وبلاگ

/

/

تفاوت حواله ارزی و پی پال

تفاوت حواله ارزی و پی پال

۲۲ تیر ۱۴۰۲

تفاوت حواله ارزی و پی پال: حواله ارزی (Wire Transfer) و پی پال دو روش مختلف برای انجام تراکنش‌های مالی هستند که هر کدام دارای ویژگی‌ها و مزایا و معایب خود هستند. حواله ارزی یک روش سنتی برای انتقال وجه از یک بانک به بانک دیگر است. در مقایسه با حواله ارزی، پی پال یک روش آنلاین و سریعتر برای پرداخت‌ ارزی است. با استفاده از پی پال، شما می‌توانید به راحتی و با سرعت بالا پرداخت‌های خود را انجام دهید و همچنین از خدمات امنیتی این شرکت برای حفظ امنیت تراکنش‌های خود استفاده کنید.

افتتاح حساب پی پال

پی پال یکی از روش‌های پراستفاده برای پرداخت در سایت‌های خارجی و برای پذیرش پرداخت‌های آنلاین در کسب و کارهاست. در کل، هر کدام از این دو روش برای انجام تراکنش‌های مالی دارای ویژگی‌ها و مزایا و معایب خود هستند و بسته به نیاز شما، ممکن است انتخاب یکی از آنها بهتر باشد. برای آشنایی بیشتر با حواله ارزی و پی پال و انتخاب بهترین روش جهت پرداخت ارزی و انتقال پول، می‌توانید با کارشناسان مجموعه کافه ارز ارتباط برقرار کنید.

تفاوت حواله ارزی و پی پال

حواله ارزی چیست؟ 

در سال‌های اخیر به سیستم‌های بانکی دنیا خدمات ارزی گسترده‌ای اضافه شده است که انجام مبادلات جهانی به سادگی صورت می‌گیرد، حواله ارزی یکی از این خدمات می‌باشد. در یک تعریف ساده باید بگوییم حواله ارزی یک نوع دستور پرداخت است که بانک‌ها و موسسه‌های مالی به دستور مشتری درخواست حواله را به کارگزاری‌های خود در کشورهای دیگر می‌دهند، تا در کشور مقصد به دست مشتری مد نظر برسد.  

حواله‌های ارزی به صورت کلی در دو دسته بندی حواله ارزی صادره و حواله ارزی وارده تقسیم بندی می‌شوند که از نوع صادره زمانی استفاده می‌کنند که بخواهند برای شخص دیگری به وسیله بانک یا صرافی یک مقدار مشخص ارز ارسال کنند. برای این کار ابتدا فرد به بانک مورد نظر رفته و پس از ثبت مشخصات خود و شخص دریافت کننده ارز به همراه واحد پولی در بانک مربوطه ثبت می‌کند. در مرحله بعدی پول شما را به ارزی که قرار است برای شخص دریافت کننده فرستاده شود، تغییر می‌دهند. این روش برای جلوگیری از پولشویی ضرورت دارد که باید یک فرم اظهارنامه گمرکی را نیز پر کنید.  

اما حواله ارزی وارده در تمامی بانک‌هایی که دارای سیستم حواله ارزی هستند، انجام می‌شود. باید بعد از دریافت پیغام تأییدیه، ارسال حواله در سریعترین حالت ممکن ارز ارسالی به حساب مشتری واریز گردد. افرادی که در خارج از کشور قرار است پول را دریافت کنند، باید با ارائه کارت شناسایی معتبر مراجعه کرده و وجه واریزی را در حساب خود دریافت نمایند.

تفاوت حواله ارزی و پی پال

پی پال چیست؟ 

پی پال یک پلتفرم مالی آنلاین بین المللی است که با کمک آن می‌توانید اقدام به دریافت درآمدهای ارزی خود نمایید. همچنین از وب سایت‌های بین المللی خدمات و محصولات مد نظر را خریداری کرده و هزینه‌های مربوط به آن را به آسانی بپردازید.  

برای کار کردن با این سیستم مالی آنلاین کافیست یک آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه ثبت کنید، به راحتی می‌توانید یک اکانت برای خود ایجاد کرده و با انتخاب نوع حساب‌های پرسونال شخصی یا حساب‌های بیزینسی و تجاری فعالیت‌های مالی مختلف انجام بدهید.

نکته مهم این است که پی پال برای کاربران ایرانی تحریم بوده و خدمات خود را ارائه نمی‌دهد. به همین سبب در صورت تمایل به استفاده از امکانات این پلتفرم مالی، نیاز به داشتن یک آی پی ثابت خارج از کشور دارید که بهترین راه حل انتخاب مجموعه کافه ارز برای راه اندازی یک حساب پی پال مطمئن است.  

زیرا در صورت مشخص شدن هویت شما برای پی پال ممکن است به سرعت حساب شما مسدود و بلوکه شود و دسترسی به پول موجود در حساب امکان پذیر نیست. پس برای بهره مند شدن از تمام مزیت‌های سیستم پی پال حتماً از یک مجموعه معتبر برای دور زدن تحریم‌ها کمک بگیرید. 

کافه ارز یکی از سرویس‌های پرداخت آنلاین است که به راحتی می‌توانید خدمات تبدیل ارز را در آن انجام بدهید و در یک روش امن و سریع به صورت آنلاین حواله‌های ارزی را انتقال دهید. در واقع با درک تفاوت حواله ارزی و پی پال انتخاب‌های بهینه و سریع انجام می‌دهید.

بررسی تفاوت حواله ارزی و پی پال

تفاوت حواله ارزی و پی پال

حواله ارزی و پی پال هر دو برای انتقال پول از یک کشور به کشور دیگر و از یک حساب به حساب‌های دیگر است که با استفاده از این فرم‌ها تا حد زیادی در وقت و هزینه صرفه جویی می‌شود و پرداخت‌های آنلاین با سرعت بالایی صورت می‌گیرد. 

در هنگام انتخاب حواله ارزی در سیستم پی پال برای نقل و انتقال پول بین دو کشور با بررسی تفاوت حواله ارزی و پی پال افراد می‌توانند انتخاب بهتری با توجه به شرایط خود داشته باشند. به همین جهت در ادامه به برخی از تفاوت‌های این دو شیوه نقل و انتقال پول می‌پردازیم:  

دسترسی سریعتر 

از سرویس‌های پرداخت آنلاین در جهان است که رایج بوده و اغلب افراد خارج از ایران یک حساب پی پال دارند. حتی اگر حساب پی پال هم نداشته باشند، در کمتر از چند دقیقه می‌توانند یک حساب پی پال ایجاد کنند. به همین جهت در هنگام حواله ارزی انتقال پول از طریق پی پال نسبت به روش‌های دیگر در اولویت قرار می‌گیرد. 

امنیت بالا 

سیستم پی پال به نسبت سایر سیستم‌های دیگر در زمینه حواله ارزی امنیت بیشتری دارد و به هیچ عنوان هکرها نمی‌توانند حساب کاربران را هک کنند.

انتقال آسان تر 

در صورت ارتباط کارت‌های بانکی با سیستم پی پال در سریع‌ترین زمان و به آسانی می‌توانید وجه مورد نظر را به حساب پی پال خود انتقال بدهید. اما برای استفاده از سرویس‌های دیگر نیاز است که ابتدا ارز را به ارز کشور مقصد تبدیل کرده و در نهایت آن را ارسال کنید. 

کارمزد ارسال حواله ارزی  

سیستم پی پال برای کاربرانی که حساب‌های تجاری وریفای شده دارند کمترین میزان کارمزد را در مبادلات مختلف در نظر می‌گیرد. اما با استفاده از هر کدام از روش‌های ارزی دیگر باید  کارمزدهای مشخصی در نقل و انتقالات پول پرداخت کنید.

یک نکته مهم اینکه معمولاً حساب‌هایی که برای حواله ارزی افتتاح می‌کنید، قابلیت نگهداری پول را ندارند و فقط برای انتقال پول مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ اما حساب پی پال می‌تواند به عنوان یک حساب پس انداز در نظر گرفته شود.

مدارک مورد نیاز 

اگر از پی پال برای ارسال پول استفاده کنید، پس از وریفای کردن حساب خود هیچ مدرکی برای نقل و انتقال پول نیاز ندارید. اما از سایر حساب‌های دیگر باید مدارکی مانند کارت ملی، شماره موبایل، آدرس تلفن، ایمیل شخصی و نامه درخواست حواله امضا شده را ارائه دهید.  

دسترسی به کشورهای مختلف 

سیستم پی پال که در تمام دنیا شناخته شده است، در بیشتر از ۲۰۰ کشور خدمات خود را ارائه می‌‌دهد. اما ممکن است هر کدام از روش‌های انتقال ارزی محدودیت‌هایی از لحاظ موقعیت مکانی داشته باشند. 

تفاوت حواله ارزی و پی پال

 نکات مهم در انتقال پول از پی پال 

پس از اینکه متوجه تفاوت حواله ارزی و پی پال شدید، برای استفاده از این سیستم مالی آنلاین باید وسواس بیشتری داشته باشید. از آنجایی که پی پال ایرانیان را تحریم کرده است، در هنگام نقل و انتقال پول از پی پال به ایران و بالعکس باید به نکات خاصی توجه کنید، تا بدون مسدود شدن حساب خود بتوانید مراودات مالی و بانکی را انجام دهید. 

سه نکته مهم در هنگام انتقال پول از پی پال برای ایرانیان:  

عدم استفاده از آی پی ایرانی 

به هیچ عنوان از آی پی ایران استفاده نکنید و حتما با نرم افزارهای تغییر آی پی وارد حساب خود شوید؛ چرا که ممکن است سریع حساب شما را بلاک کند.  

عدم رفتارهای مشکوک 

به هیچ عنوان از منابع ناشناس یا مشکوک مبالغی را دریافت نکنید؛ چرا که پی پال به شدت تحت نظر سیستم بانکی معتبر است. 

خودداری از اسپم شدن 

تراکنش‌های مالی مختلف را بیش از اندازه انجام ندهید؛ چرا که این کار از نظر پی پال نشان دهنده پولشویی یا هکر بودن شما است. به همین جهت در طی یک روز تراکنش‌های غیر عادی و زیاد نداشته باشید.  

پرداخت ارزی

سخن آخر 
تفاوت حواله ارزی و پی پال به قدری زیاد است که اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا برای جابجایی پول از سیستم پی پال استفاده کنند. چرا که استفاده از یک سیستم پولی امن و سریع در دنیای امروز که اغلب کسب و کارها به صورت بین‌المللی انجام می‌شود ضروری است. برای اینکه بتوانید از سیستم پی پال یا هر کدام از روش های حواله ارزی به شکل بهتری استفاده کنید، می‌توانید با کارشناسان مجموعه کافه ارز ارتباط برقرار نمایید، تا در زمینه انتخاب هر کدام از روش‌ها با آنها مشورت کرده و بهترین راه حل‌ها را انتخاب کنید.  

 

به این مقاله امتیاز دهید

نویسنده

ghazal hamzeh نویسنده

مطلب را به اشتراک بگذارید

#

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *