logo کاقه ارز

علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور ، بد نیست بدانند که اپلیکیشن‌هایی که به صورت ویژه برای یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان‌های خارجی طراحی شده‌اند، یکی از بهترین راه‌ها برای شروع یادگیری و تمرین و همچنین موفقیت در آزمون های بین المللی هستند. این اپلیکیشن های یادگیری زبان اغلب با ترکیب سرگرمی و آموزش، کاربری ساده و مهم‌تر از همه امکان نصب روی تلفن همراه و استفاده از آن‌ها در هر مکان و زمان در واقع کلاس‌های کوچک و اختصاصی یادگیری زبان برای شما خواهند بود که می‌توانند مکمل یا حتی جایگزین معلم و کلاس‌های زبان شوند. هزاران اپلیکیشن‌ برای یادگیری زبان وجود دارد اما در این مطلب از وبلاگ کافه ارز، بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید هر چه سریع‌تر و راحت‌تر در راه یادگیری زبان پیشرفت کنید.

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان

این فهرست از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان می‌توانند با سرگرم کردن شما از طریق بازی یا محتوای ویدیویی و هوش مصنوعی شما را درگیر خود کرده تا ساعت‌ها در کنار بازی کردن، سطح زبان خود را نیز ارتقا دهید.

۱. دولینگو ؛ یک اپلیکیشن همه کاره

اگر به دنبال یادگیری زبان هستید، حتما نام اپلیکیشن دولینگو (Duolingo) را شنیده‌اید. اغراق نیست که بگوییم این اپلیکیشن در واقع از محبوب‌ترین و بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان در جهان است.

آیا می‌دانستید که ۳۴ ساعت کار کردن با دولینگو برابر است با گذراندن یک ترم یادگیری زبان انگلیسی در دانشگاه یا سایر موسسات؟

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان

این اپلیکیشن با استفاده از ترکیب سرگرمی و یادگیری و استفاده از محتوای تصویری، ویدیویی و هوش مصنوعی می‌تواند معلم آنلاین ۲۴‌ ساعته‌ای برای یادگیری زبان شما باشد. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت اپلیکیشن دولینگو طراحی روش آموزشی متفاوت آن و پشتیبانی از بیش از صدها زبان زنده جهان است.

شما با نصب اپلیکیشن دولینگو و طی کردن مراحل ثبت‌نام می‌توانید سطح زبان انگلیسی خود را بهبود بخشیده یا از طریق زبان انگلیسی سایر زبان‌ها مانند اسپانیایی یا عربی را یاد بگیرید. درخصوص طراحی ویژه دولینگو و روش آموزشی آن باید اشاره کرد که این اپلیکیشن کاملا شبیه به یک بازی طراحی شده که با ترغیب کردن کاربر به رقابت با خودش و کسب جایزه می‌تواند به سطوح بالاتر یادگیری زبان برود.

شاید تا پیش از طراحی اپلیکیشنی مانند دولینگو، روند آموزش زبان یا کار با سایر اپلیکیشن‌ها بسیار خسته‌کننده بود اما پس از معرفی این اپلیکیشن و افزایش محبوبیت آن به‌دلیل ترکیب آموزش و بازی با یکدیگر، کار کردن با دولینگو و یادگیری زبان یک کار دلنشین و حتی اعتیادآور شده است. آزمون دولینگو (Duolingo English Test: DET) آزمونی معتبر جهت کسب مدرک زبان انگلیسی بوده که اعتبار مدرک آن هم رتبه با مدارک آیلتس و تافل است.

۲. کوییز یور انگلیش ؛ بهترین اپلیکیشن برای آمادگی امتحانات

اپلیکیشن کوییز یور انگلیش (Quiz your English)، یکی از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان به‌ خصوص برای دانشجویان و دانش آموزان است. این اپلیکیشن برای آمادگی امتحانات زبان بسیار مناسب بوده و به شما کمک می‌کند اشکالات گرامری و لغتی خود را اصلاح کنید.

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان

این اپلیکیشن که توسط «موسسه آموزش زبان کمبریج» طراحی شده است به‌ صورت ویژه برای شرکت و آمادگی در آزمون آیلتس و اخذ مدرک Cambridge B2 First استفاده می‌شود.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های اروپا مانند، دانشگاه کمبریج را دارید، می‌توانید با نصب این برنامه برای امتحان ورودی کمبریج آماده شوید. جالب است بدانید در این اپلیکیشن می‌توانید با دوستان و خانواده خود به صورت آنلاین بازی کرده و همزمان سطح زبان خود را نیز ارتقا دهید.

۳. بریتیش کنسول ؛ بهترین اپلیکیشن برای گرامر زبان

یکی از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان و تقویت گرامر و دستور لغات، برنامه «بریتیش کنسول» (The British Council) است که در قالب بازی و سرگرمی گرامر زبان انگلیسی را به شما یاد می‌دهد.

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان

در این اپلیکیشن ابتدا با پاسخ به سوالات سطح زبان شما مشخص شده و سپس با رد کردن مراحل مختلف می‌توانید به سطوح پیشرفته رسیده و در نهایت مهارت زبان خود را با «آزمون نهایی» محک بزنید.

۴. شش هزار واژه ؛ بهترین اپلیکیشن برای یادگیری لغات زبان

حتما تا به حال نام کتاب ۶ هزار واژه را شنیده‌اید، خبر خوب این که اکنون اپلیکیشن این کتاب نیز برای تلفن‌های همراه طراحی شده است. شما با نصب  اپلیکیشن «۶ هزار واژه» (6,000 Words) به منبع بزرگی از واژگان مختلف و دسته‌بندی شده دسترسی پیدا می‌کنید که با استفاده از محتوای ویدیویی و تصویری کلمات را به شما یاد می‌دهد. به همین دلیل ۶ هزار واژه به یکی از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان تبدیل شده است.

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان

این لغات برحسب معنای خود در دسته‌های متنوعی از جمله غذاها، نوشیدنی‌ها، اندام‌های بدن، ورزش، کلمات روزمره تقسیم‌بندی شده‌اند. جالب است بدانید هرچه سطح یادگیری زبان شما در این اپلیکیشن بالاتر برود می‌توانید به واژه‌های تخصصی‌تر حتی در زمینه پزشکی، تکنولوژی و غیره نیز دسترسی پیدا کنید.

۵. بیلینگو ؛ بهترین اپلیکیشن برای بهبود روخوانی زبان

اگر در روخوانی زبان مشکل دارید، «بیلینگو» (Beelingu) بهترین معلم آموزشی برای شما خواهد بود. این اپلیکیشن با استفاده از تمرین قصه‌گویی، روخوانی زبان شما را بهبود می‌بخشد. از آنجایی که بیلینگو مجهز به هوش مصنوعی است لذا می‌توانید یک داستان را همزمان به دو زبان مختلف بخوانید، به این ترتیب که اول داستان را به انگلیسی خوانده و سپس آن را به زبان ترجیحی و مورد نظر خود روخوانی کنید.

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان

در واقع روش آموزشی در این اپلیکیشن که یکی از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان است، بیشتر شبیه به بازی «کارائوکه» است که به شما کمک می‌کند همزمان هم متن را شنیده و هم بخوانید. داستان‌های درون این اپلیکیشن از داستان‌های کودکانه شروع شده و با پیشرفت شما در روخوانی زبان به‌مرور سخت‌تر خواهند شد.

۶. هلو تاک ؛ بهترین اپلیکیشن زبان برای صحبت کردن

آیا کسی را ندارید تا با او زبان تمرین کنید؟ موردی ندارد، اپلیکیشن «هلو تاک» (HelloTalk) دوست و شریک جدید شما خواهد بود. این برنامه کاملا رایگان، بیش از ۱۵ میلیون کاربر از سراسر جهان دارد که می‌توانند در این اپلیکیشن برای یادگیری زبان و پیشرفت سریع‌تر با یکدیگر صحبت کنند.

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان

با وجود تعداد بالای کاربران در این اپلیکیشن قطعا فردی پیدا می‌شود که زبان مورد نظرتان را به شما یاد داده یا برای بهبود سطح زبان خود با او تمرین کنید. حتی می‌توانید زبان مادری خود را به او یاد داده یا با یکدیگر تماس تصویری داشته باشید تا ترس از صحبت کردن به زبان دیگر از بین برود.

علاوه‌ بر این موارد، برخورداری هلوتاک از گزینه‌هایی مانند چت، ضبط صدا و ابزار ترجمه و اصلاح تلفظ نیز به نوبه خود تاثیر چشم‌گیری در بهبود صحبت کردن شما به زبان‌های دیگر دارد.

۷. گراملی ؛ بهترین اپلیکیشن برای نگارش زبان

اگر در املا، نگارش یا دستور زبان مشکل دارید، «گراملی» (Grammarly) بهترین اپلیکیشن برای شما خواهد بود. این اپلیکیشن به‌خصوص برای یادگیری اصطلاحات و عبارات مناسب بوده و با بررسی اشتباهات نگارشی شما و توضیح دلیل غلط بودن آن به بهبود مهارت‌تان در زمینه نگارش انگلیسی کمک می‌کند.

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان

شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای گراملی که یکی از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان است، خطاهای هجی کردن خود را برطرف کنید. همچنین اگر نیاز به نگارش نامه‌های رسمی دارید، استفاده از این اپلیکیشن می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد؛ زیرا با بررسی لحن نگارش، غلط‌های املایی و دستور زبانی شما را مشخص کرده و مانع از تکرار دوباره آن‌ها می‌شود.

۸. بی بی سی انگلیش لرنینگ ؛ بهترین اپلیکیشن برای یادگیری صحبت‌های روزمره

محبوبیت این اپلیکیشن بیشتر به‌دلیل کلاس‌های اجباری ۳ دقیقه‌ای روزانه‌ای است که به‌صورت آنلاین برگزار می‌کند. اپلیکیشن «بی بی سی انگلیش لرنینگ» (BBC Learning English) یکی از مناسب‌ترین اپلیکیشن‌ها برای بهبود یادگیری زبان و صحبت‌های روزمره است. کلاس‌های کوتاهی که این اپلیکیشن برگزار می‌کند شامل اخبار روزانه یا مصاحبه‌ها می‌شود که در خلال آن کاربر می‌تواند واژگان جدید، اصطلاحات روزمره و سبک صحبت کردن معمول را یاد بگیرد.

بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان

انتخاب شما کدام اپلیکیشن یادگیری زبان است؟

حال که با ۸ مورد از بهترین اپلیکیشن های یادگیری زبان آشنا شدید، اول کدام مورد را دانلود می‌کنید؟ آیا می‌دانستید می‌توانید از برخی اپلیکیشن‌ها حتی مدرک زبان هم بگیرید؟ اپلیکیشن «دولینگو» یکی از این نمونه‌ها است که افراد می‌توانند در پایان دوره تحصیلی خود در آزمون آنلاین آن شرکت کرده و با پرداخت هزینه لازم مدرک معتبر زبان انگلیسی دریافت کنند.

افرادی که قصد پرداخت شهریه یا هزینه ثبت نام در آزمون‌های بین المللی زبان را دارند، می‌توانند با استفاده از خدمات خرید با پی پال و خرید با ویزا و مستر کارت بدون هیچ مشکل و تاخیری پرداخت‌های بین‌المللی خود را در کافه ارز انجام دهند.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.