وبلاگ

/

/

پرداخت هزینه آزمون تافل IBT | ثبت نام آزمون تافل 2024

پرداخت هزینه آزمون تافل IBT | ثبت نام آزمون تافل 2024

پرداخت هزینه آزمون تافل: آزمون تافل و شرکت کردن در آزمون‌های بین‌المللی زبان برای بسیاری از افراد به یک امر واجب تبدیل شده است. با این حال برای شرکت کردن در آن‌ها باید حتما پرداخت هزینه ثبت نام آزمون‌های بین المللی را انجام دهید. آزمون تافل یکی از همین موارد است که باید از بهترین راه‌ها برای پرداخت هزینه آزمون TOEFL استفاده کرد. طبق بررسی‌هایی که در این راستا صورت می‌گیرد، شما این امکان را خواهید داشت که با کمک سایت کافه ارز پرداخت تافل را به راحتی انجام دهید. پرداخت هزینه آزمون تافل iBT نیازمندپرداخت ارزی و داشتن کارت اعتباری بین‌المللی است. پرداخت تافل در ایران نیز ممکن است. با استفاده از خدمات پرداخت هزینهثبت نام آزمون های بین المللیزبان کافه ارز، پرداخت هزینه آزمون اینترنتی تافل به آسانی چند کلیک خواهد بود.

آزمون تافل

همه چیز درباره آزمون تافل

آزمون تافل (Test of English as a Foreign Language) یک آزمون بین المللی استاندار و معتبر زبان انگلیسی است که توسط موسسه ETS برگزار شده و چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن را ارزیابی می‌کند. تافل در بیشتر کشورها به رسیمت شناخته می‌شود و در حال حاضر به دو صورت PBT (آزمون کاغذی) و iBT (آزمون اینترنتی) برگزار می‌شود.

بسیاری از موسسات آموزشی سراسر جهان فقط تافل iBT را قبول دارند. اگر قصد تحصیل در خارج از کشور دارید، یا می‌خواهید به کشوری انگلیسی زبان مهاجرت کنید یا به دنبال دریافت گواهینامه یا مجوز در یک حوزه خاص هستید، نیازمند اخذ نمره قابل قبول در ازمون و در نتیجه پرداخت هزینه آزمون هستید.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره ووچر تافل

شرایط آزمون تافل

آزمون TOEFL توصیه‌شده برای افراد بالای 16 سال است اما در واقع هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارد. شرکت در این آزمون با اهدافی نظیر تحصیل، مهاجرت و کار انجام می‌شود؛ و در بیش از 130 کشور جهان و 8500 دانشگاه و مؤسسه در سرتاسر جهان معتبر است. هرساله تعداد افرادی که در این آزمون شرکت می­‌کنند بیشتر می‌شود و در سرتاسر جهان بیش از هزار مرکز آزمون برای آزمون TOEFL وجود دارد. همه ساله در ایران معمولاً در شهر های تهران – اصفهان – تبریز – شیراز – آمل – ارومیه – زنجان – کرمان این آزمون برگزار می شود.

ازمون تافل توسط موسسه ETS و به 3 روش IBT, CBT, PBT برگزار می‌شود البته آزمون IBT به مرور جایگزین آزمون CBT شده و سیاست کلی موسسه ETS حذف آزمون PBT و برگزاری آزمون IBT است. تفاوت عمده آزمون iBT با انواع قدیمی‌تر تافل، افزوده شدن بخش سخن گفتن (Speaking) و حذف بخش ساختار (Structure) از آن است.

"بخش

بخش های آزمون تافل

پیش از پرداخت تافل iBT (پرداخت هزینه تافل) درباره قسمت‌های مختلف آن اطلاعات کسب کنید. آزمون TOEFL از 4 بخش مختلف تشکیل شده است و به طور کلی مدت زمان آزمون حدود چهار ساعت و نیم به طول می انجامد. امتیاز هر بخش از 30 محاسبه می‌شود. برای به دست آوردن امتیاز نهایی از 120 امتیاز به دست آمده از تمام بخش‌ها باهم جمع می‌شود.

TOEFL Reading – بخش ریدینگ

آزمون TOEFL به طور معمول با بخش Reading شروع می شود که حدود 35 تا 55 سوال است و 60 الی 90 دقیقه فرصت برای پاسخگویی دارید. سوال‌های بخش خواندن به صورت چندگزینه‌ای است و هرکدام از قسمت‌های این بخش‌ دارای سه یا چهار متن هستند. برای هر متن 12 تا 14 سوال مطرح شده است. این متن‌ها می‌توانند در خصوص هر موضوع آکادمیکی شامل علم، تاریخ یا ادبیات باشند.

TOEFL Listening – بخش لیسنینگ

بخش Listening آزمون از 35 تا 50 سوال تشکیل شده و 60 الی 80 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارید. در بخش گوش دادن هم سوال‌ها چندگزینه‌ای ارائه می‌شوند و هر قسمت از آن شامل 4 تا 6 سخنرانی با 6 سوال برای هر کدام و 2 یا 3 گفتگو با 5 سوال برای هر کدام است. پس از 10 دقیقه استراحت مهارت‌های اسپیکینگ و رایتینگ سنجیده می‌شوند.

بیشتر بخوانید:تافل یا آیلتس؛ کدام آزمون برای شما مناسب است؟

TOEFL Speaking – بخش اسپیکینگ

سخت‌ترین بخش ازمون تافل سنجش مهارت گفتاری یا صحبت کردن است که از 6 بخش تشکیل می‌شود. دو بخش اول به صورت مستقل بوده از شما می‌خواهند در مورد افکار و تجارب خود صحبت کنید. 4 بخش دیگر به یکدیگر وابسته بوده و شما باید بر اساس یک گفتگوی یا یک متن، به سوالات پاسخ دهید.

TOEFL Writing – بخش رایتینگ

بخش نوشتاری دارای 2 قسمت است که در قسمت اول باید یک متن کوتاه را مطالعه کرده و به یک سخنرانی گوش داده و آن‌ها را خلاصه کنید یا به سوالات مطرح شده پاسخ دهید که حدود 20 دقیقه است.بخش دوم که حدود 30 دقیقه است از شما خواسته می‌شود بین 2 گزینه یکی را انتخاب کرده و دلایل خود را برای آن انتخاب بیان کنید.

toefl exam

بیشتر بخوانید: آزمون تافل چیست و چه کسانی باید در آن شرکت کنند؟

نحوه‌ برگزاری آزمون TOEFL

آزمون تافل جهانی است و هیچ تفاوتی ندارد که شما در کدام کشور این آزمون را پشت بگذارید. عیب خاصی در رابطه‌ با شرکت در این ازمون در کشور خودمان وجود ندارد و تنها مزیت آن برگزاری این آزمون بین‌المللی در داخل کشور است که مجبور نخواهید بود هزینه گزاف بابت سفر به کشور دیگر و شرکت در آزمون پرداخت کنید و زمان شرکت در آزمون نیز طبق منطقه‌ زمانی کشور خودمان بوده و از اعتبار یکسانی نیز برخوردار است.

آزمون TOEFL به دو صورت کاغذی و آنلاین برگزار می‌شود که در ادامه به آن ها می پردازیم:

آزمون کاغذی تافل

همان طور که می‌دانید آزمون تافل به‌مدت چندین سال به‌صورت کاغذی اجرا شده است و هنوز نیز برگزار می­‌گردد. لذا در این بخش قصد داریم به بررسی معایب و مزایای آزمون به‌صورت کاغذی بپردازیم.

از مزیت‌های بسیار خوب آزمون کاغذی تافل امکان نوت برداری، دایره کشیدن و نوشتن نکات مهم مدنظر داوطلبان روی برگه آزمون است که برای بعضی از افراد این فایده ی بسیار حاعز اهمیتی است و به افراد کمک می‌کند تا به‌راحتی جواب درست را مکان‌یابی کرده، ایده‌های خود را بررسی و قبل از وارد کردن جواب به داخل برگه مربوطه، آن را چک کند.

البته ازمون کاغذی تافل ایراداتی هم از جمله نگرانی داوطلبان بابت دست‌نوشته ناخوانای خود یا بد نوشتن آن دارند. مخصوصاً اگر چندین بار خط‌خوردگی پیدا کرده باشد.در این موارد افراد به علت مشکل در خواندن جواب، نخواهد توانست به شما امتیازی بدهد و به‌راحتی امتیاز از دست خواهید داد.

آزمون کامپیوتری یا سیستمی تافل

یکی از بزرگ‌ترین مزایای آزمون TOEFL کامپیوتری، مربوط به گستردگی و دامنه انتخاب شما درمورد تاریخ و ساعت امتحان است. در نوع کامپیوتری شما روزهای بیشتری را در اختیار خواهید داشت تا انتخاب کنید ضمن اینکه تعداد مراکز ارائه دهنده نیز نسبت به نوع کاغذی بسیار بیشتر هستند.

ازلحاظ نوشتاری، مزیت بسیار بزرگی که در نوع سیستمی نسبت به نوع کاغذی وجود دارد و به‌تمامی داوطلبان توصیه می‌شود که تنها برای این مزیت هم که شده، نوع سیستمی را انتخاب کنند، تصحیح اشتباهات تایپی و اضافه و حذف کردن کلمات به ساده‌ترین روش ممکن است. مانند هر نرم‌افزار تایپ دیگری، در نوع کامپیوتری نیز می‌توانید کلمات را حذف و مواردی را بدون خط‌خوردگی و پاک کردن اضافه نمایید. همچنین شما به کمک نرم‌افزار موجود در آن، به‌راحتی می‌توانید تعداد کلمات را شمرده و استرس کمتری داشته باشید.

toelf

ثبت نام آزمون تافل با کمترین هزینه

برای ثبت نام TOEFL ابتدا با ثبت نام در بخش تافل سایت رسمی TOEFLیک پروفایل برای خود ایجاد کنید. پس از مشخص کردن تاریخ امتحان و حوزه مورد نظر، پرداخت هزینه امتحان تافل باید توسط پرداخت آنلاین با کارت اعتباری بین المللی مثل Visa Card ،Master Card و غیره صورت گیرد.

در صورتی که شما به دنبال ثبت نام در تافل هستید، حتما باید آمادگی‌های لازم در این مورد را داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. آزمون TOEFL برای بسیاری از مهاجران نیز از واجبات است که باید آن را پشت سر بگذارند. بسیاری از افراد به دنبال کاهش هزینه این آزمون هستند و راه‌های مختلفی را برای این کار انتخاب می‌کنند.

خوشبختانه پرداخت هزینه ازمون TOEFL با برخی از روش‌ها به‌صورت ارزان نیز قابل انجام است که شما می‌توانید این شرایط عالی را برای خود فراهم کنید. یکی از نکات مهمی که باید به آن دقت کنید این است که پرداخت تافل باید به‌صورت آنلاین و ارزی صورت بگیرد. سایت کافه ارز زمینه را برای پرداخت هزینه امتحان تافل به‌صورت ارزان فراهم کرده است. به همین جهت شما هم می‌توانید که از این فرصت بی‌نظیر استفاده کرده و پرداخت هزینه ثبت نام تافل را به‌صورت کامل انجام دهند. شاید برای شما جالب باشد که سایت کافه ارز در این مورد کمترین کارمزد را در نظر می‌گیرد تا هزینه‌ها تا جایی که ممکن است کاهش پیدا کند.

برای ثبت‌نام آزمون TOEFL ، همیشه تا 6 ماه بعد تاریخ و مکان امتحان مشخص است و شما می‌توانید در این تاریخ‌ها، هرروز و در هر ساعت از شبانه‌روز اقدام به ثبت‌نام نمایید. اما باید توجه داشته باشید که برخی حوزه‌های امتحانی به‌دلیل محدودیت ظرفیت، شاید قادر به پذیرفتن شما نباشند پس اصلاً به‌روزهای آخر موکول نکنید. همچنین، اگر به دنبال آزمون ماک تافل هستید ما کامل آن را در وبلاگ کافه ارز شرح داده‌ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر حتما آن را مطالعه کنید.

"پرداخت


بیشتر بخوانید:
مزایا و معایب آزمون تافل برای ورود به دانشگاه های خارجی

پرداخت هزینه آزمون تافل

برای پرداخت هزینه آزمون TOEFL iBT ابتدا در وب‌سایت ETS ثبت‌نام کنید و تمامی مراحل را تا مرحله پرداخت تکمیل کنید. پس از ثبت‌نام در کافه ارز به پنل کاربری خود رفته و از قسمت ثبت نام آزمون های بین‌المللی، ازمون تافل را انتخاب کنید. سپس تمامی اطلاعات لازم جهت تکمیل پرداخت را در فیلدهای مربوطه پر کنید و سفارش خود را تکمیل کنید. کارشناسان کافه ارز در کمترین زمان ممکن پرداخت هزینه ازمون TOEFL اینترنتی را برای شما انجام خواهند داد.

هزینه ثبت نام آزمون TOEFL اینترنتی در ایران ۲۴۵ دلار است و پرداخت هزینه آزمون iBT از طریق ویزا کارت، مستر کارت، آمریکن اکسپرس، پی پال یا ووچر تافل امکان‌پذیر است. محل برگزاری آزمون TOEFL iBT در ایران موسسات گوناگون در شهرهای مختلفی همچون آمل، اصفهان، کرمان، تبریز، تهران، ارومیه، یزد، زنجان و … است. محدودیتی در تعداد دفعات شرکت در آزمون وجود ندارد و می توانید هر چند بار که بخواهید به فاصله ۱۲ روز در آزمون شرکت کنید.

برای انتخاب هر تاریخ برگزاری آزمون TOEFL، تا 7 روز قبل از آن فرصت دارید؛ در غیر این صورت تاریخ موردنظر بسته خواهد شد و برای انجام ثبت‌نام با تأخیر، 40 دلار اضافه‌تر باید بپردازید؛ البته اگر به تاریخ امتحان، کمتر از یک هفته مانده باشد، این هزینه 40 دلار افزایش پیدا می کند.

پرداخت ارزی آزمون تافل

در صورتی که شما به دنبال بهترین روش پرداخت هزینه آزمون تافل هستید، بدون شک سایت کافه ارز بهترین امکان برای شما خواهد بود. مراحل پرداخت هزینه آزمون تافل در کافه ارز به‌صورت ساده و قدم به قدم صورت می‌گیرد تا شما کمتر دچار سردرگمی در این بخش شوید. برای اینکه پرداخت هزینه امتحان تافل به راحت‌ترین شکل ممکن انجام شود، به شما توصیه می‌کنیم که از خدمات ویژه سایت کافه ارز در این بخش استفاده کنید. صرافی کافه ارز کارمزدها را نیز در کمترین حد ممکن قرار داده است تا شما بتوانید به‌راحتی پرداخت هزینه ثبت نام تافل را برای خود انجام دهید.

"</p

دریافت مدرک و نمره تافل

در صورتی که شما بخواهید در دانشگا‌ه‌‌های انگلیسی زبان تحصیل کنید، باید یک مدرک زبان معتبر ارائه دهید که تافل یکی از همین موارد مهم است. کسانی که تمایل دارند تا مشغول‌به‌کار در کشورهایی نظیر استرالیا، کانادا، آلمان، نیوزیلند، آمریکا، هنگ‌کنگ، ایرلند و دیگر کشورها باشند این مدرک پذیرفته‌شده است.

اعلام نتیجه­ ازمون تافل

نتایج ازمون آنلاین تافل را زودتر اعلام خواهند کرد و می‌توانید ۱۰ روز پس از اتمام آزمون، از طریق سایت وارد حساب کاربری «ETS» شده و روی گزینه مشاهده نتایج یا «View Scores»کلیک کرده و نمره خود را مشاهده کنید.

معمولاً مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا به‌طور رسمی نتایج خود را مشاهده کرده و حتی پرینت بگیرید حدود 13 روز پس از روز آزمون است که پس از این تاریخ، به‌مدت 7 تا 10 روز بعد نیز ایمیل مربوطه را دریافت خواهید کرد. شما برای دریافت کارنامه مجدد باید 20 دلار پرداخت کنید.

هر زمان که شما مدرک تافل خود را دریافت کنید، از آن تاریخ به‌مدت 2 سال اعتبار دارد و پس از گذشت این زمان موظف به شرکت مجدد در آزمون خواهید حداقل 14 روز بین دو آزمون شما فاصله باشد؛ البته اگر نمره داوطلب بیشتر 116 باشد، اعتبار دائمی داشته و نیاز به تمدید آن پس از دو سال ندارید.

بیشتر بخوانید :آزمون آیلتس (IELTS)

پرداخت هزینه آزمون تافل IBT

جمع بندی

نکته مهم در پرداخت هزینه آزمون تافل این است که شما باید یک روش پرداختی امن پیدا کنید. خوشبختانه پرداخت ارزی با استفاده از سایت کافه ارز با مناسب‌ترین قیمت ممکن فراهم شده است. از همین رو شما هم می‌توانید که پرداخت هزینه امتحان تافل را به راحت‌ترین شیوه ممکن انجام دهید. با توجه به شرایط ویژه‌ای که در این بخش وجود دارد، حتما در اولین فرصت برای پرداخت هزینه ثبت نام تافل اقدام لازم را انجام دهید. همچنین سایت کافه ارز امکان پرداخت هزینه ثبت نام آزمون های بین المللی را فراهم کرده است. به همین جهت شما می‌توانید که پرداخت هزینه آزمون تافل را تنها با چند کلیک ساده انجام دهید و در سریع‌ترین زمان ممکن پرداخت خود را انجام دهید و کارهای ثبت‌نام خود را با موفقیت به اتمام برسانید.

5/5 - (10 امتیاز)

نویسنده

تیم تحریریه کافه ارز نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *