لایت کوین

ارز دیجیتال لایت کوین

خرید لایت کوین - فروش لایت کوین


ارز دیجیتال لایت کوین با نام لاتین Litecoin و علامت انحصاری LTC یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1392-02-08 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1401-01-20 به روز رسانی شده است . این ارز ر رتبه 21 بازار قرار دارد و ارزش کل بازار آن حدود 7,783,495,292 است. هر واحد لایت کوین در این لحظه با قیمت 95.77 دلار و با احتساب نرخ تتر 51,990.00000000 تومان مبلغ ریالی آن معادل 5,078,663 تومان می باشد. حجم معاملات روزانه لایت کوین میزان 787,042,290 است. قیمت لایت کوین در 7روز اخیر % -12.29 و در ۲۴ ساعت اخیر % -2.95 و در 1 ساعت اخیر % 0.09 تغییر کرده است.


loading 2


ارز دیجیتال

معرفی ارز دیجیتال لایت کوین

لایت کوین 

لایت کوین با علامت اختصاری LTC، ارز دیجیتال یا آلت‌کوین است که از فورک بیت کوین در سال 2011 ساخته شده است. لایت کوین شباهت بسیار زیادی به بیت کوین دارد و اگر بیت کوین را به عنوان طلای بازار در نظر بگیریم، لایت کوین حکم نقره را در حوزه کریپتوکارنسی دارد. امروز در کافه ارز، ارز دیجیتال لایت کوین را مورد بررسی قرار داده و تاریخچه لایت کوین و خالق لایت کوین را با یکدیگر مرور خواهیم کرد. شما برای انجمام عملیات پرداخت های ارزی و خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیز می ‌توانید از وب‌سایت یا اپلیکیشن کافه ارز استفاده کنید.

Litecoin

لایت کوین

Litecoin
5,078,663 تومان

قیمت خرید لایت کوین

4,894,338 تومان

قیمت فروش لایت کوین

قیمت لحظه ای
$95.77
تغییرات 24 ساعته
% -2.95

نمودار قیمت لایت کوین (LTC)

نمودار قیمت لحظه ای لایت کوین (LTC) در بازار جهانی

loading 1
خرید و فروش لایت کوین با شبکه های LTC , BNB Smart Chain (BEP20) , Litecoin , BNB Beacon Chain (BEP2) در کافه ارز امکان پذیر است و انتقال ارز به صورت آنی (اتوماتیک) انجام می شود.

شاید قبل از خرید ارز لایت کوین (Litecoin) به این فکر کنید که آیا این رمز ارز قابلیت فروش در بازار را دارد؟ در حقیقت هر چیزی که قابلیت خرید داشته باشد، امکان فروش نیز دارد ولو این که یک مشتری در دنیا برای آن وجود داشته باشد! البته، دسترسی به سیستم های پرداخت در ایران در برخی اوقات مشکل ساز خواهد شد اما با پلتفرم معاملاتی کافه ارز می توانید معادل ریالی ارز دیجیتال خود را در کارت بانکی خود دریافت کنید.

Litecoin

LTC


نام ارز لایت کوین
علامت انحصاری LTC
نرخ فعلی 5,078,663 تومان
تغییرات 24 ساعته -2.95%
نام لاتین Litecoin
تاریخ انتشار 1392-02-08
وب سایت https://litecoin.org/

قیمت لحظه ای لایت کوین ( LTC)

قیمت دلاری $95.77

خرید از ما تومان 5,078,663

فروش به ما تومان 4,894,338

تغییرات 24 ساعته -2.95

تغییرات 1 ساعته 0.09

تغییرات 7 روزه -12.29

شاخص ترس و طمع لایت کوین ( LTC)

معاملات لایت کوین ( LTC)

حجم معاملات روزانه 787,042,290

ارزش بازار 7,783,495,292

عرضه در دسترس 70,028,619

عرضه کل 84,000,000

بیشترین عرضه 84,000,000

رتبه در بازار 21


توضیحات بیشتر در رابطه با لایت کوین

لایت کوین چیست؟

لایت کوین (Lite Coin) با نشان اختصاری LTC یکی از رمز‌ارزهای برتر بازار کریپتوکارنسی است که بیشترین شباهت را به بیت کوین دارد. توسعه‌دهندگان نگران بودند که کنترل شبکه بیت کوین به دست یک شبکه مرکزی افتاده است و شرکت‌های بزرگ سهم بزرگی از استخراج بیت کوین را به دست گرفته‌اند، بنابراین ایده توسعه ارز دیجیتال لایت کوین را مطرح کردند.

لایت کوین دو سال بعد از آغاز به کار بیت کوین، توسط چارلی لی (Charlie Lee)، یکی از کارمندان سابق گوگل، در سال 2011 راه‌اندازی شد. لایت کوین بیشترین شباهت را با بیت کوین دارد و اکثر ویژگی‌های آن دو دقیقا شبیه به یکدیگر است. حالا شاید از خود بپرسید: پس ارز دیجیتال لایت کوین چیست؟ هدف خلق لایت کوین با بیت کوین متفاوت بوده است، در واقع، هدف از توسعه لایت کوین این بوده است که مردم از آن در معاملات و مراودات روزانه خود استفاده کنند. علاوه بر این، زمان پردازش تراکنش‌ها در شبکه لایت کوین به نسب بیت کوین بسیار‌تر است.

لایت کوین تحلیل

ماموریت اصلی لایت کوین این بود فرآیند استخراج بیت کوین را از دست کمپانی‌های بزرگ خارج کند. در حقیقت، لایت کوین با ابداع شیوه جدید رمزنگاری، سعی داشت ماینرها را از این تفکر دلسرد کند. البته، ماینرها به این سادگی تسلیم نشدند و با ارتقای ابزارها و دستگاه‌های مخصوص، خیلی زود خود را با شبکه تطبیق داده و ظرفیت استخراج خود را تقویت کردند.

استخراج لایت کوین مانند بیت کوین با استفاده از دستگاه‌های ASIC امکان‌پذیر است. یک بلاک موجود در بلاک‌چین، داده‌‌های مربوط به یک تراکنش را در خود ذخیره می‌کند. این بلاک توسط نرم‌افزارهای استخراج احراز هویت شده و تمام اعضای سیستم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. به محض این‌که یک ماینر، آن بلاک را تایید هویت می‌کند، بلاک بعدی زنجیره ساخته می‌شود و لایت کوین به عنوان پاداش به ماینر پرداخت خواهد شد.

خالق لایت کوین 

چارلی لی از کارکنان سابق گوگل در سال 2011، شبکه لایت کوین را راه‌اندازی کرد. او به عنوان مدیر مهندسی در صرافی کوین بیس فعالیت داشت و توانست لایت کوین را به فهرست ارزهای دیجیتال این صرافی نیز اضافه کند. او در سال 2017، با انتقاداتی زیادی روبرو بود بنابراین تمام سرمایه لایت کوین خود را فروخت، و اکنون به عنوان مدیر بنیاد لایت کوین فعالیت دارد. چارلی لی 

 به صورت عمومی اعلام کرده است که لایت کوین یک شبکه پرداخت بین المللی و منبع باز است که توسط هیچ شبکه مرکزی کنترل نمی‌شود.

چارلی لی، لایت کوین را نسخه سبک بیت کوین معرفی کرده است که در مقایسه با طلای بیت کوین، نقش نقره را در این بازار ایفا می‌کند.

تاریخچه لایت کوین 

کدهای اختصاصی لایت کوین در 7 اکتبر سال 2011 به صورت منبع باز در سامانه گیت هاب (GitHub) منتشر شد و 5 روز بعد یعنی در تاریخ 13 اکتبر، کل شبکه راه‌اندازی و شروع به کار کرد. در ماه نوامبر سال 2013، ارزش لایت کوین به یکباره جهش 100 درصدی را تجربه کرد.  در سال 2017، لایت کوین جزو 5 رمز ارز برتر دنیا قرار گرفت و هم اکنون در رتبه 20 بازار کریپتوکارنسی قرار دارد.

لایت کوین برای کدام کشور است ؟

این که بگوییم یک ارز دیجیتال متعلق به یک کشور است خیلی سخت به نظر می‌رسد.  ارزهای دیجیتال به خاطر ماهیت غیر‌متمرکز بودن، عملا متعلق به کشور یا ارگان خاصی نیستند. بنابراین، قدرت و تعیین قیمت یک رمز‌ارز توسط کاربران و اعضای آن تعیین می‌شود. البته برخی از کشورها، ارزهای دیجیتالی به نام ارز ملی راه‌اندازی کرده‌اند که توسط بانک مرکزی همان کشور پشتیبانی می‌شود. برای مثال بانک کانادا، بانک انگلستان، بانک‌های مرکزی اروگوئه، تایلند، سنگاپور و هنگ کنگ نیز برای توسعه ارزهای ملی برنامه‌هایی را پیاده‌سازی کرده‌اند.لایت کوین به دلار / تبدیل لایت کوین به دلار 

قیمت لایت کوین به دلار برای معامله‌گران از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تبدیل لایت کوین به دلار می‌توانید از ابزار ماشین حساب در وب‌سایت یا اپلیکیشن کافه‌ارز استفاده نمایید. علاوه بر این، در قسمت ماشین حساب می‌توانید قیمت لایت کوین به رمز‌ارزهای دیگر را نیز به راحتی محاسبه کنید.

لایت کوین به تومان / تبدیل لایت کوین به ریال 

برای تبدیل قیمت لحظه ای لایت کوین به ریال یا تومان کافی است وارد ابزار ماشین حساب کافه ارز شده و با وارد کردن تعداد مشخصی از ارز دیجیتال لایت کوین، قیمت ریالی آن را نیز مشاهده کنید. البته با توجه به نوسانات قیمت دلار بهتر است ابتدا، قیمت لایت کوین را به دلار حساب کرده و سپس با تبدیل دلار به تومان، قیمت نهایی آن را بدست آورید.

هر لایت کوین چند ساتوشی است ؟

هر کدام از ارزهای دنیا دارای واحدهای کوچک‌تر هستند. برای مثال هر دلار آمریکا از 100 سنت، هر پوند بریتانیا از صد پنی و هر تومان از 10 ریال تشکیل شده است. ساتوشی که با خاطر موسس بیت کوین ساتوشی ناکاموتو، کوچکترین واحد از بیت کوین به شمار می‌رود. در برخی از ارزهای دیجیتال، این واحدهای کوچک به طور کلی به نام دش (Dash) نام‌گذاری شده‌اند. هر ساتوشی معادل 0.00000001 بیت کوین است؛ به عبارتی دیگر یک بیت کوین معادل 100 میلیون ساتوشی است.

یک لایت کوین چند لیتوشی است؟

لیتوشی مانند ساتوشی، کوچکترین واحد ارز دیجیتال لایت کوین است. هر لیتوشی معادل 0.00000001 لایت کوین است. برای تبدیل لایت کوین به لیتوشی باید مقدار مشخصی لایت کوین را به 100/000/000 ضرب کنید. برای مثال؛ اگر 6 لایت کوین در حساب خود دارید، در واقع، شما مالک 600 میلیون لیتوشی هستید.

لایت کوین بهتر است یا اتریوم؟

لایت کوین مانند بیت کوین بر اساس الگوریتم اثبات کار طراحی شده است. در واقع، لایت کوین از یک الگوریتم هش به نام Scrypt استفاده می‌کند که از لحاظ سرعت پردازش و حجم کار به نسبت الگوریتم بیت کوین برتری دارد. در مقایسه با اتریوم اما قضیه فرق می‌کند. اتریوم پلتفرمی است که بر روی ماشین مجازی جهانی (Global Virtual Machine) فعالیت دارد و دارای اکوسیستمی است که امکان توسعه و اجرای بسیاری از پروژه‌های رمزنگاری شده را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در حالی‌که لایت کوین فقط یک ارز دیجیتال است که با هدف تراکنش‌های همتا به همتا (Peer-to-Peer) طراحی شده است. از لحاظ قیمت، نیز اتریوم با اختلاف بسیار زیاد، دست بالا را دارد. البته انتخاب بین لایت کوین و اتریوم به دیدگاه شما بستگی دارد، اما خرید لایت کوین و نگه‌داری آن در بلند مدت، احتمالا برای شما سودآور خواهد بود.

خرید لایت کوین 

لایت کوین با ارزش بازار 3.71 میلیارد دلار و در دست داشتن 0.38 درصد از سهم بازار، جایگاه 20 بازار کریپتوکارنسی را در اختیار دارد. بالاترین قیمت لایت کوین در تاریخ 10 می 2021 (20 اردیبهشت 1400) معادل 410.28 دلار بود که در حال حاضر، فاصله بسیار زیادی با آن زمان دارد. تعداد کل واحدهای 84 میلیون است که حدود 71.5 میلیون واحد آن در گردش است. 

صرافی‌های معتبری نظیر بایننس، کوکوین و کوینکس گزینه مناسبی برای خرید لایت کوین محسوب می‌شوند. در داخل کشور نیز، کافه ارز با کارمزد پایین، امنیت بالا و پشتیبانی 24 ساعته، بهترین گزینه برای خرید لایت کوین به شمار می‌رود. با ثبت نام در وب‌سایت یا اپلیکیشن کافه‌ارز و با عبور از مراحل احراز هویت، می‌توانید به صورت آنی و ارزان، بیش از 600 ارز دیجیتال را خرید و فروش کنید.


سوالات متداول
متنوع تری خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال و پرداخت های بین المللی


 • +

  ارز لایت کوین چیست ؟

  ارز دیجیتال لایت کوین با نام لاتین Litecoin و علامت انحصاری LTC یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1392-02-08 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1401-01-20 به روز رسانی شده است
 • +

  مدت زمان انجام هر سفارش لایت کوین چقدر است ؟

  در کافه ارز سفارشات ارز دیجیتال لایت کوین به صورت آنی انجام می شود
 • +

  آیا برای انتقال ارز لایت کوین کارمزد می گیرید؟

  خیر، کافه ارز تنها فی انتقال شبکه لایت کوین را از میزان وارد شده شما کسر می کند
 • +

  برای خرید و فروش ارز لایت کوین باید احراز هویت شویم ؟

  بله، طبق درستور مقامات قضایی همه سفارشات مالی و ارزی لایت کوین با احراز هویت کاربر انجام می شود
سوالات متداول ارز دیجیتال لایت کوین
4.6 (46 رای)
یه این صفحه امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است