اسپل‌ توکن

ارز دیجیتال اسپل‌ توکن

خرید اسپل‌ توکن - فروش اسپل‌ توکن


ارز دیجیتال اسپل‌ توکن با نام لاتین Spell Token و علامت انحصاری SPELL یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1400-05-26 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1401-01-20 به روز رسانی شده است . این ارز ر رتبه 146 بازار قرار دارد و ارزش کل بازار آن حدود 413,655,351 است. هر واحد اسپل‌ توکن در این لحظه با قیمت 0.5895 دلار و با احتساب نرخ تتر 51,990.00000000 تومان مبلغ ریالی آن معادل 31 تومان می باشد. حجم معاملات روزانه اسپل‌ توکن میزان 77,790,649 است. قیمت اسپل‌ توکن در 7روز اخیر % 7.05 و در ۲۴ ساعت اخیر % -3.68 و در 1 ساعت اخیر % -1.5 تغییر کرده است.


loading 2


ارز دیجیتال

معرفی ارز دیجیتال اسپل‌ توکن

Spell Token چیست؟

اسپل توکن: اگر این روزها در دنیای ارزهای دیجیتال می‌چرخید حتما نام اسپل توکن را شنیده‌اید. برخلاف ارز فیات، شما در دنیای ارزهای دیجیتال از سرمایه‌های خود سود به دست می‌آورید. مثلا در دنیای کریپتو شما هم می‌توانید توکن قرض بگیرید و هم می‌توانید روی توکن قرضی خود سود کنید. چه چیزی از این بهتر؟ فکر کنید برای خرید خانه وام می‌گیرید، اما به‌جای این‌که قسط وام خود را پرداخت کنید، ماهیانه سود آن را دریافت خواهید کرد! آبراکادابرا (Abracadabra) یک دیفای جدید است که می‌خواهیم در مورد آن بیشتر توضیح بدهیم. آبراکادابرا یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز است که توکن اصلی آن اسپل توکن (SPELL) نام دارد. در اینجا، با هم مرور می‌کنیم اسپل توکن چیست؟ پروتکل آبراکادابرا چیست؟

Spell Token

اسپل‌ توکن

Spell Token
31 تومان

قیمت خرید اسپل‌ توکن

30 تومان

قیمت فروش اسپل‌ توکن

قیمت لحظه ای
$0.5895
تغییرات 24 ساعته
% -3.68

نمودار قیمت اسپل‌ توکن (SPELL)

نمودار قیمت لحظه ای اسپل‌ توکن (SPELL) در بازار جهانی

loading 1
خرید و فروش اسپل‌ توکن با شبکه های AVAX C-Chain , Ethereum (ERC20) در کافه ارز امکان پذیر است و انتقال ارز به صورت آنی (اتوماتیک) انجام می شود.

شاید قبل از خرید ارز اسپل‌ توکن (Spell Token) به این فکر کنید که آیا این رمز ارز قابلیت فروش در بازار را دارد؟ در حقیقت هر چیزی که قابلیت خرید داشته باشد، امکان فروش نیز دارد ولو این که یک مشتری در دنیا برای آن وجود داشته باشد! البته، دسترسی به سیستم های پرداخت در ایران در برخی اوقات مشکل ساز خواهد شد اما با پلتفرم معاملاتی کافه ارز می توانید معادل ریالی ارز دیجیتال خود را در کارت بانکی خود دریافت کنید.

Spell Token

SPELL


نام ارز اسپل‌ توکن
علامت انحصاری SPELL
نرخ فعلی 31 تومان
تغییرات 24 ساعته -3.68%
نام لاتین Spell Token
تاریخ انتشار 1400-05-26
وب سایت https://abracadabra.money/

قیمت لحظه ای اسپل‌ توکن ( SPELL)

قیمت دلاری $0.5895

خرید از ما تومان 31

فروش به ما تومان 30

تغییرات 24 ساعته -3.68

تغییرات 1 ساعته -1.5

تغییرات 7 روزه 7.05

شاخص ترس و طمع اسپل‌ توکن ( SPELL)

معاملات اسپل‌ توکن ( SPELL)

حجم معاملات روزانه 77,790,649

ارزش بازار 413,655,351

عرضه در دسترس 84,876,335,089

عرضه کل 103,214,939,480

بیشترین عرضه 196,008,739,620

رتبه در بازار 146


توضیحات بیشتر در رابطه با اسپل‌ توکن

آبراکادابرا چیست؟

راه اندازی نسخه دوم دیفای متأسفانه با همان مشکلات نسخه اول، که مشکلات سرمایه بود، همراه بود.  Abracadabra Money یک پروتکل وام‌دهنده است که هدف آن حل مشکل سرمایه با استفاده از توکن‌های بهره‌دار مانند yvWETH، yvUSDC و xSUSHI است. این پروتکل برای دادن Magic Internet Money یا پول اینترنتی جادویی یا MIM به متقاضیان، از توکن­‌های ذکر شده به‌عنوان وثیقه یا ضامن استفاده می‌کند.

MIM یا همان پول اینترنتی جادویی هم مانند دای و تتر یک استیبل­ کوین است که ثبات دلار آمریکا را نشان می‌دهد. وقتی از پروتکل Abracadabra Money استفاده می‌کنید، دیگر پولتان بلااستفاده در بانک نمی‌ماند و می‌توانید از آن سود زیادی به دست بیاورید. این پروتکل روش جدید برای کسب درآمد است که ریسک بسیار کمی دارد.

آبراکادابرا چیست؟

اسپل توکن چیست؟

پروتکل Abracadabra دو توکن اصلی دارد که در این پروتکل کار می‌کنند. توکن اول، اسپل توکن (Spell) است که توکن حاکمیتی این پروتکل به شمار می‌رود. توکن دوم هم MIM یا همان پول اینترنتی جادویی است. اسپل توکن مزایای زیادی دارد که مهم‌ترین آن‌ها استیکینگ یا همان سهام‌گذاری است. مانند بسیاری از توکن‌هایی که از پلتفرم اتریوم استفاده می‌کنند، اسپل نیز می‌تواند از استیکینگ یا سهام گذاری برای مزایای مختلفی استفاده کند. در اینجا به دو مزیت این روش اشاره می‌کنیم:

 1. حاکمیت: از آنجایی‌که پروتکل آبراکادابرا یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز است، تعداد اسپل توکن­ های شما مشخص می‌کند که هزینه لیکوئید شدن، وثیقه‌گذاری و سرمایه کل قفل‌شده (TVL) شما چقدر خواهد بود.
 2. Passive Income یا درآمد غیرفعال: وقتی اسپل توکن‌ها سرمایه‌گذاری یا به‌اصطلاح استیک می‌شوند، درصدی از کارمزد تراکنش به کاربران تعلق می‌گیرد که به آن درآمد غیرفعال می‌گویند. این کارمزدها درواقع سودی هستند که از وام MIM کاربران دیگر به دست می‌آیند. ۷۵ درصد این کارمزد به توکن دارها تعلق می‌گیرد. ۲۰ درصد به خزانه دولت اختصاص می‌یابد که به افزایش نقدینگی دولت کمک می‌کند. ۵ درصد آخر هم در یک خزانه بسیار امن نگهداری می‌شود که به کاهش ریسک در شرایط بد بازار کمک می‌کند.

عملکرد پروتکل آبراکادابرا چگونه است؟

روش پروتکل پول آبراکادابرا یا Abracadabra Money با روش سایر پروتکل‌ها برای ارائه خدمات وام‌دهی به تریدرها بسیار متفاوت است. این روش که Isolated Lending Market نام دارد، برای اولین بار در پلتفرم Kashi که یک پلتفرم وام‌دهنده متعلق به توکن SushiSwap است، مورد استفاده قرار گرفت.

در روش Isolated Lending Market، پروتکل آبراکادابرا از توکن‌­های بهره‌دار برای تولید MIM استفاده می‌کند؛ یعنی کاربران برای این‌که بتوانند پول اینترنتی جادویی یا MIM دریافت کنند، باید از توکن‌­های بهره‌دار مانند ibTKN به‌عنوان وثیقه استفاده کنند. این روش شامل چند مرحله است:

مرحله اول: کاربران در ابتدا باید توکن­‌های بهره‌دار مانند تتر و yvUSDT را در پلتفرم آبراکاردابرا به‌عنوان وثیقه واریز کنند.

مرحله دوم: آبراکادابرا یک وام با بهره را به متقاضی اختصاص می‌دهد.

مرحله سوم: در این مرحله، توکن‌های MIM یا همان پول اینترنتی جادویی در کیف پول وام‌گیرنده با هر اهرمی که او بخواهد، قرار می‌گیرند.

مرحله چهارم: در این مرحله کاربران می‌توانند با MIM خود هر کاری که می‌خواهند انجام دهند. مثلا می‌توانند با آن تتر خریداری کنند یا آن را به پلتفرم یرن فایننس واریز کنند تا بتوانند توکن‌­های yvUSDT و MIM بیشتری به دست بیاورند.

حالا سؤالی که پیش می‌آید این است که وثیقه ما چه می‌شود؟ پاسخ این است که وقتی وام را با بهره‌اش بازپرداخت کردید، می‌توانید وثیقه خود را هم پس بگیرید.

توکن MIM یا پول اینترنتی جادویی چیست؟

توکن MIM یا پول اینترنتی جادویی چیست؟

توکن MIM بخشی جدانشدنی از پروتکل آبراکادابرا است. این توکن یک استیبل کوین ثابت دلاری است و توسط توکن­‌های بهره دار یا ibTKNها پشتیبانی می‌شود. توکن­‌های MIM مبتنی بر بلاک­چین اتریوم هستند و توسط دارندگان اتریوم چند امضایی ساخته می‌شوند.

نکته مثبت در مورد استیبل کوین‌ها این است که تا زمانی که وثیقه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته نشود، به بازار وارد نمی‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود که ریسک معاملات آن‌ها تقریبا به صفر برسد. احتمالا در آینده این ویژگی به سایر توکن­‌ها و بلاک­چین‌­ها هم اضافه خواهد شد.

اگر می‌خواهید بدانید که چه مقدار MIM به‌عنوان وام به شما تعلق خواهد گرفت، باید به دو عامل زیر توجه کنید:

 1. مقدار اتریومی که وثیقه گذاشته‌اید.
 2. نسبت وام به ارزش

با در نظر گرفتن این دو مورد و محاسبه آن‌ها، می‌توانید بفهمید که چقدر وام به شما داده خواهد شد. برای اینکه بتوانید چگونگی عملکرد پول آبراکادابرا یا Abracadabra Money را درک کنید، یک مثال برای شما آماده کرده‌ایم.

لوکاس یک تریدر در زمینه ارز دیجیتال است که دانش متوسطی در این زمینه دارد. او خوش‌شانس بود چون برنده ایردراپ بلاک­چین اتریوم شد. شما می‌توانید در بازار ارز دیجیتال به خریدوفروش رمز ارز بپردازید، اما گاهی اوقات تیم توسعه‌دهنده یک رمز ارز برای تبلیغ یا معارفه، تعدادی از آن رمز ارز را به‌صورت رایگان بین کاربران تقسیم می‌کنند. به این تقسیم رایگان رمز ارز، ایردراپ می‌گویند.

حالا لوکاس 100 هزار دلار تتر به نام خود دارد. چون او در مورد پلتفرم یرن فایننس دانش خوبی دارد، تصمیم می‌گیرد تا ثروت جدید خود را برای کسب سود بیشتر، سرمایه‌گذاری کند. او برای این کار، USDT V2 yVault را انتخاب می‌کند.

اکنون لوکاس حدودا 100 هزار دلار yvUSDT دارد. این مبلغ در آینده از طریق کارمزدهای وام نیز افزایش خواهد یافت. بعد از این ماجرا، لوکاس تصمیم می‌گیرد تا یک کسب‌وکار راه‌اندازی کند. کسب‌وکاری که سود خوب و ریسک کمی داشته باشد. او در این راستا چه‌کاری می‌تواند انجام دهد؟ بهترین روش این است که او yvUSDT خود را به تتر تبدیل کند. در مرحله بعد تتر را به پول نقد تبدیل کرده و از آن برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار استفاده کند.

روش دیگری که وجود دارد این است که او yvUSDT خود را در پروتکل آبراکادابرا سرمایه‌گذاری کند. فرض کنید که او 60 درصد توکن‌­های خود را در آبراکادابرا سرمایه‌گذاری کند. در این صورت 60 هزار MIM به‌عنوان وام به او داده می‌شود. او باید بهره 0.8 درصدی وام خود را پرداخت کند، اما سرمایه اصلی او هنوز در یرن فایننس است و همچنان سوددهی دارد.

مزایا و معایب پروتکل آبراکادابرا

حالا وقت آن رسیده که پروتکل آبراکادابرا را بررسی کنیم و ببینیم که این پروتکل، چه مزایا و معایبی برای سرمایه‌گذاران دارد.

اسپل توکن

مزایا

 • پروتکل‌های کمی هستند که به شما این امکان را می‌دهند که با وثیقه گذاشتن توکن­‌های خود، وام گرفته و از وثیقه خود سود دریافت کنید. پروتکل آبراکادابرا این امکان را برای شما فراهم کرده است.
 • پروتکل آبراکادابرا طبق روش Isolated Lending Market پیش می‌رود؛ به این معنی که شما می‌توانید قبل از انجام معاملات، ریسک آن‌ها را محاسبه کرده تا بیشترین سود را به دست بیاورید.

معایب

 • ریسک لیکوئید شدن در این پروتکل زیاد است، زیرا ممکن است بعد از وثیقه گذاشتن، ارزش وثیقه شما در پی کاهش قیمت توکن وثیقه گذاشته‌ شده، به کمتر از مقدار وام دریافتی برسد و درنتیجه حساب شما بسته شود.
 • پروتکل آبراکادابرا یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز است که برای معاملات، از قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند، بنابراین ممکن است در برابر باگ‌ها و دزدیده شدن اطلاعات، ایمنی چندانی نداشته باشد.

اسپل توکن برای سرمایه گذاری مناسب است؟

همان‌طور که گفتیم، انجام معاملات در DeFi 1.0 با مشکلات زیادی همراه بود و DeFi 2.0 پروژه‌ای برای ارتقا، بهینه‌سازی و رفع مشکلات DeFi 1.0 بود که البته خیلی از مشکلات را حل کرده و امکانات خوبی نیز دارد. مثلا یکی از این امکانات قابل‌توجه، سوددهی سرمایه است که پول آبراکادابرا این ویژگی را دارد و روی وثیقه‌ای که برای دریافت وام می‌گذارید، به شما سود می‌دهد.

مشاهده معاملات پول آبراکادابرا و بررسی آن‌ها می‌تواند ارزش واقعی این ارز دیجیتال را به ما نشان بدهد. ارزش کل قفل‌شده پول آبراکادابرا در دو ماه گذشته معادل 354 درصد افزایش داشته و از 1.07 میلیارد دلار به ۴.۸۶ میلیارد دلار رسیده است. این مقدار افزایش ارزش یک پول درنتیجه عملکرد مؤثر پروتکل و استقبال گرم سرمایه‌گذاران از این ارز دیجیتال به دست آمده است. البته معاملات این ارز نشان می‌دهند که روند صعودی واقعی این ارز دیجیتال هنوز آغاز نشده است. اگر این پروژه به اکوسیستم چند بلاک­چینی منتقل شود، مطمئناً رشد بیشتری را برای این ارز در پی خواهد داشت.

اگر عمیق‌تر بررسی کنیم می‌فهمیم که MIM درواقع یک استیبل کوین غیرمتمرکز است. استیبل کوین‌های غیرمتمرکز شناخته‌شده در بازار DAI (MakerDAO) و UST (Terra) هستند. بااین‌حال، با همکاری‌های اخیر بین توکن­‌های MIM و UST، استیبل کوین‌های غیرمتمرکز می‌توانند رشد غیرمنتظره‌ای را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کنند.
از آنجایی‌که باگذشت زمان، نقطه‌ضعف‌های قانونی استیبل کوین‌های متمرکزی مانند USDT و USDC آشکار شد، راه را برای رشد و گسترش استیبل کوین‌های غیرمتمرکز مانند MIM هموار کردند و باعث بهتر شدن عملکرد استیبل کوین‌های غیرمتمرکز شدند. توکن MIM یکی از استیبل کوین‌هایی است که عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده و در آینده شاهد پیشرفت این توکن غیرمتمرکز خواهیم بود.

چگونه اسپل توکن خریداری کنیم؟

چگونه اسپل توکن خریداری کنیم؟

توکن­ های SPELL و MIM در صرافی‌های معتبر مانند Bybit در بازار ارز دیجیتال قابل خریداری هستند. این توکن‌­ها، توکن­‌های پروتکل آبراکادابرا هستند. این پروتکل مبتنی بر بلاک­چین اتریوم است، پس شما می‌توانید توکن­‌های SPELL و MIM را با اتر (ETH) و یا هر توکن ERC20 دیگر خریداری کنید. از آنجایی‌که این توکن‌­ها غیرمتمرکز هستند، برای شروع معاملات باید از یک صرافی غیرمتمرکز مانند SushiSwap یا Uniswap استفاده کنید. پس از خریداری، می‌توانید اسپل توکن­‌ها را در یک کیف پول سرد یا گرم امن ذخیره کنید.

خرید اسپل توکن (SPELL) در ایران

برای کاربران ایرانی بهترین و مطمئن‌ترین راه، خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی‌های معتبر داخلی همچون کافه ارز است. شما تنها با چند گام ساده می‌توانید مقدار مورد نیاز توکن SPELL خود را از کافه ارز خریداری کنید. برای خرید اسپل توکن کافی است در وب‌سایت کافه ارز ثبت‌نام کرده و پس از احراز هویت، به قسمت ثبت سفارش در پنل کاربری خود رفته و گزینه خرید ارزهای دیجیتال را انتخاب کنید.

سخن پایانی

بعد از خواندن این مقاله احتمالا اطلاعات خوبی در مورد پول آبراکادابرا، اسپل توکن و استیبل کوین MIM به دست خواهید آورد. همان‌طور که گفتیم، پروتکل Abracadabra یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز است که با سرمایه‌گذاری در آن، می‌توانید سود خوبی به دست آورید. پول‌های سنتی هرگز امکاناتی که DeFi 2.0 به شما ارائه می‌دهد را نخواهند داشت. تریدرها به دلیل مشکلات قانونی تتر و استیبل کوین‌های متمرکز، دیگر به سراغ آن‌ها نمی‌روند و رفته‌رفته طرفداران پول آبراکادابرا بیشتر خواهد شد. احتمالا شما هم با خواندن این مقاله جذب این پروتکل خواهید شد، اما پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انجام هرگونه معامله، ابتدا در مورد آن تحقیق کنید.

نظر شما درباره اسپل توکن چیست؟ آینده توکن SPELL را چطور پیش بینی می‌کنید؟


سوالات متداول
متنوع تری خدمات خرید و فروش ارز دیجیتال و پرداخت های بین المللی


 • +

  ارز اسپل‌ توکن چیست ؟

  ارز دیجیتال اسپل‌ توکن با نام لاتین Spell Token و علامت انحصاری SPELL یک ارز دیجیتال است که در تاریخ 1400-05-26 لانچ شده و آخرین بار در تاریخ 1401-01-20 به روز رسانی شده است
 • +

  مدت زمان انجام هر سفارش اسپل‌ توکن چقدر است ؟

  در کافه ارز سفارشات ارز دیجیتال اسپل‌ توکن به صورت آنی انجام می شود
 • +

  آیا برای انتقال ارز اسپل‌ توکن کارمزد می گیرید؟

  خیر، کافه ارز تنها فی انتقال شبکه اسپل‌ توکن را از میزان وارد شده شما کسر می کند
 • +

  برای خرید و فروش ارز اسپل‌ توکن باید احراز هویت شویم ؟

  بله، طبق درستور مقامات قضایی همه سفارشات مالی و ارزی اسپل‌ توکن با احراز هویت کاربر انجام می شود
سوالات متداول ارز دیجیتال اسپل‌ توکن
5 (1 رای)
یه این صفحه امتیاز دهید
ارسال دیدگاه

تا به حال دیدگاهی ثبت نشده است