باشد که قبلاً پخته شده است. این ویژگی برای هر دو دستگاه تلفن همراه Android و iOS در دسترس است. این یک انتخاب عالی برای هر مبتدی IOTA است و امنیت درجه یک را ارائه می دهد.

نتیجه گیری کلی از مطالب

آیوتا مطمئناً یک پروژه رمزنگاری منحصر به فرد و جالب است که می تواند محیط IOT را همانطور که می شناسیم دگرگون کند. این شبکه Tangle وعده کمک به بهینه سازی، مدیریت و استفاده از اینترنت اشیا را برای حل بسیاری از مشکلاتی که امروز بلاکچین با آن روبرو است، می دهد. علاوه بر این، IOTA قول نمی دهد که هیچ هزینه معامله ای باعث شود معاملات خرد بیشتر از گذشته در دسترس باشد. آیا IOTA آینده است؟ گرچه بسیار امیدوارکننده است، اما فناوری IOTA تا حد زیادی آزمایش نشده است. بنابراین، تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید IOTA و میزان خرید باید براساس تحقیق انجام شود.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *