cr-icon

میکرMaker (MKR)

3.14%
165,252,150

نمودار قیمت نمودار قیمت لحظه ای در بازار جهانی

در حال بارگذاری، صبر کنید

خرید و فروش میکر با شبکه های BSC,BNB,ETHدر کافه ارز امکان پذیر است و انتقال ارز به صورت آنی (اتوماتیک) انجام می شود.

 تومان تومان

میکر چیست ؟

ارز دیجیتال میکر با نام لاتین Maker و علامت انحصاری MKR یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1395-11-10 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1403-05-01 به روز رسانی شده است . این ارز ر رتبه 55 بازار قرار دارد و ارزش کل بازار آن حدود 2,724,689,883 است. هر واحد میکر در این لحظه با قیمت 2,826.72 دلار و با احتساب نرخ تتر 58000 تومان مبلغ ریالی آن معادل 164,769,508 تومان می باشد. حجم معاملات روزانه میکر میزان 87,253,957 است. قیمت میکر در 7روز اخیر % 3.73 و در ۲۴ ساعت اخیر % 3.14 و در 1 ساعت اخیر % 0.08 تغییر کرده است.

اطلاعات بازار

ارزش بازار میکر

2,724,689,883

تغییرات ۱ ساعته

0.08%

تغییرات ۲۴ ساعته

3.14%

تغییرات ۷ روزه

3.73%

ارزهای ترند بازار

نمایش همه

معرفی میکرهر آنچه که درباره میکر باید بدانید

رمز ارز میکر (Maker) یک توکن کاربردی است که حق رای در زمینه مدیریت DAI را در اختیار مالکانش قرار می‌دهد. این سازمان به دارندگان توکن میکر، سود پرداخت نمی‌کند اما حق رای ساخت پروتکل DAI را به آنها واگذار می‌کند. اکثر کاربران باور دارند که مشابه با DAI، ارز دیجیتال میکر نیز آینده بسیار روشنی خواهد داشت.

ارز دیجیتال میکر

ارز دیجیتال میکر چیست

ارز دیجیتال Maker دو کاربرد اصلی دارد، مالکان این توکن، وظیفه نظارت و رای‌گیری درباره تصمیمات مهم درباره امنیت و سلامت پروتکل Maker را برعهده خواهند  داشت. تمام این کارها به واسطه قراردادهای هوشمند و برگزاری دو نوع نظر سنجی (پیشنهادی یا اجرایی) انجام می‌شود. 

در اولین نوع نظرسنجی، پلتفرم میکر نظر اعضای جامعه کاربری را درباره تغییر پیشنهادی جویا می‌شود. درحقیقت، این نظرسنجی به عنوان یک مرحله مقدماتی برای عیارسنجی کلی یک پیشنهاد قبل از برگزاری رای‌گیری رسمی به شمار می‌رود. در این نظرسنجی، دارندگان توکن mkr به رد یا تصویب یک پیشنهاد رای می‌دهند. در آخر، آدرس قرارداد هوشمندی که بیشترین تعداد توکن میکر را دریافت کرده است به عنوان پیشنهاد فعال انتخاب خواهد شد.


 


تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال میکر 

ارز میکر یکی از  توکن‌های اکوسیستم MakerDAO محسوب می‌شود. پروتکل میکر دائو در سال 2015 توسط یک کارآفرین دانمارکی به نام ران کریستنسن شروع به کار کرد. او با تحصیلات آکادمیک در رشته بیوشیمی و کسب و کارهای بین المللی و سابقه تاسیس شرکت استخدام برون مرزی، ایده اولیه پروتکل میکر دائو را طراحی کرد.  پروژه Maker در سال 2015 به عنوان اولین پروژه کریپتویی بلاک چین اتریوم شروع به فعالیت کرد. این سازمان قبل از راه اندازی پلتفرم Maker، با صدور توکن‌های MKR در ازای بیت کوین و اتر توانست سرمایه اولیه خوبی جذب کند.

نحوه کارکرد ارز دیجیتال Maker

پروتکل میکر عملکردی مشابه با بانک دارد. در واقع، این سازمان در ازای وثیقه کردن ارزهای دیجیتال، وام کریپتویی در قالب استیبل کوین بومی خود برای کاربران فراهم می‌کند. فرآیند دریافت این وام‌ها از طریق قراردادهای هوشمند و به صورت غیرمتمرکز اجرا می‌شوند. در روش‌های پرداخت وام سنتی، فرایند بسیار پیچیده‌تر است و شما برای  واجد شرایط شدن باید انواع و اقسام ضامن یا مدارک ضمانتی را برای دریافت وام تهیه کنید.

به عبارت دیگر، کاربران با قفل وثیقه در قرارداد هوشمند موسوم به Maker Vault، برای دریافت وام واجد شرایط می‌شوند. مقدار وام رابطه مستقیم با مقدار و نسبت وثیقه کاربران دارد. برای مثال، اگر کاربر بیت کوین را به عنوان وثیقه در نظر بگیرید و نسبت وثیقه‌گذاری BTC حدود 150% باشد، کاربر برای هر توکن DAI که تولید خواهد شد باید 1.5 واحد بیت کوین وثیقه کند. بنابراین، اکوسیستم Maker از طریق تعیین ارز دیجیتال مناسب و نسبت وثیقه‌گذاری استاندارد، ثبات خود را حفظ می‌کند. درصدرصد 

قیمت ارز میکر 

 ارز دیجیتال Maker در وب‌سایت کوین مارکت کپ در بین100 ارز برتر جای دارد. اوج قیمتی mkr در تاریخ 28 آگوست سال 2021 (29 شهریور 1400) معادل 50 دلار بود که در حال حاضر فاصله بسیار زیادی با آن زمان دارد. تعداد کل واحدهای ارز دیجیتال میکر 1.01 میلیون است که در حال حاضر 98 درصد آن در گردش بازار است. برای اطلاع از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال میکر می‌توانید از وب‌سایت یا اپلیکیشن کافه ارز استفاده کنید.

خرید ارز MKR

فعال‌ترین صرافی در زمینه خرید ارز میکر، صرافی XT است که حدود 98% معاملات در آن انجام می‌شود. البته، صرافی‌های معتبر دیگیری نظیر کوکوین و بایننس نیز امکان‌پذیر است. خرید ارز میکر از صرافی ایرانی نیز  یکی دیگر از راه‌های معامله MKR است. شما می‌توانید با ثبت نام و احراز هویت در کافه ارز، به راحتی و با کارمزد کم ارز دیجیتال میکر را خریداری کنید.

 

سوالات متداول کاربران پاسخ به متداول‌ترین سوالاتی که در ذهن دارید

خرید میکر و فروش میکر (MKR) - سریع و ایمن و آنی - قیمت لحظه‌ای ✔️کارمزد صفر! ✔️پشتیبانی ۲۴ ساعته و مشاوره رایگان در کافه ارز
در کافه ارز سفارشات ارز دیجیتال میکر به صورت آنی انجام می شود
خیر، کافه ارز تنها فی انتقال شبکه میکر را از میزان وارد شده شما کسر می کند
بله، طبق دستور مقامات قضایی همه سفارشات مالی و ارزی میکر با احراز هویت کاربر انجام می شود

دیدگاه های شما

دیدگاه