تخفیف ووچر پرفکت مانی تخفیف ووچر پرفکت مانی
Polkadot

ارز دیجیتال پلکادات

خرید و فروش Polkadot - DOT

% -3.8056

$5.37

تومان 197,471

ارز دیجیتال پلکادات با نام لاتین Polkadot و علامت انحصاری DOT یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1399-05-29 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1401-01-20 به روز رسانی شده است . این ارز ر رتبه 11 بازار قرار دارد و ارزش کل بازار آن حدود 19,393,984,317 است. هر واحد پلکادات در این لحظه با قیمت 5 دلار و با احتساب نرخ تتر 36,590.00000000 تومان مبلغ ریالی آن معادل 197,471 تومان می باشد. حجم معاملات روزانه پلکادات میزان 786,170,532 است.
قیمت پلکادات در 7روز اخیر % -12.2 و در ۲۴ ساعت اخیر % -3.81 و در 1 ساعت اخیر % -0.02 تغییر کرده است.
تعداد واحدهای عرضه شده پلکادات 987,579,315 و تعداد کل واحدهای آن 1,103,303,471 است. همچنین می توانید وب سایت پلکادات را از اینجا https://polkadot.network/ مشاهده کنید.

خرید و فروش پلکادات با شبکه های BNB Smart Chain (BEP20) , Polkadot , BNB Beacon Chain (BEP2) , DOT , ACA در کافه ارز امکان پذیر است و انتقال ارز به صورت آنی (اتوماتیک) انجام می شود.
loading 2

نمودار روند پلکادات (DOT) در 20 روز گذشته

loading 1

قیمت لحظه ای پلکادات ( DOT)

قیمت دلاری $5.37

خرید از ما تومان 197,471

فروش به ما تومان 193,548

تغییرات 24 ساعته -3.81

تغییرات 1 ساعته -0.02

تغییرات 7 روزه -12.2

معاملات پلکادات ( DOT)

حجم معاملات روزانه 786,170,532

ارزش بازار 19,393,984,317

عرضه در دسترس 987,579,315

عرضه کل 1,103,303,471

بیشترین عرضه 0

رتبه در بازار 11

اطلاعات عمومی پلکادات ( DOT)

نام ارز پلکادات

نام لاتین Polkadot

علامت انحصاری DOT

تاریخ به وجود آمدن 1399-05-29

آخرین آپدیت 1401-01-20

وب سایت https://polkadot.network/


پولکادات 

ارز دیجیتال پولکادات، جدیدترین نسل تکنولوژی بلاک‌چین است که محبوبیت بسیار زیادی در بین فعالان حوزه کریپتوکارنسی دارد. پروژه‌های اخیر بلاک‌چین که در سال‌های اخیر شروع به کار کمرده‌اند، اغلب بر روی مسائل کلی متمرکز بوده‌اند اما ارز پولکادات، به صورت تخصصی در زمینه برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps)، فعالیت داشته است. امروز در کافه‌ارز، یکی از زیرمجموعه‌های پرداخت ارزی و خرید و فروش ارز دیجیتال به نام ارز دیجیتال Dot را با یکدیگر مورد بررسی قرار داده و مباحث مربوط به قیمت ارز Dot، خرید ارز Polka Dot را نیز شرح خواهیم داد؛ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.توضیحات

ارز Dot چیست؟ 

پروتکل پولکادات، تمام محدودیت‌های میان بلاک‌چین‌های مختلف را از بین می‌برد. در واقع، رمز ارز پولکادات، امکان برقراری ارتباط بدون واسطه و رایگان بین شبکه‌های مختلف را فراهم می‌سازد. پولکادات را می‌توان به عنوان میزبان شبکه‌های دیگر در نظر گرفت. در حقیقت، شبکه‌هایی با معماری کاملاً متفاوت، در بستر پولکادات می‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند.

ارز پولکادات، با تکیه بر پارا‌چین (Parachain)، ارتباط بین شبکه‌های مختلف را امکان‌پذیر می‌سازد؛ پاراچین‌ها، بلاکچین‌های خصوصی هستند که عملکرد بخصوص و توکن انحصاری خود را دارا هستند. شبکه Polkadot با الهام از پروتکل Ouroboros، از مکانیزم اثبات سهام استفاده می‌کند. علاوه بر این، Dot ارز دیجیتال شبکه پولکادات محسوب می‌شود که در فرآیند استیکینگ و حاکمیت (Governance) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاریخچه ارز دیجیتال پولکادات 

پولکادات، توسط پیتر چابان و گاوین وود طراحی و راه‌اندازی شد. گاوین وود، از برنامه‌نویسان اولیه اتریوم است. البته، او جزو اولین کسانی بود که در سال 2014، ایده اینترنت نسل سوم یا همان Web.3 را مطرح کرد. گاوین وود در سال 2016، وایت‌پیپر رمز ارز Polkadot را منتشر کرد و در سال 2017 موسسه اینترنت غیرمتمرکز نسل سوم را نیز راه‌اندازی کرد. این موسسه با فروش توکن‌های Dot توانست 1456 میلیون دلار برای توسعه پروتکل، جمع‌آوری کند؛ شبکه پولکادات در سال 2019، از طریق عرضه خصوصی نیز توانست 43 میلیون دلار دیگر جذب کند.

پولکادات چگونه کار می‌کند؟متخصصین حوزه بلاک‌چین و کریپتوکارنسی با انجام تحقیقات مختلف موفق شدند 3 مورد از موانع اصلی این فناوری را شناسایی کنند. سرعت، مقیاس‌پذیری و امنیت، سه مورد از موانعی است که در تمام شبکه‌های بلاک‌چین باعث بروز مشکلات اساسی می‌شود. نسل اول فناوری بلاک‌چین، پیشرفت‌‌های بسیاری داشته‌اند اما دچار محدودیت‌های بسیار نظیر عدم مقیاس‌پذیری صحیح یا امنیت نامطمئن نیز بوده‌اند.

پارا‌چین (Parachain) و ریلی‌چین (Relaychain)

پاراچین‌ها، بلاکچین‌های اثبات سهام هستند که به صورت مستقل فعالیت دارند و قابلیت سفارشی‌سازی را در اختیار مالکین قرار می‌دهند. پاراچین‌ها، برای اپلیکیشن‌هایی که دارای محدودیت داخلی هستند، طراحی شده است. این‌ زنجیره به عنوان مکانیزم مدیریتی و لایه حاکمیت شبکه، فعالیت می‌کند.

راه‌اندازی و اتصال پاراچین‌ها بر عهده ریلی‌چین است. ریلی‌چین، مسئولیت برقراری امنیت بین شبکه‌های اشتراکی، اجرای فرآیند اجماع و ارتقای قابلیت تعامل‌پذیری بین آن‌ها را برعهده دارد. در حقیقت، ریلی‌چین داده‌های مربوطه را اعتبارسنجی کرده و از خوانا بودن و قابل درک‌ بودن آن‌ها اطمینان حاصل می‌کند. برای مثال، مسئولیت دستیابی به مکانیزم اجماع و اطمینان از اجرای تراکنش‌هاف جزو وظایف ریلی‌چین به شمار می‌رود.

 

بریج (Bridge) و پاراترد (Parathread) 

شبکه پولکادات دارای بریج یا همان پل است که بلاک‌چین‌های مختلف را به یکدیگر متصل کرده و اجازه انتقال اطلاعات بین آن‌ها را صادر می‌کند. پل‌ها، قابلیت تعامل‌پذیری رمز ارز پولکادات را تقویت می‌کنند. برای مثال، از طریق بریج، امکان اتصال و همکاری پولکادات با شبکه بیت‌کوین و اتریوم، امکان‌پذیر است.

پاراترد یکمی دیگر از قابلیت‌های پولکادات است که در واقع، نسخه کوچک‌تر پارا‌چین هستند و در روش پرداختی Pay-As-You-Go مورد استفاده شبکه قرار می‌گیرند. این مدل پرداختی به این معنی است که هر فرد به میزان استفاده خود ز سرویس‌های ابری، هزینه پرداخت می‌کند و نیازی به خرید اشتراک یا پرداخت کل هزینه نیست. پاراترد‌ها برای بلاک‌چین‌هایی که به صورت مستمر و همیشگی به شبکه پولکادات اتصال ندارند، بسیار کاربردی هستند.مکانیزم اثبات سهام پولکادات 

مکانیزم اثبات سهام (Proof-of-Stakes) رمز ارز پولکادات دارای 3 مدل گره (Node) است. در واقع، اجماع شبکه از 3 گره‌های ولیدیتور یا اعتبار‌سنج (Validator)، تلفیق‌کننده (Collator) و معرفی‌کننده (Nominator) تشکیل می‌شود.

 • ولیدیتور؛ وظیفه شرکت در اجماع و نظارت بر فرآیند اثبات سهام و خرید و استیکینگ توکن DOT  را بر عهده دارد.
 • تلفیق‌کنننده؛ از ولیدیتور‌ها نقش کمتری در شبکه پولکادات دارند. وظیفه اصلی آن‌ها، ذخیره تراکنش‌های معتبر پارا‌چین و ارسال آن‌ها به ولیدیتور‌ها در ریلی‌چین است.
 • معرفی‌کننده؛ تامین امنیت ریلی‌‍چین و انتخاب ولیدیتور‌های قابل اعتماد از وظایف اصلی Nominatior‌ها به شمار می‌رود.توکن DOT

ارز پولکادات، به دو طریق در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت، ارز دیجیتال DOT برای استیکینگ و تقویت امنیت شبکه و تعیین حاکمیت در مکانیزم اجماع مورد استفاده شبکه پولکادات قرار می‌گیرد. 

 • استیکینگ؛ خرید و نگهداری ارز دیجیتال DOT، به عنوان یک وثیقه، اعضای شبکه را به رفتار صادقانه تشویق می‌کند و شبکه نیز در ازای این رفتار به آن‌ها پاداش اعطا می‌کند.
 • حاکمیت (Governance)؛ دارندگان رمز ارز Dot حق رای‌دادن و شرکت در تصمیم‌گیری مربوط به شبکه پولکادات را خواهند داشت.آینده ارز دیجیتال پولکادات 

ارز پولکادات پتانسیل بسیار بالایی برای رشد دارد. برای مثال، بروزرسانی خودکار شبکه پولکادات و عدم نیاز به فورک باعث ایجاد نظم و پایداری در بلاکچین آن می‌شود. وجود پارا‌چین و همه‌گیر شدن این تکنولوژی نیز باعث محبوبیت پولکادات در آینده بازار خواهد شد. یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت ارز دیجیتال DOT، شاردینگ ناهمگون است که امکان اتصال پاراچین‌های مختلف را از طریق یک لایه صفر، در اختیار شبکه پولکادات قرار می‌دهد.

تمام ویژگی‌های ذکر‌شده در بالا به‌علاوه تیم توسعه‌دهنده قدرتمند و سرعت بسیار بالای پردازش تراکنش‌ها، این امید را به طرفداران پولکادات می‌دهد که قیمت ارز DOT در آینده‌ای نه چندان دور، افزایش یابد.

قیمت پولکادات + تحلیل تکنیکال پولکادات تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال پولکادات، یکی از مواردی است که طرفداران این پروژه همیشه به دنبال آن هستند. تحلیل ارز دیجیتال DOT نشان‌دهنده ادامه روند نزولی این رمز ارز است. اما تحلیل‌گران حوزه کریپتوکارنسی معتقدند که سال جاری، اتفاقات خوشی برای رمز ارز پولکادات خواهد افتاد.

قیمت ارز دیجیتال پولکادات نیز در حال حاضر در محدوده مناسبی قرار دارد و کمی تحلیل تکنیکال و فاندامنتال می‌توانید وارد معاملات سودآور شوید. برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال پولکادات، به وب‌سایت یا اپلیکیشن کافه‌ارز مراجعه کنید.

خرید پولکادات

خرید ارز دیجیتال Polka Dot یکی از مباحث مهم در میان طرفداران این پروژه است.در واقع این موضوع که در چه زمانی خرید ارز دیجیتال پولکادات درست است و یا این‌که در چه زمانی باید رمز ارز پولکادات را به فروش برسانیم، همواره از موضوعات مورد بحث در میان طرفداران آن بوده است.

پولکادات با ارزش بازار حدود 7 میلیارد دلار و با در اختیار داشتن سهم 0.7 درصدی از بازار، رتبه 12 جدول برترین‌های بازار کریپتوکارنسی را به خود اختصاص داده است. بیش‌ترین قیمت رمز ارز DOT، در چهارم نوامبر 2021 (13 آبان 1400) معادل 55 دلار بود که هم اکنون اختلاف بسیار زیادی با ان دارد.

تعداد کل توکن‌های پولکادات، 1.24  میلیارد واحد است که حدود 1.13 میلیارد واحد از آن در گردش است. برای خرید ارز دیجیتال DOT می‌توانید در وب‌سایت یا اپلیکیشن کافه‌ارز ثبت نام کنید و پس از احراز هویت به راحتی و با کارمزد بسیار پایین، ارز پولکادات را خریداری کنید.


پلکادات Polkadot DOT
سوالات متداول
 • +

  ارز پلکادات چیست ؟

  ارز دیجیتال پلکادات با نام لاتین Polkadot و علامت انحصاری DOT یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1399-05-29 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1401-01-20 به روز رسانی شده است
 • +

  مدت زمان انجام هر سفارش پلکادات چقدر است ؟

  در کافه ارز سفارشات ارز دیجیتال پلکادات به صورت آنی انجام می شود
 • +

  آیا برای انتقال ارز پلکادات کارمزد می گیرید؟

  خیر، کافه ارز تنها فی انتقال شبکه پلکادات را از میزان وارد شده شما کسر می کند
 • +

  برای خرید و فروش ارز پلکادات باید احراز هویت شویم ؟

  بله، طبق درستور مقامات قضایی همه سفارشات مالی و ارزی پلکادات با احراز هویت کاربر انجام می شود
سوالات متداول ارز دیجیتال پلکادات
4.5 (46 رای)
یه این صفحه امتیاز دهید
ارسال دیدگاه
captcha

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است