cr-icon

فلوFlow (FLOW)

-3.87%
53,305

نمودار قیمت نمودار قیمت لحظه ای در بازار جهانی

در حال بارگذاری، صبر کنید

خرید و فروش فلو با شبکه های BSC,FLOWدر کافه ارز امکان پذیر است و انتقال ارز به صورت آنی (اتوماتیک) انجام می شود.

 تومان تومان

فلو چیست ؟

ارز دیجیتال فلو با نام لاتین Flow و علامت انحصاری FLOW یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1399-11-08 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1403-02-31 به روز رسانی شده است . این ارز ر رتبه 53 بازار قرار دارد و ارزش کل بازار آن حدود 1,321,084,577 است. هر واحد فلو در این لحظه با قیمت 0.8763 دلار و با احتساب نرخ تتر 59990 تومان مبلغ ریالی آن معادل 53,305 تومان می باشد. حجم معاملات روزانه فلو میزان 29,932,204 است. قیمت فلو در 7روز اخیر % 6.87 و در ۲۴ ساعت اخیر % -3.87 و در 1 ساعت اخیر % 1.82 تغییر کرده است.

اطلاعات بازار

ارزش بازار فلو

1,321,084,577

تغییرات ۱ ساعته

1.82%

تغییرات ۲۴ ساعته

-3.87%

تغییرات ۷ روزه

6.87%

ارزهای ترند بازار

نمایش همه

معرفی فلوهر آنچه که درباره فلو باید بدانید

ارز دیجیتال فلو چیست؟

فلو یک اکوسیستم غیرمتمرکز و مبتنی بر فناوری بلاکچین است که به عنوان یک راه‌حل برای ارتقای مقیاس‌پذیری در برنامه‌های غیرمتمرکز، بازی‌های مبتنی بر بلاکچین و شبکه‌های تعامل محور توسط کمپانی دپر لبز توسعه داده شد. تمرکز اصلی شبکه فلو، توسعه یک محیط و معماری مقیاس‌پذیر است که تراکنش‌ها در بستر آن بدون ازدحام و با سرعت بالا پردازش شوند. علاوه بر این، فلو قصد دارد محیط مناسبی برای فعالیت توکن‌های غیر‌مثلی، برنامه‌های غیر‌متمرکز و بازی‌های بلاکچینی را بر روی شبکه خود اجرا نماید.

توکن‌های غیر‌مثلی یا همان NFT، همانند رمز‌ارزها قابلیت ساخت و خرید و فروش دارند. تفاوت اصلی NFT با ارزهای دیجیتال در این است که توکن‌های غیر‌مثلی منحصر‌بفرد بوده و هر کدام از آن‌ها با قیمت متفاوتی در بازار معامله می‌شوند؛ همین موضوع باعث شده که به دارندگان NFT، لقب کلکسیون‌دار بدهند.

علاوه بر این، فلو یک پروژه اختصاصی به نام NBA Top Shot نیز دارد. این پلتفرم، یک بازار آنلاین برای خرید توکن‌های هواداری لیگ بسکتبال آمریکا است. بنابراین زمانی که بازار NFT داغ شود، محبوبیت و قیمت توکن FLOW نیز افزایش خواهید یافت. 

یکی دیگر از ویژگی‌های شبکه فلو این است که توسعه‌دهندگان ثالث (Third Party) هم می‌توانند با زبان برنامه‌نویسی Cadence امکاناتی از قبیل ایجاد قراردادهای هوشمند با قابلیت بروزرسانی، توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز و ساخت NFT را در محیط این شبکه انجام دهند.

شبکه فلو، در اصل برای جبران ضعف بلاکچین اتریوم در حوزه بازی‌ های بلاکچینی پا به میدان گذاشت. در سال 2017، بازی معروف Cryptokitties که بر روی شبکه اتریوم اجرا می‌شد باعث کندی این بلاکچین آن شد. این موضوع، باعث شد تا شرکت دپرلبز با مدیریت رهام قره‌گوزلو، به فکر توسعه یک بلاکچین اختصاصی بیا‌فتد.

رمز‌ارز FLOW چگونه کار می‌کند؟

فلو، برای این‌که بدون استفاده از تکنیک‌های شاردینگ بتواند ثبات شبکه را تامین کند، از پروتکل اثبات سهام استفاده می‌کند. فلو، کار را از طریق نودها در میان شبکه توزیع می‌کند. در حقیقت، هر نود با توجه به توانایی که دارد، وظیفه پردازش کار به خصوصی را بر عهده می‌گیرد.

به منظور حذف سنگینی کار، فلو از معماری چند منظوره یا همان Multi-Role و Multi-Node استفاده کرده است. فلو برای این‌که بتواند به شکلی مقرون به صرفه و کاربردی، مقیاس‌پذیری را در بستر شبکه ایجاد کند، فرآیند اعتبارسنجی را به چهار دسته تقسیم کرده و بین نودهای مرتبط توزیع می‌کند. این نودها به چهار دسته نودهای کالکتور(Collector Nodes) ، نودهای اجرایی (Execution Nodes)، نودهای تایید‌کننده (Verification Nodes) و نودهای اجماع (Consensus Nodes) تقسیم شده‌اند.

بنیان گذار ارز دیجیتال فلو کیست؟

رهام قره‌گزلو به عنوان بنیان گذار ارز دیجیتال فلو و CEO شرکت دپر لبز (Dapper Labs) است که ساکن کانادا می‌باشد. وی در گذشته نیز به عنوان بنیان‌گذار و CEO شرکت Axiom Zen فعالیت داشته است و به عنوان مشاور در پروژه Fuel Powered، یک پلتفرم در زمینه بازی‌های تلفن همراه نیز فعالیت داشته است.

دیتر شلی، CTO شرکت دپر لبز و یکی از بنیان‌گذاران کریپتوکیتیز (CryptoKitties)، نیز ساکن کانادا بوده و تحصیلات خود را در دانشگاه واترلو (University of Waterloo) گذرانده است. وی در گذشته به عنوان مشاور در پروژه Hammer & Tusk و CTO در شرکت Axiom Zen فعالیت داشته و همچنین به عنوان مهندس نرم‌افزار در شرکت اپل مشغول به کار بوده است.

تیم توسعه‌دهنده فلو بیشتر در کانادا و آمریکا ساکن هستند. این موضوع می‌تواند دارای نقاط قوت و ضعفی باشد. از یک سو، متمرکز بودن تیم می‌تواند به سرعت به‌روزرسانی شبکه فلو کمک کند. از سوی دیگر، این موضوع با رسالت اصلی بلاک‌چین که غیرمتمرکز بودن است، تناقض دارد و همچنین باعث افزایش کنترل تیم بر روی پروژه می‌شود که می‌تواند دو نکته منفی برای متمرکز بودن تیم فلو باشد.

چرا ارز دیجیتال Flow منحصربفرد و با ارزش است؟!

معماری شبکه فلو، امکان ساخت بازی‌ها و اپلیکیشن‌های حوزه ارزهای دیجیتال را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد. اگر به آینده NFT، متاورس و بازی‌های بلاکچینی خوشبین هستید، ارز فلو، فرصت استثنایی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه به شمار می‌رود.

علاوه بر این، توسعه‌دهندگان می‌توانند از فلو به عنوان توکن بومی برنامه یا بازی خود استفاده کنند و یا این‌که با کمک اکوسیستم Flow، یک توکن شخصی برای پروژه‌های خود توسعه دهند.

تحلیل رمز‌ارز Flow

پروژه‌های آتی و سرنوشت بازار NFT، بر روی نرخ ارز فلو تاثیرات بسزایی خواهد داشت. اگر حوزه متاورس و توکن‌های غیر‌مثلی مجدداً داغ شود، ارزش رمز‌ارز Flow نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که ارز فلو، به علت برنامه مصوب و فعالیت در حوزه‌ای جدید و نوآورانه، در آینده نه چندان دور از ارزش بسیار بیشتری برخوردار خواهد بود. تعداد توکن‌های در گردش 1.04 میلیارد واحد و تعداد کل توکن‌ها 1.34 میلیارد واحد است.

قیمت رمز‌ارز فلو 

نوسانات ارز دیجیتال فلو، به چندین فاکتور بستگی دارد. برای مثال، میزان استفاده از توکن‌ها و محبوبیت بازار NFT، بروزرسانی‌ها، بهینه‌سازی‌ها و علاقه‌ نشان‌دادن موسسات آموزشی به این حوزه بر روی قیمت ارز Flow تاثیرگذار است. بالاترین قیمت فلو در تاریخ  آوریل 2021 (16 فروردین 1400) معادل 43.03 دلار بود که در حال حاضر اختلاف بسیار زیادی با آن زمان دارد. برای اطلاع از قیمت لحظه ای ارز فلو، به وبسایت یا اپلیکیشن کافه ارز مراجعه کنید.

خرید ارز دیجیتال فلو 

ارز دیجیتال Flow با ارزش بازار حدود  1.63 میلیارد دلار، رتبه 34ام بازار را در اختیار دارد. خرید ارز فلو کار خیلی پیچیده‌ای نیست، زیرا در تمامی صرافی‌های معتبر دنیا لیست شده است. امکان خرید و یا فروش فلو در وبسایت و اپلیکیشن کافه‌ارز نیز در اختیار کاربران قرار دارد. علاوه بر این، در کافه ارز، شما می‌توانید به صورت آنی و با کارمزد بسیار کم، بیش از 600 رمز‌ارز را خرید کنید.

سخن پایانی 

دنیای بازی‌های بلاکچینی و توکن‌های غیر مثلی (NFT) در حال گسترش و پیشرفت است. پلتفرم‌های سنتی مانند اتریوم توان پردازش این سیستم‌ها را ندارد، بنابراین کاربران نیاز به یک پلتفرم منحصربفرد دارند. شبکه Flow به صورت انحصاری برای توسعه بازی‌های بلاکچینی، ساخت توکن‌های غیر‌مثلی و برنامه‌های غیرمتمرکز، توسط شرکت Dapper Labs طراحی گردیده است. در این مطلب نحوه کارکرد شبکه فلو، قیمت و نحوه خرید آن را مورد بررسی قرار دادیم و امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع بوده باشد.

سوالات متداول کاربران پاسخ به متداول‌ترین سوالاتی که در ذهن دارید

خرید فلو و فروش فلو (FLOW) - سریع و ایمن و آنی - قیمت لحظه‌ای ✔️کارمزد صفر! ✔️پشتیبانی ۲۴ ساعته و مشاوره رایگان در کافه ارز
در کافه ارز سفارشات ارز دیجیتال فلو به صورت آنی انجام می شود
خیر، کافه ارز تنها فی انتقال شبکه فلو را از میزان وارد شده شما کسر می کند
بله، طبق دستور مقامات قضایی همه سفارشات مالی و ارزی فلو با احراز هویت کاربر انجام می شود

دیدگاه های شما

دیدگاه