وبلاگ

/

/

مقایسه پایونیر و پی پال؛ کدام سرویس بهتر است؟ 💸

مقایسه پایونیر و پی پال؛ کدام سرویس بهتر است؟ 💸

۱۹ مهر ۱۴۰۱

مقایسه پایونیر و پی پال

مقایسه پایونیر و پی پال: پایونیر (Payoneer) و پی پال (PayPal) دو روش انتقال پول به‌صورت بین المللی هستند که تفاوت‌های عمده‌ای با یکدیگر دارند. مقایسه پی پال و پایونیر نشان می‌دهد که بیشتر تفاوت آن‌ها در هزینه‌های انتقال، امنیت و روابط شبکه‌ای آن‌ها است. پرداخت از طریق پی پال امن‌تر است و هزینه کمتری نسبت به معاملات پایونیر دارد. پی پال شبکه بزرگ‌تری داشته و با داشتن قابلیت پرداخت ارزی بین المللی، پرداخت در سراسر جهان را آسان می‌کند. سرعت انتقال در پی پال بین ۱ تا ۲ روز کاری است در حالی که معاملات پایونیر بین ۰ تا ۳ روز کاری است.

وقتی شما قصد دارید به‌صورت بین‌المللی تجارت کنید، خواه تجارت شما کوچک باشد و یا بزرگ و بین المللی، نیاز به استفاده از شرکت‌های خدمات مالی دارید تا بتوانید پرداخت حقوق افراد را به‌صورت زمانبندی شده و به آسانی انجام دهد. معمولا به‌کارگیری فریلنسرهای بین‌المللی بسیار پرهزینه است. در ادامه مقاله تفاوت پایونیر و پی پال را بررسی می‌کنیم تا بتوانیم گزینه‌ای را که برای پرداخت‌های شما مناسب است را معرفی کنیم.

معرفی سیستم مالی پایونیر

برای مقایسه پایونیر و پی پال و بررسی تفاوت پایونیر و پی پال باید با هر یک از سیستم‌های مالی ابتدا آشنا شویم. سیستم پرداخت پایونیر (Payoneer) سیستمی برای ارائه خدمات مالی است که در سال ۲۰۰۵ تأسیس شده است. این پلتفرم آنلاین برای انتقال پول داخلی، بین‌المللی، پرداخت‌های آنلاین و ارائه سرمایه در گردش به مشتریان خود خدمات ارائه می‌کند. این شرکت همچنین خدمات مستر کارت را در سراسر جهان ارائه می‌دهد. شرکت‌هایی مانند ایربی ان بی (Airbnb) ، گوگل (Google) ، آمازون ، ادوبی (Adobe)، سایت Upwork، فایور (Fiverr)، Rakuten، ای‌بی (eBay) از پایونیر استفاده می‌کنند. پایونیر ارزهای دلار آمریکا، یورو، پوند، دلار کانادا، ین ژاپن، یوآن چین و دلار استرالیا را پشتیبانی می‌کند.

تفاوت پایونیر و پی پال
تفاوت پایونیر و پی پال

مزایای پایونیر

برای مقایسه پایونیر و پی پال و درک بهتر تفاوت پایونیر و پی پال بهتر است با مزایای هر یک آشنا شویم. پایونیر بیش از ۲۰۰ کشور جهان با ۱۵۰ واحد پولی را پشتیبانی می‌کند. خدمات مالی پایونیر این امکان را به شما می‌دهد که مستقیما با استفاده از کارت اعتباری برداشت وجه داشته باشید و مبالغی را به داخل و بیرون از کشور ارسال کنید این انتقال از طریق بانک‌های محلی نیز ممکن است. هزینه انتقال وجه در پایونیر کمتر از ۳ دلار است اما دریافت پول رایگان است. ساکنان ایالت متحده می‌توانند از طریق چک الکترونیکی نیز در پایونیر پرداخت داشته باشند. پایونیر یک اپلیکیشن در تلفن همراه دارد که به شما امکان پرداخت و استفاده از امکانات دیگر آن را می‌دهد.

کارت اعتباری مستر کارت نیز یک نام تجاری برای کارت‌های اعتباری بین المللی است که انتقال وجه را آسان کرده است. از این کارت می‌توان برای انجام هر نوع معامله از جمله تجارت الکترونیکی استفاده کرد. پایونیر مستر کارت این امکان را می‌دهد که پرداخت‌ها به‌جای وارد شدن به حساب آنلاین شما و سپس به یک حساب بانکی محلی، مستقیما وارد پایونیر مستر کارت (Payoneer Mastercard) شما شود.

چنانچه نیاز سریع به پول خود داشته باشید بدون دردسر به آن دسترسی خواهید داشت. زیرا این کارت در هر دستگاه خودپرداز در دنیا قابل استفاده است و سقف برداشت روزانه آن ۲,۵۰۰ دلار است. البته در تراکنش‌های ارزی به‌طور متوسط ۱ درصد به‌عنوان کارمزد از حساب شما کسر می‌شود.

پایونیر دارای سیستم پشتیبانی از مشتری است که اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد. این شرکت در چندین کشور دنیا دفتر داشته و از طریق ایمیل، تلفن و چت آنلاین به سؤالات مشتریان پاسخ می‌دهد.

مقایسه پی پال و پایونیر
مقایسه پی پال و پایونیر

معایب پایونیر

پایونیر در مقایسه با پی پال نرخ و هزینه مبادله بیشتری دارد. پایونیر حداقل نیاز به پرداخت ۲۰ هزار دلار هزینه مبادله دارد. علاوه بر آن، پایونیر فقط اجازه انتقال وجه به سایر حساب‌های پایونیر را می‌دهد و با حساب‌های دیگر کار نمی‌کند. بنابراین اگر مشتری شما راضی به کار با پایونیر نشود شما معامله را از دست خواهید داد. مشتریان خصوصی تنها قادر به برداشت پول از پلتفرم هستند و نمی‌توانند پول انتقال دهند.

مقایسه پایونیر و پی پال نشان می‌دهد که Payoneer این امکان را به مشتریان خود می‌دهد تا ۲۰۰ پرداخت یکجا یا دسته‌ای داشته باشند که این مقدار کمتر از پرداخت انبوه در پی پال است که به مشتریان با حساب تجاری خود می‌دهد.

بسته به کشور مورد استفاده این پلتفرم برای مبادلات بین المللی ۲% تا ۲/۷۵% هزینه تبدیل ارز را اضافه می‌کند. اگر قصد به‌کارگیری ارز مبادله‌ای مستر کارت را داشته باشید و ارز مورد استفاده شما در لیست ارزهای پایونیر نباشد، باید هزینه جداگانه برای استفاده سالانه از مستر کارت نیز پرداخت کنید.

پایونیر در سال‌های اخیر بازاریابی گسترده‌ای برای جذب مشتری انجام داده است و تعداد زیادی از حقوق بگیران برای دریافت پول خود در شبکه پایونیر نام‌نویسی می‌کنند. پی پال از خدمات پرداخت پرداخت خود پشتیبانی نمی‌کند و این ویژگی یک مانع سخت برای راه‌اندازی یک سایت تجارت الکترونیکی بر پایه این پلتفرم است.

مورد دیگری که برای مقایسه پایونیر و پی پال و درک بهتر تفاوت پایونیر و پی پال باید در نظر گرفت، نظرسنجی‌ها است. بررسی‌ها و نظرسنجی‌های آنلاین نشان می‌دهد که مراحل نام‌نویسی (کاغذبازی‌های زیاد) طولانی و وقت‌گیر است و برخی از افراد بیش از یک ماه منتظر دریافت کارت خود می‌مانند. اگر برای راه اندازی تجارت خود عجله دارید، به‌کارگیری پایونیر چندان کارگشا نیست. شکایت‌های زیادی نیز درباره حساب‌های مسدود شده، وجوه بازگردانده نشده و نبود تیم پشتیبانی از پایونیر ثبت شده است. در سال ۲۰۱۸ پایونیر کمپینی را برای بازگرداندن شهرت و اعتبار خود به راه انداخت اما هنوز بازخورد منفی زیادی درباره این نام تجاری وجود دارد.

معرفی سیستم  مالی پی پال

همان‌طور که گفتیم برای درک بهتر تفاوت پایونیر و پی پال باید با هر یک از این سیستم‌ها آشنا شویم. پی پال نامی آشنا برای مردم جهان است و چندین دهه است که در این زمینه فعالیت می‌کند. این پلتفرم آنلاین توانست فناوری مالی و نحوه بانکداری آنلاین را متحول کند. پس از مطرح شدن بانکداری الکترونیکی برای جلوگیری از ضایعات بسیار کاغذ، پی پال اولین برندی بود که در اواخر دهه ۹۰ سیستم‌های بانکی آنلاین را راه‌اندازی کرد. این پلتفرم به‌علت استفاده آسان مورد استقبال زیادی قرار گرفت. پی پال از ۲۰۰ کشور و ۲۵ ارز مختلف پشتیبانی می‌کند.

مقایسه پایونیر و پی پال

مقایسه پایونیر و پی پال نشان می‌دهد که خدمات مالی ارائه شده در پی‌پال شامل ارائه مانده حساب پی پال، کارت‌های اعتباری، دبیت کارت و حواله‌های بانکی ACH است. پی پال کارت اعتباری پی پال را تنها به مشتریان تایید شده ارائه می‌دهد. برای برداشت در حساب‌های تایید نشده ۵۰۰ دلار محدودیت برداشت در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. با این وجود با انجام دو مرحله از سه مرحله زیر می‌توانید محدودیت برداشت را لغو کنید.

۱. تایید حساب بانکی خود در پی پال

۲. لینک شدن و تایید اطلاعات کارت‌های اعتباری و دبیت کارت

۳. ارائه شماره تأمین اجتماعی

پی پال در واقع یک دروازه پرداخت و برداشت ترکیبی برای مشتریان تجارت الکترونیکی است. پی پال با داشتن محدودیت تعداد ورود، برای پرداخت و برداشت رایگان است. هم اکنون بیش از ۲۱۰ میلیون حساب پی پال در بیش از ۱۵۶ بازار جهانی فعال هستند. این برند مالی با داشتن انعطاف‌پذیری خوب در ادغام و همکاری با دیگر سیستم‌های پرداخت پیشرو مانند Tipalti برای بهینه سازی معاملات شناخته شده است.

مزایای پی پال

تفاوت پایونیر و پی پال بیشتر در مزایای بی‌شمار پی‌پال است. پی‌پال یکی از شناخته‌شده‌ترین سیستم‌های پردازش و پرداخت آنلاین در سراسر جهان است. این پلتفرم با بسیاری از سیستم‌های حسابداری و CRM ترکیب می‌شود تا بتوانند بسیاری از امور مالی را به‌صورت خودکار انجام دهند. این شرکت سابقه طولانی داشته و خدمات متنوعی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. مقایسه پایونیر و پی پال نشان می‌دهد که این شرکت نیز مانند پایونیر مستر کارت ارائه می‌دهد با این تفاوت که هزینه اشتراک سالانه از مشتری دریافت نمی‌کند.

تا سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در سیستم پی پال وجود داشت. بخشی از قدرت پی پال به‌علت سابقه و فعالیت طولانی آن است. هم اکنون بسیاری از شرکت‌ها و برندها داشتن پی پال مسترکارت (PayPal Mastercard) را جایگزین استفاده از بانک کرده‌اند.

برای استفاده از پی پال نیازی به ثبت شماره حساب نیست. هر کسی می‌تواند از طریق پی پال پول ارسال کرده و سپس انتخاب کند که چه کسی هزینه رسید پی پال را پرداخت می‌کند. البته اگر قصد استفاده طولانی مدت از پی پال را دارید بهتر است یک حساب در پی پال داشته باشید. یکی دیگر از ویژگی‌های پی پال امکان پرداخت برای ۱۰ هزار نفر به‌صورت همزمان است.

تفاوت پی پال و پایونیر
تفاوت پی پال و پایونیر

معایب پی پال

یکی از معایب یا نقاط ضعف پی پال، محدودیت پرداخت برای حساب‌های تایید نشده تا سقف ۱۰ هزار دلار در معاملات فردی است. یکی دیگر از مشکلات پی پال این است که آن‌ها بدون هشدار قبلی حساب‌ها را مسدود می‌کنند؛ این مسئله برای مشاغل کوچک و یا در هنگام ارسال‌های کلان می‌تواند چالش برانگیز باشد.

هزینه‌های معامله برای پی پال بسته به شرایط مختلف می‌تواند متفاوت باشد. عواملی مانند کشور مورد استفاده، سابقه استفاده از موجودی و حساب بانکی خود در پی پال، استفاده از کارت اعتباری یا دبیت کارت و نقل و انتقال بین المللی در تعیین هزینه معاملات تعیین‌کننده هستند. خوب است بدانید پی پال هزینه تبدیل ارز را نیز دریافت می‌کند.

نتیجه گیری

در پایان، مقایسه پایونیر و پی پال و درک تفاوت پایونیر و پی پال نشان می‌دهد که نیازهای تجاری شما است که نوع خدمات پرداختی شما را تعیین می‌کند. عواملی مانند قیمت، راحتی و سهولت استفاده نیز می‌تواند در انتخاب شما مؤثر باشد. قبل از انتخاب پلتفرم مالی باید به درک درستی از ساختار کسب و کار خود برسید تا بتوانید با انتخاب درست زمینه رشد و موفقیت‌های آینده خود را آماده کنید. اگر شما هم نیاز به داشتن یک حساب بین‌المللی دارید، با استفاده از خدمات افتتاح حساب پی پال کافه ارز، تنها با چند گام ساده می‌توانید یک حساب بین‌المللی داشته باشید و نقل و انتقالات پول را به‌ آسانی انجام دهید.

پایونیر بهتر است یا پی پال؟

انتخاب هر یک از این سیستم‌های مالی به نیازهای تجاری شما بستگی دارد. هریک از این سیستم‌ها مزایا و معایب مخصوص‌به ‌خود را دارند.

کافه ارز خدمات پایونیر و پی پال را ارائه می‌دهد؟

در حال حاضر کافه ارز خدمات سیستم پی پال را ارائه می‌دهد.

4.9/5 - (15 امتیاز)

نویسنده

خاطره محمدی نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *