اشتباهات فریلنسرهای تازه کار باعث می‌شود آن‌ها از این سبک از کسب و کارهای آنلاین فرار کرده و دوباره به دنیای کارمندی بازگردند. به ازای هر فریلنسر خوشحال و موفق، ده‌ها نفر از افرادی وجود دارد که فریلنسری را صرفا برای پایان دادن به بازگشت عجولانه به کارهای کارمندی انتخاب کرده‌اند. بعضی‌ها برای همان شغل کارمندی ساخته شده‌اند و اصلا اشکالی ندارد که فریلنسری را کنار گذاشته و به مشاغل قبلی خود بازگردند. دلایل زیادی برای فریلنسری موقت و سپس بازگشتن به سبک کاری قبل وجود دارد؛ مثل انتظار برای به پایان رسیدن یک دوره رکود، تشکیل خانواده یا وارد شدن به حوزه جدیدی از صنعت کاری خود. بخش غم‌انگیز ماجرا این است که وقتی افراد مشاغل فریلنسری موفقی به دست می‌آورند، با انجام چند اشتباه مجبور هستند دوباره به همان سبک کاری ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر برگردند. اما چطور می‌توان از این اشتباهات جلوگیری کرد؟

رایج‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

خبر خوب این است که با کمی برنامه‌ریزی قبلی می‌توانید جلوی بسیاری از این اشتباهاتی که فریلنسرهای تازه‌کار مرتکب می‌شوند را گرفته و موفقیت خود را تضمین کنید. اصلا مهم نیست که بخواهید تا زمان بازنشستگی همچنان یک فریلنسر باقی بمانید یا به کار شرکتی برگردید.

۱. شروع فریلنسری بدون پس انداز کافی

اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

اولین مورد از مهم‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار این است که بدون در نظر گرفتن بودجه برای ماه‌های بیکاری، شروع به ترک کار قبلی خود و شروع فریلنسری می‌کنند. بیشتر کارشناسان مالی به شما می‌گویند که باید به میزان سه تا شش ماه بودجه کنار گذاشته شده برای موقعیت‌های اضطراری کنار بگذارید، حتی اگر قصد شروع کار به صورت فریلنسر را نداشته باشید. اگر می‌خواهید کار خود را راه بی‌اندازید، هزینه استارتاپ را هم به این بودجه اضافه کنید.

خوشبختانه، اگر فریلنسر هستید و در حال حاضر قصد استخدام کارمند را ندارید، نیازی به نگرانی در مورد پرداخت حقوق و احتمالا اجاره دفتر را نخواهید داشت. اما لازم است مطمئن شوید که تجهیزات کامپیوتر شما سالم هستند و جای مشخصی برای کار دارید. شاید کامپیوتر چهار سال پیش شما و میز آشپزخانه برای گهگاه فریلنسری کردن مناسب باشند اما وقتی به طور مداوم پروژه‌های جدی دریافت کنید، این شرایط طاقت‌فرسا باشند. سعی کنید هزینه‌هایی که در ماه‌های اول پیش می‌آیند را پیش‌بینی و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

۲. ناتوانی در تعیین هدف (و رسیدن به آن)

اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

شما با شغل فریلنسری خود می‌خواهید به چه چیزی برسید؟ این سوال از آنچه به نظر می‌رسد پیچیده‌تر است و فقط شما می‌توانید به آن پاسخ دهید:

  • برای احساس موفقیت، نیاز دارید پول بیشتری از زمان شغل کارمندی خود به دست آورید؟
  • آیا پرداخت صورت‌حساب‌ها و کمی پس‌انداز برای روز مبادا برای شما کافی است؟
  • آیا برای استقلال، تقویم انعطاف‌پذیر و قدرت تصمیم‌گیری در انتخاب مشتری برای شما ارزشمند است؟

با پاسخ به این سوالات می‌توانید از مهم‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار جلوگیری کنید.

برای خودتان مهلت تعیین کنید

وقتی اهداف خود را مشخص کردید برای رسیدن به آن‌ها یک مهلت تعیین کنید تا از اشتباهات فریلنسرهای تازه کار جلوگیری کنید.. در بازه‌های زمانی مختلف چک کنید که آیا به اهداف خود نزدیک شده‌اید یا خیر و بدانید هیچ اشکالی ندارد که در طول مسیر اهداف خود را مورد بازبینی قرار دهید چون به مرور نیازها و بازار را بهتر می‌شناسید.

یک طرح کسب و کار بنویسید

برای رسمیت بخشیدن به اهداف خود یک طرح کسب و کار بنویسید. حتی اگر قصد دارید یک فروشگاه تک پرسنلی داشته باشید، طرح کسب و کار به شما کمک می‌کند که مطمئن شوید در مسیر درستی حرکت می‌کنید. این طرح می‌تواند به صورت یک یادآوری برای جدی گرفتن خود و کسب و کارتان هم عمل کند.

۳. شروع سریع و شتاب‌زده

سومین مورد از اشتباهات فریلنسرهای تازه کار این است که خیلی سریع کار قبلی را رها کرده و وارد حوزه فریلنسری می‌شوند. بهترین ایده این است که در حالی شغل فریلنسری خود را آغاز کنید که همچنان مشغول کار دائمی خود هستید. در این شرایط می‌توانید انواع مختلف مشاغل و مشتریان را امتحان کرده و تصمیم بگیرید که کدام‌یک را بیش از بقیه دوست دارید.

امتیاز بعدی این است که می‌توانید در طول مسیر اشتباه کرده و جبران کنید و همچنان بتوانید با حقوقی که از شغل دائم خود کسب می‌کنید، از عهده مخارج زندگی خود برآیید. در نهایت، این روش به شما کمک می‌کند پس‌اندازی که برای ماه‌های اولیه فریلنسری نیاز دارید را به دست بیاورید. بهترین راه برای پس‌انداز در زمان فکر کردن به شغل فریلنسری، کنار گذاشتن حقوق کارهای متفرقه در هنگام مشغول بودن به کار دائم است.

۴. نداشتن قرارداد

اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

توافقات شفاهی هم می‌توانند معتبر باشد اما همیشه بهتر است یک قرارداد مکتوب بین طرفین وجود داشته باشد. قرارداد نوشتن لزوما به شما کمک نمی‌کند که اگر دستمزد خود را دریافت نکردید بتوانید با استفاده از آن، پول خود را پس بگیرید. هزینه‌های قانونی شکایت کردن اغلب بیشتر از دستمزدی است که از آن شرکت یا مشتری طلبکار هستید. در واقع قرارداد انتظارات دو طرف را مشخص کرده، و افراد صادق را به آن متعهد می‌سازد و با این کار از یکی از مهم‌ترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار جلوگیری کرده و مطمئن می‌شوید که در طول مسیر خواسته‌ها و شرایط ناخواسته سر راه شما قرار نخواهد گرفت.

۵. نداشتن روال کاری منظم

یکی دیگر از اشتباهات فریلنسرهای تازه کار نداشتن یک برنامه و روال کاری منظم است. فریلنسرهای موفق سوابق خود شامل هزینه‌ها، موعد پرداخت‌ها و درآمدهای خود را ثبت می‌کنند. شما به عنوان یک کارمند مستقل نیازی به استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری سازمانی ندارید فقط کافی است یک سیستم مشخص برای ثبت این موارد داشته باشید. مادامی که رسیدها را نگه داشته، فاکتورها و قبوض را سازمان‌دهی کرده و صورت‌حساب‌ها را به موقع پرداخت کنید، در وضعیت خوبی هستید. برای برخی از فریلنسرها یک صفحه اکسل و پاکتی برای نگه داشتن رسیدها کافی است. برای برخی دیگر، یکی از این پکیج‌های مالی شخصی رایگان، مناسب است.

۶. قبول کردن مشتریان اشتباه

یکی از اشتباهات فریلنسرهای تازه کار ، کار کردن با مشتریان اشتباه است. همیشه فرصت‌های زیادی برای تنوع وجود دارد اما به طور کلی، مشتری خوب کسی است که کاری که دوست دارید و توانایی انجام آن را دارید، به شما محول کرده و برای رسیدن به نتایج مثبت با شما کار می‌کند. شما باید به راحتی با مشتری خود تعامل کرده و آن‌ها هم باید طبق قرارداد، دستمزد شما را کامل و به موقع پرداخت کنند. گاهی شما با مشتریانی برخورد خواهید کرد که هیچ کدام از این معیارها را ندارند. رمز موفقیت این است که بدانید چه زمانی کار با این مشتری را متوقف کنید و از تجربیات خود درس گرفته و در آینده، نشانه‌های مشتری بد را تشخیص دهید.

۷. تعیین دستمزد پایین یا خیلی بالا

اشتباهات فریلنسرهای تازه کار

یکی دیگر از اشتباهات فریلنسرهای تازه کار این است که در مورد دستمزد کار خود تحقیق نمی‌کنند. تعیین نرخ دستمزد خدمات می‌تواند کار بسیار پیچیده‌ای باشد. اگر دستمزد خیلی بالایی تعیین کنید، ممکن است مشتری‌ها را از دست بدهید. اگر دستمزد خیلی پایینی تعیین کنید، در نهایت خود را از لحاظ مالی و احساسی به قدری فرسوده خواهید کرد که نمی‌توانید کارها را به بهترین شکل انجام دهید.

اگر در همان حوزه قبلی که کار ثابت دارید مشغول به فریلنسری شدید، تعیین دستمزد می‌تواند کمی ساده‌تر باشد. هدف این است که دستمزد ساعتی شما دقیقا به همان اندازه دستمزد کار کارمندی برای شما کارایی و کفایت داشته باشد. نکته مهم در این قسمت این است که تمام مزایای پنهان در دستمزد خود، شامل بیمه درمانی، پس‌انداز بازنشستگی و ملزومات دفتر کار را محاسبه کنید.

وقتی مشخص کردید که در کار تمام وقت قبلی دستمزد واقعی شما چقدر بوده است، می‌توانید بر اساس آن دستمزد خود را بر اساس مدت زمانی که طول می‌کشد به صورت ساعتی یا پروژه‌ای تعیین کنید. در نهایت وقتی مدتی از شروع کار فریلنسری شما گذشت از بررسی دوباره و تغییر نرخ دستمزد خود و مذاکره بر سر آن نترسید. مخصوصا وقتی که مشاغل فریلنسری جدیدی را بر عهده می‌گیرید. شاید یکی از مهمترین اشتباهات فریلنسرهای تازه کار این باشد که فراموش می‌کنند اگر همچنان به کار تمام وقت ادامه می‌دادند، در مقطعی مشمول افزایش حقوق می‌شدند پس در کار فریلنسری هم باید پس از مدتی دستمزدها را افزایش داد.

نظر شما درباره اشتباهات فریلنسرهای تازه کار چیست؟ اگر شما هم برای مشتریان خارج از کشور کار می‌کنید، می‌توانید درآمدهای ارزی خود را با استفاده از خدمات نقد درآمد ارزی در وب‌سایت کافه ارز، به ریال تبدیل کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *