cr-icon

اتریوم نیم‌ سرویسEthereum Name Service (ENS)

-3.77%
1,516,671

نمودار قیمت نمودار قیمت لحظه ای در بازار جهانی

در حال بارگذاری، صبر کنید

خرید و فروش اتریوم نیم‌ سرویس با شبکه های ETHدر کافه ارز امکان پذیر است و انتقال ارز به صورت آنی (اتوماتیک) انجام می شود.

 تومان تومان

اتریوم نیم‌ سرویس چیست ؟

ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس با نام لاتین Ethereum Name Service و علامت انحصاری ENS یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1400-08-18 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1403-04-03 به روز رسانی شده است . این ارز ر رتبه 171 بازار قرار دارد و ارزش کل بازار آن حدود 795,991,414 است. هر واحد اتریوم نیم سرویس در این لحظه با قیمت 24.933 دلار و با احتساب نرخ تتر 59990 تومان مبلغ ریالی آن معادل 1,516,670 تومان می باشد. حجم معاملات روزانه اتریوم نیم سرویس میزان 74,211,512 است. قیمت اتریوم نیم سرویس در 7روز اخیر % 8.93 و در ۲۴ ساعت اخیر % -3.77 و در 1 ساعت اخیر % 1.13 تغییر کرده است.

اطلاعات بازار

ارزش بازار اتریوم نیم‌ سرویس

795,991,414

تغییرات ۱ ساعته

1.13%

تغییرات ۲۴ ساعته

-3.77%

تغییرات ۷ روزه

8.93%

ارزهای ترند بازار

نمایش همه

معرفی اتریوم نیم‌ سرویسهر آنچه که درباره اتریوم نیم‌ سرویس باید بدانید

ارز دیجیتال Ethereum Name Service چیست؟

  • اتریوم نیم سرویس (ENS) یک سیستم جستجو است که اطلاعات را به یک نام پیوند می‌دهد.
  • این سیستم به روشی مشابه سیستم DNS اینترنت کار می‌کند و به کاربران کمک می‌کند تا وب‌سایت‌ها را از طریق نام یا کلمه به جای اعداد جستجو کنند.
  • ENS برای جایگزینی DNS طراحی نشده است، بلکه برای کار در کنار آن طراحی شده است.

در روزهایی که وب تازه تاسیس شده بود، برای دسترسی به یک وب‌سایت باید آدرس IP یا رشته‌ای طولانی از اعداد را که به خاطر سپردن آن‌ها دشوار بود و حدس زدن آن‌ها تقریبا غیرممکن بود، را تایپ می‌کردید. سپس با گذشت زمان نام‌های قابل خواندن برای وب روی کار آمد و جست‌و‌جو کردن در وب بسیار آسان‌تر شد.

ارز دیجیتال هنوز در مرحله آدرس IP است: کاربران برای دسترسی به خدمات مورد نیاز خود به آدرس‌های طولانی و سختی برای به خاطر سپردن نیاز دارند. اینجا است که اتریوم نیم سرویس (Ethereum Name Service) برای راحتی بیشتر، وارد عمل می‌شود. در ادامه نحوه عملکرد ارز Ethereum Name Service (ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس) و چگونگی پیدایش اتریوم نیم سرویس را بررسی می‌کنیم.

چه کسی ENS را اختراع کرد؟

نیک جانسون و الکس ون د ساند از بنیاد اتریوم، توسعه اولیه ENS را رهبری کردند.

ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس

چه چیز خاصی در مورد سرویس و ارز ENS وجود دارد؟

 

اتریوم نیم سرویس بر اساس قراردادهای هوشمند اتریوم ساخته شده است و آن را نسبت به سرویس نام دامنه اینترنت (DNS) ایمن‌تر، خصوصی‌تر و در برابر سانسور مقاوم‌تر می‌کند. تیم پشتیبان ENS زیرساخت نامگذاری اینترنتی را به عنوان یک مؤلفه اساسی می‌بینند، بنابراین باید غیرمتمرکز و جامعه محور باشد.

در سطح فنی، ENS می‌تواند از اکوسیستم موجود اتریوم استفاده کند، به این معنی که بسیار قابل برنامه‌ریزی است و می‌تواند با سایر قراردادهای هوشمند خارج از نامگذاری تعامل داشته باشد.

ENS، بر خلاف برخی از رقبای خود، نمی‌خواهد جایگزین DNS شود. ENS قبل از هر چیز بر ارائه وضوح نام توزیع شده و قابل اعتماد برای منابع Web3 مانند آدرس‌های زنجیره بلوکی و محتوای توزیع شده تمرکز دارد، در حالی که Namecoin، Blockstack و Handshake تلاش می‌کنند تا جایگزین DNS شوند.

اتریوم نیم سرویس یا سرویس نامگذاری اتریوم اساسا دو قرارداد هوشمند است. رجیستری ENS همه دامنه‌ها و زیر دامنه‌ها و همچنین جزئیات مالک و پیوند را در Resolver ثبت می‌کند، که قرارداد هوشمند دیگری است که ترجمه‌ها را از نام‌ها، به آدرس‌ها یا انواع دیگر منابع و بالعکس انجام می‌دهد. ENS به طور مشابه با DNS اینترنت اجرا می‌شود، زیرا دارای یک سیستم سلسله مراتبی است که به مالک دامنه امکان کنترل کامل هر زیر دامنه‌ای را می‌دهد.

 

چگونه دامنه ENS خود را به دست آوریم؟

با استفاده از کیف پول اتریوم مانند متامسک (MetaMask)، می‌توانید نام دامنه موجود را جستجو کنید. هنگامی که دامنه خود را پیدا کردید، سیستم شما را از طریق ثبت‌نام راهنمایی می‌کند، که ابتدا از شما می‌خواهد دو تراکنش را از کیف پول خود تأیید کنید. همچنین باید انتخاب کنید که چند سال می‌خواهید دامنه‌ای را با هزینه ۵.۰۰ دلار در سال ثبت کنید. اکنون، به‌عنوان مالک آن دامنه، می‌توانید آدرس‌ها یا اطلاعات مختلفی را که می‌خواهید از طریق آن پیوند داده شود و همچنین سایر زیر دامنه‌ها تنظیم کنید.

 

با ارز اتریوم نیم سرویس چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

بهترین کار با ارز دیجیتال Ethereum Name Service این است که آدرس طولانی و غیرقابل خواندن اتریوم خود را با یک آدرس ENS به یاد ماندنی جایگزین کنید. این امر دریافت دارایی‌های رمزنگاری و همچنین وارد کردن آدرس ENS خود را در اتریوم بدون نیاز به کپی و چسباندن آدرس عمومی طولانی آسان‌تر می‌کند.

ارز دیجیتال Ethereum Name Service

آینده ارز دیجیتال Ethereum Name Service

 

ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس فقط اتریوم نیست، بلکه یک دامنه سطح بالا است و ENS برنامه‌هایی برای یکپارچه سازی کل فضایی به نام DNS است که بیش از ۱۳۰۰ دامنه سطح بالا دارد تا صاحبان یک سایت DNS بتوانند ادعا کنند از آن نام در ENS استفاده می‌کنند. نه به عنوان .eth بلکه به عنوان .org بنابراین، realsatoshi.org می‌تواند به realsatoshi.eth مرتبط شود و بازدیدکنندگان می‌توانند محتوا را مشاهده کنند.

اتریوم نیم سرویس به کاربران امکان می‌دهد برای آدرس‌های .ETH باقی مانده ثبت‌نام کنند. طبق سرویس نام اتریوم، همه آدرس‌های .ETH باقی‌مانده برای «ثبت‌نام فوری» در دسترس هستند. کسانی که ارزهای دیجیتال را ارسال و دریافت می‌کنند، اکنون می‌توانند با استفاده از سرویس نام اتریوم، برای آدرس‌های .ETH باقیمانده ثبت نام کنند. در 6 نوامبر، ENS در توییتر اعلام کرد که حراج‌هایش به پایان رسیده است و تمام آدرس‌های ETH باقی مانده برای ثبت‌نام فوری در دسترس هستند.

ENS که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد و یک پلتفرم امن و غیرمتمرکز ارائه می‌دهد که در آن کاربران می‌توانند آدرس‌های رمزنگاری را با استفاده از دامنه‌های محبوبی مانند ETH، xyz، luxe، art و kred ایجاد و ثبت کنند. ENS از قراردادهای هوشمند در بلاکچین اتریوم پشتیبانی می‌کند که آن را نسبت به اکثر سیستم‌های DNS ایمن‌تر می‌کند.

هرکسی می‌تواند برای یک دامنه .ETH ثبت‌نام کند، اما معمولا باید در یک حراجی شرکت کند تا بتواند آن را در اختیار بگیرد. آخرین حراج  ETH بین ۱ سپتامبر و ۵ نوامبر برگزار شد و ۵۰,۳۵۵ پیشنهاد برای ۷,۶۷۰ نام به خود جلب کرد. این شرکت در بیانیه‌ای نوشت: «متوسط تعداد پیشنهادات ۶.۵۶ بود».

برای کسانی که در این حراج شرکت نکردند، این شرکت گفت: «اگر دوره حراج را از دست دادید اما اگر همچنان می‌خواهید برای نام‌های کوتاه باقی مانده ثبت‌نام کنید، همه نام‌های +۳ کاراکتر .ETH باقی‌مانده برای ثبت‌نام فوری از طریق مدیر ENS ما در دسترس هستند». برای ثبت‌نام برای نام ETH باقیمانده، کاربران باید از Chrome یا Brave به عنوان مرورگر وب خود استفاده کنند.

برای افرادی که از کروم استفاده می‌کنند، باید افزونه متامسک (MetaMask) را نصب کنند و کاربران Brave باید آن را فعال کنند. کاربران تلفن همراه همچنین می‌توانند برای دریافت یکی از نام‌های ETH باقی‌مانده ثبت‌نام کنند، اگرچه به کیف پول کوین بیس، وضعیت یا مرورگر اتریوم تلفن همراه دیگر نیاز دارند.

 

خرید ارز اتریوم نیم سرویس

 

ارز ENS اخیرا به فهرست رمز ارزهای صرافی بایننس (Binance) اضافه شده و تریدرها و معامله‌گران می‌توانند این ارز را در بایننس خرید و فروش کنند. اما برای کاربران ایرانی بهترین و مطمئن‌ترین راه، خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های معتبر داخلی همچون کافه ارز است. شما تنها با چند گام ساده می‌توانید مقدار مورد نیاز ارز اتریوم نیم سرویس خود را از کافه ارز خریداری کنید. برای خرید ارز دیجیتال Ethereum Name Service کافی است در وب‌سایت کافه ارز ثبت‌نام کرده و پس از احراز هویت، به قسمت ثبت سفارش در پنل کاربری خود رفته و گزینه خرید ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید.

 

سوالات متداول کاربران پاسخ به متداول‌ترین سوالاتی که در ذهن دارید

خرید اتریوم نیم سرویس و فروش اتریوم نیم سرویس (ENS) - سریع و ایمن و آنی - قیمت لحظه‌ای ✔️کارمزد صفر! ✔️پشتیبانی ۲۴ ساعته و مشاوره رایگان در کافه ارز
در کافه ارز سفارشات ارز دیجیتال اتریوم نیم سرویس به صورت آنی انجام می شود
خیر، کافه ارز تنها فی انتقال شبکه اتریوم نیم سرویس را از میزان وارد شده شما کسر می کند
بله، طبق دستور مقامات قضایی همه سفارشات مالی و ارزی اتریوم نیم سرویس با احراز هویت کاربر انجام می شود

دیدگاه های شما

دیدگاه