یونی سواپ

ارز دیجیتال یونی سواپ

خرید یونی سواپ - فروش یونی سواپ


ارز دیجیتال یونی سواپ با نام لاتین Uniswap و علامت انحصاری UNI یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1399-06-27 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1401-01-20 به روز رسانی شده است . این ارز ر رتبه 24 بازار قرار دارد و ارزش کل بازار آن حدود 6,811,222,156 است. هر واحد یونی سواپ در این لحظه با قیمت 5.121 دلار و با احتساب نرخ تتر 51,990.00000000 تومان مبلغ ریالی آن معادل 271,565 تومان می باشد. حجم معاملات روزانه یونی سواپ میزان 205,515,556 است. قیمت یونی سواپ در 7روز اخیر % -16.56 و در ۲۴ ساعت اخیر % -5.48 و در 1 ساعت اخیر % 0.17 تغییر کرده است.


loading 2


ارز دیجیتال

معرفی ارز دیجیتال یونی سواپ

ارز یونی سواپ

ارز دیجیتال یونی سواپ، توکن بومی صرافی غیرمتمرکز Uniswap است که یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های دنیای ارز دیجیتال به شمار می‌رود. یونی سواپ، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز به شمار می‌رود که در بستر بلاکچین اتریوم فعالیت دارد. ارز UNI (ارز یونی سواپ) توکن بومی صرافی یونی سواپ است که در حال حاضر در رتبه 16ام بازار قرار دارد. امروز در کافه‌ارز، صرافی یونی سواپ و ارز دیجیتال یونی (uni ارز دیجیتال) را با یکدیگر مورد بررسی قرار خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

Uniswap

یونی سواپ

Uniswap
271,565 تومان

قیمت خرید یونی سواپ

261,709 تومان

قیمت فروش یونی سواپ

قیمت لحظه ای
$5.121
تغییرات 24 ساعته
% -5.48

نمودار قیمت یونی سواپ (UNI)

نمودار قیمت لحظه ای یونی سواپ (UNI) در بازار جهانی

loading 1
خرید و فروش یونی سواپ با شبکه های ERC20 , KCC , BNB Smart Chain (BEP20) , BNB Beacon Chain (BEP2) در کافه ارز امکان پذیر است و انتقال ارز به صورت آنی (اتوماتیک) انجام می شود.

شاید قبل از خرید ارز یونی سواپ (Uniswap) به این فکر کنید که آیا این رمز ارز قابلیت فروش در بازار را دارد؟ در حقیقت هر چیزی که قابلیت خرید داشته باشد، امکان فروش نیز دارد ولو این که یک مشتری در دنیا برای آن وجود داشته باشد! البته، دسترسی به سیستم های پرداخت در ایران در برخی اوقات مشکل ساز خواهد شد اما با پلتفرم معاملاتی کافه ارز می توانید معادل ریالی ارز دیجیتال خود را در کارت بانکی خود دریافت کنید.

Uniswap

UNI


نام ارز یونی سواپ
علامت انحصاری UNI
نرخ فعلی 271,565 تومان
تغییرات 24 ساعته -5.48%
نام لاتین Uniswap
تاریخ انتشار 1399-06-27
وب سایت https://uniswap.org/blog/uni/

قیمت لحظه ای یونی سواپ ( UNI)

قیمت دلاری $5.121

خرید از ما تومان 271,565

فروش به ما تومان 261,709

تغییرات 24 ساعته -5.48

تغییرات 1 ساعته 0.17

تغییرات 7 روزه -16.56

شاخص ترس و طمع یونی سواپ ( UNI)

معاملات یونی سواپ ( UNI)

حجم معاملات روزانه 205,515,556

ارزش بازار 6,811,222,156

عرضه در دسترس 689,039,183

عرضه کل 1,000,000,000

بیشترین عرضه 1,000,000,000

رتبه در بازار 24


توضیحات بیشتر در رابطه با یونی سواپ

صرافی یونی سواپ (UniSwap) چیست؟

پیش از آشنایی با ارز یونی سواپ بهتر است ابتدا با صرافی یونی آشنا شویم. صرافی یونی سواپ، به عنوان یکی از نخستین برنامه‌های غیر‌متمرکز (DeFi) شناخته می‌شود که در ماه نوامبر سال 2018 بر روی پلتفرم اتریوم راه‌اندازی شد. در حقیقت، پس از این تاریخ بود که صرافی‌های غیرمتمرکز دیگر مانند سوشی سواپ، Curve و Balancer نیز شروع به کار کردند. با این‌حال، یونی سواپ در حال حاضر، محبوب‌ترین صرافی غیرمتمرکز به شمار می‌رود که بش‌ترین حجم معاملات و نقدینگی را دارد. برای مثال، در فروردین 1401، حجم معاملاتی صرافی به بالای 10 میلیارد دلار رسید.

این  صرافی از مدل Automated Market Maker یا همان بازارساز خودکار استفاده می‌کند. مدل AMM، همانند یک ربات خودکار است که از طریق قرارداد هوشمند، نرخ تبدیل بین یک جفت دارایی را با توجه به نقدینگی استخر محاسبه می‌کند. در حقیقت، کاربران، توکن‌های اتریوم را به استخرهای نقدینگی (Liquidity Pools) واریز می‌کنند، سپس الگوریتم‌های مدل AMM، بر اساس تقاضا و عرضه، قیمت بازار را تعیین می‌کنند. استخر‌های نقدینگی معمولاً بر پایه رمز‌ارزهای باثبات (Stable Coins) مانند تتر شکل می‌گیرند ولی در یونی سواپ، توکن‌های دیگری نیز دارای استخر نقدینگی هستند.

صرافی در ازای فعالیت کاربران در استخرهای نقدینگی، پاداشی برای آن‌ها در نظر گرفته است. هر فردی که بخواهد، می‌تواند در استخر نقدینگی یونی سواپ شرکت کرده یا توکن‌های مختلف را در این صرافی معامله کند. علاوه بر این، قابلیت امکان ساخت توکن اختصاصی بر روی بستر یونی سواپ موجود است.

یونی سواپ، چهارچوب سنتی موجود در بازار کریپتوکارنسی را شکسته است به گونه‌ای که کاربران برای تبادل رمز‌ارزها، نیازی لیست سفارشات یا همان Order Book ندارند. 

مزایا و معایب صرافی یونی سواپ

صرافی یونی سواپ هم مانند سایر صرافی‌های موجود در بازار مزایا و معایبی دارد که در ادامه ذکر می‌کنیم. لازم به ذکر است که اگز نیاز به خرید ارز یونی سواپ دارید، می‌توانید از طریق کافه ارز به‌صورت آنی و اتوماتیک نسبت به خرید ارز یونی سواپ اقدام کنید.

مزایا:

 • قابلیت تبادل رمز‌ارزهای مختلف بدون واسطه 
 • تبادل ارزان و سریع رمز‌ارزها از طریق قراردادهای هوشمند
 • کسب درآمد از طریق استخر نقدینگی
 • غیرمتمرکز بودن و امکان عضویت و فعالیت تمام مردم

معایب:

 • یونی سواپ تنها از رمز‌ارزهایی که با اتریوم سازگار هستند را پشتیبانی می‌کند
 • الگوریتم اثبات کار این صرافی، انرژی زیادی را مصرف کرده و به پردازنده‌های قدرتمندی نیاز دارد
 • پرداخت کارمزد تراکنش‌های انجام شده در یونی سواپ، تنها با اتریوم امکان‌پذیر است
 • برای کار با صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ، باید از کیف پول‌های خود میزبان (Self-Hosted) و سازگار با صرافی استفاده کنند ارز دیجیتال یونی

Uni ارز دیجیتال حاکم در صرافی یونی سواپ است. دارندگان ارز یونی سواپ، در زمینه تغییرات و پیشرفت‌های جدید پلتفرم یونی سواپ، دارای حق رای هستند. برای مثال، توزیع توکن‌های جدید بین کاربران و توسعه‌دهندگان و تغییرات ساختار کارمزد صرافی از جمله مواردی است که توسط دارندگان ارز Uni تعیین می‌شود. 

توسعه‌دهندگان یونی سواپ در سپتامبر 2020 برای جلوگیری از کوچ کاربران به صرافی سوشی سواپ، ارز دیجیتال Uni (ارز یونی سواپ) را طراحی کردند. یک ماه قبل از انتشار ارز دیجیتال یونی سواپ، صرافی غیرمتمرکز SushiSwap که نتیجه فورک شبکه یونی سواپ بود، با تحریک کاربران از طریق اهدای توکن سوشی رایگان، سعی داشت تمامی کاربران یونی سواپ را به سمت خود بکشاند.

سوشی سواپ، نوع جدیدی از توکن‌ها بود که حق حاکمیت پروتکل و دریافت بخش از کارمزد پرداخت شده به صرافی را در اختیار کاربران قرار می‌داد. یونی سواپ در جواب حدود 1 میلیارد توکن Uni (ارز یونی سواپ) ساخت و 150 میلیون واحد آن را بین هر شخصی که حتی برای یک‌بار از صرافی استفاده کرده بود، توزیع کرد. در حقیقت هر فرد 400 توکن یونی (ارز دیجیتال یونی سواپ) به عنوان جایزه دریافت کرد که در حال حاضر، دارایی با ارزشی به حساب می‌آید.

تحلیل ارز دیجیتال یونی سواپ

صرافی یونی سواپ ارز دیجیتال Uni (ارز یونی سواپ) را به عنوان توکن بومی خود به بازار معرفی کرده است. در حال حاضر، ارز دیجیتال یونی در روند ریزشی قرار دارد اما برخی از تحلیل‌گران معتقدند در زمان نه چندان کوتاه، روندی صعودی را تجربه خواهد کرد. نکته مثبت درباره رمز‌ارز یونی، این است که ارز دیجیتال uni، توسط صرافی بسیار معتبر یونی سواپ پشتیبانی می‌شود، با توجه به‌ا این‌که یونی سواپ ارز دیجیتال یک صرافی معتبر است، بنابراین در بین جامعه کاربری کریپتوکارنسی از محبوبیت و اعتبار بالایی برخوردار است.

قیمت ارز یونی

ارز یونی سواپ با علامت اختصاری Uni، با ارزش بازار 4.8 میلیارد دلار، در حال حاضر، با در اختیار داشتن حدود 0.5 درصد از بازار،  در رتبه شانزدهم قرار دارد. ارز یونی در تاریخ سوم ماه می 2021 (13 اردیبهشت 1400) به سقف تاریخ خود یعنی 44.91 رسید که هم اکنون اختلاف زیادی با آن دارد. برای اطلاع از قیمت لحظه ای ارز یونی سواپ، به وبسایت یا اپلیکیشن کافه ارز مراجعه کنید.

خرید رمز یونی سواپ

تعداد کل توکن‌های ارز یونی 1 میلیارد واحد است که 762.21 میلیون واحد آن در گردش است. قیمت پایین، پروژه‌های آتی و ارتباط آن با صرافی یونی سواپ، خیلی از معامله‌گران را به سمت آن جذب کرده است. خرید ارز دیجیتال Uni را می‌توان از صرافی‌های خارجی تهیه کرد که به علت تحریم‌، ریسک مسدود شدن حساب را نیز در پی دارد. 

بنابراین، بیش‌تر معامله‌گران صرافی‌های داخلی معتبر را برای خرید ارزهای دیجیتال ترجیح می‌دهند. کافه‌ارز یکی از بهترین صرافی‌های داخلی به شمار می‌رود که امکان خرید و فروش ارز Uni را از طریق سایت و اپلیکیشن خود، در اختیار کاربران قرار داده است.

کلام آخر

 یونی سواپ، به عنوان یکی از نخستین صرافی‌های غیرمتمرکز شناخته می‌شود که در سال 2018 بر روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شد. رمز ارز Uni (ارز یونی سواپ) نیز برای مقابله با ارز دیجیتال Sushi، در سال 2020 توسط تیم یونی سواپ توسعه داده شد. تحلیل‌گران معتقدند که یونی سواپ، یکی از قوی‌ترین پروژه‌های دنیای کریپتوکارنسی است که آینده بسیار روشنی دارد. امروز در کافه ارز، صرافی یونی سواپ، توکن Uni و مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دادیم، امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.


سوالات متداول
متنوع تری خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال و پرداخت های بین المللی


 • +

  ارز یونی سواپ چیست ؟

  ارز دیجیتال یونی سواپ با نام لاتین Uniswap و علامت انحصاری UNI یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1399-06-27 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1401-01-20 به روز رسانی شده است
 • +

  مدت زمان انجام هر سفارش یونی سواپ چقدر است ؟

  در کافه ارز سفارشات ارز دیجیتال یونی سواپ به صورت آنی انجام می شود
 • +

  آیا برای انتقال ارز یونی سواپ کارمزد می گیرید؟

  خیر، کافه ارز تنها فی انتقال شبکه یونی سواپ را از میزان وارد شده شما کسر می کند
 • +

  برای خرید و فروش ارز یونی سواپ باید احراز هویت شویم ؟

  بله، طبق درستور مقامات قضایی همه سفارشات مالی و ارزی یونی سواپ با احراز هویت کاربر انجام می شود
سوالات متداول ارز دیجیتال یونی سواپ
4.5 (47 رای)
یه این صفحه امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است