logo کاقه ارز

پرداخت هزینه آزمون تافل IBT

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور دارید، یا می‌خواهید به کشوری انگلیسی زبان مهاجرت کنید یا به دنبال دریافت گواهینامه یا مجوز در یک حوزه خاص هستید، نیازمند اخذ نمره قابل قبول در آزمون تافل هستید. آزمون تافل دارای ۴ بخش است که هر بخش ۳۰ امتیاز دارد و برای به دست آوردن امتیاز نهایی از ۱۲۰، امتیاز به دست آمده از تمام بخش‌ها با هم جمع می‌شود.

 

پرداخت هزینه آزمون تافل IBT

درباره آزمون تافل بیشتر بدانید

پرداخت هزینه آزمون تافل iBT نیازمند داشتن کارت اعتباری بین‌المللی است که با استفاده از خدمات پرداخت های بین المللی کافه ارز، پرداخت هزینه آزمون اینترنتی تافل به آسانی چند کلیک خواهد بود. آزمون تافل (TOEFL) که مخفف Test of English as a Foreign Language است، یک آزمون بین المللی استاندار و معتبر زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS برگزار شده و چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن را ارزیابی می‌کند. تافل در بیشتر کشورها به رسیمت شناخته می‌شود و در حال حاضر به دو صورت PBT (آزمون کاغذی) و iBT (آزمون اینترنتی) برگزار می‌شود. آزمون PBT تنها در کشورهایی که دسترسی آسان به اینترنت ندارند برگزار می‌شود و در سایر کشورها، تافل به صورت اینترنتی است. بسیاری از موسسات آموزشی سراسر جهان فقط تافل iBT را قبول دارند.


پیش از ثبت نام آزمون تافل iBT درباره قسمت‌های مختلف آن اطلاعات کسب کنید. آزمون TOEFL از ۴ بخش مختلف تشکیل شده است و به طور کلی مدت زمان آزمون حدود چهار ساعت و نیم به طول می انجامد. امتیاز هر بخش از ۳۰ محاسبه می‌شود. برای به دست آوردن امتیاز نهایی از ۱۲۰، امتیاز به دست آمده از تمام بخش‌ها باهم جمع می‌شود.

بخش Reading یا خواندن

بخش Reading یا خواندن

سوال‌های بخش خواندن به صورت چندگزینه‌ای است و هرکدام از قسمت‌های این بخش‌ دارای سه یا چهار متن هستند. برای هر متن ۱۲ تا ۱۴ سوال مطرح شده است. این متن‌ها می‌توانند در خصوص هر موضوع آکادمیکی شامل علم، تاریخ یا ادبیات باشند.

بخش Listening یا شنیداری

بخش Listening یا شنیداری

در بخش گوش دادن آزمون تافل هم سوال‌ها چندگزینه‌ای ارائه می‌شوند و هر قسمت از آن شامل ۴ تا ۶ سخنرانی با ۶ سوال برای هر کدام و ۲ یا ۳ گفتگو با ۵ سوال برای هر کدام است.


بخش صحبت کردن یا Speaking

بخش صحبت کردن یا Speaking

سخت‌ترین بخش آزمون تافل سنجش مهارت گفتاری یا صحبت کردن است که از ۶ بخش تشکیل می‌شود. دو بخش اول به صورت مستقل بوده از شما می‌خواهند در مورد افکار و تجارب خود صحبت کنید. ۴ بخش دیگر به یکدیگر وابسته بوده و شما باید بر اساس یک گفتگوی یا یک متن، به سوالات پاسخ دهید.


بخش Writing یا نوشتاری

بخش Writing یا نوشتاری

بخش نوشتاری در آزمون تافل دارای ۲ قسمت است که در قسمت اول باید یک متن کوتاه را مطالعه کرده و به یک سخنرانی گوش داده و آن‌ها را خلاصه کنید یا به سوالات مطرح شده پاسخ دهید. در قسمت دوم از شما خواسته می‌شود بین ۲ گزینه یکی را انتخاب کرده و دلایل خود را برای آن انتخاب بیان کنید.


هزینه ثبت نام آزمون تافل اینترنتی در ایران

هزینه ثبت نام آزمون تافل اینترنتی در ایران ۲۴۵ دلار است و پرداخت هزینه آزمون تافل iBT از طریق ویزا کارت، مستر کارت، آمریکن اکسپرس، پی پال یا ووچر تافل امکان‌پذیر است. محل برگزاری آزمون تافل iBT در ایران موسسات گوناگون در شهرهای مختلفی همچون آمل، اصفهان، کرمان، تبریز، تهران، ارومیه، یزد، زنجان و ... است. محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون تافل وجود ندارد و می توانید هر چند بار که بخواهید به فاصله ۱۲ روز در آزمون شرکت کنید. سایر هزینه های آزمون تافل بدین شرح است:

  • هزینه ریپورت نمره تافل (TOEFL Score Report) : ۱۹ دلار
  • هزینه کنسل کردن آزمون تافل: ۵۰٪ هزینه پرداختی
  • هزینه تعویض تاریخ آزمون تافل : ۶۰ دلار

پرداخت هزینه آزمون تافل iBT با کافه ارز

برای پرداخت هزینه آزمون TOEFL iBT ابتدا در وب‌سایت ETS ثبت‌نام کنید و تمامی مراحل را تا مرحله پرداخت تکمیل کنید. پس از ثبت‌نام در کافه ارز به پنل کاربری خود رفته و از قسمت ثبت نام آزمون های بین‌المللی، آزمون تافل را انتخاب کنید. سپس تمامی اطلاعات لازم جهت تکمیل پرداخت را در فیلدهای مربوطه پر کنید و سفارش خود را تکمیل کنید. کارشناسان کافه ارز در کمترین زمان ممکن پرداخت هزینه آزمون تافل اینترنتی را برای شما انجام خواهند داد.

ارسال دیدگاه
captcha

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است
5 (1 رای)
یه این صفحه امتیاز دهید