نحوه قبولی در آزمون دولینگو با چند گام ساده

از مهم ترین مراحل برای تحصیل در خارج از کشور کسب نمره قابل قبول در آزمون های بین‌ المللی است. آزمون‌های بین المللی زبان انگلیسی برای سنجش توانایی شما در ۴ مهارت زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از معروف‌ترین آزمون‌‌های بین‌‌المللی زبان که اعتباری جهانی دارند، می‌توان آزمون آیلتس، تافل، دولینگو و PTE را نام برد. اگر قصد دارید در آزمون دولینگو نمره خوبی کسب کرده و قبول شوید، باید آمادگی لازم را برای آزمون به‌دست بیاورید. آزمون دولینگو یک آزمون آنلاین است که برای ارزیابی مهارت‌های خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن برگزار می‌شود. برای یافتن نحوه قبولی در آزمون دولینگو باید چهار مهارت زبانی را آموخته باشید. نمره آزمون دولینگو قابل تبدیل به تافل و آیلتس نیز است. برای آشنایی با روش آمادگی و قبولی در آزمون دولینگو با ادامه این مقاله همراه باشید.

راهنمای قبولی در آزمون دولینگو

قبولی در دولینگو تضمینی نیست مگر این‌که برای آن آمادگی لازم را کسب کنید. پیش از این با آزمون دولینگو (Duolingo) به طور کامل آشنا شده بودیم و حتی تبدیل نمره دولینگو به آیلتس را هم بررسی کرده بودیم. در این آزمون از شما خواسته می‌شود که Taskهای مختلفی را برای ارزیابی مهارت‌های مختلف انجام دهید در اینجا با هم نحوه قبولی در آزمون دولینگو در همین بخش‌های مختلف را بررسی می‌کنیم.

۱.  انتخاب کلمات واقعی از لیست نوشته شده

در این قسمت داوطلب باید از لیست نوشته شده کلمات واقعی را از کلمات ساختگی تشخیص داده و آن‌ها را انتخاب کند. در انتخاب کلمه درست دقت کنید و حتما املای کلمه را چک کنید. زیرا به نظر می‌رسد که برخی از کلمات درست هستند اما در واقع املای غلطی دارند.

۲. انتخاب کلمات درست از لیست شفاهی

این مرحله مانند مرحله پیش است فقط به‌جای خواندن کلمات باید به صدای کلمات گوش دهید تا بتوانید کلمات درست را انتخاب کنید. نکته مهم برای قبولی در آزمون دولینگو این است که مانند مرحله قبل باید به خوبی به تلفظ کلمات دقت کنید. ممکن است تلفظ برخی از کلمات درست به نظر برسد اما با کمی دقت متوجه می‌شوید که اشتباه است.

حتما بخوانید  گوگل کیورد پلنر ؛ بهبود سئوی سایت با ابزار قدرتمند گوگل

قبولی در آزمون دولینگو

۳. کلمات داخل پارگراف را کامل کنید

در این بخش یک متن به‌اندازه یک پاراگراف داده می‌شود و از شما خواسته می‌شود که کلمات ناقص را با حروف درست کامل کنید. در این بخش تسلط بر روی واژگان، ساختار دستوری جمله و کلمات اضافه مورد سنجش قرار می‌گیرد. نکته مهم برای قبولی در آزمون دولینگو این است که برای آماده شدن برای این قسمت از آزمون علاوه بر بالا بردن گنجینه واژگان خود ساختارهای دستوری و کلمات اضافه در زبان انگلیسی را مطالعه کنید.

۴. عبارتی را که می‌شنوید تایپ کنید

در این قسمت شما باید عبارتی که می‌شنوید را تایپ کنید. امکان 3 بار تکرار وجود دارد. در این قسمت آزمون شما از نظر مهارت شنیداری، واژگان و مهارت املایی مورد آزمایش قرار می‌گیرید. نکته مهم: لهجه این بخش از آزمون آمریکایی است. اگر با این لهجه آشنایی ندارید شروع به تماشای تلویزیون یا فیلم آمریکایی و گوش دادن پادکست‌های آمریکایی کنید.

۵. عبارت داده شده را تلفظ کرده و صدای خود را ضبط کنید

در این بخش تلفظ شما از کلمات خاص مورد بررسی قرار می‌گیرد. علاوه بر آن درستی لحن و تکیه کلمات نیز مهم است. این نکته را به یاد داشته باشید که لغات انگلیسی دارای تکیه هستند. به این معنا که تلفظ کلمات یکنواخت نبوده و دارای فراز و فرود است. برخی از هجاها بر خلاف زبان‌های دیگر مانند اسپانیایی و فرانسوی طولانی‌تر یا کوتاه‌تر است.

نکته مهم برای قبولی در آزمون دولینگو : در آزمون انگلیسی دولینگو جهت تمرین بیشتر کلمات و عبارت انگلیسی را بیان کرده و صدای خود را ضبط کنید. حال به صدای خود گوش دهید تا ببینید می‌توانید تلفظ خود را ارتقا دهید یا خیر. امکان بررسی آنلاین درستی تلفظ کلمات انگلیسی وجود دارد تا تلفظ خود را ارتقا دهید.

۶. برای تصویر داده شده یک کلمه به زبان انگلیسی بگویید

در این قسمت به‌جای این‌که کلمه‌ای برای تلفظ داده شود، یک تصویر به شما نشان داده می‌شود و آزمایش دانش واژگان و تلفظ مورد آزمایش قرار می‌گیرد. اگر درباره واژه تصویری که می‌بینید مطمئن نیستید همیشه می‌توانید حدس بزنید. نکته مهم: برای پاسخ‌های اشتباه جریمه نمی‌شوید، بنابراین همیشه سعی کنید حدس خود را بیان کنید.

حتما بخوانید  گیفت کارت آمازون چیست و چه کاربردهایی دارد؟

۷. حداقل یک جمله درباره تصویر داده شده بنویسید

در این قسمت از آزمون انگلیسی دولینگو از شما خواسته می‌شود که با زبان توصیفی چند جمله درباره تصویر داده شده بنویسید. جمله شما باید کامل باشد و علائم نگارشی در آن به‌درستی استفاده شده باشد. این جمله باید به خواننده ایده بدهد که در تصویر چه چیزی دیده می‌شود. نکته مهم برای قبولی در آزمون دولینگو این است که هرچه جملات بیشتری در زمان کوتاه‌تری بنویسید امتیاز بیشتری خواهید گرفت.

قبولی در آزمون دولینگو

۸. آماده باشید تا حداقل ۳۰ ثانیه در مورد سؤال داده شده صحبت کنید

در این قسمت از آزمون دولینگو شما باید در مورد سؤالی که از شما پرسیده می‌شود صحبت کنید. صحبت شما از طریق وب‌کم ضبط شده و تسلط، تلفظ و دقت شما در بیان جمله و توانایی انتقال مفهوم به مخاطب مورد بررسی قرار می‌گیرد. نکته مهم برای قبولی در آزمون دولینگو این است که اگر نمی‌توانید به یک سؤال، جواب واقعی بدهید می‌توانید پاسخ را خودتان بسازید. به‌عنوان مثال اگر در مورد علایق و سرگرمی‌ها از شما سؤال شد تنها یکی را که می‌شناسید و می‌توانید درباره آن صحبت کنید را انتخاب کرده و پاسخ سؤال را بدهید.

۹. یک موضوع را انتخاب کرده و ۱ تا ۳ دقیقه درباره آن صحبت کنید

در این قسمت نیز می‌توانید زبان گفتاری خود را به نمایش بگذارید. سعی کنید تسلط خود را به زبان انگلیسی به خوبی به نمایش بگذارید و از ساختارهای گرامری درست، واژگان مناسب و مهارت‌های سخنرانی استفاده کنید. این قسمت نمره‌گذاری نشده است و بخشی از آزمون شما است. این ویدیو برای موسسه‌ای که درخواست داده‌اید ارسال می‌شود. این یک فرصت عالی است تا به آن‌ها توانایی‌ها و مهارت‌های انگلیسی خود را به‌خوبی نشان دهید. نکته مهم: هنگام صحبت در مونولوگ، تلفظ و لحن جمله را به‌درستی ادا کنید.

حتما بخوانید  راهنمای دریافت بورسیه تحصیلی آلمان ؛ شرایط و انواع آن

۱۰. یک موضوع را برای نوشتن انتخاب کرده و ۳ تا ۵ دقیقه درباره آن بنویسید

این بخش همان جایی است که شما می‌توانید مهارت‌های عالی نوشتن خود را در هر یک از موضوعات داده شده به نمایش بگذارید. همچنین به شما گفته می‌شود که چه مواردی را در متن خود بگنجانید؛ بنابراین در مورد مهارت‌های آموزش دیده شده نیز مورد سنجش قرار می‌گیرید. سعی کنید تا آنجا که می‌توانید بنویسید (۵ دقیقه و حداکثر ۵۰۰ کاراکتر) تا مطمئن شوید که سبک نوشتاری و دانش عمومی زبان انگلیسی خود را نشان می‌دهید. نکته مهم قبولی در آزمون دولینگو این است که اگر می‌توانید مهارت‌های نوشتاری، کلمات ربط، زبان توصیفی و تخیلی، جملات کامل با ساختارهای دستوری پیچیده را به کار ببرید.

نکات مهم برای قبولی در آزمون دولینگو

این آزمون برای سنجش سطح عمومی زبان انگلیسی طراحی شده است و تکنیک‌های به کار رفته در آن مانند تافل و آیلتس نیست. بهترین راه آماده شدن برای این قبولی در دولینگو شرکت در کلاس‌های آموزشی با یک معلم خبره و کاربلد است. البته تلاش و تمرین داوطلب نیز برای قبولی در آزمون مؤثر است اما بهتر است برای پیشرفت بهتر آن را با شرکت در کلاس استاندارد و در کنار یک معلم حرفه‌ای تکمیل کند.

حال که با نکات مهم برای قبولی در آزمون دولینگو آشنا شدیم، نظر شما درباره نحوه قبولی در دولینگو چیست ؟ افرادی که قصد پرداخت شهریه یا هزینه ثبت نام در آزمون‌های بین المللی زبان را دارند، می‌توانند با استفاده از خدمات خرید با پی پال و خرید با ویزا و مستر کارت بدون هیچ مشکل و تاخیری پرداخت‌های بین‌المللی خود را در کافه ارز انجام دهند.

به این مقاله امتیاز دهید

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید