logo کاقه ارز

در ماه گذشته هر کسی حداقل یک بار خبری از متاورس ، بازی های متاورس یا بهترین توکن های متاورس را در شبکه‌های اجتماعی دیده یا در خبرها خوانده است. این حوزه جدید در کنار رمز ارزها، توکن‌های غیرمثلی (NFT) و بازی‌های ویدیویی، بر آن است تا روشی که مردم با آن بازی‌های ویدیویی انجام داده، با یکدیگر تعامل کرده، کلکسیون‌ها را جمع‌آوری و استفاده کرده و بسیاری از کارهای دیگری که انجام می‌دهند را متحول کند. متاورس خیلی زود سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد. قیمت توکن های متاورس رو به رشد است و کمپانی‌هایی که مرتبط با این حوزه کار می‌کنند روز به روز بیشتر مورد توجه مردم و سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرند. در اینجا با هم می‌خوانیم که متاورس چیست و بهترین ارزهای متاورس برای سرمایه گذاری کدامند؟

متاورس چیست؟

در زبان یونانی متا به معنی فراتر و ورس کوتاه‌شده کلمه یونیورس به معنی دنیا است. بنابراین متاورس به چیزی فراتر از واقعیت موجود یا دنیا اشاره دارد. متاورس سیستم واقعیت مجازی (VR) است که افراد در آن می‌توانند به صورت مجازی با هر چیزی تعامل داشته باشند. برای مثال کاربر می‌تواند با استفاده از هدست‌های وی آر وارد یک جلسه کاری شده یا با دوستان خود بازی ویدیویی انجام دهد. همان‌طور که مدیر عامل کمپانی Meta (فیسبوک سابق) مارک زاکربرگ گفت، متاورس هنوز راه زیادی تا تکمیل شدن دارد. البته کمپانی‌های NFT و ارز دیجیتال زیادی همین حالا در حال بررسی این حوزه هستند و بسیاری از سرمایه گذاری در متاورس صحبت می‌کنند؛ چون پیش‌بینی می‌کنند که متاورس فرصت فوق‌العاده‌ای برای استفاده از خدمات آن‌ها در موقعیت‌هایی بیش از آنچه متصور بوده‌اند، فراهم می‌کند.

بهترین ارزهای متاورس

متاورس و ارزهای دیجیتال

متاورس دنیای مالکیت و خلق کردن است که کاربران در آن می‌توانند روی یک پلتفرم اغلب غیرمتمرکز با هم مشارکت کرده یا چیزی را بسازند. این پلتفرم‌ها با به روشی پایدار تامین مالی شوند و بسیاری از پروژه‌ها انتخاب می‌کنند که مدل کسب و کار رایگان داشته باشند یعنی افراد می‌توانند به صورت رایگان به خدمات آن‌ها دسترسی داشته و از آن استفاده کنند. اما اگر افراد بخواهند آواتار خود را شخصی‌سازی کنند یا مالکیت بخشی از زمین را به خود اختصاص داده تا خانه خود را روی آن بسازند باید در یک بازار آن را بخرند.

آیتم‌هایی که کاربران خریداری می‌کنند به شکل توکن‌های غیرمثلی یا NFT هستند که دارایی‌های دیجیتال منحصر به فردی هستند که ثابت می‌کنند خریدار مالک انحصاری آن آیتم خاص است. وقتی آن NFT در کیف پول کاربر قرار داشته باشد، پلتفرم می‌تواند آن را شناسایی کرده و کارایی‌هایی آن را فعال کند. از آنجایی که NFT‌ها روی بلاکچین ذخیره می‌شوند، ارتباط نزدیکی با ارزهای دیجیتال دارند که یعنی برای خرید آن‌ها به ارز دیجیتال نیاز است. این یعنی پروژه‌های مرتبط با متاورس ارتباط غیرمستقیمی با ارزهای دیجیتال دارند. بنابراین تقریبا همه پروژه‌های مرتبط با متاورس هم توکن اختصاصی خود را دارند که هر کدام حق رای و اشکال دیگر قوانین را داشته باشند.

بهترین توکن های متاورس

بهترین توکن های متاورس که در حال حاضر در بازار موجود هستند و می‌تواند فرصت سرمایه‌گذاری خوبی در نظر گرفته شوند شامل موارد زیر هستند.

۱. انجین کوین (ENJ)

بهترین توکن های متاورس

انجین یکی از نام‌های برجسته در صنعت NFT و بازی‌های بلاکچین‌ است که استاندارد ERC-1155 NFT و یک توکن (ENJ) برای برانگیختن NFTها ایجاد کرده است. انجین که برای مقابله با موانع ورود مثل هزینه تراکنش، زمان تراکنش و پیچیدگی استفاده ایجاد شده است، یک اکوسیستم چند زنجیره‌ای با Jumpnet و Efinity ایجاد کرد که بلاکچینی با هدف NFT بود و در حال حاضر با پاراچین پولکادات رقابت می‌کند. این محصول می‌تواند برای اثبات مالکیت و غارت در بازی در متاورس نقشی تعیین‌کننده داشته باشد. اگر برای مثال شما در حال بازی با دوستان خود باشید و شمشیر کمیابی داشته باشید، این امکان وجود خواهد داشت که بدون هیچ هزینه‌ و زمان انتظاری آن را برای دوستان خود ارسال کرده و آن‌ها فورا از آن استفاده کنند. همچنین می‌توانید در زمان عوض کردن بازی خود تمام آیتم‌هایی که به سختی در طول بازی به دست آورده‌اید را بفروشید که در حال حاضر فقط در چند بازی امکان‌پذیر است.

۲. دسنترالند (MANA)

دسنترالند

گزینه دوم از بهترین توکن های متاورس توکن مانا از دسنترالند است. دسنترالند یک یونیورس چندنفره است که کاربران در آن می‌توانند در مینی گیم، چت با افراد آنلاین، خرید محصولات دلخواه برای آواتار خود و حتی خرید قطعات زمین شرکت کنند. اگر کاربری یک قطعه زمین خریداری کند می‌تواند هر چیزی که می‌خواهد شامل گالری هنری برای تبلیغ NFT، جایی برای بازی شطرنج با دوستان یا زمین بسکتبال برای افزایش مهارت مجازی خود در آن بسازد. در این پلتفرم یک بخش مستغلات هم وجود دارد چون قطعات زمین محدود هستند و نزدیک بودن آنها به مرکز، مشخصه کلیدی برای بالاترین قدرت نمایش است. چون هر قطعه منحصر به فرد است، می‌توان انتظار داشت قیمت‌ها متناسب با تقاضا بالا روند.

۳. سندباکس (SAND)

سندباکس

سندباکس (SANDBOX) یک بازی است که شما می‌توانید در آن خلق کنید، بسازید، بفروشید و مالک آیتم‌های بازی و قطعات زمین شوید. بازیکن‌ها در دنیای سه بعدی غرق می‌شوند و می‌توانند ماجراجویی‌ها را با همکاری هم کامل کرده و با هیولاها بجنگند. افراد می‌توانند بدون هیچ دانش برنامه‌نویسی بازی خود را در سندباکس داشته باشند و همین باعث می‌شود خیلی از کاربران هم خلق‌کننده شوند. شاید بازی کمی بیشتر از دسنترالند روی ماجراجویی و جستجوگری تمرکز کرده باشد که برای برخی از کاربران جذاب است. این بازی هم هنوز در مرحله تست خود قرار دارد و برای عده زیادی قابل دسترس نیست. حق مشارکت در فاز تست این بازی ۱۲۰۰۰ دلار است. ارز سند یکی از بهترین ارزهای متاورس به شمار می‌رود.

۴. آکسی اینفینیتی (AXS)

آکسی اینفینیتی

چهارمین گزینه از فهرست بهترین توکن های متاورس به توکن AXS تعلق دارد. آکسی اینفینیتی یک بازی است که در آن می‌توانید آیتم‌های را خریدار کنید که همه آنها ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. هدف از این کار این است که بهترین تیم و کلکسیون را داشته باشید تا بتوانید در نبرد علیه بقیه بازیکن‌ها پیروز شوید. با توجه به نتایج شما، SLP (ارز داخل بازی) به دست می‌آورید که می‌توانید برای ایجاد و خرید آیتم‌های بیشتر استفاده کنید و چون شما مالک آنها هستید می‌توانید آنها را برای کسی فرستاده یا بفروشید. بازیکن‌ها می‌توانند مالک زمین هم باشند و با توجه به علاقه خود روی آن زمین فروشگاه یا زندان بسازند یا ارز دیجیتال ایجاد کنند. این بازی یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های دارای ویژگی NFT بود و دائما در حال آپدیت شدن است.

۵. اولترا (UOS)

اولترا

اولترا یک پلتفرم سرگرمی است که در آن می‌توانید بازی، فیلم سینمایی، تورنمنت، اینفلوئنسر و خیلی سرگرمی‌های دیگر پیدا کنید. ویژگی خاص این پلتفرم این است که وقتی کاربران در آن آیتمی را خریداری می‌کنند مالک آن می‌شوند و می‌توانند آن را استفاده کرده، آن را قرض داده را حتی آن را بفروشند. کاربران می‌توانند با انجام بازی‌هایی که مالک آن در اولترا هستند کسب درآمد کنند. اولترا با گرایش به انحصارطلبی که در بازار کنونی گیم و ویدیو استریمینگ شاهد آن است مبارزه می‌کند.

آینده متاورس چگونه خواهد بود؟

متاورس مفهومی فوق‌العاده با آینده‌ای بی‌نظیر پیش روی خود است. استفاده از هدست‌های VR برای ارائه سطح دیگری از ارتباط میان افرادی که در فاصله نزدیکی با هم نیستند می‌توانند بسیار مفید باشد خصوصا اینکه ما به دلیل پاندمی کرونا بخش بزرگی از زندگی خود را به صورت مجازی زندگی می‌کنیم. علاوه بر این، مالکیت و فقدان دو محرکه ارزش بوده‌اند که به بسیاری از پروژه‌های ارزهای دیجیتال در گذشته کمک کرده‌اند و صنعت بازی به این دو نیاز اساسی دارد. در حال حاضر، وقتی بازیکن‌ها از یک بازی به بازی دیگر سوئیچ می‌کنند تمام آیتم‌ها و پیشرفت‌هایی که به سختی به دست آورده‌اند را رها می‌کنند. شاید کسب درآمد با فروش آن دارایی‌ها بتواند پاداشی برای آن کاربر باشد و برای کمپانی هم سودمند باشد.

البته همان‌طور که می‌دانیم متاورس هنوز حوزه بسیار جدیدی است و رشد زیادی پیش رو دارد و سرمایه‌گذاران زیادی منتظر فرصت برای سرمایه‌گذاری هستند. انتخاب پروژه مناسب می‌تواند در طولانی مدت سود بسیار زیادی داشته باشد. پنج گزینه بالا که جزو بهترین توکن های متاورس هستند فرصت خوبی برای ورود به حوزه متاورس محسوب می‌شوند.

نظر شما درباره بهترین توکن های متاورس چیست؟ اگر قصد خرید توکن های متاورس همچون خرید ارز دسنترالند، یا خرید ارز سندباکس و یا خرید ارز اکسی اینفینیتی را دارید، می‌توانید با مراجعه به قسمت خرید و فروش اتوماتیک ارزهای دیجیتال در وب‌سایت کافه ارز، به راحتی و طی چند مرحله ساده، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال و همچنین نمودار و تغییرات ۲۴ ساعته ارزها را در کافه ارز مشاهده کنید.

4.7/5 - (26 امتیاز)
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.